Skocz do zawartości

OkamiPL


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spieszę donieść, iż właśnie przed chwilą miała miejsce premiera patcha lokalizującego wiekopomne dzieło Clover Studio. Łata jest do pobrania w dziale media na stronie www.okami.pl

 

Tak, po 11 miesięcznej ciąży udało się wydać na świat to zacne dziecię. ;) Miejmy nadzieję, że obyło się bez wad ukrytych. Patch, a w zasadzie patcher jest w postaci pliku wykonywalnego *.exe. Działa na XP, Viście, prawdopodobnie na siódemce i z poziomu Wine (możliwe że na CrossOverze też). Nie działa za to na 9x (czyli 98, 95 itd.). Uwaga: program pat(pipi)ący, wymaga około 1.5GB na pliki tymczasowe (ze względu na trancoding outro).

 

 

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, patch pasuje wyłącznie do PALowskiej wersji gry, czyli SLES-54439 (SLES_544.39) i tylko takiej. Co jest mam nadzieję oczywiste - PS2. Spatchowana gra działa na każdej PS2 z płyty ("normalnie" i przez ESR) jak i z dysku twardego na IDE (innymi słowy: przez HDLoader). NIE działa natomiast z USB Advance i jego pochodnymi (nie nasza wina, szczerze nam przykro z tego powodu). Nie wiadomo czy działa na PS3 przez Swap Magic (z płyty), ponieważ nikt z nas nie posiada modeli CECHA/B. NIE działa poprawnie w PCSX2 (ale tylko cractro, wystarczy wcisnąć Start aby przejść do gry). Wynika to z prostej przyczyny, emulator nie obsługuje wielu, wielu niskopoziomowych funkcji, które zostały użyte w loaderze (tak w skrócie, możliwe że kiedyś to się zmieni, możliwe też że pojawi się zewn. łata pod kątem tego emulatora, kto to wie).

 

Przepraszamy za kilkukrotne odkładanie daty premiery. Podyktowane było to naprawdę wieeeeeeloma czynnikami, na które nie zawsze mieliśmy wpływ.

 

Dziękuję za zainteresowanie projektem i liczę na komentarze, szczególnie te negatywne (byleby była to konstruktywna).

 

 

PS: Dla Trophy Hunterów przygotowaliśmy calaka w preloaderze. Czujesz się na siłach znalezienia wszystkich trophies? Sprawdź. Postaraliśmy się też, aby cały ten wynalazek był interaktywny (coś na wzór Linger In Shadows).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

My również dziękujemy, że było dla kogo to w ogóle robić.

 

Różnice pomiędzy wersją angielską, a polską są niekiedy bardzo duże (szczególnie w dialogach). To niemal nowa gra; zachęcamy do grania nawet osoby, które już dawno ukończyły grę. Warto.

 

 

PS: Save'y działają z wersji angielskiej. Działają też i z NTSC/U, ale trzeba znmienić nazwy plikom na karcie żeby gra je zaczęła widzieć.

Odnośnik do komentarza

Jaki miły koniec dnia :D

Już pobieram patcha i sprawdzam jak to wszystko wygląda.

 

Edit:

 

Obadałem spolszczenie i pierwsze wrażenie jest rewelacyjne, śliczny pre-loader.

Odpaliłem save'a z połowy gry mniej więcej i co do tekstów samego spolszczenia to jestem pozytywnie zaskoczony. Teksty są utrzymane w zabawnym stylu, nie pojawia się żadne słowo w obcym języku (imion nie liczę).

Co tu dużo mówić, GRATULACJE dla Waszej ekipy za świetnie wykonaną r obotę.

 

Żeby nie było Wam za różowo, to zasugeruję, że przy ewentualnej nowej wersji możnaby lekko poprawić wygląd polskich literek. Np.

"ó" ma ogromny ogonek, z kolei takie "ę" i "ą" mają te ogonki ledwo zauważalne.

 

Reszta na najwyższym poziomie. Ekipy spolszczające np. z CD Projektu powinny się od Was uczyć.

