Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra - temat zlodziejstwa, piratow byl poruszany tysiac razy. Nikt sie nie bedzie usprawiedliwiał i mam nadzieje,ze temat znowu nie podazy w ta sama jalowa dyskusje, co zawsze. Jak gram na oryginalach to nie czuje sie lepszy od kumpla, ktory gra na piratach, zwlaszcza, jak pozniej jade do nigeo, zeby mi pare filmow na pena zrzucil "na wieczor".

No i to jest moim zdaniem zdrowe podejście, które popieram. Wiadomo, że żyjemy w takich okolicznościach, że każdy z nas urozmaica rozrywkę (muzyka, filmy, gry - cokolwiek) z nie zawsze legalnych źródeł, a jest to spowodowane przyzwoleniem społecznym - zdecydowana większość ludzi nie widzi w tym tak naprawdę nic złego, dlatego zawsze będzie to miało miejsce. Słowem "złodziej" kojarzy się z tymi, którzy kradną bez społecznego przyzwolenia, dlatego wstrzymałbym się od nazywania w ten sposób ludzi z przerobionymi konsolami i zachowywaniem się jak ktoś lepszy od takiej osoby... 

Odnośnik do komentarza

Słowem "złodziej" kojarzy się z tymi, którzy kradną bez społecznego przyzwolenia,

A gdzieś ty znalazł takie wyjaśnienie słowa złodziej? :D

Zaczynamy już dzielić na lepszych i gorszych złodziei, czy na złych złodziei i trochę lepszych nie złodziei?

A do tego kto jest tym "społecznym przyzwoleniem" - pani Basia, czy pani Kasia, bo obie na pewno do jednego nie dojdą? Ja raczej też na to nie przyzwalam, mimo, że nie mam ograniczonych praw społecznych?

Odnośnik do komentarza

ale powtarzam co z tego? nie ma co szat rwać.

Nie rwę szat, próbuję prowadzić rzeczową dyskusję bez oceniania drugiej strony. A słowo "złodziej" w języku polskim oznacza tego, kto kradnie - nie ma innego określenia.

A co z tego? Nic - akceptuję, nie muszę rozumieć. Tylko bawią mnie usprawiedliwienia i płacz oraz odgrażanie się osób zbanowanych (dlatego włączyłem się do tej jałowej dyskusji).

 

Proponuję do usprawiedliwień zaprząc wyższą ideologię i religię, w stylu: "kradnę, bo głodują dzieci w Afryce. A one głodują przez kapitalizm. A perłą w koronie kapitalizmu jest microsoft. A więc dzieci w Afryce głodują przez micrsoft i jego konsolę. A w ogóle to Bill Gates jest narzędziem szatana, jego konsola ma w nazwie 6. Jest to jedna z trzech szóstek. A trzy szóstki to już wiecie co to jest, itp., itd..." 8)

Powtarzam nie usprawiedliwiam sie a jak nie daj bóg nastapi banned to i tak siedze przy MS póki co,

p.s. ja proponuje zeby zamiast placic po 200 pln za gry, przekazac fundusze na dzieci w afryce, a wiesz ze ktos kiedys powiedział : " Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła" ? :) Moze przez piractwo MS zbankrutuje i będzie tylko Sony, co sądzisz? :)

 

zreszta Jak się nie ma co się lubi, to się kradnie co popadnie :)

Edytowane przez Jameroo
Odnośnik do komentarza

Czepiasz się tego słowa, a mi chodziło o to jak ludzie traktują różnego rodzaju przestępstwa - jeśli przerabiasz konsolę to w polskim społeczeństwie nie zostaniesz potraktowany jako złodziej, jak się włamiesz do sklepu to już co innego - właśnie po to były w kinach i na filmach DVD kampanie, że ściąganie filmów z internetu to kradzież i że samochodu nie ukradniesz, a film już tak - ta akcja była właśnie po to by zmienić społeczne przyzwolenie, a skoro jest takie a nie inne to nazywajmy złodziejami tych, którzy faktycznie są tak traktowani przez ludzi.

 

A co to jest społeczne przyzwolenie? Ja to traktuje jako zbiór reakcji ludzi na jakieś niezgodne z prawem zachowanie i nie chodzi o panią Basię, czy Kasię ale o zebranie opinii większości.

 

 

Odnośnik do komentarza

Czepiasz się tego słowa, a mi chodziło o to jak ludzie traktują różnego rodzaju przestępstwa - jeśli przerabiasz konsolę to w polskim społeczeństwie nie zostaniesz potraktowany jako złodziej, jak się włamiesz do sklepu to już co innego - właśnie po to były w kinach i na filmach DVD kampanie, że ściąganie filmów z internetu to kradzież i że samochodu nie ukradniesz, a film już tak - ta akcja była właśnie po to by zmienić społeczne przyzwolenie, a skoro jest takie a nie inne to nazywajmy złodziejami tych, którzy faktycznie są tak traktowani przez ludzi.

