Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Ej, oplaca sie brac Blueblood sword? Bo zabilem wlasnie maiden astrea i nie wiem co zrobic z jej dusza :P

Btw - szkoda, ze tak pozno napisales ten post, bo zdazylem juz wydac calego expa - teraz mam 100 level. Zastanawiam sie, czy konczyc juz New Game, czy jeszcze troche podfarmic.

Jeszcze nie miałem tego miecza bo jakoś tak pewniej będę się czuł na NG+ z Death Cloud'em (smok łatwiej pęknie itp) a broni masz pod dostatkiem - nie lekceważcie weapon'ów robionych ze stone'ów ;)

 

P.S. chyba w końcu uda się nam razem zagrać ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Coz - do tej pory latalem z Demonsbrandem i sie czulem, jakbym gral na czitach (mega duzy damage, wiekszosc wrogow zabijalem na 1-2 hity, a mam tylko 22 strenght, 31 dexterity).

Btw - zastanawiam sie, czy wiekszy skill Magic zwieksza rowniez damage Death Clouda, albo ochrone Total Protection.

EDIT: co do broni ze stonow - wiem, luk mam ulepszony na +5 :P (Viscous Compound Long Bow +5), nawet trophy za to dostalem.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Coz - do tej pory latalem z Demonsbrandem i sie czulem, jakbym gral na czitach (mega duzy damage, wiekszosc wrogow zabijalem na 1-2 hity, a mam tylko 22 strenght, 31 dexterity).

Sprawdź Meat Cleaver'a zboost'owanego SWS/czarem Light Weapon

 

Btw - zastanawiam sie, czy wiekszy skill Magic zwieksza rowniez damage Death Clouda, albo ochrone Total Protection.

Nie mam pojęcia, ale te czary same w sobie są i tak na tyle potężne, że wątpię.

 

edit: sprawdzę dzisiaj to zagadnienie zakładając stuff boost'ujący magię.

 

edit2: wygląda na to, że zwiększenie współczynnika magic nie wpływa na owe czary.

 

No i jestem na NG+ zdążyłem odblokować skrót w 1-1 i musiałem przerwać grę - jak na razie banał ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

No na TWOIM lvl'u to jest banał :P.

W sumie ja też nie narzekam, ot jak mówiłem tak jakbym zaczął grę dosłownie nową postacią, a plus doliczyć skilla jakiego się wyrobiło po tych godzinach praktyk to i łatwiutko idzie :).

 

BTW: To co się dzieje z ciałami wrogów czasem aż zwala z nóg - dzisiaj widziałem jak jeden

gwałcił się analnie nożem

, albo inny "posuwał" drugiego sic :D.

 

Odnośnik do komentarza

Nie mam zamiaru się licytować ale zarówno Tower Knight jak i Flamelurker gryzą już piach ;) Przyznam, że nie wiedziałem czego się spodziewać po Flejmie no i poleciałem na spotkanie z nim nie przygotowany - po odebraniu mu 50% hp wyjrzałem zza Purple Flame Shield'a i wyrwałem ognistego gonga - śmierć po jednym hit'cie (jako dusza ofc). Za drugim razem już nie poszło mu tak łatwo, choć gdy odbierze mu się ~75%hp to wpada w istny berserk - wtedy może być ciężko. Na szczęście mój Knight jest na tyle mobilny, że bez trudu "wyturlał" się z opresji, parę Soul Arrow'ów i po robocie :) Dzięki jego śmierci uzyskałem PWWT i Keel Smasher wylądował w moich rękach - tym samym mam wykonane wszystkie WT event'y. Jedno zadnie na podsumowanie NG+ -> walka jest o wiele ciekawsza/intensywniejsza/lepsza :)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Genjuro - nie, my poprostu jestesmy masochistami i lubimy grac w crapy :P

Co do poziomu trudnosci - mialem takie same obawy jak ty, bo rowniez czesto sie w(pipi)iam (rowniez podczas gry). Jednak co dziwne - mimo poziomu trudnosci i koniecznosci przechodzenia poziomu od poczatku - ta gra mnie nie wkurzala. Zawsze podczas grania w Demons Souls zachowywalem spokoj. Pewnie dzialo sie tak dlatego, bo ta gra jest skillowa i rzadziej zdazaja sie tutaj momenty, kiedy zginiemy przez pecha, albo glupote programistow. Jesli giniemy, to przez wlasna glupote, wiec trzeba byc skoncentrowanym, a do koncentracji potrzebny jest spokoj.

