Skocz do zawartości

Pierwsza gra


Psykoman 187

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo tego nie pamietam, ale pewnie Super Mario Bros na Pegazlomie :P

Ale tak z graniem na serio to jak braciak w pewnym momencie mojego zycia przywiozl z internatu PSX'a. Wtedy sie kompletnie zakochalem w graniu.

Pierwsza odpalona gra bylo Gran Turismo. Oszalamiajace intro i zaje.bista grafika- sentment do calej serii pozostal do dzis i teraz wyczekuje piatej czesci.

Oprocz GT byl jeszcze drugi kwak, LoK Soul Reaver i ktorys Wipeout. Ach piekne czasy ;) Az sie lezka w oku kreci...

Odnośnik do komentarza

Wiele gier mi przemknęło przez ręce, najpierw miałem C64, potem Pegasusy, PSX i PS2, ale gra, która najbardziej odbiła piętno na mojej psychice to było STAR WARS: KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC - na PC. Uwielbiam Gwiezdne Wojny, może dlatego tak na mnie zadziałała, pamiętam, że jak w to grałem to rodzice nie mogli mnie odciągnąć od komputera... Co ciekawe, w sequel nigdy nie zagrałem. Co jeszcze ciekawsze, nie lubię RPG'ów (z wyjątkiem FINAL FANTASY <33 ), nigdy nie grałem w żadne Gothici, Obliviony, Fallouty, Wiedźminy, ale KotOR to magia.

Odnośnik do komentarza

Oj! Nie pamiętam, która dokładnie była pierwsza (komuna upadała i miałem z parę latek). Grywało się na PC AT, a na pewno najwięcej w Prince of Persia (zawsze wołałem Ojca żeby mi przeszedł "gilotynki", bo trauma możliwości zobaczenia rozpołowionych zwłok Princa w kałuży krwi przyprawiała mnie o paraliż palców). Poza tym był Another World, Prehistorik 2, Wolfenstein 3-D, jakiś wektorowy "symulator" F-15, jakaś podróbka Pacmana, Boulder Dash, Rick Dangerous itd. itd..

Edytowane przez DarealRadexHEJOO
Odnośnik do komentarza

F-15 Strike Eagle na Atari 800XL (to ten wektorowy symulator F15) u znajomych. Absolutnie genialna gra. Snilem o niej i kombinowalem przez sen jak zalatwic rozne akcje.

W salonach gier gralem w Galaxians, Air Defence (to od Atari - nie pamietam jak sie nazywalo) - U-boot i Defender.

 

Potem sie posypalo, nie jestem w stanie wymienic gier z tych pierwszych ktore mi zapadly, tylko obrazki pamietam. A gralem tylko na kompach - wlasnie Atari 800 XL, 130 XP, Klony PC AT, Timex czy Amstrad 6128 i C64 czy C128. Na szczescie duzo bylo znajomych rodziny, kumpli i sasiadow z ktorymi przesiadywalo sie nocami i na szczescie mieli wyrozumialych starych. Bylo jeszcze kolko komputerowe w szkole, gdzie ludzie przynosili swoje kompy i gralo sie cala sobote az nas dyro wyganial... To byly jedne z bardzo niewielu momentow kiedy z przyjemnoscia szedlem do szkoly (wrecz bieglem)...

 

Sam dopiero swoj komp dostalem od siostry w 88 roku super wypasny Atari STFM 1040. Pamietam jak zakasowalem wszystkich znajomych... Wtedy zaczelo sie szalenstwo...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

ja nie pamiętam która gra była naj-pierwsza, ale kilka "pierwszych" to

 

- jakiś strasznie stary klon pacmana na pc, ktorego nazwy nie znam, ale byl labirynt i chodizlo sie ludzikiem albo samochodzikiem i zbierało wisienki

 

- nibbles - czyli prekursor snake'a z komórek

nibbles.gif

 

 

- prince of persia 1 na pc

prince_of_persia%5Bscreenshot%5Dlvl1.png

 

 

- prehistoryk 1 na pc

hry-prehistorik.png

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jajka.jpg

 

 

 

Pierwsza gra to bodajże były jajeczka :) to było coś pamiętam. Zbierało się po kilka tysięcy zanim straciło się wszystkie życia.

Potem była jakaś ruska konsola też nie pamiętam jaka, miała zainstalowane gry bez możliwości jakiś dysków czy płyt.

Commodore64 - jakiś manager piłkarski, nie pamiętam tytułu ale zagrywałem się godzinami, tylko literki biegały małe S, M itp :)

Pegazus - to Mario oczywiście

PSX - Resident Evil

PS2 - Pro Evolution Soccer 2 chyba

XBox360 - Lost Odyssey

PSP - Crisis Core

Odnośnik do komentarza

Oczywiście pierwszą grą w jaką grałem to były ruskie jajka oraz te podróbki GB.

A jeśli chodz w co pierwszy raz grałem na jakiej platformie to:

PSX - FF VII

PS2 - Dragon Ball Z Budokai 2 chyba nie jestem pewien

PSP - Dragon Ball Shin Budokai

PS3 - Heavenly Sword

GB/GBC/GBA - Pokemon Silver

NDS - FF III

X360 - Prince of Persia

 

no i nie zapomnijmy o pegazusie i Mario :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...