Skocz do zawartości

FIFA 09 vs lata przyzwyczajenia do PRO EVO


G@ucho

Rekomendowane odpowiedzi

Walimy konkretami ! Lata grales w PESa, ale zirytowalo cie odcinanie kuponow przez konami i starasz sie przeskoczyc na FIFKE z tym ze jestes jak dziecko we mgle - to tak jak ja. Licze ze kompetentne osoby w miare obcykane z obydwoma gameplayami beda tu poagac i odpowiadac na pytania, ludzi ktorzy nie sa zupelnie poczatujacy (tacy niech otworza wkladke z gry) ale roznice miedzy PES a Fifa daja im sie we znaki :D Temat wydaje mi sie potrzebny.

 

Na poczatek pytanka zasadze ja : jak najlepiej ustawic sobie wspomagacze (asysta przy strzalach, podaniach , wypuszczaniu w uliczke) zeby powoli uczyc sie prawidel rzadzacych gra a zeby po miesiacu grania nie okazalo sie ze nic nie potrafimy bo przez miesiac czasu konsola odwalala za nas cala robote.

 

Pytanko dwa : o so chodzi jakby z wolnymi bo czarna magia dla mnie to jest i nie potrafie dopatrzec sie zadnych prawidel nimi rzadzacych i sila rzeczy staram sie klepac jak w PRO EVO ... ze skutkiem mizernym :rolleyes:

 

Pytanko trzy: w PRO EVO trzymanie odpowiedniego klawisza podczas przyjecia pilki aby pilke skleic lub wypuscic jest sprawa kluczową w Fifie odnioslem wrazenie ze mniej ? myle sie jezeli tak to prosze o wskazowki ... itd itd , mam nadzieje ze temt sie rozwinie ładnie :D

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na poczatek pytanka zasadze ja : jak najlepiej ustawic sobie wspomagacze (asysta przy strzalach, podaniach , wypuszczaniu w uliczke) zeby powoli uczyc sie prawidel rzadzacych gra a zeby po miesiacu grania nie okazalo sie ze nic nie potrafimy bo przez miesiac czasu konsola odwalala za nas cala robote.

 

Pytanko dwa : o so chodzi jakby z wolnymi bo czarna magia dla mnie to jest i nie potrafie dopatrzec sie zadnych prawidel nimi rzadzacych i sila rzeczy staram sie klepac jak w PRO EVO ... ze skutkiem mizernym :rolleyes:

 

Pytanko trzy: w PRO EVO trzymanie odpowiedniego klawisza podczas przyjecia pilki aby pilke skleic lub wypuscic jest sprawa kluczową w Fifie odnioslem wrazenie ze mniej ? myle sie jezeli tak to prosze o wskazowki ... itd itd , mam nadzieje ze temt sie rozwinie ładnie :D

 

ad.1

Spokojnie przez całą swoją "fifkową"karierę możesz z powodzeniem grać na ustawieniach deafultowych.

 

ad.2

Podstawa to trzymanie podczas naciągania paska siły przycisku LB (mocna bomba), lub RB (technicznie). Przy czym strzelając technicznie dodatkowo wychyl lewą gałę (lewo lub prawo lub lewy skos góra lub prawy skos góra). Potrenuj albo obczaj tutoriale na necie.

 

ad.3

W fifie nie musisz nic trzymać aby przyjąć piłkę, dzieje się to automatycznie. Natomiast dobrym patentem jest wychylenie prawej gały podczas przyjęcia piłki, co powoduje natychmiastowe jej wypuszczenie w wybranym kierunku.

 

Odnośnik do komentarza

http://pl.youtube.com/watch?v=KOnrUUmzBYw ... po obejzeniu tegoz filmiku - przyznam szczerze bylem zdrowo wzniecony tym co na nim zobaczylem, juz oczyma wyobrazni widzialem jak bede wozil oponentow niczym BOSKI DJEGO ;) pozniej natomiast nastapila chwila refleksji bo pomyslalem sobie, ze tez z ekipka z ktora przez lata katowialismy PESa moglibysmy nagrac w miare podobny filmik wlasnie PESowych trikow (zreszta sa takowe na necie) ! Problem polega na tym ze 3/4 z nich nawet zakladajac mistrzowskiego skilla jest totalnie bezuzyteczna w grze o stawke 8) - w fifie 09 z tego co widze wariantów wozenia przeciwnika jest wiele ale ile z nich mozna zastosowac grajac z niezlym przeciwnikiem ?

