Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Ejże, czytaj ze zrozumieniem - odradzałem Siarex'owi wybieranie się do 3-1 przed ubiciem TK

No właśnie sądziłem że wiesz, że wiem - Stoodio przecież obaj jesteśmy długo stażem w tej grze, zapomniałeś ? :P.

Z perspektywy czasu dla kogoś kto już skończył DS'a gra nie wydaje się wcale trudna, w doradzaniu innym należy jednak zachować trochę obiektywizmu i przypomnieć sobie swoje początki a nie patrzeć przez pryzmat swojej obecnej postaci

Dużo w tym prawdy, nie śmiałem jednak pomyśleć o mojej postaci :P.

 

Akurat z truposzami zawsze miałem problemy, praktycznie wszyściutko kosiłem, ale one na niskim levelu mojej postaci są hardkorem (ale takim ziemnym XD).

 

Bez kitu chyba załatwie sobie US'ke i poprzypominam co i jak, cholera ta gra jest ponadczasowa :).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady panowie. Światy do tej pory zrobiłem w takiej kolejności 1-1, 2-1, 1-2(TK strzelił jak zapałka :D), 1-3(tu miałem ładnego zonka jak się okazało że muszę bossa zaliczyć jeszcze raz, bo nie ubiłem tego brzydala na balkonie, później z rozpędu wpadłem na 2-2(ten bossik sobie zdecydowanie nie radzi z gruzami pod bramą i to też wykorzystałem :D). Teraz został mi Dragon God a później zobaczy czy mogę już iść na 1-3. Na razie jadę bez żadnych poradników(poza przypadkami jaki czar/od kogo/gdzie), więc ginę regularnie próbując rozkminić taktyki na poszczególnych przeciwników/bossów, ale za to satysfakcja jest przeogromna :)

Odnośnik do komentarza

Owszem - jak chcesz je znowu zdobyc to musisz uzyc opcji new game / new game +.

Btw - jak jest ktos kolo poziomu 100, to z checia przyjme pomoc w ubiciu ostatniego bossa :P

Niestety - raczej nikogo tutaj nie znajde, bo jedyne osoby majace azjatycka wersje, juz ja sprzedaly :(.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

xD

Nom :P Co prawda jakos hardkorowo nad nim nie siedzialem (mialem jakies 10 prob), ale za kazdym razem zabijal mnie tym swoim czarem.

Probowalem go zabic dystansowo - calkiem ciezko tutaj ocenic odpowiednia odleglosc. A do walki wrecz niestety mam za slabe staty - i o ile innych przeciwnikow i bossow zaciupalem swoim mieczykiem nader szybko i sprawnie, to na False Kingu wiekszego wrazenia on nie robi.

Odnośnik do komentarza
Btw - jak jest ktos kolo poziomu 100, to z checia przyjme pomoc w ubiciu ostatniego bossa :P

Niestety - raczej nikogo tutaj nie znajde, bo jedyne osoby majace azjatycka wersje, juz ja sprzedaly :(.

Ja nadal dysponuję DS'em :) Ale niestety mam tylko postać z NG++ z ~150lvl...:mellow:

 

Co prawda jakos hardkorowo nad nim nie siedzialem (mialem jakies 10 prob), ale za kazdym razem zabijal mnie tym swoim czarem.

Którym?:>

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Tym wybuchem magii - zabija mnie na hita.