Wiec kupuj gre i sie pozachwycaj tak jak my :D Wg. mnie ta gra to istny must-have. Szkoda, ze SONY ja olalo, bo przy dobrej promocji moznaby bylo ja wykreowac na system sellera, dzieki ktoremu xboty posprzedawalyby X360 i przerzucily sie na maszynke od SONY :P Ta gra jest naprawde dla kazdego. Wyjatkiem sa totalne casuale, ktore zawsze graja na easy, a i to nie sa w stanie przejsc gry.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Do posta yabollka praktycznie nie ma czego dodac ;).

 

Przede wszystkim jezeli rozchodzi sie o stopien trudnosci - najwazniejsze jest zachowac ostroznosc, zadnego glupiego wpakowywania sie na wroga, w ogole zapomniec o czyms takim, najwazniejsze (dla casuala-zoltodzioba, my "pro" juz wycwiczylismy refleks :P) jest planowanie, najpierw defensywa potem atak !

 

W tym celu oddane nam sa takie sztuczki jak oslona tarcza, odskok/przeturlanie sie, parowanie bronia (nauczenie sie sprawnego kontratakowania gra niebagatelne znaczenie - zwlaszcza przy Blue/Red eye knightach) jak rowniez atak z automatycznym odskokiem (wykonywany trzymajac galke do przodu i atak jednoczesnie).

 

Jezeli chodzi o mnie, jak juz wiele razy mowilem - Demon's Souls otworzyl mi oczy jak proste sa obecne tytuly, poniekad znowu poczulem sie jak za starych czasow kiedy naprawde trzeba bylo z ostroznoscia poruszac sie po grze - i wiecie co ? znowu poczulem sie jak prawdziwy gracz, a nie jak jakis kaleka ktory gra w interaktywne filmy IMO.

 

Dziekuje wam i From Software ze pokazaliscie mi tak wspaniala gre, mam nadzieje ze firma nie zaprzestanie na tym i zainteresuje sie dalszym ciagnieciem tej serii.

Chcialbym by powstala seria rownie wielka i porownywalna do Monster Hunter, bo ta gra na to zasluguje naprawde !

 

Zaden Killzon, Anczarted czy tam Gad Of Lar ( a co ??) - Tutaj jest prawdziwy potencjalny hicior i excluisive !

Tytul prawdopodobnie bedzie hajpowany dalej, i zapewne pojawia sie i tu glosy ze "zawiodlem sie", "nie rozumiem hype'u" - ale to juz bedzie tylko wina ich gustu, bo Demon's Souls to gra nieskazona i na wieki wiekow amen powiadam !!

 

genjuro - A tak .... Zgnieciesz pada najpewniej ;), ale jezeli zapomnisz na chwile co casualowe gierki cie nauczyly (100 % ostroznosci) poznasz najwspanialszego action RPG'a na PS3, a moze i w ogole ??

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Przesada tez nie wskazana.Podkrec sobie poziom trudnosci w dowolnej grze i tez bedzie trudno.DS wymusza gre na wysokim poziomie trudnosci.Tyle.Inne gry oferuja cala game aby zadowolic kazda grupe.DS tego nie robi dlatego tez to nie jest gra dla casuali.Rozumiem twoj zachwyt ale za co dostaje sie Killzon czy Uncharted ; ) .Mysle ze bedzie jak z Valkyria Chronicles,niedoceniony exclusive ktorego nikt nie wspomnie przy ich wymienianu.No ale czy ukaze sie wogole w Europie?

 

Tak czy siak nie moge sie doczekac kiedy zagram.W tej chwili mam na to wieksza ochote niz na U2 czy Cod:MW2.Zmieniam rowniez zdanie nt. okladki.Jest raczej bezplciowa nizeli brzydka,ale zapewnie oddaje charakter samej gry.

Edytowane przez theGrimReaper669
Odnośnik do komentarza

Ale o ktorej okladce mowisz? A azjatyckiej, na ktorej widac odpoczywajacego/martwego rycerza, czy o amerykanskiej? Jesli o tej drugiej to rzeczywiscie jest przecietna, natomiast azjatycka...imo jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) jakie widzialem. Klimat tej gry bije z samej okladki. Super sprawa. Do mnie juz jeden egzemplarz leci, mam nadzieje, ze wyprobuje gre jeszzce przed Woodstockiem.

