Skocz do zawartości

Nawigacja GPS


Mathiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja np dość dużo jeżdżę i mimo, że mam Navi w samochodzie to używam praktycznie zawsze mapy google na srajfonie. Mam  wrażenie, że zawsze jest tam aktualnie i co ważnie nie muszę aktualizować przez komp,  wszystko dział błyskawicznie itp.

Przerywanie jak ktoś dzwoni też mi nie przeszkadza bo wrzucam rozmowę na głośnik samochodu (btw dla mnie zestaw bt w aucie to podstawa, nawet ważniejszy niż np automatyczna klima), a ona dalej działa (nic się nie rozłącza itp.) no i mam coś takiego jak ładowarka samochodowa, praktycznie zawsze wpinam do niej tel jak wsiadam do bryny.

W sumie nigdy ta aplikacja mnie nie zawiodła ale fakt, staram się ograniczać GPS tylko co do miast, inne trasy staram się planować wcześniej.

 

Największym minusem takiego rozwiązania jest to, że niestety jak przekraczam granicę to przerzucam się na NAVI auta bo wyłączam pakiet danych w telefonie aby nie zbankrutować. Drugą wadą jest to, że w niektórych konsolach środkowych aut ciężko gdzieś telefon wygodnie umieścić bez jakiś uchwytów rodem ze Zmienników.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość _Milan_

Ja np dość dużo jeżdżę i mimo, że mam Navi w samochodzie to używam praktycznie zawsze mapy google na srajfonie. Mam  wrażenie, że zawsze jest tam aktualnie i co ważnie nie muszę aktualizować przez komp,  wszystko dział błyskawicznie itp.

Przerywanie jak ktoś dzwoni też mi nie przeszkadza bo wrzucam rozmowę na głośnik samochodu (btw dla mnie zestaw bt w aucie to podstawa, nawet ważniejszy niż np automatyczna klima), a ona dalej działa (nic się nie rozłącza itp.) no i mam coś takiego jak ładowarka samochodowa, praktycznie zawsze wpinam do niej tel jak wsiadam do bryny.

W sumie nigdy ta aplikacja mnie nie zawiodła ale fakt, staram się ograniczać GPS tylko co do miast, inne trasy staram się planować wcześniej.

 

Największym minusem takiego rozwiązania jest to, że niestety jak przekraczam granicę to przerzucam się na NAVI auta bo wyłączam pakiet danych w telefonie aby nie zbankrutować. Drugą wadą jest to, że w niektórych konsolach środkowych aut ciężko gdzieś telefon wygodnie umieścić bez jakiś uchwytów rodem ze Zmienników.

bt  w aucie to genialna sprawa,ale:

- czasami zapominam właczyc bt w telefonie i w  trakcie jazdy trzeba klikac pare menu

- mi chyba jak ktoś dzwoni pokazuje jednak tez w  telefonie... przyznam ze teraz nie pamietam, ale chyba musze recznie przelaczac w trakcie rozmowy na nawigacje (andek 442 nawigacja google)

Odnośnik do komentarza

W sumie Milan to masz rację, mi też się samo nie przełącza ale jestem wstania naciśnąc dwa razy guzik, ale fakt to można pod kolejny minus podpiąc, z drugiej strony nawet jak nie przerzucę na wyświetlaczu telefonu na mapy google to pan pilot i tak będzie pilotował.

 

No i czasmi zapominam wyłączyć i sytuacje typu wpadam do restauracji na jakiś obiad z dostawcą. Siadam, witam się, a tam navi spod marynareczki mówi mi, żebym w lewo skręcił i będzie miejsce docelowe jak bym miał alzhaimera albo jakąś amnezję.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

haha, tez miałem pare razy akcje z  gadajaca panienką z torby ;]

w g2 mam o tyle fajnie ze jest ta opcja której regularnie uzywam czyli wyrzucenie aplikacji w tło za pomoca przesuniecia 3 palcami, za jednym dotknieciem rozmowa idzie w tło  a zostaje navi, no ale jednak trzeba konczyna machnąc.

Odnośnik do komentarza

No i czasmi zapominam wyłączyć i sytuacje typu wpadam do restauracji na jakiś obiad z dostawcą. Siadam, witam się, a tam navi spod marynareczki mówi mi, żebym w lewo skręcił i będzie miejsce docelowe jak bym miał alzhaimera albo jakąś amnezję.

