Skocz do zawartości

Grand Theft Auto IV


Dżem_tvstrych

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

HD4870

 

Ale to pewnie za miesiąc , więc do tego czasu stery będą dopracowane.

 

Fajna gierka fajna, co prawda u mnie średnio 20fpsów przy zatłoczonych ulicach ale jakoś to przeboleję [w końcu wcPiCer nie zauważa takich rzeczy ;) ].

Odnośnik do komentarza

Ja sobie zamówiłem preordera, jak kurier przyszedł o 11:00, to już o 13:40 udało mi się odpalić grę (instalacja social club, microsoft live, service pack 3 i takich tam, do tego pomniejsze problemy jeszcze).

No i jakby tego było mało, to gram sobie w 800x600 na low, tylko rendering mam na v.high, bo mi go nie blokuje (gra sprawdza, ile mamy pamięci na karcie i blokuje opcje, po których jej zużycie przekraczałoby stan faktyczny). Nie stać mnie na X-a z GTAIV, więc wymienię kartę, może da radę jakoś grać. Wymiana karty to koszt około 150zł (sprzedaż starej i kupno nowej), więc nie ma co porównywać do kupna konsoli.

 

Najgorsze jest to, że mimo tych problemów, błędów i słabej wydajności, nadal kocham GTAIV :< Chyba tylko dlatego, że grałem trochę czasu u ex na X'ie, przez co wiem, jaka ta gra może być, chociaż wersji z PC do tego dość daleko.

Odnośnik do komentarza

Ej nie chce być jak dziecko z onetu ale mam pytanie czy opyla się na konfingu c2d 1,86(overclockowane do iluś tam) 2gb ram ddr2 800mhz i karcioszce GeForce 7900GTO 512mb brać się za gierę? Bo nie chce kasy wtopić ;[

Odnośnik do komentarza
U mnie na 2x1.8, hd 4670 512, 2gb, xp z sp3 (rejestr ;) chodzi jak slabiutko. Gra sobie automatycznie przystosowala ustawienia jak rozdzialka (1440), texutury - medium, render - high,itp Sam poczatek chodzi tak w 20-25fpsach, jest pusto to my nadal mamy 20fpsow, jest troche na ekranie - cos kolo 20. Ustawilem wszystko na najnizsze i spodziewalesm 2x wiekszej liczy fpsow jak to bywa w grach zazwyczaj lecz gra dziala podobnie co na "zalecanych ustawieniach" z 5-10 klatkami wiecej (fraps). Oczywiscieto byl sam poczatek, noc, malo aut, itp Ciekawe co sie dzieje na ekranie w czasie wiekszej misji...

 

Odnośnik do komentarza

Ale co to niby za tekst? Kto liczył na to że na wiekowym 76GT mu ta gra pójdzie ? No wybacz. A to że część ludzi ma problemy z grą. Normalne. Dopiero wyszła, za chwilę pewnie jakieś hotfixy wyjdą i będzie lepiej...

 

GtaIV ma problemy na każdym sprzęcie, tak na konsolach [ jaka burza była po premierze] jak i na PC. Ot, słaba optymalizacja.

Odnośnik do komentarza
Raczej kiepsko to widzę. U mnie , na 8800GTS nie ma szału[pograłem trochę dłużej i czasami mam dropy ;/ ], a karta mocniejsza od Twojej.

 

yy, ale weź powiedz jakie detale i rozdzielczość, bo to mi bardzo robi. taki fallout 3 na przykład na moim 86gt+ miał chodzić "tragicznie", a z racji tego, że mam mały monitor i 'medium' styka, to w 1024x768 chodziło jak złoto.

 

 

nie spodziewam się cudów, ale pograć chyba pogram, nie wierzę, że będzie aż tak cienko.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś chciał porównanie, to... u mnie na E8500@3,16, 4 GB RAMu i ATI HD3650 chodzi wszystko na max, poza teksturami (medium - nie mogę przestawić wyżej) i dorysowywaniem terenu (tutaj 75%), w rozdziałce 1024x768 z prędkością ok. 17 fpsów (wg benchmarka), jednak na każdym kroku pojawiają się artefakty graficzne. Oczywiście frejmrejt nie jest stały i na oko waha się w granicach 15-25 fps.

Najgorsze, że nie wykrywa mi padziora (Dual Shock podłączony przez przejściówkę), pomimo zastosowania sposobu, który podobno działa wszystkim (czyli podmianka nazwy pada, tak żeby był wykrywany jako pad Xboxowy do PC) :/

 

Najlepsze jest to, że jak przestawię wszyściutko na minimum, to framerate w benchmarku skacze o całe 1,5 fps'a w górę :D

Odnośnik do komentarza

Co do mojego sprzętu to to staroć, ale spodziewałem się chociaż tego medium i 1024x768, bo w np. takie Far Cry 2 mogę grać z większością opcji na high w 1024x768.

A sprzęt taki:

Athlon X2 5000+

GeForce 8600GT sonic+

2GB DDR2 ram

dysk na SATA2, więc nie spowalnia też

 

No i w znaczną większość gier swobodnie gram sobie na tym 1024 i high, ale tutaj max dla mnie to 800x600 i low, jak pisałem wcześniej (te suwaki mam tak na około 10-20 wszystkie).

A Gears of War, czy UT3 sobie śmigają na high w 1024 spokojnie. Silnik Unreala jak zawsze najlepiej zoptymalizowany, więc jak widać, można. Czekam na patche, może się chociaż trochę to wszystko poprawi, ale do tego czasu pewnie i tak już nie wytrzymam i grafikę zmienię.

Odnośnik do komentarza

Ha, ja mam podobny problem, tzn. mam Logitech Chillstreama (więc wychodzi tak, jak od X'a w sumie) no i wszystko jest ok, tylko triggery mam cyfrowe, a nie analogowe. Nie po to gram na padzie, żeby bryką jeździć "gaz-hamulec". We wszelkich innych grach pad działa dobrze (np. w GRIDzie triggery ładnie działają), teraz jeszcze próbuję z XBCD, ale nie mogę sobie poradzić z podmianą sterowników, już trochę nakombinowałem i powoli mi się odechciewa, będę grał na cyfrowych, może jakiś patch wyjdzie do GTA, czy coś.

 

A BTW gra ktoś po necie? Mój gamertag to Linukz, jakby coś ;)

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Jezeli myslicie, ze patche i nowe stery do kart naprawia problem, to chyba musicie spojrzec w przeszlosc. To praktycznie nigdy nie pomaga, a ze gra ma "Games for Windows" to ewidentnie zostala zrobiona tak aby napedzac rynek hardware. :P

 

Na serio. Xbox/PS3 tansze od dobrej grafy[stać mnie i na to i na to /Stona] i lepiej sie gra [nie kupię konsoli dla 3gier /Stona] . No powiedzcie mi, ze kupicie 280 albo 2x4xxx za mniej niz 700zl (dolozyc 3 stowki i konsole kupic, hehe). Serio, mam mocnego peceta, ale duzo przyjemniej sie gra mi na plejaku. Nie przejmuje sie, ze zaraz wyskoczy mi error [Ani razu nie miałem zwiechy czy errora w tej grze/Stona] albo przyjdzie rachunek za prad (400W baby).

/ za następne nic nie wnoszące wywody łapiesz %

Gdzieś w otchłani HP leży topic nt. wojny konsola/PC Udzielaj[CIE] się tam. /Stona

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...