Skocz do zawartości

Watchmen


tukan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Swoją drogą, trochę dziwnie się porobiło z seansami, przynajmniej w Krakowie. Od zeszłego weekendu praktycznie w jednym kinie można Watchmen obejrzeć później niż o 15:00, mowa o Cinema City Kazimierz.

Byłem wczoraj, na 22:15 (dodam, że seans zaczął się ok 22:30, co dla mnie jest lekką wiochą). Film mnie nie zmiażdżył, ale też ani trochę nie zawiódł. W ogóle ciekawa sprawa, bo mam wrażenie, że gdybym go oglądnął z 2, 3 tygodnie temu, to byłbym bardziej zadowolony. Miałem wtedy po prostu większą zajawkę, potem oczekiwanie na premierę i przeciągający się termin seansu trochę mnie "zmęczył", zepsuł zabawę. No ale nie ważne.

 

Film długi, co dla mnie jest plusem. Kilka scen może się dłużyło, ale bez przesady. Przed seansem przeczytałem jakieś 3/4 serii komiksowej i na tej podstawie stwierdzam, że film jest na prawdę wierną adaptacją. Padają dosłownie przeniesione cytaty, sceny. Wiadomo, są pewne zmiany, czasami nawet na pierwszy rzut oka nie potrzebne, ale to chyba nawet lepiej. Postacie są świetnie odwzorowane,aktorzy doskonale dobrani, świetna charakteryzacja (naprawdę dobre postarzanie), nie przyczepię się do nikogo, nawet do roli Akerman, którą, z tego co zauważyłem, najczęściej się krytykuje.

Manhattan momentami jest plastikowy (mówię o efektach), ale nie kłuje w oczy. W ogóle, sceny z nim związane chyba najbardziej "absorbują", przynajmniej mnie. Zaraz obok epizody Rorschacha, no ale to wiadoma sprawa.

Retrospekcje świetnie się sprawdzają, w ogóle cały układ chronologiczny mi pasuje, zresztą jeśli się nie mylę to też taki, jak w komiksie.

Dużo pisze się o czołówce. Ja osobiście nie byłem zachwycony, oczywiście pokazanie scenek "z życia" Watchmen/Minutemen wypada świetnie, ale muzyka w tych scenach mnie nie "kręci". Inna sprawa to muzyka w dalszej części filmu, naprawdę klimatycznie dopasowana. Cieszę się, że utwory z Koyaanisqatsi też się tu znalazły (myślałem, że użyją ich tylko w trailerach), bo naprawdę świetnie ilustrują dany epizod.

 

Ogólnie rzecz biorąc, mocny film. Świetny jako ekranizacja komiksu, ale nie tylko. Kumpel komiksu nie zna, a filmem jest zachwycony. Nie zawiódł, zobaczymy, co ciekawego zaoferuje rozszerzona wersja.

 

Jeszcze jedna sprawa, trochę mnie zdziwiło dosłowne tłumaczenie pseudonimów postaci, w sumie trochę sztucznie to wypadło.

Odnośnik do komentarza
no właśnie, dlaczego w kraku po okolo tygodniu film prawie zniknął z kin WTF?

 

Niech odpowie ci becetol:

To nie jest Spiderman 4.

 

Widać, dopiero teraz się zorientowali.

 

 

No i to mnie zirytowało.. bo chciałem isc na ten film w momencie kiedy już nie zobacze na nim dzieci czy ludzi myslacych ze to spiderman.. FAK. Szkoda mi to ogladać na dvd ;/

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

 

Na końcu Dr Manhattan umiera, zabija go Superman

 

 

A jak myślicie, co tam może być? Skoro film w wersji kinowej to prawie idealna adaptacja komiksu, to wersja reżyserska jest jeszcze bardziej prawie idealna. Co zawierają dodatkowe sceny? To, co było w komiksie, a nie było w filmie.

Odnośnik do komentarza

No to w takim razie nie prościej powiedzieć ile trwa ta wersja DC w całości?;/ Moja trwała 2.40h czy to DC?

 

Dobra już wiem, oryginał trwa 160 minut, 180 minut trwa DC. Takie trudne to było? Żeby znaleźć to info musiałem przedrzeć się przez stos postów i komentarzy w stylu "ten film to syf, gniot i dno".

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
No to w takim razie nie prościej powiedzieć ile trwa ta wersja DC w całości?;/ Moja trwała 2.40h czy to DC?

 

Dobra już wiem, oryginał trwa 160 minut, 180 minut trwa DC. Takie trudne to było? Żeby znaleźć to info musiałem przedrzeć się przez stos postów i komentarzy w stylu "ten film to syf, gniot i dno".

 

 

Mam u siebie 2 wersje tego filmu. Pierwsza trwa 2:35 bez napisów końcowych. druga natomiast 2:59 (extended), też bez napisów.

Odnośnik do komentarza

Właśnie oglądnąłem wersję DC, po pierwsze, nie ma w niej "opowieści" z komiksu, który czyta ten młody chłopak. Kilka scen dodano, z najważniejszych dla mnie to :

 

zabójstwo Masona, naprawdę dobrze zrobione, swoją drogą, fragmenty były w jednym z trailerów

rozszerzona rozmowa Nixona z doradcami i wojskowymi, wspomina się o Układzie Warszawskim i Polsce, ale to szczególik

Rorschach robiący wyrzuty Laurie w związku z jej "zdradą" Manhattana

reakcja Nite Owl na wieść o śmierci Masona : ostry atak przypadkowego członka gangu odpowiedzialnego za to

 

Oprócz tego kilka mniejszych scen, jakoś specjalnie nie rzutujących na całość, ale wiadomo, że każda dodatkowa minuta tego filmu cieszy. Oczywiście całokształt to świetny film.

W sumie bardziej czekam na jakieś dodatki związane z realizacją filmu, making of itd. Tutaj jest rozpiska tych wszystkich wersji : http://www.watchmencomicmovie.com/watchmen...e-comic-dvd.php

Odnośnik do komentarza

:P Obejrzalem jeszcze raz oryginał, wieczorkiem obejrzę DC. Teraz słucham OST z filmu, też genialny. Dawno nie podjarałem się tak jakimś filmem. Zdecydowanie najlepsza adaptacja komiksu, wątpię też zeby powstało w najbliższym czasie coś lepszego. Aż żal, że Watchmen nie jest tasiemncem jak spierdman i batman. Teraz czekałbym na kolejną część;]

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...