Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

milekp: Jameroo jest zwyczajnie do bólu szczery, wie co robi, wie jakie mogą być tego konsekwencje, ale nie dorabia do tego ideologii.

Ja wiem, też go tak odbieram, dlatego te kilka odpowiedzi trochę rozdwojeniem jaźni zalatuje (np. to, że zaczął coś tam o "głowach państwa" bzdurzyć). <_<

Sorry Jameroo, że tak o tobie bez ciebie.

 

powiem inaczej, jak bedzie mnie stac na gry, to kupie, na dzien dzisiejszy minimalizuje wydatki, co chyba jest logiczne, natura ludzka, ja tak mam przynajmniej, sorry

Wątpię. Zawsze będzie jakiś tam wydatek w rodzinie.

Odnośnik do komentarza

hahaha bez ściemy

 

Dosłownie z 15-20 min. temu dzwoni do mnie kumpel. Od razu uprzedzę że, znajomy wie co to ban itd. ale nie czyta żadnych "forumów" konsolowych, nie wie że, jest fala banów itd., po prostu. Wracając do tematu dzwoni: siema, siema "(pipi)A ZBANOWALI MI XBOX-A" w tym momencie mój parominutowy śmiech się wtrącił. Po uspokojeniu ataku śmiechawki mówię no lipa itd. że, teraz lecą bany. Kumpel mocno w(pipi)iony rzuca hasłem "je.bać m$, pie.rdole ten złom, za parę dni kupuje pleja". Zaczął mnie się wypytywać o plejke itd., koniec rozmowy.

 

Po paru minutach przypomniało mi się żeby sprawdził dysk, czy może gry instalować itd. Więc dzwonie, wyjaśniam co i jak, tłumaczę że, teraz też blokują dyski. Oddzwania do mnie za parę minut; kompletnie załamany i wpieniony że, dysk mu też zablokowali tzn. nie może gry zainstalować. Jutro idzie zanieść do lombardu xbox-a, i może jeszcze jutro łyknie pleja. hehehehe śmiać mi się chce jeszcze do tej pory, a najlepsze przede mną jak jutro zobaczy jego minę na żywo.

 

Dodam tylko, że konsolę miał od roku od początku przerobioną i jechał tylko na piratach.

 

Ludzie obwiniają M$ za bany, klną na nich i kupują plejki.................

 

Parę wniosków mi przyszło do głowy:

-ludzie którzy grają offline, mają gdzieś zbanowane konsole, wyłapią teraz/zaraz xbox-y za 2-3 stówy

-zaraz dojdzie do paradoksu, że taniej kupisz x360 niż ps2 :wink:

-polski odział Sony, zaciera łapska bo w tym miesiącu potroją chyba sprzedaż pstrójek :wink: :wink:

 

Jestem ciekaw jak długo będą trwały te bany. Czy tylko jak co roku przez listopad.

Odnośnik do komentarza

milekp: Jameroo jest zwyczajnie do bólu szczery, wie co robi, wie jakie mogą być tego konsekwencje, ale nie dorabia do tego ideologii.

Ja wiem, też go tak odbieram, dlatego te kilka odpowiedzi trochę rozdwojeniem jaźni zalatuje (np. to, że zaczął coś tam o "głowach państwa" bzdurzyć). <_<

Sorry Jameroo, że tak o tobie bez ciebie.

hehe, napisalem tam o "głowach" ze za daleko pojechalem :) ale miast potepiac sciagajacych gry, wolalbym zbesztac wieksze zlo, dla ciebie ja jestem zlodziejem , ok . a dla mnie skur.wiel ktory wymyslil, ze jak mam wiecej niz 504 brutto na osobe w rodzinie, to zabiora mi i tak smieszna kwote rodzinnego, w wysokosci 54 pln, powtarzam, niech sie kazdy sobie przyjrzy, ja wiem kto kradnie :)

zreszta niech kazdemu zyje sie dobrze

Edytowane przez Jameroo
Odnośnik do komentarza

hahaha bez ściemy

 

Dosłownie z 15-20 min. temu dzwoni do mnie kumpel. Od razu uprzedzę że, znajomy wie co to ban itd. ale nie czyta żadnych "forumów" konsolowych, nie wie że, jest fala banów itd., po prostu. Wracając do tematu dzwoni: siema, siema "(pipi)A ZBANOWALI MI XBOX-A" w tym momencie mój parominutowy śmiech się wtrącił. Po uspokojeniu ataku śmiechawki mówię no lipa itd. że, teraz lecą bany. Kumpel mocno w(pipi)iony rzuca hasłem "je.bać m$, pie.rdole ten złom, za parę dni kupuje pleja". Zaczął mnie się wypytywać o plejke itd., koniec rozmowy.

 

Po paru minutach przypomniało mi się żeby sprawdził dysk, czy może gry instalować itd. Więc dzwonie, wyjaśniam co i jak, tłumaczę że, teraz też blokują dyski. Oddzwania do mnie za parę minut; kompletnie załamany i wpieniony że, dysk mu też zablokowali tzn. nie może gry zainstalować. Jutro idzie zanieść do lombardu xbox-a, i może jeszcze jutro łyknie pleja. hehehehe śmiać mi się chce jeszcze do tej pory, a najlepsze przede mną jak jutro zobaczy jego minę na żywo.

