Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

No ale chyba wszycy wiedzą, bo Di Maria miał dośc cieniarski sezon, jak na oczekiwania Realu. Zresztą Oezil też różnie, więc ewentualnie mogliby być swoimi wymiennikami. Ale nie roztaczałbym większych analiz na podstawie tego, że jedno medium coś napisało, no bo wiecie, wszystko można napisać... PSG już "na bank" zatrudniło 15 różnych trenerów przez ostatni miesiąc.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Isco zmienił jednak opinie co do Realu , albo po prostu $.$ mu zadzwoniło :) Jeszcze parę lat temu powiedział coś takiego (mądre słowa swoją drogą):
 

 

Od małego nie byłem za Realem Madryt, powiedziałbym nawet, że jestem trochę antimadridistą, mimo iż nie wiadomo, jak potoczy się moja przyszłość, ale ten zespół nigdy mi się nie podobał. Wydaje mi się, że to arogancki klub, tak jak jego piłkarze. Bez pokory nigdzie nie zajdziesz. 

Edytowane przez Radovan
Odnośnik do komentarza

"Marzę o koszulce, która ma tak wspaniałą historię. W West Hamie jest mi dobrze, ale chciałbym grać w Realu", - Javier Mascherano

 

"Zawsze lubiłem Barcelonę, ponieważ u nich grało wielu Holendrów: Michels, Cryuff, Neeskens czy Romario, ten ostatni to Brazylijczyk, ale on jest moim idolem. Zawsze byłem fanem "Blaugrany" i chciałbym kiedyś występować na Camp Nou". - Rafael van der Vaart

 

Wypowiedzi sprzed kilku lat. W futbolu nie ma miejsca na sentymenty.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

To jest ich (pipi)a praca, a nie koncert życzeń, więc nie ma to żadnego znaczenia czy ktoś lubi Real czy nie lubi, przyjdzie do niego to musi udawać, że lubi, bo inaczej STRACI pracę. Bardzo dobrze płatną pracę.

Odnośnik do komentarza

Transfer oficjalnie potwierdzony czy tylko przesądzony?

Szkoda w sumie. Na chwilę obecną nie miał szansy załapać się do pierwszego składu Barcy, ale tak utalentowanego rozgrywającego w Man Utd nie było od dawna i w obliczu jego talentu może dziać się magia

Odnośnik do komentarza

Wszystko na to wskazuje - nie sam piłkarz, ale jego ojciec zapewnia, że chce grać w United. A jak wiemy, ma tę (chyba śmiesznie niską) klauzulę. Z doniesień wynika, że pytał o pierwszy skład w Barcelonie i powiedziano mu, że nic mu nie obiecają i generalnie cienko, dlatego wybrał jak wybrał, bogaty i dość mocny klub z dziurą w jego kształcie. W sumie trudno wygryźć Xaviego, ale w każdym innym klubie... Thiago może być liderem już teraz. Zobaczymy.

 

United na dniach ma też dopiąć transfery Kevina Strootmana i Ezequiela Garaya. To byłyby mocne zbrojenia. Te trzy rzeczy plus wyjaśnienie sytuacji Rooneya mają zostać dopięte w pierwszych dniach urzędowania Moyesa w lipcu.

 

 

Transferu, który wydawał się oczywisty od roku, ma też w końcu dokonać Bilbao - sięgając po Beniata.

 

 

Ponadto: Henrik Mchitarjan nie pojawił się na pierwszym treningu Szachtara. Klub stwierdza, że nie dostał wcale żadnej oferty od Liverpoolu i nie wie, gdzie Ormianin się podziewa.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Podobno Mchitarjan wybrał Dortmund. Jednakże transfer nie musi dojść do skutku, bo angielskie kluby mogą zaoferować więcej kasy Szachtarowi. W każdym razie, kolejny filar ostatniego świetnego sezonu Szachtara - po Willianie i Fernandinho - raczej na pewno odejdzie tego lata.

Odnośnik do komentarza

Niespodziewanie mocnym graczem na rynku jest na razie Dynamo Kijów. Po zakupach Jeremaina Lensa i Dieumerci Mbokaniego, tym razem potwierdzili Younesa Belhandę, gracza sezonu Ligue 1 sprzed roku.

 

 

Rośnie też nadal w siłę Monaco, tym razem szuka talentów. 17-letni napastnik Anthony Martial już przeszedł z Lyonu, podobno bardzo blisko jest Lucas Digne, facet mający potencjał już niedługo być najlepszym lewym obrońcą w Europie. Podsumowując: okienko dopiero otwarte, a po ich stronie już także Falcao, James Rodriguez, Joao Moutinho, Nicholas Isimat-Mirin oraz Ricardo Carvalho. Czy jako beniaminek wskoczą od razu na podium ligi?