Jeśli chodzi o ten obszarowy atak, kiedy FK wbija ostrze w podłoże, to są dwie opcje - przerwanie jego zamiarów atakiem, bądź ucieczka (bez lock'owania na sprincie) na kraniec komnaty. Jeśli już poznasz jego ruchy (wbrew pozorom jest bardzo czytelny oraz wolny w wyprowadzaniu ataków, zwróć także uwagę na jego mruczenie/charczenie) i dysponujesz dobrą tarczą (używałem upp'ed Purple Flame Shield) to nawet cherlawy magik da sobie radę - blok, kiedy trzeba unik/ucieczka a w ofensywie Soul Light na ten przykład (można wzmocnić odpowiednim stuff'em) :)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Jako ze amerykanski DS wlasnie leci do mnie i do znajomego, to chcialbym jeszcze raz spytac sie o online ;) Z tego co zrozumialem czytajac recki i posty na forum, to pograc wspolnie mozna tylko i wylacznie gdy jedna osoba jest martwa i druga ja zsummonuje? Jezeli tak tzn ze jak bede chcial pograc z kumplem to zawsze albo on albo ja musimy zaliczyc zgon ;p

 

No i jezeli faktycznie tak jest to jeszcze jedno pytanie. Jakie sa minusy bycia martwym oprocz polowy hp? Mozna normalnie zbierac expa za zabijane moby?

Odnośnik do komentarza

W postaci duszy masz około 50% HP (+-10% w zależności od world i character tendency) i to jest jeden z dwóch mankamentów, drugi to używanie jednego z dwóch ring slotów na założenie pierścionka, który daje o te 25% więcej hp w formie duszy ale to nie jest konieczne w sumie, można założyć co innego jak się grę zna/jest się badassem ;) Niewątpliwym plusem bycia w formie duszy jest za to skradanie, nasza postać robi mniej hałasu przez co dużo łatwiej jest się nam do kogoś podkraść i oneshotnąć ich przy pomocy backstaba (więcej expa!).

 

Exp zdobywasz w obu formach, za to jeśli dołączasz do czyjejś gry jako dusza to nie możesz zbierać niczego co wypada, tylko host gry może coś rzucić na ziemię i wtedy ty możesz to podnieść.

 

Tak, jeden z was będzie musiał być duszą a drugi ciałem jeśli będziecie chcieli razem pograć ale od czego są wysokie schody w Nexusie, splat i już jesteś duszą :D

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem DS'a :D <duma mode on> Wrażenia niesamowite i mimo, że gra zajęła mi prawie 40h nie czuję się nią w ogóle znużony(gdzie przy innych grach po 20h mam mdłośći). Trudno mi powiedzieć czy DS trzyma stały poziom trudności, ponieważ troszkę "przegiąłem" mojego Temple Knight'a i ostatnich sześciu bossów zaliczyłem za pierwszym podejściem. Teraz się posypią spoilery więc tekst będzie na biało(w tym build na mojego TK, więc jak ktoś chciałby skorzystać wystarczy podświetlić pierwszą część).

 

SPOILERY!!

 

O ile przez pierwszą część gra sprawiała mi ogromne problemy tak po zdobyciu niektórych czarów i ekwipunku mój Temple Knight stał się prawdziwym niszczycielem(również niszczycielem PK :diablo: ). Oto jak wyglądała moja postać pod koniec gry:

 

Soul Level: 82 HP: 970 MP: 125 Stamina: 144

Vit: 26

Int: 19

End: 34

Str: 30

Dex: 12

Mag: 10

Fth: 24

Lck: 7

 

Itemki:

R.Hand: Dozer Axe(aka rop,ierdalator-> 340 dmg)/Silver Catalyst/Compound Short Bow+5

L.Hand: Purple Flame Shield+7/Talisman Of God

Zbroja: Pełny set Brushwood

Najczęściej używane pierścienie: Cling Ring/Ring Of Great Strength/Regenerator's Ring/Ring Of Sincere Prayer/Ring Of Avarice

 

Miracles: God's Wrath(Rage of Gods)/ Evacuate

Magia: Warding(Total Protection)/Souls Ray(niesamowicie przydatny w 4'tym świecie)

 

Najważniejsze z tego jest chyba zdobycie Dozer Axe i Warding które znacznie uprościły mi grę.

