Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, D.B. Cooper napisał:

Co masz na myśli mówiąc ''byłbym ostrożny''?

 

Jeśli oficjalnie "zarżną" Pro-Treka to za jakiś czas będzie problem z częściami zamiennymi, jak np. pasek, który się naturalnie zużywa.

 

Godzinę temu, iluck85 napisał:

Umiera, bo z Gshocka się zrobił festyn odpustu i wsi z Sławkiem w Zakopanym. 

Wyszły tanie modele w okolicach 400zł, kolory tęczy i taka stylówka dzisiaj- biały, czerwony i inny oczo(pipi)ny G na ręce.  Więc nie ma sensu oddzielać serii G od PR. G się zrobił uniwersalny jak nigdy wcześniej. Kiedyś były konkretny typy- Mudman, Riseman, Fogman, Gulfman itd. Teraz spory miszmasz.

 

Aaaa i PT to niby seria dla sportowców, taki G ale bez tej masywnej obudowy. G miał być do zadań specjalnych, nie do zajechania. PR taki outdoor. Tutaj się sprawdzają dla sportowców pulsometry które robią za osobistego trenera. Są pod konkretną dyscyplinę albo multisport. Polar, Garmin, Suunto. 

 

Casio przespało właśnie to, co zrobiły marki które podałeś. Poza tym najlepiej sprzedającym się G-Shockiem jest GW-9400 - połączenie G-Shocka z funkcjami Pro-Treka (trwałość i wytrzymałość + pomiar wysokości, barometr, kompas). A jaki wcześniej model się super sprzedawał? GW-9200, czyli też połączenie G-Shocka i Pro-Treka. Rynek zweryfikował i pogrzebał jedną linię zegarków.

Oprócz festyniarskich modeli jak GA-100, GA-700 za 500 zł masz modele z lini GST, MTG i np. GWG-1000 za równiutkie 4 klocki, który się sprzedawał jak poj.ebany. Nie mówiąc już o limitowanym GWG-1000MH za 5 tysi, na który zapisy były.

G-Shock to już właściwie odrębny i globalny brand, coraz rzadziej łączony z Casio, ba Janusze, Mirosławy i Sławomiry już nawet nie wiedzą że to jest zegarek firmy Casio. G-Shock przejął funkcję Pro-Treka, więc jak jest sens rozwija te zegarki dalej? Technologię i sensory wsadza się do wiodącej lini zegarkowej.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Kris77 napisał:

GWG-1000 za równiutkie 4 klocki

Do kupienia bez problemu za 1600-1700 zł. Mogę dać namiary z PL dystrybucji za około 2200 zł. 

 

10 godzin temu, Kris77 napisał:

Nie mówiąc już o limitowanym GWG-1000MH za 5 tysi, na który zapisy były.

Nie zapisywałem się i bez problemu kupiłem :) 

 

10 godzin temu, Kris77 napisał:

Technologię i sensory wsadza się do wiodącej lini zegarkowej.

Co do G-Shocka i Pro Treka - na co dzień mam dostęp do obu typów zegarków (kumpel prowadzi kanał na YT) i taka ciekawostka - poprzez menu serwisowe można sprawdzić jakie moduły siedzą w zegarkach i bardzo często jest tak że moduły są dokładnie takie same ale większości przypadków to w PT stosowano najpierw moduł który potem wsadzano do G.

 

Odnośnie festynu w G to racja ale Casio nadal trzyma linie Mudmaster, Gulfmaster, Aviator etc. Chociaż i z tym ostatnio dają ciała - choćby zapowiedź GWG-100 który imo jest Mudmasterem jak z kaczej dupy trąbka. Ale tutaj wiadomo - marketing robi swoje. Idą na fali i już 3 typ będą nazywać Mudmaster. 

 

Osobiście lubię linię Gulfmaster - najmniej G-shockowe zegarki z serii G. Wcześniej miałem GWN1000. Teraz mam pierwszego (i jedynego jak do tej pory) Quad sensora GWG-Q1000 i to są dla mnie najwygodniejsze G-Shocki jakie nosiłem. GWG-1000 przy GWNie to niewygodny kloc.

