Skocz do zawartości

Grand Theft Auto IV


Dżem_tvstrych

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

-Added "water quality", "shadow quality" and "reflection resolution" sliders in graphics menu

-Added "definitions" and "v-sync" toggles in graphics menu

-rendering optimizations

-Vsync optimizations

-Nvidia 7000series

-Mirrors fixed

 

No dodali parę suwaków do opcji graficznych.

Odnośnik do komentarza

W skrocie: gra jest lepiej zoptymalizowana (gra na 1920X1200 juz mi prawie w ogole nie przycina), cienie nie wygladaja juz tragicznie, polepszyli wyglad wody, dodali zadowalajacy efekt luster, jest opcja ustawiania szczegolowosci wygladu samochodow, noo chyba tyle z widocznych rzeczy.

 

 

Jakosci tekstur z poziomu medium nie dalo sie podwyzszyc tak dalej sie nie da, ale gra w rozdzielczosci hd wyglada i tak bardzo dobrze. Oczywiscie nie liczac aliasingu, gra nadal wyglada jak uboga krewna wyciagnieta z ps3, chociaz idzie sie przyzwyczaic.

 

 

Aha, wydaje mi sie, ze lekko zmodyfikowali reakcje postaci na wszelkiego rodzaju uderzenia, w tym aspekcie grawitacja wydaje sie mniejsza.

Odnośnik do komentarza

Co do najnowszego patcha, to sprawa wygląda tak :

grając na kopii, znika możliwość używania komputerów (potwierdzone jak na razie u dwóch osób) i, w moim przypadku, niewidoczny staje się licznik amunicji. Na oryginale kuzyn kumpla też stracił licznik, ale komputery mu "działają".

 

Co do wydajności, to na moim sprzęcie, na którym w sumie wszystko oprócz texture quality (nadal nie do ruszenia) i view distance (też) miałem na max, nie widać specjalnej poprawy, może kilka klatek w płynności, ale ustawienia graficzne nie zapewniają mi nowych doznań. Natomiast u kumpla ze słabszym PC (grafika 256 MB) podobno różnice są bardzo duże, gra pozwala mu ustawić grafikę na dużo lepszym poziomie, i to praktycznie bez straty płynności.

Nie mogę ustawić wyższej rozdzielczości niż 1680x1050, w ogóle nie ma takiej opcji, koniec paska. No ale to już pewnie kwestia monitora.

Odnośnik do komentarza
Dodaje parę efektów, więcej opcji w ustawieniach grafiki i poprawia jakieś bzdety. Tekstury nadal potrafią zapomnieć o dograniu, ale w każdym GTA to normalka.

 

Miałem taki sam problem w Vice City. Jak się zabardzo rozpędziłem na motorku to później była przez chwila niezła breja na ekranie. Rozwiązaniem tego problemu okazało się poprostu włączenie V-sync'a :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem za bardzo, co synchronizacja wertykalna może mieć z tym wspólnego, ale hmm... w zasadzie ona zmniejsza ilość klatek, dlatego też może gra chodziła zdeczka wolniej i nadążała? Nie mam pojęcia, w każdym razie ciekawa sprawa. Wracając do tematu - już trochę powalczyłem, tym razem jednak muszę sobie przez plik z configiem lecieć po ustawieniach, polecam wszystkim, bo wtedy zmiana rozdzielczości ekranu nie ciągnie za sobą zmiany rozdzielczości refleksów itp. niepotrzebnych efektów, czyli gra chodzi płynniej. Dla przykładu zostawiając w opcjach grafiki 800x600 i zmieniając ją na większą poza opcjami graficznymi, powodujemy, że zmienia się tylko to, nie ciągnąć za sobą wszystkich tych innych zmian, których się raczej nie zauważa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nowy patch dużo robi za 22fps na medium mam 29 <ok> ale po zainstalowaniu patcha musiałem od nowa grac to raz, dwa mialem błąd w misji "clean gateway" nie otwierał mi sie garaż. Musiałem save po tej misji z neta sciągać. Przydałby sie oryginał, ale nie bede wydal 100zloty na gre, która mi chodzi w ledwo 30fps dajcie spokój.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Nowy patch dużo robi za 22fps na medium mam 29 <ok> ale po zainstalowaniu patcha musiałem od nowa grac to raz, dwa mialem błąd w misji "clean gateway" nie otwierał mi sie garaż. Musiałem save po tej misji z neta sciągać. Przydałby sie oryginał, ale nie bede wydal 100zloty na gre, która mi chodzi w ledwo 30fps dajcie spokój.

 

 

Też tak miałem..czisus myślałem, że coś źle robię...czy ten patch uszkadza także oryginała?