 

Co do bossów to za najtrudniejszego zdecydowanie uważam Flamelurkera z 2-2. Nie wiem czy poszedłem na niego za wcześnie, ale dalej nie znalazłem na niego naprawdę skutecznej metody poza taką, że często blokował się na kamieniach pod bramą a ja to perfidnie wykorzystywałem. Dragon God również sprawił mi sporo problemów, bo trochę mi zajęło żeby rozkminić sekwencję plucia ogniem na dolnym piętrze. Pierwszy świat ma na pewno plejadę najtrudniejszych bossów, bo poza pierwszym phalaxem, każdy następny wymaga wyuczenia się ich na pamięć. Na False Kinga poszedłem na końcu, bo jak mi wyssał 3 poziomy, do tego od str, to trochę mnie to zniechęciło(tym bardziej, że żeby używać dozer axe muszę mieć conajmniej 30 str). Świat 3-1 był również dosyć wymagający i w sumie miałem tam tyle podejść, że znam go na pamięć(zarówno dojście do bossa jak i technikę na niego samego). Światy 4 i 5 strzeliły bez większego problemu i chyba wszystich 'madafaków' pyknełem tam przy pierwszym podejściu. Chyba najlepszym sposobem na zrównoważenie poziomu trudnośći jest przechodzenie światów w kolejności 1-1, 2-1, 3-1, 4-1, 5-1, 1-2, 2-2, 3-2, itd...

 

Zakończenie mnie troszkę rozczarowało, bo spodziewałem się jakiegoś epickiego pojedynku a dostałem gluta o mobilności małży ;P, ale ogólnie za ostateczny pojedynek uważam walkę z False Kingiem. Walczyłem dobre 10 minut uważając na jego każdy ruch i uderzając gdy tylko byłem w 100% pewny, że jest to bezpieczne, a gdy tylko zapalała mu się ręka na niebiesko panicznie naciskałem kółko, żeby tylko nie wyssał levelu.

 

KONIEC SPORILERÓW

 

Mimo wszystko zabieram się za New Game+ i już widzę, że nudzić się nie będę, bo przeciwnicy znacznie przybrali na sile co mi się bardzo podoba. Podsumowując, Demon's Souls jest najlepszym action RPG w jaki do tej pory grałem. Staro-szkolny stopień trudnośći, w pięknej oprawie z ciekawym systemem(zarówno walki jak i rozwoju postaci). Kudos dla Twórców gry za zrobienie tak oryginalnej i trudnej gry w czasach wszechobecnego mainstreamu i dominacji FPS'ów :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko zabieram się za New Game+ i już widzę, że nudzić się nie będę, bo przeciwnicy znacznie przybrali na sile co mi się bardzo podoba. Podsumowując, Demon's Souls jest najlepszym action RPG w jaki do tej pory grałem. Staro-szkolny stopień trudnośći, w pięknej oprawie z ciekawym systemem(zarówno walki jak i rozwoju postaci). Kudos dla Twórców gry za zrobienie tak oryginalnej i trudnej gry w czasach wszechobecnego mainstreamu i dominacji FPS'ów :thumbsup:

Otóż to, gra ma niesamowicie wysokie replayability jak na dzisiejsze czasy - znam ludzi, którzy jednym ciurkiem docierali do ~NG++++++++++++++++++++ (20) i w sumie w ogóle mnie to nie dziwi ^_^ Przed Tobą teraz nowe wyzwanie jaki stanowi DS na NG+ (najbardziej zauważalny skok w poziomie trudności) - odkrywa się grę na nowo.

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko zabieram się za New Game+ i już widzę, że nudzić się nie będę, bo przeciwnicy znacznie przybrali na sile co mi się bardzo podoba. Podsumowując, Demon's Souls jest najlepszym action RPG w jaki do tej pory grałem. Staro-szkolny stopień trudnośći, w pięknej oprawie z ciekawym systemem(zarówno walki jak i rozwoju postaci). Kudos dla Twórców gry za zrobienie tak oryginalnej i trudnej gry w czasach wszechobecnego mainstreamu i dominacji FPS'ów :thumbsup:

Otóż to, gra ma niesamowicie wysokie replayability jak na dzisiejsze czasy - znam ludzi, którzy jednym ciurkiem docierali do ~NG++++++++++++++++++++ (20) i w sumie w ogóle mnie to nie dziwi ^_^ Przed Tobą teraz nowe wyzwanie jaki stanowi DS na NG+ (najbardziej zauważalny skok w poziomie trudności) - odkrywa się grę na nowo.