Edytowane przez Burgund
Odnośnik do komentarza

Pogralem dziś około dwóch godzin. Pierwsze wrażenie jest wspaniałe. Jestem pełen podziwu za trud, który włożyliście w wykonanie tego projektu. Okami to jedna z tych gier, których nie wypada nie przejść. Spolszczona, to tak jak napisał Berion - niemalże nowa gra.

 

A teraz proszę zrobienie tego samego z obiema częściami Shenmue oraz Zeldy TP. :)

Odnośnik do komentarza

Shenmue mi się średnio podoba (nie umiem w to grać :P), Zeldy ubóstwiam, niestety obie te gry powyłaziły na platformy, o których nie mamy większego pojęcia (nie posiadam też tych konsol - i na czym testować?). Po za tym jest już sporo gier w planach. ;]

 

FFXII, może Grandia i może Chrono Cross. Chciałbym też poprawić Tenchu bo raz, że ograniczały mnie wówczas pointery, dwa że już amerykanie spaprali dialogi, a trzy że ja je jeszcze bardziej spaprałem (huh, bo nie tłumaczy się zdań tylko ich sens ;]). Czy staczy czasu i chęci, czas pokaże. To jak na razie naprawdę bardzo odległe terminy/plany.

 

 

Jeszcze raz thx za wsparcie.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Faktycznie Issun w polskim wydaniu pozwala sobie rzucić jakimś ostrzejszym tekstem, staraliśmy się jednak być na tyle delikatni, na ile mogliśmy:)

Bardzo zależy nam na opiniach, co się podoba, co mniej (lub wcale), co byście zmienili, czy dialogi brzmią dość naturalnie?

Jeśli chodzi o efekt końcowy, z pewnością wyszedł przyzwoicie dzięki kilkustopniowej korekcie i testom, na które w przypadku oficjalnego tłumaczenia często nie ma czasu, bądź w ogóle możliwości sprawdzenia wszystkiego w praniu.

Tu nie popędzały nas żadne terminy (poza chyba własnymi sumieniami^^).

 

Mam nadzieję, że wypowiecie się po ukończeniu Okami po polsku, mając "całościowy obraz" spolszczenia.

 

Pozdrawiam O/

Odnośnik do komentarza

Niesamowite, że trafiłem zupełnie przypadkiem na ten temat. Spolszczenie do Okami? Dla mnie bomba! Zwłaszcza jak zaciąłem się w jakimś miejscu i nie czaiłem nic z dialogów (czasami używali słów które pierwszy raz widziałem na oczy - podobnie jak czasami w ffXII). 

 

Będę musiał pożyczyć od kogoś konsolę i przejść  tą grę jeszcze raz.

 

 

 

 

Wielkie dzięki chłopaki!

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Patch w wersji 1.0c. Do v1.0 dostało się kilka chochlików za co przepraszamy i dziękujemy graczom za ich zgłoszenie. Miejmy nadzieję, że więcej błędów nie ma.

 

Lista zmian:

 

  • Wersja 1.0c
    - Poprawione znaczniki technik podczas walki z Yami.
     
  • Wersja 1.0b
    - Poprawiona nazwa jednej z ryb.
    - Poprawiona nazwa jednego z przedmiotów (jedzenie).
     
  • Wersja 1.0a
    - Poprawione problemy z zachowaniem kamery podczas przedstawiania "Psich
    Wojowników". Teraz kamera pokazywać będzie właściwego pieska.
    - Poprawiona pomyłka w opisie techniki "Potężne Cięcie".

 

 

Gdyby ktoś miał problemy z patchowaniem, przygotowywaniem obrazu i jego wypaleniem, przygotowaliśmy niewielki opis:

>> http://www.okami.pl/okami-instrukcja.html

 

Nieco też zmieniliśmy FAQ.

 

 

Gdyby ktoś chciał wspomóc pozycjonowanie naszej strony o to kilka małych 'batonów':

 

button_a.pngbutton_b.pngbutton_c.png

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...