Skocz do zawartości

Grand Theft Auto IV


Dżem_tvstrych

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No bez przesady, te posty to nie jest bezsensowne prowokowanie kłótni PC vs. konsole, gdzie jak nie w tym temacie człowiek może wyżalić się na taka sprawę ? To, że ktoś Graczy PCtowych dyma, to jest fakt. Jeżeli kupiłem PC do gier, filmów, neta (a nie kosmicznych programów graficznych) w tym roku, i zapłaciłem i tak więcej niż za konsolę, i gra, która ukazała się również w tym roku (co lepsze, jest konwersją po paru miesiącach) ma mi ledwo działać, to to jest kur.wa skandal. Ja mam w takiej sytuacji jeszcze może kupić oryginał ? Stona, Ciebie stać, mnie nie, to jest powód, żeby udawać, że problem jest mniejszy, niż jest faktycznie ?

Odnośnik do komentarza

Kotlecie Schabowy, niestety niektórym nie wmówisz pewnych rzeczy. Uważają tak jak chcą i mają do tego święte prawo. Dlatego polecam wszystkim, którzy uważają, że lepiej kupić konsolę niż troszkę RAMu i grafikę (i będzie nam to starczyć na kilka lat, nie na rok), nie przejmować się tym wszystkim. Usiąść sobie ze świadomością, że za 700 zł pykamy w płynne GTA IV kiedy sporo PCtowców po prostu się wkur.wia kiedy po kolejnym konfigu gra wygląda tragicznie i chodzi w 8 fpsach ;).

 

Czy na PC są jakieś dodatki w porównaniu do wersji z kąsol?

Odnośnik do komentarza

Kotlet. To, ze gra jest ch.ujowo zoptymalizowana i wymaga komputera z NASA nie ulega watpliwosci i dyskusja na TEN temat jest jak najbardziej ok. Ale wszczynanie wojenek (nie do ciebie pije) konsola lepsza od pc z argumentem: bo gtacztery chodzi wolno to znaczy, ze tak jest z kazda gra na pc; jest po prostu kretynskie. R* spartolilo wersje pc i nikt sie nie ma zamiaru z tym klocic. Koniec kropka.

 

Do ogolu: serio nikogo w tym dziale nie obchodzi, ze ktos nie potrafi zainstalowac gry, zmienic sciezki dostepu, obsluzyc 5 suwakow odpowiedzialnych za grafike czy wgrac najnowsze sterowniki do karty. Jesli jestes uposledzonym fanboyem konsol, ktoremu windowsa reinstaluje kolega - idz sobie stad :)

Odnośnik do komentarza
Kotlecie Schabowy, niestety niektórym nie wmówisz pewnych rzeczy. Uważają tak jak chcą i mają do tego święte prawo. Dlatego polecam wszystkim, którzy uważają, że lepiej kupić konsolę niż troszkę RAMu i grafikę (i będzie nam to starczyć na kilka lat, nie na rok), nie przejmować się tym wszystkim. Usiąść sobie ze świadomością, że za 700 zł pykamy w płynne GTA IV kiedy sporo PCtowców po prostu się wkur.wia kiedy po kolejnym konfigu gra wygląda tragicznie i chodzi w 8 fpsach ;) .

 

 

Czy ktoś z działu PC wbija się do działu z iksboksem360 i pisze w jakimkolwiek temacie, iż konsolowcy się wkur'wiają na swoje własne ograniczenie umysłowe? Nie? No to chyba Stona jasno napisał, że proszę wypier'dalać z gadkami, że za 7 baniek mamy konsolę, bo zapodam jedno pytanie - kogo to obchodzi? Z płynnością GTA IV na konsolach chyba sobie jaja robisz... A pytanie na końcu Twojego posta, żeby usprawiedliwić bezsensowny prowokacyjny post to śmiech na sali.

 

 

 

 

 

Właśnie instaluję Live - SP3 już się ściągnęło. Nie mogę się doczekać. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Kotlecie Schabowy, niestety niektórym nie wmówisz pewnych rzeczy. Uważają tak jak chcą i mają do tego święte prawo. Dlatego polecam wszystkim, którzy uważają, że lepiej kupić konsolę niż troszkę RAMu i grafikę (i będzie nam to starczyć na kilka lat, nie na rok), nie przejmować się tym wszystkim. Usiąść sobie ze świadomością, że za 700 zł pykamy w płynne GTA IV kiedy sporo PCtowców po prostu się wkur.wia kiedy po kolejnym konfigu gra wygląda tragicznie i chodzi w 8 fpsach ;).