 

Oj masz rację. Jak pisałem tego posta byłem ledwo po 1-1 i już tam musiałem się czaić, ale dopiero na 4-1 zobaczyłem jaki jest skok poziomu trudności. Bolek który pod koniec pierwszego przejścia nie zabierał mi 10% HP teraz kosi mi połowe do tego ma ze 2x więcej życia. Znowu czuję się jak cienki bolek, więc mój post o przekoksowaniu postaci już jest nieaktulany. Teraz żałuję, że go bardziej nie przypakowałem :P

Odnośnik do komentarza

Demon's Souls

Propably the best game in the world

Przez te wasze wszystkie komentarze postanowilem odkurzyc DSa, teraz znowu w niego naparzam :P

Heh, szkoda, ze From Software teraz sie bierze za jakis glupi klon zeldy - wolalbym sequel Demon's Souls, lub cos podobnego.

Edit: No i padl False King. Zabilem go za pierwszem podejsciem :D

Edit2: Padl Phalanx na NG+ - z moim levelem to pestka - zaczynam sie obawiac, ze za mocno przykoksowalem swoja postac :P

Edit3: Wie ktos moze o co chodzi z tym zniszczonym kamieniem swiata w nexusie i na mapie? Bo jest ich 6, z czego jeden rozwalony.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Heh, szkoda, ze From Software teraz sie bierze za jakis glupi klon zeldy - wolalbym sequel Demon's Souls, lub cos podobnego.

 

Może sprawdź King's Fieldy, a zwłaszcza część o podtytule The Ancient City :) ? Powinno Ci się spodobać skoro tak bardzo cenisz sobie Demon's Souls. Jest naprawdę świetna (proszę się tylko nie sugerować średnią kilku lulzowatych recenzji ;P ). 

 

Ech, nie mogę się doczekać aż do mnie trafi DS :( ... Czekałem na niego, od kiedy pierwszy raz go pokazano.

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
Edit: No i padl False King. Zabilem go za pierwszem podejsciem :D

Gratuluję :thumbsup:

 

Edit2: Padl Phalanx na NG+ - z moim levelem to pestka - zaczynam sie obawiac, ze za mocno przykoksowalem swoja postac :P

Daj znać czy Flamelurker nie zweryfikuje Twoich poglądów ;)

 

Edit3: Wie ktos moze o co chodzi z tym zniszczonym kamieniem swiata w nexusie i na mapie? Bo jest ich 6, z czego jeden rozwalony.

Potencjalna furtka dla DLC/sequel'a?

Odnośnik do komentarza

[

Edit2: Padl Phalanx na NG+ - z moim levelem to pestka - zaczynam sie obawiac, ze za mocno przykoksowalem swoja postac :P

 

 

Hehe, też popełniłem ten błąd, ale nie martw się przyszłe pojedynki rozwieją Twoje wątpliwości:) Przykład: na 100 SL pan "macko-mordy" z 3-1 pyknął mnie na strzała(a mam teraz jakoś 800 hp jako duch) :D

Edytowane przez Siarex
Odnośnik do komentarza

Jesus :S

 

No oczekiwanie na przesylke mnie dobija normalnie... ale jak dobrze pojdzie to jutro bede mial te gre ;p Dalem sobie bana na ten temat bo spoilujecie az niemilo ;p Ale mam nadzieje pod koniec tygodnia skonczyc historie fabularna i moc sobie poczytac co tu sie dzieje ;)

 

Byle do jutra i byleby doszlo :o

 

Na fabułę to się tak nie nastawiaj bo ta gra to w 95% gameplay.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...