Skocz do zawartości

Watchmen


tukan

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli dla Ciebie wadą filmu jest to, że historia została wiernie przedstawiona? No aha.

 

A co niby, zaleta? Zadałem proste pytanie: dajcie mi jeden powód, dla którego warto poświęcić trzy godziny na film "Watchmen" i gdybyś udzielił jakiejkolwiek sensownej opdowiedzi (tip: "Nie gadam z tobą, nie ma sensu" nią nie jest), to... pewnie bym się z tobą nie zgodził, ale przynajmniej byś mnie przekonał, że wiesz, o czym mówisz. Na razie nie odniosłem takiego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ogqozo, najpierw stwierdzasz, że komiks jest ambitny i nie trafia do każdego, a kiedy okazuje się, że film wiernie to oddaje to wg ciebie nie najlepiej to tym obrazie świadczy. Więc jak to w końcu jest?

 

Ja komiksu nie czytałem, więc nie wiem, jak ty to widzisz - na mnie historia poza spier dolonym zakończeniem zrobiła duże wrażenie, film jest po prostu oryginalny, zgrabnie nakręcony i klimatyczny. Na pewno jeden z lepszych w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

nie czytałem komiksu, wiec nawet jesli bełkot ogsfsfdfddoozzzzoooaa ma jakikolwiek sens to i tak sie nijak do mnie ma.

 

watchmen jest swietny, zakonczenie rownież jest swietne,

zdębiałem gdy roarsarch na koniec wybuchł. Genialne.

 

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Tutaj sie nie ma o co bić, ten film jest genialny, Watchmen oczywiście, i basta. Dlaczego?

 

- genialnie zrealizowany technicznie (zdjęcia, montaż, efekty, kostiumy, stylizacja bla bla bla)

- świetnie muzycznie

- oryginalny scenariusz (na ile się dało, sic)

- doborowa obsada

 

Nie ma w nim absolutnie nic nowego, ale jest perfekcyjnie zrealizowany. Wydaje się, że jak jest świetny pomysł, dużo kasy to można wszystko... oczywiście, można wszystko ładnie spieprzyć. Natomiast Watchmen to produkcja z najwyższej półki. Twórca od początku do końca wiedział co chce zrobić, jak to zrobić i zwyczajnie to zrobił. Proste! Ale dla 90% producentów/reżyserów to zadanie nieosiągalne w tak zadowalającym stopniu.

 

Ocenianie produkcji na podstawie komiksu pod innymi względami niż techniczne to jakieś nieporozumienie.

 

ps. czy ktoś już wspominał, że Solid Snake maczał łapy w scenariuszu do Watchmenów :)

Edytowane przez mr_yoda
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

dwa dni to oglądałem bo jest za długi jak na jedno podejście. ale może być, muzyka dobrze dobrana do klimatu to najważniejsze. sceny na cmentarzu i retrospekcje w przeszłość. postacie też są dość charakterystyczne. śmieszne seksowne komiksowe stroje, nieco komediowe przebrania. od razu widać że ktoś z filmem sie nie pieprzuł i zrobił to jak należy. i te głosiki w sam raz dla superbohaterów.

 

szału nie ma, tej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...