 

A co to jest społeczne przyzwolenie? Ja to traktuje jako zbiór reakcji ludzi na jakieś niezgodne z prawem zachowanie i nie chodzi o panią Basię, czy Kasię ale o zebranie opinii większości.

Nie czepiam się słowa, po prostu takim słowem nazywa się osoby, które robią tak a nie inaczej (tak może być?).

Dlatego właśnie były te kampanie, by zmienić mentalność bądź uświadomić, że kradzież filmu to to samo co kradzież samochodu - i ta kampania pokazuje, że i ten i ten jest złodziejem. A do tego ta kampania reklamowa miała także umniejszyć tę większość o której piszesz, tak by była mniejszością a nie większością o której ja piszę. Capisci? :good:

Odnośnik do komentarza

komunikat o banie wyglada tak http://www.vpx.pl/foto,ban139.html ( zaczerpniete z mekki xboxowych piratow, gdzie nawet moderatorzy dostali bana :potter: ). Mózgi na tamtym forum sa nieziemskie, pińcet tematow o banach, a ludzie wesolo wala dalej na livie na piratach i zbieraja kolejne bany :D

Za co go puknęli? Z tego co wiem ma przerobioną ale grywał ostatnie 2-3 tygodnie jedynie w oryginały...

Podejrzewam, ze Microsoft od dluzszego czasu zbieral dane o piraconych konsolach, poki co wziaz nie wiadomo, jaki jest mechanizm detektowania konsol, scena czeka z podlaczonymi konsolami do Live'a na bany, zeby moc zbadac temat ;)

Odnośnik do komentarza

 

i tu kolega bardzo ładnie napisał,, prawda jest taka, że jak nagle by się okazało że ps3 zostało złamane i mozna targać gry z sieci, to nie oszukujmy się, ilu z "nas" by siedziało przy x360 ale tak z ręką na sercu?

 

Ja. Nie wiem co to ma do rzeczy,mam xbox'a,nie przerabialem go i nigdy mi nie przeszlo to przez mysl bo gry sa tanie jak barszcz a dzieki achievementom starczaja na sporo czasu. Gry tez DLA MNIE sa o wiele ciekawsze niz tytuly na PS3.

 

 

 

Sprzedałem x'a szwagrowi bo miał urodziny

 

LOL,niezli ludzie chodza po tym swiecie ;s

Odnośnik do komentarza

 

i tu kolega bardzo ładnie napisał,, prawda jest taka, że jak nagle by się okazało że ps3 zostało złamane i mozna targać gry z sieci, to nie oszukujmy się, ilu z "nas" by siedziało przy x360 ale tak z ręką na sercu?

 

Ja. Nie wiem co to ma do rzeczy,mam xbox'a,nie przerabialem go i nigdy mi nie przeszlo to przez mysl bo gry sa tanie jak barszcz a dzieki achievementom starczaja na sporo czasu. Gry tez DLA MNIE sa o wiele ciekawsze niz tytuly na PS3.

 

 

 

Sprzedałem x'a szwagrowi bo miał urodziny

 

LOL,niezli ludzie chodza po tym swiecie ;s

a pochwal sie kolezko jakie masz brutto? :) skoro dla ciebie sa tanie

ja poczekam az uczciwość bedzie sie bardziej oplacac niż kradzież

Edytowane przez Jameroo
Odnośnik do komentarza

To bedziesz czekal do usranej smierci bo nigdy tak nie bedzie. Imo jesli nie stac Cie na taka rozrywke jak konsola,to sobie odpusc,kup jakas gre planszowa,domino czy cokolwiek,doedukujesz siebie i dzieci przy okazji a starczy na dlugo.

 

A tak serio mowiac i starajac sie nie byc byc nie milym,to naprawde tak (pipi) ciezko wejsc na allegro,kupic kilka uzywek,pograc,przejsc,wejsc na pchli targ,zamienic na inne tytuly,poczekac na nastepna wyplate,dokupic 2-3 uzywki,przejsc wymienic juz razem spora ilosc gier itd ? Nikt nikomu nie kaze kupowac w empiku za kosmiczne i zlodziejskie sumy.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Nie chcę już dalej brnąć, zostańmy przy tym, że na dzień dzisiejszy większość nie popiera i zarazem nie potępia piractwa i gdyby zrobić na ulicy sondę o to czy pirat=złodziej to opinie byłyby na pewno bardzo różne...

Jestem przeciwnikiem piractwa, ale nie potępiam poszczególnych graczy, bo sam jestem tylko graczem. Piractwo powinno być zwalczane na wielką skalę przez właśnie MS i gdyby jako zjawisko zostało zmarginalizowane, to sami zwykli, pojedynczy gracze przestaliby piracić.