 

PS. nie zebym sugerowal ale - moze jakas szkola grania w EXTREMKU w kaciku sportowym moglaby sie pojawic ... zamiast ... NO PEDZMY INNYCH RZECZY ;)

Odnośnik do komentarza

Od 99r gram w ISS, a ulubiona edycja to PES4. Po przesiadce na Fife 09, byłem totalnie zielony. Przez pół sezonu w lidze Polskiej miałem prawie same remisy, jeżeli wygrałem mecz to stosunkiem bramek 1-0, nie wyżej! Zmieniłem szybkość gry na "szybko", oraz wyrzuciłem naleciałości z PESa, gra wymaga poprostu przyzwyczajenia i spędzenia przy niej kilkunastu godzin. Gram na ustawieniach takich jak są oryginalnie, jedynie z opcją szybkość gry na maksa, i dla mnie ta opcja jest najwygodniejsza. Obecnie kończe mecze wynikami 3-2, 4-0, 2-3, i gram już o mistrzostwo Polski. Cały czas na poziomie "zawodowiec".

Odnośnik do komentarza

przelaczenie gry na szybką troche pomaga , wczesniej mialem wrazenie ze zawodnicy nie robia tego co bym chcial bo wprowadzam komendy ze zbytnim wyprzedzeniem i za nerwowo. druknalem sobie liste komend z triczkami wlacznie na kartce i gram mecze co jakis czas spogladajac i probobujac czesnać jakiegos fikolka ładnego. Podoba mi sie ta fifka nie powiem , fajne jest to ze wszystko co sie robi rzeczywiscie jest widoczne na ekranie - np w pesie tez bylo przepychanie sie podczas walki o gorna pilke ale tak na dobra sprawe nie bylo tego widac czy sie przepychaja czy nie ale sie cisnelo ta komende , tutaj natomiast widac jak zawodnik odpycha oponenta po czym skacze do pilki ;] najs

Odnośnik do komentarza

Wlasnie jest kiepścizna z turtorialami - giereczka jest za swierza , ja druknalem sobie podrozdział dotyczacy komend i trikow z FIFA 08 z jakiegos tam faczka z gamefaqs.com i mam go w zasiegu reki jak pykam - moje wolne zaczynaja wygladac groznie :D nie to co w PES bo tam groznie to wygladalo trafienie w spojenie ale nie od razu rzym zbudowano ! jezeli jestes zainteresowany to http://www.gamefaqs.com/console/xbox360/game/938657.html ;] nic lepszego narazie nie namierzylem niestety

 

 

Ej wogole przesiadkowicze z PESa moze jakies meczyki na xbox live , bo nie chcialbym zostac zniszczony z miejsca bo w pesie to raczej ja niszczylem (choc nie zawsze nie zawsze :D ) takze teraz nie chcialbym popasc w depresje hehe wiec chetnie mykne z kims kto dopiero tez sie szkoli ... gamertag : Gaucho PL

Edytowane przez G@ucho
Odnośnik do komentarza
dajcie jakies fajne tutoriale z trikami na ps3 koniecznie Gaucho mozesz mi dac zebym i ja sobie druknoł to moze jakis link lub cos pozdro

 

na youtube jest kilka tutoriali wystarczy wpisać fifa 09 tutorials ;)

 

dla przykładu ten http://pl.youtube.com/watch?v=DF0muJ4hMGY&...feature=related

Edytowane przez pablordynus
Odnośnik do komentarza

Turtorialki z trikami na youtube faktycznie sa w ilosci wystarczajacej i dosc fajnie zrealizowane - zreszta byly juz linki powyzej- (temat ma jedna strone wiec proponuje czytac ;) ) mysle ze chodziloby raczej o cos w stylu slynnego chodzenia na boki w pesie ktore tez juz tu padly ! czyli np ze w pesie z dobrym tajmingiem :D chodzac side stepami w prawo i w lewo mozna bylo mijac zawodnikow jak tyczki a w fifie takowe chodzonko konczy sie zazwyczaj strata, czy ze podania na dobieg w fifie sa duzo skuteczniejsze , czy tak jak ktos juz napisal bardzo przydatne jest wypuszczanie pilki przy przyjeciu prawa gałka. Sorry ale 3/4 trikow z turtoriali jutubowych w 80 % sytuacja sa sztuką dla sztuki - CHOCIAZ niektore widze czasem potrafia przyniesc korzysci, zreszta w temacie FIFA 09 juz tez zwrocono na to uwage.

