Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

nie no co ja czytam tu dzisiaj XD

to jak kupuje muzyke na torrentach i wydrukuje sobie covera wsadzę w pudełeczko i zrobie nadruk na płycie to też replika? prosze was.

nie stać mnie na ferrari, to moge wyklepać poloneza na ferrari?

 

zagarek na ręce, nie jest niezbędny do życia, a obstawiam że w cenie "repliki" można kupić równie fajny budżetowy zegarek a nie farbowanego lisa.

 

o matko ale sie uśmiałem XD niech ktoś przyklei to do tematu polactwo i rodzyny

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

super umiesz korzystać z wikipedii, tylko szkoda że ominąłeś najciekawsze: http://pl.wikipedia.org/wiki/Replika_%28duplikat%29

 

Replika – powtórne wykonanie dzieła sztuki, pojazdu, samolotu itp. z możliwie wiernym odtworzeniem oryginału. Czasem tylko wyglądu albo motywu.

Od falsyfikatu różni się nie ukrywaniem faktu bycia repliką. W replikach starych samochodów często wykorzystuje się współczesne podwozia, ograniczając rekonstrukcję do nadwozia. Często wykonywane są repliki historycznych, niezachowanych pojazdów np. polskiego samochodu pancernego Ursus wz. 34 do celów wystawowych lub przez pasjonatów.

Replikę dzieła sztuki wykonuje najczęściej twórca oryginału, ewentualnie replika powstaje w jego pracowni. Artyści w replice czasem zmieniają nieznacznie kompozycję, skalę, technikę wykonania.

 

Podkreśliłem na różowo trolu.

tylko szkoda że mianem replika określa sie włąśnie dzieła sztuk,i tylko nie zegarki :D a takie nazywa sie podróbami.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

No i te repliki z tego co wiem to strasznie się j.ebią. Mazzeo ile dałeś za tego "Tag Hu.jera" ?

 

Edit : mi kiedyś ziomek przywiózł taką "replikę" z Tajlandii. Po pół roku nagle syanął. Poszedłem z nim do zegarmistrza z tradycjami. Poglądał z każdej strony i powiedział : "ja się naprawy nie podejmę, taki gówna to na granicy powinni konfiskować":)

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Jak Cię kur.wa nie stać na oryginalną rzecz, to się nie kupuje, a nie tłumaczy podróbek 'replikami'.

 

Nigdzie niczego nie tłumaczę, od razu napisałem że to replika, mi się podobał i będzie pasował do garnituru.

 

Może jak wyrośniesz z robienia zdjęć ze szlugiem w mordzie to zrozumiesz, że replika zegarka który jest wart parenaście tysięcy to trochę inna sprawa niż podróba kolorowych ciuchów i butów gimba w których gustujesz, wiec przestań się kur.wa wozić i wracaj do odpowiedniego tematu postować swoje tęczowe buty klauna, a nie komentować na co wydaje pieniądze spaślaku.

 

 

Ja rowniez ci zycze. Ale replik sie nie nosi w ogole, serio.

 

 

Mam i miałem oryginalne zegarki, Casio, Seiko i jeszcze jednej firmy której nazwy nie pamiętam. Co jest złego w replice która mi się podoba, jest automatem i zapewne pożyje dłużej niż niejeden mój poprzedni zegarek? Pomijając tą świadomość że jest to replika, która tobie może przeszkadzać a mi niekoniecznie.

 

 

o matko ale sie uśmiałem XD niech ktoś przyklei to do tematu polactwo i rodzyny

 

Lol, przecież polactwo to jest właśnie to co uskuteczniacie - szydera z nieoryginalnego zegarka, podczas gdy samemu na oryginalny zegarek podobnego typu nie będzie stać prawdopodobnie nigdy. Tymbardziej śmieszne, że 999 osób na 1000 przy bliższym poznaniu nie stwierdziłoby że to podyeba, tak samo z resztą jakby nie stwierdziło że oryginał wart jest 16 tysięcy w takim Kruku.

 

 

No i te repliki z tego co wiem to strasznie się j.ebią. Mazzo ile dałeś za tego "Tag Hu.jera" ?

 

Mój starszy kiedyś kupił automata Maurice Lacroixa też replikę - chodzi do dziś, a chyba już 8 lat minęło.

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Lol, przecież polactwo to jest właśnie to co uskuteczniacie - szydera z nieoryginalnego zegarka, podczas gdy samemu na oryginalny zegarek podobnego typu nie będzie stać prawdopodobnie nigdy. Tymbardziej śmieszne, że 999 osób na 1000 przy bliższym poznaniu nie stwierdziłoby że to podyeba.

 

 

Czar prysnie kiedy zobacza jak wychodzisz z Golfa II :f

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokladnie, ale Rozi placze, bo nie stac ją nawet na replike takiego zegarka. Polactwo w temacie!!

 

Podniecanie sie podrobkami to polactwo. Nie stac cie na Rolexa, Breitlinga, lub Longines? Siegasz po Patek Phillipe, Choparda, Brequetta lub Jaquet Droza. Nie stac cie na wymienione wczesniej? Bierzesz Carl Butcherera, BVULGARI, Boucherona lub Blancpain. Nie stac cie na te? Kupujesz RADO, Swatch, Oris lub Tissota. Ale nigdy nie kupujesz repliki, bo to podrobki.

Odnośnik do komentarza

 

Jak Cię kur.wa nie stać na oryginalną rzecz, to się nie kupuje, a nie tłumaczy podróbek 'replikami'.

 

Nigdzie niczego nie tłumaczę, od razu napisałem że to replika, mi się podobał i będzie pasował do garnituru.

 

Może jak wyrośniesz z robienia zdjęć ze szlugiem w mordzie to zrozumiesz, że replika zegarka który jest wart parenaście tysięcy to trochę inna sprawa niż podróba kolorowych ciuchów i butów gimba w których gustujesz, wiec przestań się kur.wa wozić i wracaj do odpowiedniego tematu postować swoje tęczowe buty klauna, a nie komentować na co wydaje pieniądze spaślaku.

XDDD

 

Muszę cię rozczarować, ale wszystkie ubrania które kupuję są w stu procentach oryginalne i nie mam potrzeby chodzić w replikach XDDD 

Odnośnik do komentarza

 

Dokladnie, ale Rozi placze, bo nie stac ją nawet na replike takiego zegarka. Polactwo w temacie!!

 

Podniecanie sie podrobkami to polactwo. Nie stac cie na Rolexa, Breitlinga, lub Longines? Siegasz po Patek Phillipe, Choparda, Brequetta lub Jaquet Droza. Nie stac cie na wymienione wczesniej? Bierzesz Carl Butcherera, BVULGARI, Boucherona lub Blancpain. Nie stac cie na te? Kupujesz RADO, Swatch, Oris lub Tissota. Ale nigdy nie kupujesz repliki, bo to podrobki

 

BVULGARI dopiero w trzeciej lidze?

Edytowane przez Jerome
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

 

Dokladnie, ale Rozi placze, bo nie stac ją nawet na replike takiego zegarka. Polactwo w temacie!!

 

Podniecanie sie podrobkami to polactwo. Nie stac cie na Rolexa, Breitlinga, lub Longines? Siegasz po Patek Phillipe, Choparda, Brequetta lub Jaquet Droza. Nie stac cie na wymienione wczesniej? Bierzesz Carl Butcherera, BVULGARI, Boucherona lub Blancpain. Nie stac cie na te? Kupujesz RADO, Swatch, Oris lub Tissota. Ale nigdy nie kupujesz repliki, bo to podrobki.

 

 

A mój fossil w której kategorii jest :(?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...