 

Dodam tylko, że konsolę miał od roku od początku przerobioną i jechał tylko na piratach.

 

Ludzie obwiniają M$ za bany, klną na nich i kupują plejki.................

 

Parę wniosków mi przyszło do głowy:

-ludzie którzy grają offline, mają gdzieś zbanowane konsole, wyłapią teraz/zaraz xbox-y za 2-3 stówy

-zaraz dojdzie do paradoksu, że taniej kupisz x360 niż ps2 :wink:

-polski odział Sony, zaciera łapska bo w tym miesiącu potroją chyba sprzedaż pstrójek :wink: :wink:

 

Jestem ciekaw jak długo będą trwały te bany. Czy tylko jak co roku przez listopad.

 

Po pierwsze nie ładnie kablowac w taki sposób co kumpel ci powiedział,bo zaltuje fałszem.Po drugie nie wprowadzaja ludzi w bład,że rzekomo bo banach ludzie wybieraja PS3.To co już ni emożna kupic sobie Plejki?Bo miałem X'a?lol nie żartuj nawet.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Podstawowa sprawa :

Pretensje piraci powinni mieć w pierwszej kolejności do siebie o to , że mają coś tam zablokowane bądź zbanowane. Przy kupnie konsoli to Wy koledzy wybieracie czy z przeróbką czy bez i to jest moment kiedy losy Waszego sprzętu zostają już wytyczone pewną ścieżką. Dlatego zwalanie na kogoś innego , teksty iż to złom i cała reszta epitetów pod adresem żydboksa to czysta dziecinada.Obudźcie się , mamy rok 2009 i to nie te czasy kiedy banalnie jechało się na piratach na playstation. Używki na allegro tanie jak barszcz , wystarczy odmówić sobie kilka piw tygodniowo, kilka paczek papierosów , nie wiem kur.wa kilka nawet paczek kondomów zapachowych ale wszystko to da się zrobić jak się chce i uzbiera się odpowiednia suma. Kogo nie stać to niech nie beczy , że nie ma. Ja też bym chciał mieć za(pipi)iste nowe auto , czy nowy telewizor ale jak sobie sam nie uzbieram na to , to nie będę tego miał bo nikt mi przecież kur.wa nie da za darmo tego. No i największy lol to jest ta przesiadka na ps3 po zbanowaniu , na nowego plajka znajdzie się kasa hu.j :potter: magiczną różdżką okazało się iż pieniążki się znalazły ale już orginalną grę za 60 czy 80 złotych to ni ma kasy , ni ma..złodzieje itd itd itd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiele osob kupi po prostu 3 gry na krzyz tylko pod online.

 

Wracajac do "Tematu" calego zamieszania, to juz znalezli sie ludzie, ktorzy poprzez zrzucenie zawartosci nand przed banem i przywrocenie jej po banie odzyskali sprawnosc dysku. Ciekawa sprawa, ze jest sporo ludzi, ktorzy przerobili konsole pare dni przed banami i nawet nie zagrali w zadnego pirata, a i tak dostali bana. Osoba stojaca za ixtreme nadal twierdzi, ze zmodyfikowany firmware jest niewykrywalny, ciekawe, czy ktos dotrze do tego, w jaki sposob M$ identyfikuje konsole do zbanowania.

Ciekaw jestem, czy mozna tego samego uzyc w innych konsolach, w sensie - zawartosc nand jest dla kazdej konsoli indywidualna, czy mozna ja zgrac od kogos ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tylko, ze cena dobrego Peceta, z dobra w miare karta graficzna, ktora udzwignie takiego COD'a, nie mowiac, ze w FIFE na PC juz nie pograsz kosztuje na pewno wiecej niz PS3 (tv przeciez grajacy 3 lata na Xie juz maja)

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Tylko, ze cena dobrego Peceta, z dobra w miare karta graficzna, ktora udzwignie takiego COD'a, nie mowiac, ze w FIFE na PC juz nie pograsz kosztuje na pewno wiecej niz PS3 (tv przeciez grajacy 3 lata na Xie juz maja)

Wlasnie tutaj lezy pewien "problem" wejdz sobie na polska strone torrentowa, jakas dobra gierke, i poszukaj komenatrzy jak dziala gra a zobaczysz jakie kompy oni posiadaja. Oni kupuja sprzet z gornej polki by grac sobie w 1900x1200, z 4xAA na ustawieniach HIGH, a potem placz ze CODMW2 jest portem w 101% konsolowym badz tez GTA4 wychodzi pozniej i jest zle zoptyamlizowane. A najbardziej mnie smiesza takie komenty ala pojawia sie MW2 ktos posiada 2x lepszy komputer od zalecanych i chwali sie ze gra mu dziala plynnie i ladnie wyglada