Odnośnik do komentarza
Przydałby sie oryginał, ale nie bede wydal 100zloty na gre, która mi chodzi w ledwo 30fps dajcie spokój.

Nie marudz bo konsolowcy placą dwa razy tyle! Rozumiem że Crysisa też z torrentshopa miałeś? A tak wogule to argumentacje masz z kosmosu. A od czego jest rekomendowana konfiguracja umieszczona na pudełku?

 

Nie wiem za bardzo, co synchronizacja wertykalna może mieć z tym wspólnego, ale hmm... w zasadzie ona zmniejsza ilość klatek, dlatego też może gra chodziła zdeczka wolniej i nadążała? Nie mam pojęcia, w każdym razie ciekawa sprawa.

GTA od dłuższego czasu jest robiony pod konsnole a tam włączony v-sync to normalka. To nie ma nic wspólnego z nadążaniem gry. Jak grałem w Vice City to miałem zawsze powyżej 60fps. Osobiście gram z v-syncem bo już mnie denerwują te niedokońca wyrenderowane klatki.

 

nie napinaj się tak ;) /stona

Edytowane przez stona
Odnośnik do komentarza

Ej ty jakiś nienormalny jesteś? "rekomendowana konfiguracja umieszczona na pudełku" dobry żart <_< wziąlbym to na jana i bym sobie grał w 27fps a przed 2 patchem w 19fps no dzięki za zapłacenie 139zloty i męczarnie a nie grę. Zresztą kto tu narzeka?

Dziele się tylko spostrzerzeniami.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Osobiście życzę RockStarowi żeby GTA4 była spiracona do granic możliwości za taki gniot na jaki mieli czelniśc wydac na PC należy im się.

I ile jeszcze tych paczy ma wyjśc bo jak tak dalej to za rok będą nowe pacze a gra i tak nie przekroczy 30 klatek na komputerach w NASA.

Odnośnik do komentarza
Osobiście życzę RockStarowi żeby GTA4 była spiracona do granic możliwości za taki gniot na jaki mieli czelniśc wydac na PC należy im się.

I ile jeszcze tych paczy ma wyjśc bo jak tak dalej to za rok będą nowe pacze a gra i tak nie przekroczy 30 klatek na komputerach w NASA.

 

wg mnie w ogóle nie powinno nigdy to wyjść na pieca. sam osobiście mam pieca - złoma czyli takiego na którym nawet instalka gta4 nawet się nie uruchomi.

 

GTA4 powinno zostać na konsolach. Tam R* najwięcej zarobił. A na pc.... żenada. Wydali masę pieniędzy na zabezpieczenia. Może i zysk jest bo jednak sporo osób kupiło / kupi te grę. Ale oni cały czas pompują zbędną kasę w tworzenie patchy.

Prawda jest taka że spieprzyli tego porta. Pewnie nawet im się nie chciało z tym babrać. Może to MS naciskał na wypuszczenie porta. No nieważne ale widać że olali to ciepłym moczem.

 

Chyba trzeba się pogodzić z faktem że na Piecu niedługo zostaną counter-strike'i i gry strategiczne itd.

Nastały czasy kiedy to nie tylko młodzież gra. Nam jest obojętne czy gramy na kompie czy konsoli ( osobiście chyba się zestarzałem i wolę grać na ps3 :P ) natomiast starsi wolą odpocząć od kompów, usiąść wygodnie w fotelu i pograć. Przykład - mój ojciec. I co z tego że mam superbikes challange na pc. w życiu tego nie chciał tknąć. ale jak mu puściłem TT na ps2 to go wcięło na cały dzień :)

 

dobra kończę bo offtopuje :P

Odnośnik do komentarza
No kończ i do takich wynurzeń załóż sobie osobny temat.

 

Odpowiedziałbym Ci na Twoje dywagacje ale szkoda mi klawiatury .

 

Skończyłem :) Ale wiedziałem że znajdzie się ktoś komu moja wersja się nie spodoba. Ale co ja się będę męczył. Skoro Pan stona tak twierdzi to na bank ma rację i nie można zaprzeczać. :bow:

 

... prośby nie skutkują, trza użyć tajnych mocy _fireball__by_Mic_Kyle.gif /stona

 

 

 

Wiedziałem że to zrobisz :)

 

Tak się właśnie dyskutuje z modami. Warn i go. Żałosne. A skoro to jest temat o GTA na PC to gdzie mam o tym pisać? W "Pchlim targu"

 

Weźcie wy się puknijcie wszyscy :/

 

Taaakk. Równie dobrze możesz mieć pretensję do samego siebie. Nie wyciągasz wniosków z ostrzeżeń słownych to łapiesz % . Tak się właśnie dyskutuje z ... /stona

Edytowane przez stona
Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd ten podjazd na MeLa, kolo delikatnie wyraża swoje zdanie,a tu od razu atak. A to niby konsolowcy cisną PCciarzom...

