Skocz do zawartości

Pierwsza gra


Psykoman 187

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsza maszyna do gier -dziwne urządzenia na którym jest pong-mam go do dziś schowanego w szafie(niestety już nie wyświetla już obrazu),sterowało się takim śmiesznym joystickiem kręcąc jego okrągłą górą(na życzenie mogę pstyknąć fotkę).Jak się dowiedziałem przed chwilą mam w domu jedyną i pierwszą polską konsolę AMEPROD :lol3: http://www.retroage.net/index.php?option=c...&Itemid=1631.jpg

Następnie przyszły czasy C-64 i gier salonowych (tu też rozkochałem się w fliperach) i od tego czasu zakochałem się w grach.Następnie kupiłem Amigę i chyba ten okres w moim growym życiu wspominam najmilej(spisywanie na kartki z Secret Service fatality do MK2 w osiedlowym kiosku,turnieje w sensible itp).Potem to już szybko poszło-psx,ps2,w między czasie mój pierwszy PC ,a teraz dzielnie poczynam sobie na PS3 :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

U mnie było też River Raid na tzw czarną skrzynkę (niewiem jak to sie nazywało z tyłu sie cartrige wkładało) w wersji białego samolocika na czerwonym tle :D A potem pamiętam też Giana Sisters odmiana wersji mario bross :D A na psx pierwszy raz grałam w Tekkena 2... ale wtedy to grafika po oczach dawała :) Ogólnie gry na amigę 500 i c64 to były czasy teraz już takich nie robią :/

 

O a tą gre (o czym pisał pearlfan) co się jajka łapało (bez skojarzeń) też pamiętam były też wyścigi, a z takich ciekawych pamiętam też Robbo na c64 to była chyba jedna z pierwszych gier firmy Avalon, wujas skubany przeszedł całe o czym ja mogłam pomarzyć w terisa też był dobry to były jedyne gry w które grał a szkoda bo miał talent :)

Edytowane przez lena163
Odnośnik do komentarza

Pegasus i moja pierwsza gra ever - "Chip ‘n Dale Rescue Rangers", pamiętam jak jeszcze chodziłem do zerówki i specjalnie wstawałem o 6 co by troche popykać przed budą, hehe. Dalej były Darkwing Duck, Double Dragon na multi z braciszkiem i "kaczki" na pistolet. Niezapomniane klasyki, ocean miodu.

 

5 lat później - Psx, Resident Evil 2 i totalny szał na punkcie gier wideo. Zarywanie nocek, pierwsze wagary, pozrywanie znajomości w szkole, totalne znerdzenie. O dziwo, nie żałuje ani jednej spędzonej chwili przy tej konsolce.

Odnośnik do komentarza
Pierwsza gra w jaką dane mi było zagrać to Pong. Później zobaczyłem u kuzyna gry na ZX Spectrum i byłem w szoku. Moją pierwszą własną maszynką do grania były ruskie jaja. A prawdziwa miłość do gier przyszła jak zobaczyłem Pole Position na Commodore C64. I do dzisiaj mi nie przeszło.

Pierwszy byl Pong w jakiejs budzie ze strzelnica, wszyscy strzelali z wiatrowek a ja z braciakiem cialem w Ponga. Moja pierwsza wlasna gra to Bruce Lee na Spektrum i pozniej przesiadka na C64 gdzie zagrywalem sie w F14 Tomcat.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pierwsza gra w jaka gralem bedac juz swiadomym 5 latkiem bylo River Raid na automacie w "grajbudzie na kolkach" (taki a 'la wagon z kilkoma automatami w srodku - z szefem, ktory za oplata "wciskal kredyty"). Piekne czasy. Z ciekawostek dodam, ze 1-szy kredyt jaki kupilem kosztowal mnie stare 500 zloty. Dobra koncze bo trza lezke z oka wytrzec.

Pozdrawiam Oldskulowcow pamietajacych River Raid.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...