 

EDIT Co do poziomu trudnosci w innych grach. No nie wiem, przeszedlem Uncharted na Crushing i jakos nie meczylem sie z tym. Przeszedlem pierwszego God of War na God i tez nie bylo to dla mnie problemem, wiec to co tutaj wypisujesz to bzdura ;)

Edytowane przez arqueek
Odnośnik do komentarza
Wie ktoś czy można to kupić u nas?

Na allegro trochę drogawo.

Lej na kupowanie u nas. Ja ta gre kupilem za bodajze 65 dolarow singapurskich, ktorych aktualny kurs wynosi wg. google 2,02410253 złotego polskiego (kiedy ja kupowalem kurs byl troche gorszy, ale i tak wyszlo tanio - jakies 178zl z ubezpieczona przesylka).

Jak chcesz, to moge ci na PW przeslac link do kolesia, od ktorego zakupilem gre (zamiescilbym tutaj, ale nie wiem, czy na forum mozna tak "reklamowac").

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Wie ktoś czy można to kupić u nas?

Na allegro trochę drogawo.

Lej na kupowanie u nas. Ja ta gre kupilem za bodajze 65 dolarow singapurskich, ktorych aktualny kurs wynosi wg. google 2,02410253 złotego polskiego (kiedy ja kupowalem kurs byl troche gorszy, ale i tak wyszlo tanio - jakies 178zl z ubezpieczona przesylka).

Jak chcesz, to moge ci na PW przeslac link do kolesia, od ktorego zakupilem gre (zamiescilbym tutaj, ale nie wiem, czy na forum mozna tak "reklamowac").

 

65 dolarow przy kursie 2.05 to rewelacyjna cena :o Wychodzi 130 zl :P

 

Ubezpieczenie przesylki kosztowalo 40 zl? Jak mozesz to rzuc mi linka na pmke rowniez, za taka cene na pewno to kupie :D

Odnośnik do komentarza

Przesadzacie trochę Panowie ;) Demon's Souls to rewelacyjna gra aczkolwiek niepozbawiona wad. Nie ma mowy o żadnym system sellerze, choćby z uwagi na gatunek i pewną surowość tego tytułu. Dzisiejsze czasy spychają tego typu gry do undergroundu, trafiając do rąk określonej grupy odbiorców dla, których dany tytuł jest pewnego rodzaju objawieniem. Należy jasno powiedzieć, że gra nie jest dla każdego - to nie jest tak, że RPG'owy sceptyk po zagraniu w DS'a otworzy nagle oczy i zacznie przychylniej patrzeć na ten gatunek, porzuci solidnego Killzone'a 2, odwoła pre-order Uncharted czy obleje ciepłym moczem GoW3 kiedy nadejdzie premiera - wręcz przeciwnie ktoś kto nie wiedząc czego się spodziewać bardzo łatwo może się zrazić (sam będąc fanem wszelkiej maści RPG'ów przez to przechodziłem - Yabollek pewnie pamięta moje zrzędzenie ;)). Modny ostatnimi czasy hype jest zbędny - bardziej zaszkodzi temu tytułowi niż go wypromuje. Piszę to ja - gracz 3krotnie kupujący tę grę, mający <150h na liczniku :P

 

Czas na ogłoszenia parafialne ;) Zauważyłem, że ponownie pojawia się bug resetujący WT :/ Ponadto w pewnej chwili moja postać osłabła - a raczej oponenci stali się bardziej wymagający (do zabicia kostuchy potrzebuje 1 strzały więcej z ta samą WT/CT tym samym łukiem/strzałą). Spotkałem się z podobnymi głosami na innych forach - wydaje mi się, że gra automatycznie podwyższa poziom trudności, kiedy nasza postać zbyt łatwo radzi sobie z przeciwnikami.

