Skocz do zawartości

FIFA 09 vs lata przyzwyczajenia do PRO EVO


G@ucho

Rekomendowane odpowiedzi

Zdziwiło mnie jedno w tej FIFIE. Od niepamiętnych czasów jak gram w gry piłkarskie to zawsze, gdy dochodziło do sytuacji, że moich dwóch zawodników było naprzeciwko bramkarza (obrońcy przeciwnika w tyle) to podanie od mojego zawodnika A do zawodnika B praktycznie zawsze kończyło się bramką. Tutaj (w FIFE 09) o dziwo jak dochodzi do sytuacji, że chcę podać piłkę od A do B mających tylko przed sobą bramkarza to sędzia gwiżdże... SPALONEGO. WTF ?! o_O

zasady spalonego się kłaniają.Jeśli biegnie się dwóch na bramkarza a obrońcy są za nami to linię spalonego wyznacza piłka,znaczy to tyle,że gdy podajemy do kolegi to ten w momencie podania musi się znajdować za nami lub na równo z nami.W przeciwnym przypadku będzie spalony.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem Ci Chev, że jak na moją tak długą absencję od FIFY (od 2002roku) i biorąc pod uwagę fakt, że od 2 lat nie grałem w żadną piłkę to gra mi się dobrze z cpu ;) Wiadomo, że z prawdziwym przeciwnikiem będzie inaczej i będę dążyć do tego, aby chociaż jako-takiego skilla mieć, aby zagrać na necie.

 

W trybie menedżerskim jak najlepiej rozwijać zawodników? Samemu rozdawać punkty czy może automat robi to dobrze?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam 3 pytania do kogoś kto się przesiadł z Pesa na fife :

1.Czy w tej grze jest cos takiego jak super cancel ? Jeżeli tak to po co jeżeli nie to czy dla tego że jest wogóle nie potrzebny ?

2.Czy w fifie istnieje cos takiego jak timing ? Czy sa np. timingowe zwody jak w pesie (moim zdaniem największe mistrzostwo tej gry)

3.Jak wyglądaja markowania i jak działają ?

Odnośnik do komentarza
Mam 3 pytania do kogoś kto się przesiadł z Pesa na fife :

1.Czy w tej grze jest cos takiego jak super cancel ? Jeżeli tak to po co jeżeli nie to czy dla tego że jest wogóle nie potrzebny ?

2.Czy w fifie istnieje cos takiego jak timing ? Czy sa np. timingowe zwody jak w pesie (moim zdaniem największe mistrzostwo tej gry)

3.Jak wyglądaja markowania i jak działają ?

1.Jest coś takiego jak Super Cancel tylko nie pamiętam jak go się robiło...zresztą nie używałem go ani w PESie ani w FIFIE ;p

2.O teraz już wiem...jest :)

3.Są markowania i działają podobnie jak w PESie :)

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Timing -wbicie kombinacji w ścisle określonym momencie jedna z podstawowych rzeczy które wytyczają technikę w pesie(i nie tylko bo między innymi również w tekkenie czy street fighterze ;) Naciskając strone z r2 lub r1 w momencie kiedy przeciwnik próbuje nam wziąść piłke(dokładnie to w momencie kiedy naciska odbiór) powoduje wykonanie timingowego zwodu .Timing również liczy się przy oddawaniu strzałów z woleja-dobrze wbity kwadrat powoduje oddanie strzału z woleja, za wcześnmie wciśniety beznadziejną główke natomiast za późno nie oddanie strzału lub dennego szczupaka (przykład tyczy się górnych piłek zagrywanych stricte na woleja) .

Potwierdzam to co napisał MYSZa.Z super cancela korzystam walcząc o piłkę puszczoną na dobieg.

Oczywiście podstawowa usługa jaką daje SC ;) Jak narazie jestem gotów sprawdzić tą fife całą ciekawi mnie tylko jeszcze jak sprawa strzałów -wystarczy dać strzał (tak jak było kiedyś) czy trzeba bic z kierunkami ?;]

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza
Timing -wbicie kombinacji w ścisle określonym momencie jedna z podstawowych rzeczy które wytyczają technikę w pesie(i nie tylko bo między innymi również w tekkenie czy street fighterze ;) Naciskając strone z r2 lub r1 w momencie kiedy przeciwnik próbuje nam wziąść piłke(dokładnie to w momencie kiedy naciska odbiór) powoduje wykonanie timingowego zwodu .Timing również liczy się przy oddawaniu strzałów z woleja-dobrze wbity kwadrat powoduje oddanie strzału z woleja, za wcześnmie wciśniety beznadziejną główke natomiast za późno nie oddanie strzału lub dennego szczupaka (przykład tyczy się górnych piłek zagrywanych stricte na woleja) .

Potwierdzam to co napisał MYSZa.Z super cancela korzystam walcząc o piłkę puszczoną na dobieg.

Oczywiście podstawowa usługa jaką daje SC ;) Jak narazie jestem gotów sprawdzić tą fife całą ciekawi mnie tylko jeszcze jak sprawa strzałów -wystarczy dać strzał (tak jak było kiedyś) czy trzeba bic z kierunkami ?;]

 

Timing masz przy zwodach. To kluczowa sprawa w FIFie by zwod wyszedl. Sa tricki (jak rabona), dla ktorych timing to klucz.