 

Czy na PC są jakieś dodatki w porównaniu do wersji z kąsol?

krecenie filmikow, wiecej graczy na multi, replay (chyba), lepsza grafika, wiecej auto na drogach ale kosztem plynnosci. Chyba tyle

 

LegionPolski - patrzac na plynnosc gry to na konsolach ona jest zdecydowanie lepsza niz na PC (sam tego doswiadczylem czy low czy high gra dziala gofnianie - gdy uruchamiam COD5 na HIGh to widze dropy, zmienam wszystko na LOW to gra mi chodzi 2x lepiej - w GTA nie ma to roznicy) ;)

Odnośnik do komentarza

Patch już jest... ale w Microsofcie:

http://gtasite.net/3056,news.html

 

"W patche ma się znaleźć pokaźna ilość usprawnień i modernizacji, w tym między innymi:

 

- Udoskonalenia edytora grafiki: postęp poziomu renderingu, ulepszenie fx podczas powtórek oraz inteligentniejsze mianownictwo plików wideo.

- Poprawki do kręgli, z których nie dało się swobodnie korzystać, w przypadku użytkowania wrażliwszych myszy.

- Innowacje dla ATI 1900.

- Zmniejszenie użycia pamięci.

- Udoskonalenie systemu grafiki.

- Wsparcie kontrolerów DirectInput (przed zainstalowaniem nowego programu, należy usunąć obecny, ponieważ może on nie działać z należytą funkcjonalnością).

- Problemy z programem do zarządzania energią, które powodowały powolne prędkości i przycięcia."

 

Więcej info w newsie.

 

źródło: gtasite.pl

Odnośnik do komentarza

Nie mówię, że jest 10 fps. Gram, gram dużo, ale chciałbym lepszej grafiki, dlatego pewnie coś zmienię.

Co do kupna konsoli - tak, jak mówiłem, wymiana karty graficznej to jakieś 150zł, sprzedając starą. A nowy X360 + GTAIV to jednak znacznie większy koszt. Szczególnie, że jednak Arcade pewnie mało kogo urządza, lepiej inwestować w Premium. Co nie zmienia faktu, że wiele nowych gier chodzi mi swobodnie na wysokich ustawieniach grafiki (dla przykładu Brothers in Arms: Hell's Highway, które kilka dni temu ukończyłem), a GTA nie. Jeśli znajdę jakiekolwiek sposoby na zwiększenie wydajności, to się z Wami podzielę, póki co odkryłem leciuutki zysk przy wyłączeniu opcji nagrywania filmików, chociaż jest on tak mały, że jak dla mnie nie warto, ale jeśli ktoś sięw to w ogóle nie bawi, to warto spróbować.

Odnośnik do komentarza

Myślę że problem offtopa się rozwiązał, tak? Cieszę się.

 

 

No ja w sumie nie kombinuję z ustawieniami, nawet grafy nie OCnąłem jeszcze, bo się przyzwyczaiłem do (pipi)j wydajności. Do puki nie włączam frapsa to da się grać :) Jak włączę i widzę poziom FPS to mi się słabo robi ;P

Odnośnik do komentarza

no więc na moim komputerze, kupowanym dokładnie rok temu, który nawet wtedy był komputerem średniej klady (teraz jest po prostu słaby) nie wygląda to źle, czyli tak jak przypuszczałem miśki-pyśki.

 

gf8600gt sonic+ od palita 625@700 / 900@1075

dual core e2140 1,6gHz@3,5gHz

geil 2gb 800mHz@750mHz

msi p35 neo2-fir

 

i w 1024x768, ze wszystkim na "med" (suwaki z dystansem w połowie też mniej więcej, czasem poza) chodzi bajkowo, przycięcia zdarzają się na tyle rzadko, że mógłbym o nich nie wspominać.

 

jednak jak ktoś jest troszkę sprytniejszy, to nie płacze, że mu słabo chodzi i pecety są dla bogatych frajerów - wystarczy troszeczkę podkręcić, pokombinować, oczyścić dysk i "chodzi jak złoto".

 

Odnośnik do komentarza

LP.. no tak, tylko ja gram w 1680 albo 1440 ;/ Boję się uruchamiać to w niższej rozdziałce ;)

 

Ale fakt jest faktem, wystarczy pokombinować i da się grać :)

 

PS. Wystarczy że zmienisz grafę i masz wypasik kompa ;) [to tak , jakbyś nie wiedział co masz na stanie ;) ]

Odnośnik do komentarza

No a u mnie najważniejszym czynnikiem jest to, że mam tylko 256mb na grafice, przez co nie pozwala mi nic zmieniać, bo pamięć jest obciążona, więc co zmiana jakości grafiki u mnie wyglądała tak, że zjechałem wszystko do minimum, zwolniło mi się trochę pamięci, podbiłem tekstury, a potem suwaki poprzesuwałem z powrotem, bo one nie są blokowane (przynajmniej do pewnego poziomu). Gra chodzi podobnie, wygląda lepiej.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

Jest mały sposobik, mi troszkę pomaga, dzięki temu zamiast 800x600 i low mam 1024x768 i medium/high, a suwaki dość daleko.