 

Na koniec mały apel: Proponuję się zjednoczyć i wspólnymi siłami zdobyć dwa irytujące trofea - Master Slicer's Trophy (zero Pure Bladestone'ów po ~200run'ach) oraz Shade Master's Trophy (po wizycie u Storm King'a będzie mi brakowało 2óch Chunk'ów). Jeden z nas wykuje broń i przekaże innym :)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Tak na marginesie, to ta gra z ma z RPG tyle wspolnego to ja z rosyjska grupa baletowa... :)

 

To nei jest RPG, tylko dungeon crawler :P Chodzisz, tluczesz, zbierasz loot, tluczesz dalej, zabijasz bossa, zbierasz loot, idziesz do innego zone i zaczynasz od poczatku ;)

 

Oczywiscie jest to ogromne splycenie, itd itp. Niemniej jednak nie jest to RPG, jest to tytul do dosc waskiej grupy odbiorcow. Ludzie lubujacy sie w FPP nie beda sie dobrze bawic przy tym. Ludzie grajacy w RPG po to aby przezyc przygode, MOGA sie zle bawic przy tej grze, itd itp.

 

Jesli o mnie chodzi to uwielbiam ten gatunek, wszystko co ma w sobie elementy zbieractwa przynoszacego profit sterowanej przeze mnie postaci, jest bardzo fajne. Oczywiscie musi miec pare innych elementow (jak np ciekawy system walki, czy jakikolwiek system rozwoju postaci ;) ), niemniej jednak to jest uwielbiany przeze mnie rodzaj gier.

 

Ale zgodze sie ze stoodie ze gra taka nei moze byc system sellerem. W obecnych czasach system seller to Wii Sports, a nie tytul wymagajacy 'pracy' od gracza... a szkoda ;p

Odnośnik do komentarza
Tak na marginesie, to ta gra z ma z RPG tyle wspolnego to ja z rosyjska grupa baletowa... :)

To nei jest RPG, tylko dungeon crawler :P Chodzisz, tluczesz, zbierasz loot, tluczesz dalej, zabijasz bossa, zbierasz loot, idziesz do innego zone i zaczynasz od poczatku ;)

W dzisiejszych czasach gatunek gry to rzecz umowna. Jedno jest pewne - gra nie jest "czystym" RPG'iem a to czy nazwiemy ją aRPG'iem czy Dungeon Crawler'em nie ma według mnie większego znaczenia ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Trzcina zależy czy jesteśmy "formalni" czy "szczerzy" - Szczerze mówiąc DS jest Dungeon crawlerem, ale powiedz mi co jest znakiem rozpoznawczym tego typu gier ?

Przeważnie schemat który uderza do monotonni, w Demon's Souls tego nie uświadczymy, swoista rewolucja powiedziałbym :).

W dunegon crawlerach chodzi też o branie stosu przeciwników na klatę, tutaj nie mamy armi przeciw sobie (przeważnie) a starcie z 1 przeciwnikiem może być wyzwaniem.

 

A Wii Sports ?, określiłbym jako g*** dodawane na siłę do konsoli aniżeli system seller (serdecznie przepraszam za moją szczerość).

I szczerze byłoby dobrze gdyby DS był traktowany undergroundowo (byle tylko nie groziło to śmiercią jego dalszych części :/) - zbędny hype tylko wszystko psuje.

 

Uncharted, Killzone, GOW ? - Tak to fantastyczne gry, i warto w nie zagrać - ale ja po zagraniu w dwie pierwsze mialem tylko banana na twarzy i je odłożyłem na półkę - fin.

 

A Demon's Souls, przeszedłem i teraz męcze NG+ oraz nowe postacie (w tym klasę royal, która rzeczywiście polecam wszystkim żółtodziobom któży boją się o poziom trudności), i będe grać i grać i grać i grać i grać i grać i grać i grać, żadna gra nie sprawiła że chciałem non stop w nią grać - zwłaszcza po ukończeniu głównego wątku !

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Mam każdy rodzaj broni, jeśli ktoś chce to możemy się zgadać i pożyczę na chwilę. PSN: Blademetsu

Jest jeden problem, postac ma około 220 levelu, chyba (dawno na nią nie wchodziłem i w sumie nie pamiętam ^^; )

Brakuje mi w sumie paru sztuk ;) ale myślę, że zanim nabije taki level to dozbieram oręż na własną rękę :) Jak stoisz z cloudstone'ami, mam na myśli chunki?:>

 

Czy różnica lvl'u moż rodzić jakiś problem ?

Taki, że abyście mogli zagrać razem różnica lvl postaci nie może przekraczać 10ciu poziomów.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...