Skocz do zawartości

Pierwsza gra


Psykoman 187

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze gry, heh,

Z konsol - Pong z "kręconymi" kontrolerami

Kupa zabawy na Spectrum, Atari, Commodore oraz Amstradzie (dwustronne dyskietki 3x 2.5 ");

Test Drive na XT z dyskietki 5.25 ",

Death Track - jak wyżej.

podróba konsoli Atari 2600

Pegasus

Nie należy zapominać o "hendheldach" pokroju Jajka :), grach firmy Tiger oraz Game Boy - znajomy dostawał co rusz z "Hameryki".

Stare, dobre czasy, kiedy gry trzeba był przechodzić w całości, miało się dużo czasu na bieganie po podwórku, komputery i konsole nie uzależniały, a na zabawę przy nich zbierała się kupa znajomych u jednego szczęśliwca z osiedla.

A teraz stoi u mnie w chacie PeCet, na którym grać nie mogę wieczorem, żeby maluchów nie pobudzić, na dole (odpalana co kilka dni)w godzinach późno wieczornych (22 wzwyż) PS2. Czekać trzeba, aż syn wydorośleje, może w końcu coś pomęczymy we dwójkę - o ile w ogóle da dla ojca dojść do konsoli (a jakiej? kto to wie... może PS 360 :) )

 

A właśnie sobie przypomniałem o grze, której nigdy nie mogłem przejść, a w którą grać chodziłem do salonu gier zaopatrzonego w... tadam! Atari 65 oraz XL z fajnymi dżojami, za 15 minut grania trzeba było zapłacić 50 zł, lista gier - ok 20 pozycji (w tym River Raid, H.E.R.O, Donkey Kong i inne), a ta gra to... (znowu tadam!) - MR ROBOT ! Za(pipi)ista, ledwo dochodziłem do 2 poziomu :D

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Ja zaczelem swoja przygode od starych dobrych, poczciwych game&watch - naszych podrobek ("Ruskie Jajeczka" :D). Byly to jeszcze wtedy naprawde solidnie wykonanie konstrukcje :P. Potem bylo Atari XT oraz Atari 2600 (bodajrze) i pierwsza gra, w ktora gralem to byl Piftall albo River Raid (ilez sie w to zagrywalem :D).

Odnośnik do komentarza

Pierwsza gra w jaka zagralem na stacjonarnej konsoli (nie liczac ruskich jajek itd) to Contra na czarno bialym telewizorze a zaraz po niej Formula 1.Obie na NES w jakims tam catrdige 110 in 1 czy cos.Niezle czasy,mlodziak wtedy bylem ale juz dobrze wiedzialem co mnie kreci

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Napisalibyście od razu ile mieliście wówczas lat :) Mój starszy o dziewięć lat brat miał amigi i commodore, nie pamiętam czy grałem coś na tych konsolach, ale wydaje mi się, że dał mi zagrać w Frogera czy coś :) wtedy musiałem mieć poniżej 4 lat. A swój pierwszy raz który pamiętam to jak miałem około 4-5 lat to grałem na kompie w Króla Lwa i Doom'a :) To były raczej piraty, były od razu na kompie, który kupiony był ze sklepu - nówka. Pierwszą moją oryginalną grą, którą wybrałem sobię na komunię :D na kompa, było Little Big Adventure 2 (do dziś dumnie stoi na półce). Jeżeli chodzi o konsolę to nie wiem czy podróba NES'a zalicza się do konsol, bo jezeli tak, to coś na tym, ale nie pamietam co. PSX'a miałem dopiero w wieku 12 lat i pierwszą grą był chyba Tony Hawk.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza gra w jaka gralem to byl Prince of Persia i jeszcze jakas inna, dziwna gra (jakas platformowka, wiem ze sie mialo jakis miecz). Na czym to bylo, to nie mam pojecia - to byl jakis stary komputer jeszcze z obsluga tekstowa.

Jesli chodzi o konsole to na pozyczonym PSXie - Spyro, Tekken 3, Hercules, jakas gierka gdzie sie plywalo stateczkami oraz jakas, gdzie sie biegalo ludzikiem po rozpadajacej sie planszy.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...