August 9, 200817 yr Ok moze czas się pochwalić swoimi wypadami za granice naszego kraju. Gdzie byłeś/byłaś ? Ja może nie mam czym...tylko Czechy (wycieczka) i Niemcy/Szwajcaria(praca) i za chwilę dojdzie do tego UK(wakacje/praca).
August 9, 200817 yr Czechy, Słowacja, Austria, Niemcy, Węgry, Francja, Belgia, Holandia, Dania, Litwa, Łotwa wszystko przy okazji jakichśtam wycieczek, kolonii czy wyjazdów z rodzicami...
August 9, 200817 yr Czechy, Austria, Niemcy, Holandia, Hiszpania, Wielka Brytania, Wyspy Kanaryjskie.
August 9, 200817 yr Niewiele: Czechy, Niemcy, Ukraina, Izrael wszystko z okazji wycieczek/wyjazdów/wymian międzyszkolnych
August 10, 200817 yr Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Austria, Anglia, Irlandia Wszystko (oprócz Irlandii) w ramach wycieczek, praktyk.
August 10, 200817 yr nikt z was nie byl w bulgarii? ;] najpopularniejsze miejsce wypoczynkowe polakow w latach komuny. ja bylem tylko w Czechach, Austrii, Niemczech, Francji, i wspomnianej Bulgarii, ale to za malucha;]
August 10, 200817 yr Czechy, Slowacja, Austria, Niemcy, Francja, USA z rodzinka + USA - wygrana wycieczka
August 10, 200817 yr Czechy, Slowacja, Wegry, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Wlochy, W.Brytania, Irlandia, Stany Zjednoczone(zachodnie i wschodnie wybrzeze), Hong Kong, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie.
August 10, 200817 yr ten temat przypomina "pochwal sie arystokrato ile masz oryginalnych gier" , plus anonimowosc w sieci, daje nam niestworzone historie included xD
August 10, 200817 yr ten temat przypomina "pochwal sie arystokrato ile masz oryginalnych gier" , plus anonimowosc w sieci, daje nam niestworzone historie included xD ;] W Niemczech. Ten temat miałby sens, gdyby każda osoba opisała wrażenia z krajów w których była, co nie ? Chociażby 1 zdanie. Chociażby Salwacha, bo podał najwięcej. Od Siebie: W Niemczech kilka lat temu. Super drogi, mili ludzie którym zależało by Polacy wybaczyli a przynajmniej już nie wracali do starych waśni Polska-Niemcy.
August 10, 200817 yr ja bylem raz w Bulgarii, a jechalem autokarem przez Slowacje, Wegry i Serbie. z tego co pamietam, to bylo bardzo tanie i dobre piwo, kebaby u prawdziwego Turka, sporo slonca, niezly zabytek w postaci zamku na urwisku i najlepszy aquapark jaki widzialem. nikt nie gada po ang, kazdy nawija po rusku, na ulicy prawie wszystko w cyrylicy. ale ogolnie b. dobre miejsce dla ludzi nie majacych za duzo kasy.
August 10, 200817 yr Author W Niemczech. Od Siebie: [...]mili ludzie którym zależało by Polacy wybaczyli a przynajmniej już nie wracali do starych waśni Polska-Niemcy. A nie odnosiłeś wrażenia , że to wszystko takie sztuczne i na pokaz? Bo jak tak.
August 10, 200817 yr ten temat przypomina "pochwal sie arystokrato ile masz oryginalnych gier" , plus anonimowosc w sieci, daje nam niestworzone historie included xD Ten temat miałby sens, gdyby każda osoba opisała wrażenia z krajów w których była, co nie ? Chociażby 1 zdanie. Chociażby Salwacha, bo podał najwięcej. Prosze Bardzo: Niemcy odwiedzalem wielokrotnie glownie Berlin(jestem z Poznania wiec wypady typowo na zakupy), byl tez Hamburg i Bremerhaven (kiedy odbieralem samochod wyslany z JacksonVille) Austria i Szwajacaria to glownie narty(zdecydowanie polecam Szwajcarie a szczegolnie Veysonnaz) Francja - Paryz miasto ma nieprzecietny klimat i wspaniala architekture ale problemem jest jezyk - malo kto mowi tam po angielsku. Wlochy - Mediolan(moje dziewczyna konczyla tam studia) przepiekne miasto, drogie i jako ze to polnoc mentalnosc tamtejszych Wlochow jet bardziej "europejska" i przez to znosniejsza. Czechy i Slowacja chyba nie musze opisywac bo kazdy tam byl. Wegry - przepyszne zarcie jako ze lubie pikantne potrawki czulem sie tam swietnie - niczego sobie "babeczki" Dalej Hiszpania(w zeszlym roku ) Barcelona - miasto podobne do Mediolanu choc w mojej opini ladniejsze i bardziej przyjazne, pyszne i tanie zarlo - polecam wycieczke na wzgorze Tibidabo - widok ZGANIATA ! Grecja - w dziecinstwie z rodzicami Ateny - malo pamietam. W Brytania 4 razy Londyn - krotkie weekendowe wypady do znajomych kiedy pomieszkiwalem w Irlandi -Wexford(mala miejscowosc na poludniu polozona nad samym morzem), Dublin oczywiscie - nie widzialem wiekszej ilosci polakow nawet na Greenpoint w New York'u Doszlismy wiec do Stanow i tak Chicago - wedlug mnie najpiekniejsza panorama miasta w calym U.S - polecam restauracje /Bar na 95/96 pietrze J.Hancock potem Miami i najbardziej luzarska ulica Ocean Drive(pomieszkiwal tam Vresace i tam tez go stukneli), California zdecydowanie polecam San Diego duzo ladniejsze i spokojniejsze ni L.A. Do Las Vegas najlepiej wjezdzac noca wtedy "strip"- glowna ulica miasta robi NAJWIEKSZE wrazenie - w dzien juz tak "kolorowo" nie jest, tanio w sklepach(niski tax). Honkong(w tym roku) obowiazkowe zaliczenie Victoria Pick( w dzien i noc) jesli zakupy(telefony, elektronika) to targ na Aplia street czynny od 17 do 23. Najlepiej wynajac hotel w dzielnicy Tsim Sha Tsui w okresie czerwiec/lipiec albo zima inaczej B.goraca i wilgotnosc do 85 % Singapur, duzo bardziej zielony niz Hong Kong i niestety drozszy !! Warto zwiedzic cale miasto a zwlaszcza dzielnice ambasad - ARCHITEKTURA !! Bardzo bezpiecznie, za zucie gumy na ulicu MANDAT !!! Tak Tak ! To prawda. No i emiraty(w ktorych obecnie mieszkam) oczywiscie Dubai i cala masa atrakcji jak chocby Ski Dubai czy desert safari itd Bylem jeszcze w Abu Dabi(stolica emiratow) duzo bardziej konserwatywnie. Tyle Edited August 10, 200817 yr by Salwacha
August 10, 200817 yr W Słowacji, jak byliśmy na wycieczce w górach to postawiłem nogę za słupem granicznym. Czysty nielegal, bo wtedy jeszcze nie byliśmy w Unii. To tyle, jeśli chodzi o moje zagraniczne wojaże. Ps: żeby nie było, nie robie sobie z was jaj, że się lansujecie czy coś, jakbym miał warunki to też bym jeździł po świecie i zwiedzał, ale jest jak jest.
August 10, 200817 yr byłem w czechach, austrii (przejazdem) i we włoszech (ze 3 razy). ogólnie niezbyt kolorowo.
August 12, 200817 yr Na dluzej bylem w UK, Holandii, Grecji (x2), Hiszpanii, Tunezji (x2), Turcji, Niemczech, Chorwacji. Przejazdem przez Czechy, Slowacje, Wegry, Rumunie, Bulgarie, Francje, Monako (), Slowenie, Wlochy (tak, wyjazdy wakacyjne autokarem na drugi koniec Europy zdecydowanie rzadzily). Wszystko z wyjazdow rodzinnych/wakacyjnych itd. Cel marzen: Fidzi/Malediwy/Polinezja Francuska/Seszele (licze, ze w zwiazku z moja przyszla robota kiedys tam zawitam ). Edited August 12, 200817 yr by Desser
October 31, 200817 yr Jak mialem kilka lat, mama zabrala mnie w odwiedziny do wujka... na Bialorus. Mam jeszcze rabki wspomnien z tamtego wydarzenia. Bylo ciekawie ;]. Poza tym od 5 lat mieszkam w Legolandzie. Na piepszonej prowincji. Trzeba wyleciec do Kopenhagi - polecam odwiedzic te iscie malownicza stolice .
October 31, 200817 yr W Billund, w rzeczonym Legolandzie, kiedyś wypstrykałem chyba ze 3 klisze fotograficzne, to było ukoronowanie moich dzieciecych marzen zwiazanych z LEGO ;]
November 4, 200817 yr Ano fakt, ze zayebiscie tam jest . Generalnie te tzw. Sommerlandy w Danii rzadza . Latem jezdze czasem do Faarup. Tez w pytke maja tych atrakcji. Moze nie jest takie tematyczne to to, ale chyba nawet wole to od Billund.
November 4, 200817 yr Poltora miecha mieszkalem w NL, rok w Groningen, pol w Apeldoorn. Aktualnie w pl, ale niedlugo chyba wyjazd do US
November 7, 200817 yr Poltora miecha mieszkalem w NL, rok w Groningen, pol w Apeldoorn. Aktualnie w pl, ale niedlugo chyba wyjazd do US Mastachi juz cie przebilam 3 lata mieszkam w Amsterku:P do tego dodam 3 miechy we Francji pare tyg w Czechach i w Niemczech w Uk tez bylam no teraz chyba czas na Hiszpanie.... i Wlochy pozyjemy zobaczymy :]
December 29, 200817 yr Francja, Grecja, Litwa, Czechy, Austria, Egipt, Tunezja, Tajlandia, Cypr, Turcja, Laos, Włochy, Chorwacja, Anglia, Kenia, Izrael... chyba wsio... Edited December 29, 200817 yr by Kathleen
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.