Odnośnik do komentarza

kupowanie komputera dla grania już dawno przestało być mądrym rozwiązaniem. mniej więcej w czasie, gdy do powszechnego użytku doszły PCty, spychając w niebyt poczciwe ataryny, komodory i inne amigi.

tony pieniędzy jakie trzeba wydawać na regularny upgrade nigdy nie zrównoważą się z wyższymi cenami gier na konsole. szczególnie, gdy ktoś nie ma ciśnienia na granie w dniu premiery i może poczekać 3-4 tygodnie. gry na konsole szybko tanieją. na moje oko ok 50PLN/miesiąc.

poza tym co to za przyjemność z siedzenia z nosem w monitorze, zamiast na wygodnej kanapce przed chociażby 32' płaskim ekranem ?

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie same warunki gry gram w MW1 na PC (monitor+krzeslo) oraz na 360 w jakas gierke :). Jakos z nosem nie siedze, wzrok mam b. dobry. To chyba jest jakis mit. Bo PCta mozna bez problemu podlaczyc do TV. Druga sprawa w drugim pokoju mam HDka ale on lezy w zlym miejscu przez co odleglosc od ekranu wynosi na okolo 1,5m i tak zle sie gra mi w dodatku trzeba lekko glowe do gory postawic. W nowym mieszkanach z wielkim salonem to nie ma problemu, Wii by sie kupilo ale w malym pokoju gdzie miejsca brakuje to trudno cieszyc sie graniem na kanapie. Jak masz blizej ekran to masz inny feeling z grania, niz z daleka

 

Litwin25 - sprawdz ceny na Allegro Dragon Age - juz troche stanial. GOW2 po miesiacu byl warty 130zl w folii. Ale CODMW2 bedzie trzymal swoja cene jak poprzednik

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

@Litwin

miesiąc temu (niecały miesiąc temu) była premiera Brutal Legend, a grę dziś można kupić już za ok 150-160PLN.

Batman Arkham Asylum kosztuje już ok 100-120PLN na Allegro.

szukanie nie boli. to tylko pierwsze z brzegu tytuły, które cieszą się co najmniej sporym zainteresowaniem.

 

@Scorpion

kolejny mit z dużym salonem jest błędny. mój salon liczy raptem 4 na 3 m2 i spokojnie można wygodnie pograć. co prawda 32' są lekko za małe, ale jak kupowałem lcd, to tego jeszcze nie wiedziałem. poczekam na spadek grudniowej gorączki zakupowej i sięgnę po przeceniony 42' dla idealnego feelingu z grania. przez blisko 15 lat siedziałem z nosem w monitorze czytaj przy biurku z komputerem i mogę spokojnie powiedzieć, że kanapa + lcd wygrywa w przedbiegach każdą taką rywalizację. ale to kwestia osobistych preferencji.

Edytowane przez zimzvm
Odnośnik do komentarza

Wiem ze szukanie nie boli,ale żaden głośny tytuł nie stanieje 50 zeta w miecha( a co mniemam ż enei chodzi o 50 zeta co miecha).Tekst z inetrii:

 

Towary za 360 miliardów złotych skradziono w ciągu roku ze sklepów na całym świecie. To znacznie więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Swój udział w tym niechlubnym rekordzie mają także Polacy, którzy nie zapłacili za "zakupy" o wartości ponad pięciu miliardów złotych.

 

Nasi rodacy nie ukradli wprawdzie tak dużo jak Włosi, Francuzi albo Niemcy, ale więcej niż Czesi czy Słowacy. Najczęściej łupem złodziei padały konsole do gier, ubrania, kosmetyki oraz zegarki.

 

 

Przyznać się jaki macie patent na wyniesienie konsoli :P

Odnośnik do komentarza

 

 

Wszystko na temat Cieni i Blasków. BTW: "legalni" przypomnijcie sobie czasy PSX'a i DC'ka... ilu z was za argument nad N64 przedstawiało "bo na maszynkę N nie ma piratów"

 

 

 

Heh...napewno masz sporo racji ale ja np:grałem na PSX na piratach dlatego że miałem 12 lat i nie było mnie stać na oryginały.Rodzice nigdy nie popierali mojego hobby.A Gamecube i X360 mam nie tknięte chipem chociaż w przypadku gacka myślę o tym gdyż parę gierek na których mi zależy są w PALu niemalże nieosiągalne...

Edytowane przez barcelona fan
Odnośnik do komentarza

Jak to w końcu jest z tym banowaniem konsoli? Banują za przeróbkę napędu, czy za granie na kopiach?

Xbox'a kupiłem już niestety przerobionego. Kolo który sprzedaje konsole mieszka rzut beretem ode mnie i miał tylko przerobione sztuki w cenie mniejszej niż "czyste" konsole w MM więc się skusiłem :confused: Gry posiadam tylko oryginalne, ale boję się teraz podłączać konsolę do neta. Online praktycznie nie grywam, ale patche i dodatki do gier to bardzo ważna rzecz (szczególnie do nowej Forzy).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...