Odnośnik do komentarza

 

i tu kolega bardzo ładnie napisał,, prawda jest taka, że jak nagle by się okazało że ps3 zostało złamane i mozna targać gry z sieci, to nie oszukujmy się, ilu z "nas" by siedziało przy x360 ale tak z ręką na sercu?

 

Ja. Nie wiem co to ma do rzeczy,mam xbox'a,nie przerabialem go i nigdy mi nie przeszlo to przez mysl bo gry sa tanie jak barszcz a dzieki achievementom starczaja na sporo czasu. Gry tez DLA MNIE sa o wiele ciekawsze niz tytuly na PS3.

 

 

 

Sprzedałem x'a szwagrowi bo miał urodziny

 

LOL,niezli ludzie chodza po tym swiecie ;s

 

Nie w tym sensie.Boże.Były składki za małe pieniądze,a ja dałem konsole.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Co do lansu, marki i jakości. Siła marki najczęściej powstaje dzięki wysokiej jakości produktom nią sygnowanych, jednak w pewnym momencie pojawiają się produkty o podobnej jakości lecz o dużo niższej cenie i wtedy bardzo często o zakupie "tego samego za więcej" decyduje czysty lans np. Produkty wielkiego jabłka zawsze cieszyły się opinią produktów wysokiej jakości, ale przy obecnym postępie technicznym i wzroście konkurencji ceny bardzo wielu ich akcesoriów są wyciągnięte z du.py, jednak ich poziom jest podtrzymywany przez snobizm społeczny i czysty lans, odtwarzacze jabłuszka już od bardzo dawna nie oferują najlepszej jakości dźwięku jednak cały czas są o wiele droższe niż odpowiedniki innych firm, które wcale jakością im nie ustępują, podobnie rzecz się miała z pierwszą wersją iPhona, która była wyprzedawana na pniu mimo, że telefonowi temu brakowało całkiem wielu standardowych funkcji, ale tu właśnie wchodzi magia marki + lans :potter:

Odnośnik do komentarza

To bedziesz czekal do usranej smierci bo nigdy tak nie bedzie. Imo jesli nie stac Cie na taka rozrywke jak konsola,to sobie odpusc,kup jakas gre planszowa,domino czy cokolwiek,doedukujesz siebie i dzieci przy okazji a starczy na dlugo.

 

A tak serio mowiac i starajac sie nie byc byc nie milym,to naprawde tak (pipi) ciezko wejsc na allegro,kupic kilka uzywek,pograc,przejsc,wejsc na pchli targ,zamienic na inne tytuly,poczekac na nastepna wyplate,dokupic 2-3 uzywki,przejsc wymienic juz razem spora ilosc gier itd ? Nikt nikomu nie kaze kupowac w empiku za kosmiczne i zlodziejskie sumy.

wiesz znam ludzi , którzy kupuje a6 w dieslu a pozniej jezdza na opałówce, to co ich tez nie stac? nie oceniam, wyje.bane, niech kazdy sie przespi ze swoja moralnoscia

Edytowane przez Jameroo
Odnośnik do komentarza

a pochwal sie kolezko jakie masz brutto? :) skoro dla ciebie sa tanie

ja poczekam az uczciwość bedzie sie bardziej oplacac niż kradzież

Kurczę, Jameroo - raz piszesz sensownie a następnym razem walniesz jak potłuczony - co to ma do rzeczy? Kradzież, z natury rzeczy, jest zawsze bardziej opłacalna niż zakup czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza

Mialem poodpowiadac na konkretne posty, ale cos mi sie sypnely komentarze, wiec niewazne - polece z pamieci.

lons, gdzie zyje? Masz racje, w Polsce gdzie 3/4 spoleczenstwa nadal zyje w prlu i uwaza, ze "im sie nalezy". Sam wyrzucilem podczas przeprowadzki worek roznych plytek z czasow ps2 i zaczalem zastanawiac sie po co bylo mi to wszystko - potem kupilem X360 i nawet nie pomyslalem o przerobce. Uzbieralem sobie kolekcje ok 60 oryginalow kupowanych w roznych okolicznosciach. Niektore jako uzywki po kilkadziesiat zlotych za sztuke, niektore wymienilem za jakies starocie z ps2, inne znowu kupowalem na premiere w sklepach, czy na allegro. Potem to wszystko mi sie znudzilo i 3/4 z tego wyprzedalem na allegro, dzieki czemu udalo mi sie zgarnac calkiem spora sumke, ktora byla naprawde nie tak wiele nizsza od tego co "zainwestowalem". Potem Xboxa przerobilem, ale nie po to zeby grac na piratach, ale z jednego prostego powodu - do magazynu, w ktorym pracowalem masa gier do recek przychodzila w postaci debug - czyli po prostu nagrany na czysta plyte kod gry, ktory mozna odpalic na debugowej i... przerobionej konsoli. Zeby za kazdym razem nie musiec dralowac po redakcyjna konsole po prostu sobie przerobilem swoja zeby to odpalac. Potem ww. magazyn niestety upadl, a ja postanowilem skorzystac z tego, ze mam przerobiona konsolke - pomyslalem, ze bedzie fajnie, skoncza sie wydatki i w ogole miod i orzeszki z coca-cola. I co? I gowno - nadal kupuje i wymieniam oryginaly, z ta roznica ze teraz czekam na bana i zastanawiam sie czy nie dostalem go jeszcze tylko dlatego ze mam szczescie, czy ze po prostu nie kradne gier.

