Skocz do zawartości

Za granicami kraju


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ten temat przypomina "pochwal sie arystokrato ile masz oryginalnych gier" , plus anonimowosc w sieci, daje nam niestworzone historie included xD

;]

W Niemczech.

 

 

Ten temat miałby sens, gdyby każda osoba opisała wrażenia z krajów w których była, co nie ? Chociażby 1 zdanie. Chociażby Salwacha, bo podał najwięcej.

 

Od Siebie:

W Niemczech kilka lat temu. Super drogi, mili ludzie którym zależało by Polacy wybaczyli a przynajmniej już nie wracali do starych waśni Polska-Niemcy.

Odnośnik do komentarza

ja bylem raz w Bulgarii, a jechalem autokarem przez Slowacje, Wegry i Serbie. z tego co pamietam, to bylo bardzo tanie i dobre piwo, kebaby u prawdziwego Turka, sporo slonca, niezly zabytek w postaci zamku na urwisku i najlepszy aquapark jaki widzialem. nikt nie gada po ang, kazdy nawija po rusku, na ulicy prawie wszystko w cyrylicy. ale ogolnie b. dobre miejsce dla ludzi nie majacych za duzo kasy.

Odnośnik do komentarza
ten temat przypomina "pochwal sie arystokrato ile masz oryginalnych gier" , plus anonimowosc w sieci, daje nam niestworzone historie included xD

 

 

 

Ten temat miałby sens, gdyby każda osoba opisała wrażenia z krajów w których była, co nie ? Chociażby 1 zdanie. Chociażby Salwacha, bo podał najwięcej.

 

Prosze Bardzo: Niemcy odwiedzalem wielokrotnie glownie Berlin(jestem z Poznania wiec wypady typowo na zakupy), byl tez Hamburg i Bremerhaven (kiedy odbieralem samochod wyslany z JacksonVille) Austria i Szwajacaria to glownie narty(zdecydowanie polecam Szwajcarie a szczegolnie Veysonnaz) Francja - Paryz miasto ma nieprzecietny klimat i wspaniala architekture ale problemem jest jezyk - malo kto mowi tam po angielsku. Wlochy - Mediolan(moje dziewczyna konczyla tam studia) przepiekne miasto, drogie i jako ze to polnoc mentalnosc tamtejszych Wlochow jet bardziej "europejska" i przez to znosniejsza. Czechy i Slowacja chyba nie musze opisywac bo kazdy tam byl. Wegry - przepyszne zarcie jako ze lubie pikantne potrawki czulem sie tam swietnie - niczego sobie "babeczki" Dalej Hiszpania(w zeszlym roku ) Barcelona - miasto podobne do Mediolanu choc w mojej opini ladniejsze i bardziej przyjazne, pyszne i tanie zarlo - polecam wycieczke na wzgorze Tibidabo - widok ZGANIATA ! Grecja - w dziecinstwie z rodzicami Ateny - malo pamietam. W Brytania 4 razy Londyn - krotkie weekendowe wypady do znajomych kiedy pomieszkiwalem w Irlandi -Wexford(mala miejscowosc na poludniu polozona nad samym morzem), Dublin oczywiscie - nie widzialem wiekszej ilosci polakow nawet na Greenpoint w New York'u Doszlismy wiec do Stanow i tak Chicago - wedlug mnie najpiekniejsza panorama miasta w calym U.S - polecam restauracje /Bar na 95/96 pietrze J.Hancock potem Miami i najbardziej luzarska ulica Ocean Drive(pomieszkiwal tam Vresace i tam tez go stukneli), California zdecydowanie polecam San Diego duzo ladniejsze i spokojniejsze ni L.A. Do Las Vegas najlepiej wjezdzac noca wtedy "strip"- glowna ulica miasta robi NAJWIEKSZE wrazenie - w dzien juz tak "kolorowo" nie jest, tanio w sklepach(niski tax). Honkong(w tym roku) obowiazkowe zaliczenie Victoria Pick( w dzien i noc) jesli zakupy(telefony, elektronika) to targ na Aplia street czynny od 17 do 23. Najlepiej wynajac hotel w dzielnicy Tsim Sha Tsui w okresie czerwiec/lipiec albo zima inaczej B.goraca i wilgotnosc do 85 % Singapur, duzo bardziej zielony niz Hong Kong i niestety drozszy !! Warto zwiedzic cale miasto a zwlaszcza dzielnice ambasad - ARCHITEKTURA !! Bardzo bezpiecznie, za zucie gumy na ulicu MANDAT !!! Tak Tak ! To prawda. No i emiraty(w ktorych obecnie mieszkam) oczywiscie Dubai i cala masa atrakcji jak chocby Ski Dubai czy desert safari itd Bylem jeszcze w Abu Dabi(stolica emiratow) duzo bardziej konserwatywnie. Tyle

Edytowane przez Salwacha
Odnośnik do komentarza

W Słowacji, jak byliśmy na wycieczce w górach to postawiłem nogę za słupem granicznym. Czysty nielegal, bo wtedy jeszcze nie byliśmy w Unii.

 

To tyle, jeśli chodzi o moje zagraniczne wojaże.

 

 

 

 

Ps: żeby nie było, nie robie sobie z was jaj, że się lansujecie czy coś, jakbym miał warunki to też bym jeździł po świecie i zwiedzał, ale jest jak jest.

Odnośnik do komentarza

Na dluzej bylem w UK, Holandii, Grecji (x2), Hiszpanii, Tunezji (x2), Turcji, Niemczech, Chorwacji. Przejazdem przez Czechy, Slowacje, Wegry, Rumunie, Bulgarie, Francje, Monako (;)), Slowenie, Wlochy (tak, wyjazdy wakacyjne autokarem na drugi koniec Europy zdecydowanie rzadzily).

 

Wszystko z wyjazdow rodzinnych/wakacyjnych itd. Cel marzen: Fidzi/Malediwy/Polinezja Francuska/Seszele (licze, ze w zwiazku z moja przyszla robota kiedys tam zawitam :P).

Edytowane przez Desser
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...