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Czy w klubie z takim modelem biznesowym jak Monaco (czy City, Chelsea) jest sens kupować młode talenty?

Wiadomo, że grać będą zawodnicy, za których zapłacono więcej. W dwóch wymienionych przeze mnie angielskich klubach strasznie ciężko młodym przebić się do pierwszego zespołu. Kolejne wypożyczenia, rosnąca frustracja i na koniec status zmarnowanego talentu.

Odnośnik do komentarza

To ciekawa kwestia, ale na razie trudno przesądzić. Zawodnicy są jeszcze młodzi. Faktycznie transfer do potęgi wydaje się złą opcją dla zawodnika. Przykładem - John Guidetti, który po rewelacyjnym sezonie w Holandii wrócił z wypożyczenia i nie zagrał przez cały sezon chyba ani jednego meczu. Naprawdę jest aż tak niedoświadczony, żeby nie dostać szansy przeciwko jakiemuś Wigan czy Sunderlandowi? Ale ma nadal 21 lat, więc za wcześnie stwierdzić, że zmarnowano mu karierę.

 

Chelsea wydaje się robić to sprawniej, bo ich talenty może na razie nie weszły do jedenastki, jednak robią całkiem sporą karierę na wypożyczeniach i nie wiem, czy czasami nie stoją na wyższym poziomie, niż zawodnicy grający regularnie w Chelsea - Courtois, Lukaku, De Bruyne. Nie mówiąc o zawodnikach obiecujących w słabszych ligach, jak Van Aanholt, Kakuta i wielu innych. W tym wieku, pewnie lepiej grać cały sezon jako lider ekipy, niż wegetować w Chelsea jak Ake czy Romeu. Za wcześnie oceniać. Być może Lukaku będzie w tym sezonie gwiazdą Chelsea. A może Abramowicz zakupi Cavaniego i ten będzie grać na zmianę z Torresem, w końcu kosztowali po 50 mln, Lukaku zaś - nic. To by było w stylu Chelsea. Zobaczymy. Wiemy, że De Bruyne chciał odejść do Dortmundu, ale Mourinho nie pozwalał. Kiepski znak dla niego przy takiej konkurencji w ataku, ale za wcześnie, by przesądzać.

 

 

Jak będzie wyglądać Monaco, w ogóle trudno powiedzieć. Jest 1 lipca i już zrobili spore zakupy. Może mieli to przemyślane i już zaczną się zgrywać? Digne to nie jest żaden gracz przyszłości, już teraz jest w czołówce lewych obrońców ligi i na ten moment na pewno powinien grać w pierwszym składzie. Z tego zresztą powodu wybrał Monaco, bo chciało go też PSG, ale tam nieźle na tej pozycji sprawdził się Maxwell. Co do młodszych graczy - na ten moment chyba nadal łatwiej się wybić w Monaco, niż w Lyonie. Jest trochę luk. Isimat-Mirin był podstawowym obrońcą Valenciennes, może spokojnie grać i w wieku 21 lat po prostu się jeszcze rozwijać. Martial póki co nie grał w Lyonie, w seniorskiej piłce nie jest wart nic, tak naprawdę gdzie by nie trafił, mógłby nic nie pokazać.

 

Swoją drogą, kapitan Monaco - Valere Germain - ma 23 lata, jest w klubie od 2005 r. i w zeszłym sezonie był podstawowym napastnikiem, jako jedyny zawodnik zagrał w każdym meczu i strzelił 15 goli, pomimo tego, że za ponad 10 mln euro przyszedł Ocampos. Myślę, że na ten moment Monaco to ciekawe miejsce dla piłkarzy, o ile nie zakupią jeszcze kolejnych pięciu gwiazd typu Moutinho i Falcao.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

O, Chelsea. Lukaku, De Bruyne z miejsca byliby moim zdaniem wzmocnieniem pierwszej jedenastki Chelsea. Mata, Hazard i Kevin, a przed nimi odgrywający Lukaku - w przeciętnej ostatnimi czasy lidze angielskiej kwartet nie do zatrzymania. Co innego takie tuzy jak Van Aanholt, Kakuta czy McEachran - nie robili postępów jakich od nich oczekiwano i już klub przymierza się do ich odejścia. Z Courtois jest o tyle dziwna sytuacja, że on jest znakomity, ale mimo wszystko słabszy niż Cech. Czy powinien na kolejny sezon zostawać w Atletico? Jeżeli ma być następcą Petra to wolałbym żeby ogrywał się w lidze angielskiej coby uniknąć sytuacji w jakiej znalazł się De Gea na początku przygody w United.

Najpewniej jednak kupią Cavaniego czy innego Rooneya i będzie wielkie zdziwko, że "nie działa". Życie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...