 

No i jest nowy Rangeman - tutaj dopiero jest rewolucja. Solar ale z funkcją ładowania przez kable i indukcyjne. GPS i Bluetooth.  W dodatku smartwatch. Albo się podoba albo nie. Nie ma innej opcji :D Ja chyba wezmę na premierę z PL dystrybucji.

Odnośnik do komentarza

Nie kolekcjonuje :) Wcześniej miałem zajawkę i w którymś momencie było 9 albo 10 G-shocków. Potem ograniczyłem sobie to "wymarzonych" i zostałem z 4 sztukami których zdjęcie dałem kilka stron temu. Dokupię w tym roku GW-9300 i przebiorę w wersję ER no i nowego Romka i wystarczy :) 

 

Co do innym marek to jest jeszcze Timex i Tissot. Automat miałem ale oddałem. Nie pomyślałem żeby dokupić rotomat bo ciągle musiałem ustawiać :) 

9 minut temu, D.B. Cooper napisał:
53 minuty temu, Kyo napisał:

No i jest nowy Rangeman 

Przepiękny.

Cena oficjalna zaporowa (3890 zł :yao:) ale wiem że będzie można dostać za ~2,5k jak się ma znajomości. Ale o tym cicho sza.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Kyo napisał:

Do kupienia bez problemu za 1600-1700 zł. Mogę dać namiary z PL dystrybucji za około 2200 zł. 

 

Już to kiedyś pisałem, pracuję w sklepie z zegarkami więc kupno zegarka w sensownych pieniądzach nie jest dla mnie problemem :)  To co piszę, to moje doświadczenia zza drugiej strony lady, w miarę możliwości staram się pomóc i podzielić swoim doświadczeniem. 

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Absolutnie nie mam zamiaru się spierać. Po prostu te oficjalne ceny są za przeproszeniem z dupy i strasznie zawyżone. Skoro zegarek za 3,5k na promo schodzą o 1k to coś tu jest nie tak i kogoś nieźle robią w zibi w trąbę. A w dodatku z zagranicy można ten sam zegarek kupić dosłownie o połowę taniej to serio coś nie halo.

Odnośnik do komentarza

Cena bardzo dobra ale nie masz PL gwarancji. Jak coś będzie nie tak z zegarkiem musisz go odesłać do UK.

Aha - i w tym sklepie jak byś się zdecydował to płać TYLKO PayPalem. Nie wiem co tam Kris wymyśli ale ja bym się zastanowił czy nie dopłacić paru stówek i mieć gwarancję PL + płatną opcję przedłużenia do 6 lat.

Odnośnik do komentarza

Tak wiem, mój obecny kosztował 400 zł, a teraz trzeba będzie płacić. Coś mi świta, że poprzednio dostałem wycenę naprawy na 40zl, oczywiście wtedy płacić nie musiałem. Podejrzewam, że teraz to samo padło, więc te 4 dychy to nie majątek. Mam nadzieje, że nie programują ich na półroczne działanie bo tyle mineło od poprzedniej naprawy.

Odnośnik do komentarza

Ja mam do dzisiaj GW 9200 :) 

Teraz oglądam i nie podobają mi się aktualne modele. No poszedłbym raczej w to samo i kupił 9400. 

W podobnej cenie nic innego nie podoba mi się. Na funkcje nie patrze, bo są dla mnie zbędne- tylko wygląd, bo to on powoduje że tracę kasę na to. 

Te które mi wpadają w oko, to już poziom 3k. I tutaj wygrywa rozum, bo stwierdzam, że 3k za Casio nie dam. Gdybym faktycznie miał potrzebę takiego wytrzymałego sikora z tymi konkretnymi funkcjami, to ok. I mając na wydanie taką sumę szukam czegoś innego.