 

Przy strzalach w jakims stopniu tez dziala, niestety nie jestem tak profi by to opanowac (za rzadko gram) jest jednak roznica jak zachowa sie zawodnik w ktorym momencie nacisniesz strzal. W moim odczuciu nie jest to jednak kluczowe. Kluczowe sa preferencje zawodnika (ktora noga, czy jest dobry z woleja glowy itp.) i jego pozycja, orientacja i rownowaga. Stad najczesciej naciskam przycisk strzalu zanim pilka siegnie napastnika w polu karnym.

 

Supercancel jest i dziala.

 

Strzelenie bramki w PESie jest duzo ale to duzo latwiejsze. Mniej w FIFA jest randomu a w moim poczuciu wiecej skilla. Chocby strzal z dystansu, dla wielu niemozliwy w FIFA w PESie starczy byle schemat.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

No to pytam dalej ;p Jak obecnie wygląda sprawa indywidualności piłkarskich - w pesie odrazu można zauważyć różnice między C.ronaldo a Zlatanem czy Drogbą w fifie kiedyś było to mało wyczuwalne o ile wogóle. Demko obadam ale już fify 10 jak wyjdzie .

Kluczowe sa preferencje zawodnika (ktora noga, czy jest dobry z woleja glowy itp.) i jego pozycja, orientacja i rownowaga.

 

Tak ale jak już przychodzi do strzału to trzeba go jeszcze dobrze wykonać ;]

Chocby strzal z dystansu, dla wielu niemozliwy w FIFA w PESie starczy byle schemat.

 

W pesie 09 nie do końca .Wnioskuje z tej wypowiedzi że w fifie nie ma schematów? (szczerą odpowiedź proszę) a jeśli są to jak to wygląda ?

 

Odnośnik do komentarza

Mozna do zawodnika sobie jakis schemat wyrobic. Nie da sie jednak tak, ze masz praktycznie 90 proc skutecznosci.

Sa tez pewne schematy (ktore jednak mozna rozbic dobra obrona) na szybkie rozgrywanie pilki na b. szybkiego napastnika.

 

Czuc roznice miedzy zawodnikami. W widokach z daleka nie jest to bardzo wyrazne, acz zauwazalne. Jednak w grze i w prowadzeniu zawodnika roznice sa ogromne. Co wiecej pewne tricki sa niemozliwe dla zawodnikow silowych i gra sama podmienia je na podobne duzo prostsze. Niektore zagrania byly mozliwe tylko przez paru zawodnikow, sa tricki mozliwe do wykonania tylko przez 3 zawodnikow w calej grze.

Niektore zagrania jednemu zawodnikowi zabieraja duzo wiecej czasu niz innemu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Witam prosiłem o pomoc w faq fify i zero odp wiec puki co moze tu sie uda

 

Witam chciałem na początku powiedziec ze ostatni raz w fife grałem jak się nie myle nazywała World cup 98 :D potem leciała seria pesa:D i ostatnio zakupiłem fife 09(ps3) i pomału zaczynam się ją cieszyc i mam kilka pytań jeśli mogę

 

- Widzę ze niema Trophy za przejscie np: Puchar Włoch tylko dostaje jakieś pkt? czy to do avatara czy sie myle

 

- Jak zrobic zebym w meczu online miał odrazu gotową formacje bo ciaglę musze ustawiac gram 4:3:3 moze doradzicie co do wlasnej taktyki czy cos ustawiac ilosc podan itp bo troszke jestem ciemny w fifie

 

 

- Powiedzcie mi jak dobrze wrzucic piłke w pole karne niby trzeba 2x wrzutka szybko nacisnąc ale mi cos nie wychodzi i nie mogę odkryc trophy szczelajac ze szczupaka

 

 

- Gram Interem i chciał bym ustawic zeby rzut wolny blisko pola karnego wykonywał Adriano i za ch... pana nie wiem jak ustawic

 

 

Prosze o porade co do rzutu wolnego niby ustawiam i strzelam ale nie wychodzi i jak strzelac mocne piłki bo jak napełniam pasek sily to mi w gore leci pila:/

 

- jak patrze na liste rankingu to mam kreske czyli bez miejsca gdzie moge zobaczyc ile mam pkt w randze bo widze tylko pukkty doswiatczenia w centrum gracza

 

- Dzisaj robiac avatara zobaczylem ze w profilu pisze ze nie mam zadnego meczu rozegranego i ze wszystko 0% jak zrobic zeby sie wpisalo moje statystyki i moj awatar na ps3 bo dalej mam cien

 

Puki co to wszystko pozdrawiam jak cosil moje online id struzikPL

 

 

Jak by Pes09 Smigał by mi online jak fifa09 było by cudownie:D

 

Wku.... mnie w fifie zamlulenie zawodnika biegnac na przeciwko bramkarza i nagle skrecenie to zanim sie zbierze to mam juz po piłce

Wiekszosc graczy bierze barce i staraja sie wykorzystywac biegiem eto i cudownie takim skopac tylek ale standardowo rozłanczaja sie:/

No i strzelanie bramek z polowy boiska zenuuu:/ gdyby pes lepiej chodzil online to zapewne bym nie grał w fife bo nie mój gust ale trzeba miec tolerancje i pomalu smigam i uwielbiam rozwalic graczy ktorzy swiruja trikami lecz nie maja sposobu na mojego bramkarza Julio Cesar(inter) az do mojej conrty co techniczna bramka a potem klepeczki do ostatniej min meczu:D

Jak by ktos chciał popykac to wysylac zaproszenia Moje online id struzikPL

Edytowane przez struzikPL
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...