Odnośnik do komentarza

Lata przyzwyczajenia robią niestety swoje. Przygodę z PES-em zacząłem od PRO EVO 2 na Ps2 i od tego czasu aż do wersji 09, Fify kijem nie tykałem. Po obczajeniu obu demek z żalem muszę uznać wyższość produkcji EA... Zagrałem kilkanaście spotkań z konsolą i totalnie nie czuje tej gry, nawyki z PES-a nie znajdują żadnego pozytywnego odzwierciedlenia w tej grze. Z drugiej strony mimo progresu symulatorów piłki nożnej nie czuje już tego magicznego "feelingu" jaki czułem za czasów mojej ukochanej PES5. Podsumowując dla mnie jest za późno na zmiany :mellow:

Odnośnik do komentarza

Mam już swoje na karku i grałem w ISS/PES od początków istnienia serii, jednak często grywałem w Fifkę co też nie było mi ciężko się przestawiać. Wymiatam póki co sprawnie po sieci. 30 Z i 2 P to znaczy, że wiem jakie trybiki w tej grze panują. Jedno muszę przyznać, FUN jest ogromny, PES zdechł okrutnie przez swoją drętwotę i przewidywalnośc.

Edytowane przez il capitano
Odnośnik do komentarza

Czcicielem PESa byłem od trzeciej części serii, w zasadzie PES3 rozbudził we mnie miłość do gier piłkarskich. Potem wiadomo, słabszy PES4 no i genialny PES5. Na next (właściwie teraz to już current genie) grałem długo w PESa 6, już nie to samo co dawniej, ale dawał radę na Livie. Niestety, 2008, a ostatnio demko 2009 jasno dały mi do zrozumienia, że trzeba spróbować czegoś nowego. I tak od dzisiaj stałem się posiadaczem FIFY 09. Wymiataczem w serii Konami nigdy nie byłem, ot lubiłem sobie popykać czysto dla rozrywki. Mimo to przejście do obozu EA nie jest łatwe, jak wspominali poprzednicy dużo nawyków z PESa po prostu w FIFIe nie działa. Mimo to edycja 09 ma w sobie taki magnez, taki power, że po prostu chce się grać. Naprawdę, warto w tym roku zmienić barwy klubowe ;)

Odnośnik do komentarza

Mnie FIFA zaskakuje z kazdym tygodniem grania.

Po prostu szok ! Wiecie, ze tutaj jest 6 rodzajow dosrodkowania ! Oprocz tych znanych z PES'a 1*B, 2*B,3*B dodajemy LB i mamy dosrodkowania cięte.

3 rodzaje strzałów które dają wielką róznice.

Z rzutów wolnych, albo uderzenie zykłe, albo podkręcona, albo piłka siłowa z LB. Nie mam pytań - tutaj to dopiero można masherować.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie przyzwyczajenia z PES to raczej przeszłość a to racji tego, że w Fifkę zawsze grałem, nie wspominając o 08 gdzie spędziłem dużo czasu na live. Jednak brakowało mi kilku udogodnień i poprawek w systemie.

 

Mam grę idealną, piłkarską która wznieciła we mnie znowu ogień rywalizacji, ostatnio czułem się tak za czasów WE6.

Odnośnik do komentarza

Po grubo ponad tyg grania stwierdzam ze jestem jakis zrosniety z systemem pesa ;) lata spedzone z seria robia sswoje - NIE POTRAFIE SIE PRZESTAWIC ! Naduzywam szybkiego biegu (w pesie tez naduzywalem ale wiedzialem jak to kontrolowac i wykorzystac) , podania srednio ... na 5 podan jedno zawsze gdzies zupelnie nie tam gdzie chce laduje , strzaly jezeli chce jakies mocniejsze to z trafieniem w bramke mam spory problem - no dramat jakis :D aha btw. przy okazji strzalow chcialbym dodac ze nie wiem czy to tylko moje odczucie ale ILOSC SLUPKOW POPRZECZEK I SPOJEN TO JAKAS JAWNA KPINA ! nie wiem jak wy ale ja mam po 3 slupki niemal w kazdym meczu :mellow:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...