A ja się w pewnych aspektach zgadzam, poza tym, że GTA4 powinno zostać na konsoli (ale to tylko z egoistycznego podejścia : nie mam next-gena, chcę na PC. Jakbym miał X360 albo PS3, to zlewałbym wersję na PC, choć nie miałbym interesu w tym, żeby nie powstała). No i jednak na PC nadal ukazują się niezłe gierki, zresztą teraz na konsolach panują takie klimaty, że dużo od PC ich nie odróżnia (przeglądając kolejne strony zapowiedzi w nowych numerach PE wymiotować się czasami chce od tego "nowe FPP/TPP w klimatach sci-fi, na 6 h grania, z bezpłciowym bohaterem w kombinezonie i nijaką fabułą"). Taka dygresja.

 

Bartezoo : masz tu radę na to, jeśli chcesz : <link do cracka> ...nie bawimy się w piracenie /stona

Używasz jak normalnego cracka, pliki do folderu z grą i folderu offline activation.

Odnośnik do komentarza

Ale ma racje albo wydajesz grę na daną platformę albo nie wydajesz gó... z tym samym tytułem na daną platformę.

Płacimy za to wcale nie małe pieniądze i nie mamy prawa do zwrotu na gwarancji chyba że płyta jest uszkodzona, a gwarancja nie przewiduje debilizmu programistów. Niestety takie akcje są coraz częstsze zamiast dobrej gry na wszystkie platformy pctowcy dostają z(pipi)... port z konsoli.

Przykłady Fallowt3, fear2, no i oczywiście nasze upragnione GTA4 (i wcale nie mówię tu o grach początkowo przeznaczonych tylko na konsole).

EA nie miało problemów z portem PC do dead space a ty nagle takie gta nie chce działac od tak...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nowy patch jest. Właśnie ssam. Zobaczymy czy jakaś odczuwalna zmiana zajdzie.

 

Version 1.0.3.0 - March 19, 2009
GRAPHICS:

* Interior Lights for ATI 1900 series cards:
o All light sources appear for users with 1900 series ATI cards. (ie. Pool Mini Game)
o ALT-TAB fixed
* Graphics Settings:
o Added menu option " OFF " for Reflection quality
o Added menu option " OFF " for Shadow quality

PERFORMANCE:

* Physics optimizations to improve situations with heavy physics calculations (ie. 32 player races)
* Graphical Performance Optimizations

MULTIPLAYER:

* NAT Type detection
o Detect if user has a " strict " NAT and displays message for user
* Voice chat is received even if your microphone is turned off

CONTROLS:

* Keyboard / Mouse
o Remapping restrictions removed
o Allow Enter, Backspace, and Arrow keys to be remapped by user
o Allow multiple mouse buttons to be mapped
* Enable/Disable DirectInput in Menu
o Users can now activate/deactivate Direct Input devices from "Controls" menu.
o If commandline "-usedirectinput" is active, it will override pause menu setting.
* Use 2 direct input devices simultaneously (ie. Wheel and Gamepad)
o Users can now use 2 different controllers at once, including 1 XInput and 1 Direct Input device.
* Added more Direct Input / XInput device support
o Saitek P380/P480/P580/P990
o Saitek PS1000/PS2700/P3200/P3600
o Gravis Eliminator Shock gamepad

SECURITY:

* Detect modified files and prevent users from entering multiplayer if found
o Game will prompt with a message after blocking user with modified data files from entering multiplayer
o Should prevent multiplayer access from cell phone and GFWL join in progress

VIDEO EDITOR:

* Scroll Bar improved response
o Tweaked to respond better to keyboard inputs
* Sped up load times for users with many clips

TITLE UPDATE 2 FIXES:

* Return of Hot Dog Stands and other props
o Missing hot dog vendors, fences, gates, pylons should be present throughout the world.
* Scrolling signboards
o Activate missing scrolling signboard text (ie. highway signs, Star Junction, Clock Tower Sign)
* ALT-TAB pauses game during cutscenes
o Cutscenes should now pause and resume correctly after an ALT-TAB task switch. Audio remains in sync.


GENERAL ADDITIONS / FIXES:

* Mismatched MODO/Perseus Clothing
o Fixed a bug when Niko mixes clothing from Perseus and Modo
* 360 Controller Texture
o Controller image should be visible in Controller Configuration screen

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...