 

Teraz bym kupił automata Certiny, jakiś nurkowy :) Na Omege Seamaster jestem za biedny, ale w tych klimatach bym polował. Potem bym celował w coś co mogę sam codziennie sobie nakręcić :) 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, D.B. Cooper napisał:

Jak bardzo mógłbyś pomóc z tym PT z poprzedniej strony?:sapek: najtaniej go widziałem za 900 zł, to chyba dobra cena?https://www.eglobalcentral.pl/casio-pro-trek-triple-sensor-tough-solar-zegarek-prg-650y-1-czarny.html#/product/22636

 

Nie wiem do końca jakie są różnice między PRG-600 a PRG-650, ale na naszym rynku jest dostępny tylko PRG-600:

https://www.demus-zegarki.pl/search.php?text=prg

Z tej ceny którą widzisz, na pewno da się jeszcze coś urwać. Jak się zdecydujesz to konkrety ustalimy na PW.

Odnośnik do komentarza

Apropos Seiko. Absolutnie zabujałem się w tym sikorze:

 

https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-44683-Zegarek-Meski-Seiko-Presage-SRPB43J1.html

 

Jak już wspomniałem lubię białe cyferblaty, ale mógłbym zaakceptować jeszcze tę wersję kolorystyczną:

 

https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-46618-Zegarek-Meski-Seiko-Presage-SRPB41J1.html

 

Kiedyś dawno temu nosiłem ruskiego Poljota w podobnym kolorze ;-P

 

Tylko niestety cena...nie stać mnie póki co na niego:frog: 

 

PS: Wyleczyłem się z tych Bergsternów. Lepiej brać zegarki od firm stricte "zegarkowych", a nie jakiś brandów lansowanych przez sklepy...

 

 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Czezare napisał:

Apropos Seiko. Absolutnie zabujałem się w tym sikorze:

 

https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-44683-Zegarek-Meski-Seiko-Presage-SRPB43J1.html

 

Jak już wspomniałem lubię białe cyferblaty, ale mógłbym zaakceptować jeszcze tę wersję kolorystyczną:

 

https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-46618-Zegarek-Meski-Seiko-Presage-SRPB41J1.html

 

Kiedyś dawno temu nosiłem ruskiego Poljota w podobnym kolorze ;-P

 

Tylko niestety cena...nie stać mnie póki co na niego:frog: 

 

PS: Wyleczyłem się z tych Bergsternów. Lepiej brać zegarki od firm stricte "zegarkowych", a nie jakiś brandów lansowanych przez sklepy...

 

 

 

Przyznaję Ci rację - ponad 20 lat siedzę w branży zegarkowej i mało co robi na mnie wrażenie, ale te nowe Seiko Presage to im się naprawdę udały... Limitowany marmurek jest naprawdę ładny, w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu:

https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-47708-Zegarek-Meski-Seiko-Presage-SRPC01J1-Limitowana-edycja.html

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Ktos cos o Xiaomi Band 2 ?

Kilku kumpli kupilo o ogolnie sa zadowoleni ale mowia, ze ma tez wady.

 

Np cos miesza z krokami, pulsometr czasami swiruje itp.

 

Kolo pracy mam proline, gdzie teraz mozna to dorwac za 99 zl.

 

Eleganckie zegarki juz mam, cos sportowego bym chcial - na silownie, rower, chodzenie po gorach itp

Odnośnik do komentarza

W końcu po tych kilkunastu latach od premiery The Spirits Within i pierwszych fotek inspirowanego filmem zegarka, zdecydowałem się go zakupić - w pewnym wieku trzeba zacząć realizować niespełnione marzenia, nawet jeśli oznacza to jechanie przez miesiąc na samym chlebie i wodzie;) Zegarek jest świetny, fotki nawet w połowie nie oddają tego jak wygląda w realu. Jedyny minus to że jest dosyć gruby przez co mocno odstaje od reki i ciężko przechodzi przez ściągacze przy nadgarstkach, tak więc to zdecydowanie zegarek na lato. Jeżeli ktoś na forum chorował kiedyś tak jak ja na to cacko, to gorąco polecam upolować swój egzemplarz żeby kiedyś nie żałować.:)

wqNnK42.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...