Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Byłbym wdzięczny jakby pojawiło się cytacik z tego prawa...bo coś mi się obiło o uszy że 24h=legalność to zwyczajne kłamstwo.

Nie doczekasz się. To jest albo kłamstwo albo jakiś nieudolny wywód prawny jakiegoś domorosłego prawniczka.

 

 

Czytając Ciebie kolego odnoszę wrażenie ze jesteś przykładem domorosłego frustrata. Zapytaj się siebie kogo chcesz przekonać i do czego? Jak to się mówi kijem wisły nie zawrócisz wiec widzę wyjście z sytuacji zapisz się do PISU tam takich demagogów jak tym jest pełno i poczujesz się jak w domu. A co do okradania kogokolwiek cały dzień siedzisz na forum i walisz swoje tanie wywody a podobno pracujesz w super firmie i dobrze płatnej, to znaczy co? Okradasz swojego szefa z Twoich niewykonanych obowiązków?. I jeszcze jedno wiesz dla czego dzwon głośny? Myślę ze odpowiedz znasz….

Odnośnik do komentarza
Czytając Ciebie kolego odnoszę wrażenie ze jesteś przykładem domorosłego frustrata.

Pewnie jestem, a co sobie będę żałował, hę? :]

A co do mojego szefa - jestem rozliczany za realizację zadania a nie za siedzenie przez ileś godzin. A tak na marginesie - czyli kolejny podany argument (cień piractwa) to jest też źle i wypominanie :censored2:

Naprawdę próbujecie szukać jakichś usprawiedliwień, nie widząc, że światopogląd polaczka (już nie złodziejka) się zmienia. Ja mam się schować ze swoimi poglądami? - wybacz... litości, kolego.

Odnośnik do komentarza

Milek zupełnie nie kumam co chcesz tutaj udowodnić .... jasne ze piractwo to zuuuooo ale nic nie wskurasz tutaj. Było jest i będzie . taka cała filozofia na ten temat. Ja wychodze z założenia ze jak kogoś nie stać na na gry to nie powinien mieć konsoli. Tak samo przeciez nie kupi samochodu by stał w garażu czy na parkingu bo benzyna droga i go niestać. Aha. Ja nie pirace. A o wspomnianym cytacie sobie poszukaj na google.pl bo było jakiś czas temu dosyć głośno na ten temat.

Odnośnik do komentarza
OK, drodzy obroncy moralnosci. Nie widze sensu w tym temacie, jako ze nikt nikogo do niczego nie przekona. Dla mnie wasze argumenty sa glupie, dla was moje argumenty sa glupie. Sie juz tu nie wypowiadam, bo po co. BTW. Instalowanie nowego dasha jest NIELEGALNE az do dnia launchu, ktos tam pytal.

Zajmij się lepiej bitami na Youtube bo to Ci w miarę wychodzi, lepsze to niż kradzież gier...

 

Nikt nikogo nie przekona? Mnie przekonano i jestem z tego powodu zadowolony.

 

@Mani

Dokładnie o tym samym myślę.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
Milek zupełnie nie kumam co chcesz tutaj udowodnić .... jasne ze piractwo to zuuuooo ale nic nie wskurasz tutaj. Było jest i będzie . taka cała filozofia na ten temat. Ja wychodze z założenia ze jak kogoś nie stać na na gry to nie powinien mieć konsoli. Tak samo przeciez nie kupi samochodu by stał w garażu czy na parkingu bo benzyna droga i go niestać. Aha. Ja nie pirace. A o wspomnianym cytacie sobie poszukaj na google.pl bo było jakiś czas temu dosyć głośno na ten temat.

Nie no to już jest szufladkowanie ludzi.

 

Jeżeli ktoś ciężko zarobioną flotę wydał na konsolę, ale nie stać go na gry więc gra na kopiach to co? Nie zasługuje na konsolę? Nie zasługuje na taką formę rozrywki? Jest gorszy? No ja was proszę.

 

Przestańcie szczekać o prawie, o tym, że to kradzież, a popatrzcie się na to z drugiej strony - tej bardziej 'ludzkiej'. Każdy jest równy, każdy ma prawo do tego samego szczęścia i przyjemności.

 

Jak kogoś nie stać za oryginalne buty Rebooka za 400zl to znaczy, że nie powinien kupować 'podróbki' za 70zł i ma chodzić boso?

 

 

 

Co innego goście, jęczący jakie to gry są drogie, a co weekend puszczajacy kilka stówek na jakiejś imprezie.

Odnośnik do komentarza
A o wspomnianym cytacie sobie poszukaj na google.pl bo było jakiś czas temu dosyć głośno na ten temat.

Nie zależy ci na przekonaniu mnie. Sorry, ale ja nie mam zamiaru szukać dowodów do twierdzenia do którego mam wątpliwości. Ja nie wierzę w to co napisałeś, ty wierzysz. Tak więc twoją działką jest wyszukanie dowodów.

Każdy jest równy, każdy ma prawo do tego samego szczęścia i przyjemności.

Tak? To dlaczego odmawiasz prawa do szczęscią ludziom którzy stworzyli daną grę? (pipi)ony komuch...

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza
Milek zupełnie nie kumam co chcesz tutaj udowodnić ....

No właśnie, sęk w tym, że niczego nie próbuję udowodnić. Dyskutuję, jednym argumentom przeciwstawiam inne, próbuję zwrócić uwagę gdy ktoś coś pisze i jest to nieprawdą, przybliżam inny punkt widzenia, nie poklepuję się po plecach i nie przytakuję.

Taka sobie zwykła dyskusja i skromna wymiana poglądów.

 

Ale już mi się nie chce, bo tak jak wspominałem wcześniej, ile można udowadniać, że nie jest się wielbłądem.

Odnośnik do komentarza
Każdy jest równy, każdy ma prawo do tego samego szczęścia i przyjemności.

Tak? To dlaczego odmawiasz prawa do szczęscią ludziom którzy stworzyli daną grę? (pipi)ony komuch...

1.Przeczytaj co napisałem jeszcze raz.

2.Teraz porównaj sytuację materialną osób o których pisałem, do sytuacji developerów zwracając tym samym uwagę na to, że w dalszym ciągu, pomimo piractwa, mają z gier spory zysk (inaczej by zapewne zwinęli interes) .

Odnośnik do komentarza

Thomas -> http://www.naloty.pl/articles.php?id=3 , nie mam teraz czasu tego dokładniej po googlach szukać , ale nie zależy mi na przekonywaniu Cie do czegokolwiek bo w tym interesu nie mam.

 

Aramis : tak uważam ze skoro stac cie na dobro luksusowe jakim jest konsola (bo dobrem podstawowym ona nie jest, przeżyjesz bez niej) to i na gry powinno Cie stać. Nie ma półśrodka. Skoro stać ludzi na mase rzeczy w tym HDTV to nikt mi nie wmówi ze nie stać go na wydatek dajmy na to 100 zł (bo po tyle można juz na allegro wyhaczyć jakieś niezłe gry prawie nowości dajmy na to SC4 czy DBZ na XO) raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Moze jestem chuyem i zlodziejem, ale jak John Carmak nie kupi kolejnego Ferrari, bo nie kupie jego gry, to nie bedzie mnie bolalo sumienie.

 

Jak mnie nie stac na prawdziwego szampana z Szampanii, to kupuje ruskie wino musujace ;].

 

P.S. Mam nieprzerobiona konsole i gram na starych grach oraz wypozyczam tytuly z biblioteki :P.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...