Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Pokonałem False Kinga, po wielu ciężkich bojach, -5 slv... ale pokonałem. Wbiłem na game+, przeorałem Phalanx'a i tyle moich dalszych bojów z tą grą. Zwykłe pionki mają teraz takie statsy, że głowa mała. Kompletny idiotyzm... Jak można tak sp*ć grę w ten sposób to nie wiem. Aż mi się momentalnie odechciało grać jak pomyślałem ile czasu i męki będą mnie kosztować kolejne walki z bossami. Jeszcze mnie dobijcie, że co game+ to wyższy poziom trudności... No dalej, przyjmę to dzielnie na klatę, powiedzcie że tak właśnie jest... Czekam. ;P

1-1 na NG+ to banał. A mam 80 slv.

Skill nie statsy robią z Ciebie mężczyznę w tej grze :D

 

a co NG+ to poziom rosnie o jakies ~8% (wg tych wiki)

Odnośnik do komentarza

Pokonałem False Kinga, po wielu ciężkich bojach, -5 slv... ale pokonałem. Wbiłem na game+, przeorałem Phalanx'a i tyle moich dalszych bojów z tą grą. Zwykłe pionki mają teraz takie statsy, że głowa mała. Kompletny idiotyzm... Jak można tak sp*ć grę w ten sposób to nie wiem. Aż mi się momentalnie odechciało grać jak pomyślałem ile czasu i męki będą mnie kosztować kolejne walki z bossami. Jeszcze mnie dobijcie, że co game+ to wyższy poziom trudności... No dalej, przyjmę to dzielnie na klatę, powiedzcie że tak właśnie jest... Czekam. ;P

 

 

A nie mówiłem? Po prostu brak skilla i złe wybory jakich dokonałeś ad postaci w poprzednim playthrough dają teraz o sobie znać-przykładowo powodzenia bez rollowania ; F Gra nie jest s(pipi)ona, jakbyś miał grać w Ng+ na poziomie ciut wyższym niż Ng to byłby to banał i śmiech na sali, a tak masz constant challenge. Jeśli nie pasuje ci to nie graj, nikt nigy nie mówił że ta gra jest łatwa, przyjemna i dla relaksu-oszczędzisz sobie nerwów, bardzo wiele osób nie wyrobiło już wcześniej więc i tak nieźle,że do ng dotarłeś.

 

W dalszych ng nie ma aż takiego skoku, a 8% o których napisał Dark Serge to właśnie tyczy Ng+++ względem Ng++ etc-skok 200% ponad masz tylko z Ng na Ng+

 

Skill nie statsy robią z Ciebie mężczyznę w tej grze :D

 

Amen i brofist

Edytowane przez dżar
Odnośnik do komentarza
W dalszych ng nie ma aż takiego skoku, a 8% o których napisał Dark Serge to właśnie tyczy Ng+++ względem Ng++ etc-skok 200% ponad masz tylko z Ng na Ng+

 

Na to więc wychodzi, że kiedyś przejście tej gry stanie się *niemożliwie*, ewentualnie bardzo - bardzo *czasochłonne*.

Zaczekam na jakiś cheat device. Bez komenarza... ;P

 

 

W każdym razie dzięki za rady, pomoc i uwagi @all.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Po którymś tam + poziom trudności już nie wzrasta. No i ja bym nie przesadzał z tą trudnością w ng+, owszem moby są konkretnie dopakowane ale ja np. ginąłem znacznie żadziej niż podzczas ng, mimo, że byłem na jednego hita u większości. W większości erpegów dopakować statsy/zdobyć uber ekwipunek = siać pożogę dłubiąc w nosie, ale nie w DS bo tu From Software osiągneło idealny balans między action i rpg gdzie skill i taktyka jest równie ważny co statsy i dobór ekwipunku. Dzięki temu mamy constant challenge jak napisał dżar, gra ciągle wymusza koncentrację uwagi na tym co się robi i nagradza adrenaliną heh. Życzyłbym sobie, żeby wszystkie action rpg poszły w tym kierunku. Dla mnie system gry w DSie to masterpiece.

 

A po obczajeniu miejscówki w której pojawiamy się po wskoczeniu do dziury na końcu gry, marze o otwartym świecie w DS2 :P

Odnośnik do komentarza

Dopiero zacząłem przygodę w DS, jestem po tutorialu, chodzę w jakimś zamku ponad pół godziny. Pierwsze wrażenie nie za bardzo pozytywne - wydaje mi się, że chodzę jakoś bez celu. Odblokowałem jakieś drzwi, później spadłem z muru, obtoczyli mnie przeciwnicy i byłem bez szans, więc moja postać została pokonana. Powrót do początku i kolejna próba walki z przeciwnikami, których pokonywało się już wcześniej, czuję tu schemat. W jaki sposób pograć w kooperacji, nie znalazłem żadnej takiej opcji?