 

Pograłem nawet na 1680x1050, ale były spowolnienia, więc zszedłem do niższej rozdzielczości, z szaleństwami poczekam do patcha, który może coś naprawi.

 

A sposób wygląda tak:

Gra chodzi lepiej, kiedy jest odpalona w oknie, no i do tego warto też coś jeszcze dopisać.

Tworzymy sobie skrót do GTA IV (nie do social clubu, tylko GTAIV), a w nim dopisujemy do linii elementu docelowego kilka rzeczy:

-windowed - uruchamia grę w oknie

-texturequality=* - zamiast gwiazdki numer 1-3

-renderquality=* - zamiast gwiazdki 1-4

-detailquality=** - 1-99

-viewdistance=** - 1-99

-width=**** - height=**** - wiadomo, rozdzielczość

a do tego

-novblank - zmniejsza popup (na słabych kompach może zwiększyć)

-framelimit - zdejmuje ograniczenie ilości fps

 

Ja mam coś takiego w tej chwili:

 

-windowed -texturequality=2 -renderquality=4 -detailquality=99 -viewdistance=70 -width=1680 -height=1050 -novblank -framelimit

 

Co pozwala grać w oknie, ale na full screen, bo rozdzielczość pulpitu mam taką samą, jak w grze. Dzięki temu też można zmieniać opcje graficzne mimo tego, że są blokowane przez grę.

Odnośnik do komentarza

Na początek problem : gierka uruchomiła mi się dwa razy na kilkanaście prób, wszystko jest cacy, ale gdy (już po loginach itd) gra ma "wchodzić" (ekran czarny, zmiana rozdziałki), to PC się zacina na imenty. Jak już wspomniałem, gra uruchomiła się dwa razy, za pierwszym razem po grzebaniu w opcjach grafiki znowu się zawiesiła, za drugim pograłem z godzinkę i przy ponownych próbach ustawiania grafiki ponownie zawiesiła. Jakieś rady ? Rzecz jasna mowa o kopii zapasowej (wypróbowana gdzie indziej, jest ok).

 

Teraz rada : jak nie chce się Wam instalować SP3 (sądzę, że poza wymaganiem jej przez gry, nie macie zbytniej potrzeby), to jest szybki sposób na "oszukanie" PC :

Start->Uruchom->wpisujecie "regedit", wchodzicie w "HKEY_LOCAL_MACHINE -> SYSTEM -> Current Control Set -> Control -> Windows -> CSDVersion i zmieniacie wartość z 200 na 300.

Odnośnik do komentarza

Ok, obyło się bez SP3, wystarczyło zmienić sterowniki do karty graficznej (notabene, nadal nie najnowsze). Przy okazji tego posta, podaję metodę na granie każdym padem do PC w GTA4 (nie poprzez emulowanie) :

 

Ściągamy plik stąd http://lcsteam.net/dump/gta4/XBOX.360.cont...r.emulation.zip

Wypakowane pliki przenosimy do folderu X:/Windows/System32 i zastępujemy poprzednie (wiadomo, dla bezpieczeństwa je sobie skopiujcie gdzieś)

Tyle :). Pomijam kwestię dokładnego ustawiania przycisków, bo na razie się w to nie bawiłem, ale domyślnie i tak jest spoko. Testowane na padzie Apollo za 29 zł.

Odnośnik do komentarza
Ściągamy plik stąd http://lcsteam.net/dump/gta4/XBOX.360.cont...r.emulation.zip

Wypakowane pliki przenosimy do folderu X:/Windows/System32 i zastępujemy poprzednie (wiadomo, dla bezpieczeństwa je sobie skopiujcie gdzieś)

Tyle :) . Pomijam kwestię dokładne ustawiania przycisków, bo na razie się w to nie bawiłem, ale domyślnie i tak jest spoko. Testowane na padzie Apollo za 29 zł.

Masz u mnie piwo jak się kiedyś w Gdyni zjawisz! ;D

 

Sterowanie na klawiaturze doprowadzało mnie do szału, a nie znalazłem nigdzie rozwiązania, aby pograć na moim Rumblepadzie 2... A tutaj nagle JEST! :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...