 

 

haha, tez miałem pare razy akcje z  gadajaca panienką z torby ;]

 

no rejczel - to jest piękny standard. Najlepiej jak wpadam na spotkanie, w budynku nie ma zasięgu GPS więc jest cisza przez pierwsze 30 minut spotkania, potem jakoś znajdę się przy oknie a tu nagle "za 150 metrów, zawróć" i konsternacja :D 

Odnośnik do komentarza

mapy w Lumiach aktualizuje się za darmo?

 

mam taniutką nawigację goclever 505. ekran fatalny na rysik w słońcu nic nie widać ale szybkością działania, reagowaniem na nasze poczynania na drodze zaskakuje na plus. Dość już nieaktualną mam mapę. Niby jedna aktualizacja ze strony była darmowa ale jak zacząłem się tym bawić to wywalał błędy

Odnośnik do komentarza

Navi od google jest coraz fajniejsza ale do dziś kuleje jeśli chodzi o numerację budynków i lokali. Jeździłem kiedyś jako przedstawiciel i nr na danej ulicy tylko na Auto Mapie szukałem.

 

Podczas tegorocznego urlopu, szukając po ciemku pensjonatu by na noc pauzę zrobić, google wywiozło nas na jakieś austriackie garaże.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zależy jak działa ta funkcja. Najprostsza opcja to pewnie baza danych radarów stacjonarnych. Z kolei aplikacje w stylu Waze opierają się na danych uaktualnianych na bieżąco przez samych kierowców i potrafią informować o radarze mobilnym zanim jeszcze zostanie do końca ustawiony. Skuteczność zależy od bazy użytkowników.

Odnośnik do komentarza

Baza danych z lokalizacja fotoradarow dziala jak kolega napisal wyzej, czyli np. Automapa widzi potencjalną pozycje fotoradaru jako punkt POI. Zaletą jest to, że takie rozwiązanie działą bez dostępu do neta, ale problemem są nowe pozycje przenośnych fotoradarów, które nikt nie dodał do bazy oraz fakt, że do jednego wora są wrzucone działające radary, atrapy, przenośne i na dokładkę jeszcze potencjalne miejsca gdzie mogą rozstawić radar.

 

Coyote i yanosiki to działanie takie jak w przypadku wyżej plus pozycje zaznaczane na żywo przez innych kierowców, wadą jest to, że większosć januszy to pijawki i nie chce im się zaznaczać eventów ("aaaa pewnie kto inny pyknie na telefonie")

 

W moim przypadku egzamin zdało rozwiązanie z CB, ale to dopiero za drugim podejściem. Pierwsze skonczylo się failem, bo radio bylo gó.wniane i bardziej denerwowało niż pomagało, a zasięg był taki, że prościej było krzyknąć przez okno do tirowca :P Dopiero teraz jak mam dobre radio to działa tak jak powinno, odbior jest czysty i nic nie trzeszczy. Do tego mozna zapytac sie innych kierowcow o dobra knajpe, hotel itp.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak, za darmo były aktualizacje, a mapy działają offline. Natomiast nie pokazują radarów i innych takich.

Pokazuje korki, ich długość itp.

 

Lepszej navi nie miałem niż ta w lumii - pewnie dlatego, że zawsze to jakieś szajsy za 300-400 zł typu larki z fabryczną navi. Jak ktoś nie ogarnia "hakingu" i wgrywania automapy do nawigacji to śmiało mogę mu polecić lumie. Nokia maps są dobre i w sumie jeszcze ani razu mnie nie zrobiły w ch.uja. Na modelach od 630 bodajże masz nawigacje na całą europe za free, na niższych jest tylko na polskę.

 

W niemczech i holandii równie dobrze co w polsce się ta nawigacja spisuje.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Mam fabryczną nawigacje w samochodzie, jednak w wersji z czytnikiem CD nie ma możliwości instalacji nowych polskich map. Postanowiłem, ze jakąś zwykłą nawigacje z androidem wstawie w miejsce fabrycznej nawigacji. O dziwo wszystko działa, łącznie z fabrycznym tiltem, nawigacja raczej budżetowa,  nie chciałem dużo inwestować bo nie byłem pewien czy uda mi sie tego wszystkiego nie zyebać :)

Lag widoczny na filmie jest spowodowany włączeniem urządzenia w chwili nagrywanie, normalnie jest nieco lepiej. Nawigacja przetestowana w praniu, w miejscu anteny ma zrobione dodatkowe otwory aby blacha nie blokowała sygnału. Guzik widoczny na górze made by Me. Na dole kabel usb do ładowania w zapalniczce, zwinięty wystaje tylko wtyczka nie widoczna w normalnym użytkowaniu . Programy to Mapa Map i Sygic. Na obu działa jednak preferuje nieco prostszą mape map.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.