Odnośnik do komentarza

W coopie (jesli mozna to tak nazwac) mozesz grac dopiero po zabiciu pierwszego bossa i przejsciu pierwszej czesci zamku.

To nie spadaj z muru i nie narzekaj;P Ta gra wlasnie na tym polega,wszystko ostroznie,zadnych bledow nie wybacza,giniesz tylko i wylacznie ze swojej wlasnej winy a smierc = wracamy od poczatku i zabijamy to co sie respawnelo.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Jedna z gier, która nie poddaje się głupiej modzie niewidzialnych ścian. Daje to całkiem szerokie pole do popisu z czego na szczęście skorzystał From Software (sekrety - jeśli tak je można nazwać). Baw się kamerą i uważaj na krawędziach. Mnie się tylko parę razy zdarzyło zlecieć, najczęściej podczas walki (np. z bossem w 5-4, do bajora z czerwonymi ludkami).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jedna sprawa mnie jeszcze interesuje - czy z każdą kolejną próbą powtarzania tego samego epizodu w zamku będzie łatwiej? To znaczy moja postać zdobywa kolejne poziomy doświadczenia, a więc zadaje większe obrażenia oraz otrzymuje mniejsze obrażenia od przeciwników? Do bossa w pierwszym etapie prowadzi tylko jedna droga, czy można się zgubić w tej plątaninie korytarzy i dojść do ślepych zaułków?

Odnośnik do komentarza

Jedna sprawa mnie jeszcze interesuje - czy z każdą kolejną próbą powtarzania tego samego epizodu w zamku będzie łatwiej? To znaczy moja postać zdobywa kolejne poziomy doświadczenia, a więc zadaje większe obrażenia oraz otrzymuje mniejsze obrażenia od przeciwników? Do bossa w pierwszym etapie prowadzi tylko jedna droga, czy można się zgubić w tej plątaninie korytarzy i dojść do ślepych zaułków?

 

 

lol nie.

 

Żeby się lvlować musisz wydawać dusze w nexusie, samo z siebie nie będzie łatwiej-tu nie dostajesz lvli za ubijanie przeciwników. Od razu też mówię,że staty nie robię znaczącej różnicy-liczy się głównie skill jakim jest umiejętność omijania ataków. Ad dróg do bossa to zależy od levelu akurat ale raczej jest to jedna droga choć miejsc do eksploracji jest mnóstwo(ślepe zaułki właśnie etc)

Odnośnik do komentarza

AAAAAA! Zacząłem tę grę przedwczoraj! WTF?! Podoba mi się :D 5h szedłem do pierwszego bossa, poznałem etap do pierwszego i drugiego bossa na pamięć, drugiego zresztą jak zobaczyłem odruchowo, panicznie rzuciłem się do ucieczki. Gra miażdży i myślę, że Kratos w duecie z Chuckiem Norrisem mieli by z nią duże problemy :) Jak ją skończę będę mógł z dumą i bez przesady powiedzieć "jestem hardcorem", a jeśli jakimś cudem zrobię platynę to kumpel powiedział, że będzie mi mówił dzień dobry :D

 

PS. mam wersję chińską z możliwością przełączenia na angielski (instrukcja i tak zostaje po chińsku) i z japońskimi trofeami, taki mały mix, nie chciało mi się czekać na naszą wersję i zakupiłem taką jaka była w najbliższym sklepie konsolowym. Nie narzekam, odkrywanie systemu na własną rękę podbija jeszcze poziom trudności i zwiększa rajcowność mimo, że granie bez znajomości systemu jest równoznaczne z zamianą mózgu w papkę :D

Edytowane przez dameron
Odnośnik do komentarza

Ja mam takie oto zapytanie. Pograłem trochę w DS (przeszedłem phalanxa) i na planszy 1-2 przez przypadek zaatakowałem NPC który wygładał jak zombie. Gra mi autosavewowała i teraz mam dylemat aczynać od nowa czy olać? Gram Royalem i chciałem się też spytać co muszę zrobić by korzystać z Healu? Kupiłem u gościa ale mi nie działa (mam defaultową rozdzke). I wogóle dałby ktoś jakieś rady w co poinwestować. Narazie trochę inwestuję w magię bo gra jest troszkę mniej steresowa przez to i w jakiej wogóle koleności w to grać? 1-2, 1-3, 1-4 czy 2-1, 3-1, 4-1.

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko - zabity "zombie" to Dregling Merchant, konsekwencją Twego czynu jest strata możliwości handlu z nieboszczykiem (nie oferował jakiegoś wyjątkowego stuff'u a i ceny miał mało atrakcyjne :P). Różdżka służy jedynie do rzucania czarów, aby móc korzystać z cudów, musisz zaopatrzyć się w Talisman of God (znajdziesz w 4-1 oraz 5-1). Co do rad - poświęć godzinkę i poczytaj ten temat - znajdziesz tu wiele cennych informacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...