Skocz do zawartości

Kolekcjonowanie gier - hobby czy inwestycja?


Katanka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mam ... brakuje mi 43 gier na tę chwilę, a cały czas wychodzą kolejne :) Co kilka dni aktualizuję spis gier i dopisuję nowe, który wyszły oraz zaznaczam, które już posiadam. Lista buduje się dynamicznie i co 3 dni staram się kupowac nową grę. Natomiast jeśli chodzi o gry "bez tektury", zakupione w PSN, to tak, mam już wszystkie.

Edytowane przez Katanka
Odnośnik do komentarza
Bo zbieram gry. Niektórzy zbierają znaczki, inni monety czy puszki :) Ja kolekcjonuję gry na PS3.
A ja dla odmiany rozumiem i popieram Twoje hobby ;) .

Sam zbieram cd-audio i niejednokrotnie kupuję ten sam album w 5-6 różnych wydaniach tylko po to aby go posiadać (wielokrotnie nawet ich nie otwieram) i też spotykam się ze słowami krytyki, że ten pieniądz mógłbym inaczej ulokować.

Trzeba się zarazić takim bakcylem aby pojąć jego idee.

 

Jedyny minus Twojego hobby to "topienie pieniędzy" - jako, że gry tak jak i komputery bardzo szybko się starzeją to ich wartość rynkowa szybko spada i dzisiaj kolekcja warta 20k za rok będzie warta 10k (pomijam to, że za 10 lat niektóre z tych tytułów będą wartę znacznie więcej niż dzisiaj nowe egzemplarze... ale to tylko w przypadku mint cond.)

Odnośnik do komentarza
Bez sensu zbieranie gier?

Samo zbieranie gier nie jest bez sensu, ale nie w takiej formie, w jakiej Ty to robisz.

Kupujesz gry na ilość, żeby tylko "mieć je wszystkie", nie zwracając uwagi na jakość, a większości nigdy nie ruszysz, także nawet nie wiesz co posiadasz w swojej kolekcji.

 

Ale nie potrafisz zrozumieć, że on gry KOLEKCJONUJE, czy po prostu tak mu zazdrościsz, że nie chcesz tego zrozumieć?

 

 

@Katanka, pokaźne zbiory, zresztą wszystko już chyba na ten temat napisane - pogrom :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...