Skocz do zawartości

Castlevania: Lords of Shadow


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam trochę mało czasu w tym tygodniu ale staram się grac kiedy tylko mogę. Jestem dopiero w trzecim chapterze i dotychczas gra mnie naprawdę zachwyciła, zwłaszcza

walka z Ice Titan sławnego już ze zwiastunów

. Czasem gra posiada błędy, nie jest do końca dopracowana w niektórych momentach ale całościowo Castlevania ma w sobie to coś. W tej grze widzę wiele inspiracji podanych w jednym wydaniu. I wyszło to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Witam

Chciałem zapytać jak jest z poziomami trudności w tej grze i jak się mają do poziomu jakie jest w demie.

Chodzi o to ze generalnie nie jestem/bylem zwolennikiem "slasherow" az do momentu gdy zagralem sobie w demko Castelvanii, bardzo mi się spodobała gra, klimat, muzyka

Nie grałem do tej pory (poza demem GoW III który nie spodobał mi się puki co) w tego typu gry i powiem szczerze ze Demo Castelvanii nie jest dla mnie "łatwe"

Zastanawiam się wiec czy to będzie dobry tytuł na rozpoczęcie przygody z tego typu grami?

 

Czy ktoś wie może czym jest spowodowane opoznienie wydania tej gry w PL? Czytałem gdzieś że może mieć to związek z lokalizacja gry ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji.

Edytowane przez Artuus
Odnośnik do komentarza

Witam

Chciałem zapytać jak jest z poziomami trudności w tej grze i jak się mają do poziomu jakie jest w demie.

Chodzi o to ze generalnie nie jestem/bylem zwolennikiem "slasherow" az do momentu gdy zagralem sobie w demko Castelvanii, bardzo mi się spodobała gra, klimat, muzyka

Nie grałem do tej pory (poza demem GoW III który nie spodobał mi się puki co) w tego typu gry i powiem szczerze ze Demo Castelvanii nie jest dla mnie "łatwe"

Zastanawiam się wiec czy to będzie dobry tytuł na rozpoczęcie przygody z tego typu grami?

 

Czy ktoś wie może czym jest spowodowane opoznienie wydania tej gry w PL? Czytałem gdzieś że może mieć to związek z lokalizacja gry ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji.

 

Castlevania jest trudniejszą grą od GOWIII (mam na myśli normalny poziom). Nie będzie lokalizacji. Jeśli kupisz Castlevanie lub GoWIII (najlepiej 2 gry :) po prostu wybierz najłatwiejszy poziom trudności :) Zarówno w GoWIII jaki Castlevanii są checkpointy :D więc jak zginiesz to nie będziesz musiał zaczynać etapu od nowa.

Odnośnik do komentarza

Wcześniej narzekałem na brak zagadek... No i mam w 7-2 utknąłem, !pomocy!: sam początek etapu(z elektrycznymi "pałkami" które mają niby jakieś kolory zmieniać...) co mam tam zrobić??

 

jest jakiś przełącznik na ziemi ale nie wiem jak go wdusić i czy w ogóle mam to robić:P

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Witam

Chciałem zapytać jak jest z poziomami trudności w tej grze i jak się mają do poziomu jakie jest w demie.

Chodzi o to ze generalnie nie jestem/bylem zwolennikiem "slasherow" az do momentu gdy zagralem sobie w demko Castelvanii, bardzo mi się spodobała gra, klimat, muzyka

Nie grałem do tej pory (poza demem GoW III który nie spodobał mi się puki co) w tego typu gry i powiem szczerze ze Demo Castelvanii nie jest dla mnie "łatwe"

Zastanawiam się wiec czy to będzie dobry tytuł na rozpoczęcie przygody z tego typu grami?

 

Czy ktoś wie może czym jest spowodowane opoznienie wydania tej gry w PL? Czytałem gdzieś że może mieć to związek z lokalizacja gry ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji.

 

Castlevania jest trudniejszą grą od GOWIII (mam na myśli normalny poziom). Nie będzie lokalizacji. Jeśli kupisz Castlevanie lub GoWIII (najlepiej 2 gry :) po prostu wybierz najłatwiejszy poziom trudności :) Zarówno w GoWIII jaki Castlevanii są checkpointy :D więc jak zginiesz to nie będziesz musiał zaczynać etapu od nowa.

 

Może to ja taki dobry jestem, ale serio, nie jest trudno. Wystarczy używać mocy light i spokojnie można sobie odnowić energię.