Ktostam jeszcze pytal ilu z nas by zostalo przy xboxie gdyby nagle sie dalo przerabiac ps3. No to odpowiadam, ze ja. Jesli juz koniecznie musimy zakladac sytuacje, ze ktos ogranicza sie tylko do jednej platformy to nadal wlasnie xboxa uwazam za ta najwlasciwsza do gier, a za najwiekszy blad poprzedniej generacji uwazam wybor ps2 zamiast wlasnie pierwszego zydboxa.

Odnośnik do komentarza

Co do lansu, marki i jakości. Siła marki najczęściej powstaje dzięki wysokiej jakości produktom nią sygnowanych, jednak w pewnym momencie pojawiają się produkty o podobnej jakości lecz o dużo niższej cenie i wtedy bardzo często o zakupie "tego samego za więcej" decyduje czysty lans np. Produkty wielkiego jabłka zawsze cieszyły się opinią produktów wysokiej jakości, ale przy obecnym postępie technicznym i wzroście konkurencji ceny bardzo wielu ich akcesoriów są wyciągnięte z du.py, jednak ich poziom jest podtrzymywany przez snobizm społeczny i czysty lans, odtwarzacze jabłuszka już od bardzo dawna nie oferują najlepszej jakości dźwięku jednak cały czas są o wiele droższe niż odpowiedniki innych firm, które wcale jakością im nie ustępują, podobnie rzecz się miała z pierwszą wersją iPhona, która była wyprzedawana na pniu mimo, że telefonowi temu brakowało całkiem wielu standardowych funkcji, ale tu właśnie wchodzi magia marki + lans :potter:

Tłumacz sobie tak dalej.Stary nie ma cudów,że za małe pieniądze kupisz cos dobrego.Próbujesz sprytnie odwrócić kota ogonem,ale prawda jest taka,że Xbox 360 jest bardzo tandetnie wykonany, stąd jest tyle cyrków z rodami,rysowaniem płyt itp.Oczywiście nowa ASTRA 4 to bardzo dobry wózek,ale do nowej AUDI A4 troszeczkę jej brakuje.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

milekp: Jameroo jest zwyczajnie do bólu szczery, wie co robi, wie jakie mogą być tego konsekwencje, ale nie dorabia do tego ideologii.

 

lons: I tu się mylisz, nie wiem, może parę przykładów: zacznijmy od X'a - mam go chyba 16 miesięcy, przemielił 30 gier, kilkanaście razy wywoziłem go z domu na maratony grania i chodzi bez zastrzeżeń, jeżeli chodzi o kulturę pracy poza głośnością nie widzę tej niskiej jakości, a jakbyś chciał się dowiedzieć to byś wiedział, że jak się pokończyły gwarancje na pierwsze PS3 to nagle się okazało, że cierpi ona dokładnie na te same przypadłości co X. Molestując dalej wielkie jabłuszko, kumpel kupił ich MP4 za 1200zł, ja odtwarzacz za 400zł innej firmy z tymi samymi funkcjami i lepszą jakością dźwięku potwierdzoną przez branżowe pisma. Znajomy kupował nowy samochód z salonu, kupił Hyundaia Sonatę za 104k zł, BMW tego samego standardu w salonie stało po 250k zł, oba modele w branżowych pismach cieszyły się bardzo dobrą opinią, przy czym Sonata miała nawet wyższy stopień niezawodności.

 

Można kupić produkt tej samej jakości za dużo niższą kwotę, trzeba się tylko orientować dobrze na rynku.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

a pochwal sie kolezko jakie masz brutto? :) skoro dla ciebie sa tanie

ja poczekam az uczciwość bedzie sie bardziej oplacac niż kradzież

Kurczę, Jameroo - raz piszesz sensownie a następnym razem walniesz jak potłuczony - co to ma do rzeczy? Kradzież, z natury rzeczy, jest zawsze bardziej opłacalna niż zakup czegokolwiek.

powiem inaczej, jak bedzie mnie stac na gry, to kupie, na dzien dzisiejszy minimalizuje wydatki, co chyba jest logiczne, natura ludzka, ja tak mam przynajmniej, sorry

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...