Skocz do zawartości

Grand Theft Auto IV


Dżem_tvstrych

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

szukasz w rejestrze czegoś takiego

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MediaProperties\PrivateProperties\Joystick\OEM\(jakieś liczby)

 

tam szukasz wpisu OEMName o wartości takiej, jak Twoja nazwa kontrolera, którego używasz do gry (np. X360 controller, czy cuś w ten deseń, tam każdy wpis ma jakąś nazwę, jakieś Sidewindery i takie tam)

i zamieniasz go na XNA Gamepad

 

I tyle. U mnie byłe 2 takie wpisy, które pasowały do mojego kontrolera, więc zmieniłem 2.

Odnośnik do komentarza

Legion czy mógłbyś zarzucić tutka co zrobiłeś, że gra Ci chodzi płynnie na takich ustawieniach? :) Mam podobnego kompa, konkretnie to laptop Compal FL90 z Core2Duo (2,0 Ghz na rdzeniu, 4MB Cache), GeForce8600GT 512MB (256własnej pamięci + 256 pobiera z ramu) i 2GB Ram, Win XP Sp2. I gra na nowych sterownikach do grafy + potraktowaniu jej programem który znalazłem w opisie do tego filmiku: ( http://pl.youtube.com/watch?v=4aunwfrnV5c&fmt=18 ) chodzi marnie, ale przedtem chodziła jeszcze gorzej. Zasadniczo problem wygląda tak, że gierka chodzi płynnie z teksturami na medium i w mojej natywnej rozdzielczosci czyli 1280x800 ale do czasu. Po jakiś 10-15 minutach zaczyna cholernie przycinać, obojętnie czy pędzę ulicą pełną samochodów czy stoję po prostu w pomieszczeniu. Zmniejszenie rozdziałki do 1024x640 i tekstury na low powoduje, że problem znika, przy czym sama liczba FPSów nie wzrasta jakoś znacznie a gra wygląda paskudnie. Irytuje mnie to, zastanawiam się czy problem nie leży w tym, że gra ma za(pipi)iście pofragmentowane pliki, ale gdy próbowałem ją potraktować systemowym defragmentatorem to wyskakuje mi błąd, że plików nie można przenieść.

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza

Moje zdanie :

 

dzięki tej karcie graficznej ustawisz większość rzeczy na tzw. high (bo tak naprawdę typowe tego typu ustawienia są dwa), view distance nie przekroczysz pewnie 80/100, ale to raczej małe znaczenie ma, bo i przy 15 można grać komfortowo. Rozdziałka max. W połączeniu z resztą sprzętu (mocny), gra powinna trzymać te 30 fpsów (z wahaniami plus minus 5). No ale specjalistą nie jestem, wypowiadam się na podstawie obserwacji swojego i kilku znajomych PC z GTA4.

 

Paradoks jest taki, że "biorąc" dwie osoby, z których jedna ma mocniejszy (całościowo) sprzęt niż druga, to można stwierdzić, że gra działa im z podobną płynnością, bo koleś z lepszą grafiką zacznie wszystko ustawiać na wyższych, dzięki czemu "zmęczy" resztę sprzętu. Dlatego optymalnym rozwiązaniem mając Twój sprzęt jest nie szarżować z tymi ustawieniami, dzięki czemu zapewnisz sobie naprawdę dobrą płynność.

 

Nie wiem, czy sobie coś wkręcam, ale zauważyłem, że gdy zatwierdzić opcję "auto settings", to na takich ustawieniach gra czasami działa lepiej, niż jakby je zmienić, nawet na niższe Oo.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem, czy sobie coś wkręcam, ale zauważyłem, że gdy zatwierdzić opcję "auto settings", to na takich ustawieniach gra czasami działa lepiej, niż jakby je zmienić, nawet na niższe Oo.

O chłopie, takie jaja to były już z niejedną grą :P.

Odnośnik do komentarza

Jakie niby kompleksy ? Na PC gra nie wygląda wiele lepiej. Żadnych kompleksów nie mamy:) sam bym chętnie sprawdził GTA IV, ale mój komp to Celeron 2.5 GHZ i 512 ramu. Grafika to jakieś zintegrowane (pipi) z 32 mb. pamięci :) także mogę sobie pograć w CS'a co najwyżej.

Peace

 

Wesołych:)

Odnośnik do komentarza

U mnie się stała rzecz ciekawa. Instalowałem direcx'a razem z Falloutem 3. I na tym samym directcie odpalałem właśnie GTA4. Ostatnio jednak instalowałem ponownie Assassins Creed'a i gra wymusiła rzekomo doinstalowanie jeszcze raz directx. Od tego czasu mogę ustawić w GTA4 wyższą rozdziałkę i tekstury na mid bez żadnych przycinek .__. Zdaje się, że do wielu bugów Fallouta 3 należy dołączyć jakieś trefne biblioteki DirectX'a na płycie ;)

 

A i dodam jeszcze, że na tych nowych sterownikach które wypuściła NVidia rzekomo z powodu GTA4 zniknął mi problem z przycinaniem się Kingdom w Assassin's Creedzie XD

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza

Jak można porównywać kompletny tytuł na konsole z crapem na PC?

 

Toć to komfort grania jest kilkukrotnie razy lepszy na konsolce niż PC. Co najważniejsze nie potrzebujemy jakiegoś potwora, a nie kompa aby pograć w GTA 4 na przyzwoitych ustawieniach. Na moje oko GTA 4 na PC to aktualnie jakaś padaczka nawet z nowym patchem. Tyle czekania i dostajemy tak zbugowaną grę?

Odnośnik do komentarza

gra ma akurat tragiczną optymke, ja na E8400 3.5 ghz, HD4870 512mb i 2gb RAM jade na 1280x1024 textury na medium, render na full, draw distance 50, reszta na 100, i mam jakies 25-30fps.

 

oficialnie na FULL to chyba tylko HD4870x2 może pojechać, bo ma 2GB na składzie, a gra wymaga jakieś 1600mb. jeszcze nie slyszalem zeby jakakolwiek gra tyle pamieci na karcie wymagala. totzo nawet Crysis ma lepszą optymke.

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza
A czytałeś recke? Jak grać nie może to jak ma ocenić grę? Ma zrewidować ocene jak wszystko z dzialaniem gry będzie okej. Wg mnie bardzo dobrze się zachował

To akurat podlega dyskusji, np CDA zrobił na odwrót - sam przyznał że optymalizacja jest przegięta (warto rzucić cresztą uwagę na słupki ze sprzętem i jak na nim działa GTA IV - nie wygląda to najlepiej, nawet na nowszych GeForcach) ale zwrócili uwagę na samą gre, ocana końcowa : 9.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...