Odnośnik do komentarza

Jesli mialbym porownac normal w GoW3 z normalem w Castlevanii, to ta druga gra jest zdecydowanie trudniejsza. GoW 3 przechodzi sie praktycznie sam.Dopiero z Zeusem na koncu jest jakis tam maly problem, a w Castle pare monstrow juz mi zalazlo za skore, a jestem dopiero w trzecim czapterku...

Odnośnik do komentarza

No ja do God Of War 3 nie mam porównania, bo ruszyłem od razu na titanie (hard), zresztą tak samo miałem z dwójką (God mode), ale Castlevanii trudną grą bym nie nazwał. Trudny to był pierwszy DMC, gdzie taki Shadow w ciasnym pomieszczeniu mógł jednym dobrym atakiem skroić praktycznie cały pasek. No i do tego ograniczone kontynuacje. :)

Odnośnik do komentarza

Mam dosyc nietypowa prosbe do kogos kto kupil Castlevanie ZAFOLIOWANA. Mianowicie, kumpel, ktory kupil odfoliowana juz ( ale nowka w sklepie, sprzedawca powiedzial, ze cala dostawa byla odfoliowana)podejrzewa,ze jego kopia gry jest podmioniona. Ma na plytce napis GAME DISC ( co by sugerowalo, ze w zestawie byl inny jaki BONUS DISC). Dlatego prosilbym takiego kogos, aby zrobil wyrazna fotke plytki i przedstawil ja tu na forum ,albo wyslal mi na pw. Z gory dzieki :thumbsup:

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza

Mam dosyc nietypowa prosbe do kogos kto kupil Castlevanie ZAFOLIOWANA. Mianowicie, kumpel, ktory kupil odfoliowana juz ( ale nowka w sklepie, sprzedawca powiedzial, ze cala dostawa byla odfoliowana)podejrzewa,ze jego kopia gry jest podmioniona. Ma na plytce napis GAME DISC ( co by sugerowalo, ze w zestawie byl inny jaki BONUS DISC). Dlatego prosilbym takiego kogos, aby zrobil wyrazna fotke plytki i przedstawil ja tu na forum ,albo wyslal mi na pw. Z gory dzieki :thumbsup:

 

Mi też przysłali nówkę bez folii i także mam na płycie napis GAME DISC. Old Kyo pewnie ma rację, choć do tej pory zastanawia mnie jaki był w tym sens, przecież limitek nigdy nie puszcza się tyle samo co standardowych wersji gry.

 

A tak poza tym to dziś trochę pograłem i dotarłem do 6 chapteru. Działo się sporo, ta gra z każdym krokiem staje się lepsza. Nie jest może aż tak trudna, ale porównaniu do GoW III jest bardziej wymagająca. "Trójka" boga wojny jest grą mocno uproszczoną względem Lords of Shadow. Graficznie jest lepiej, choć Castlevania ma swoje momenty i to wcale nie tak mało. Grafika stoi na bardzo, bardzo dobrym poziomie.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

sztylety(w sumie 3 rodzaje w zależności jakiej magii używasz lub bez niej), woda święcona, bicz, wróżki, "summon" taki dziwny demon z gołymi piersiami póki co. Ale bicz ma bardzo dużo zastosowań(nie tylko walka).i jak w gowie często wykańczasz przeciwników ich własnym arsenałem(w qte)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Nadchodzi patch, który naprawi błąd "znikającego save'a":

 

http://www.joystiq.com/2010/10/13/castlevania-lords-of-shadow-ps3-patch-incoming/

 

Kur^a!!! za późno :angry: Wyobraźcie sobie że szlag trafił save'a na początku finałowej walki!!! Wiem były ostrzeżenia, ale myślałem że jak już jest praktycznie koniec gry to nic złego mnie spotkać nie może :( Ponad 20h poszło się... :)

 

Ma ktoś save'a :D ? Muszę skopać dupsko ostatniemu bossowi :P

Edytowane przez Popa
Odnośnik do komentarza

Nadchodzi patch, który naprawi błąd "znikającego save'a":

 

http://www.joystiq.com/2010/10/13/castlevania-lords-of-shadow-ps3-patch-incoming/

O co chodzi z tymi znikającymi save'ami bo po Far Cry 2 mam na takie sprawy uczulenie :/ Gra do mnie jutro przychodzi na xboxa czy na x'sie też są jakieś problemy z save'ami ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...