Skocz do zawartości

Hit, którego fenomenu nie pojmujecie


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

Call of Duty 4: Modern Warfare/Modern Warfare 2 - grałem w pierwszy wymieniony przeze mnie tytuł i nie widzę nic co by mogło przyciągnąć mnie na dłuższą chwilę. IMO pusty FPP, tryb online mnie nie wciągnął. Modern Warfare 2 zapowiada się podobnie i nie wiem skąd taki fenomen.

 

Assasin's Creed- ogromna sprzedaż jak na nową markę jest dla mnie nie zrozumiała. Tym bardziej, że sama gra rewelacyjna nie jest i ma kilka wad. Bieganie po dachach budynków w starożytności też nie jest tematyką gry, która jest skierowana dla mas....

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

"xD" oj czepiasz się :P

 

Co do gier muzycznych do zgadzam się z Tobą. Też nie pojmuje fenomenu tych produkcji... ale zapewne dlatego, że hmmm. nie uważam siebie za casuala i muzyka nigdy nie była moją pasją...

 

Co do CoDa 4 to bardziej podobają mi się klasyczne FPSy na PC (czy ba nawet PSXa), wydane kilka lat temu.. z głębią, w których trzeba myśleć, single był długi i rozgrywka nie opierała się w głównej mierze tylko na strzelaniu.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
"xD" oj czepiasz się :P

 

Co do gier muzycznych do zgadzam się z Tobą. Też nie pojmuje fenomenu tych produkcji... ale zapewne dlatego, że hmmm. nie uważam siebie za casuala i muzyka nigdy nie była moją pasją...

 

Co do CoDa 4 to bardziej podobają mi się klasyczne FPSy na PC (czy ba nawet PSXa), wydane kilka lat temu.. z głębią, w których trzeba myśleć, single był długi i rozgrywka nie opierała się w głównej mierze tylko na strzelaniu.

 

Wszyscy chcą we wszystkich grach myślenia ale puste gry też są potrzebne. Przy grze logicznej nie zrelaksuje się po pracy.

Odnośnik do komentarza
Counter Strike- nie pojme tego nigdy... grafiki tam niema, mapy są mikroskopijne, biega sie bez sensu...

Grafika - w 1.6 i starszych moze i tak, ale Counter Strike Source ma grafe jak najbardziej ok.

Biega sie bez sensu? Widac, ze malo grales. Kazdy kto w CS biega bez sensu - ginie na poczatku rundy i pozostaje mu czekac na poczatek nastepnej.

Mapy moze nie sa duze - ale nie o to w tej grze chodzi. W tej grze chodzi o gre druzynowa i taktyczne granie, oraz opanowanie kazdej z nich. Bezmyslnie to sie biega w takim CoD 4, gdzie ganiasz po tych sporawych mapach w poszukiwaniu fragow.

Generalnie - CS to gra nietypowa, skillowa, wymagajaca. Trudna dla poczatkujacego, a przez co zniechecajaca z miejsca wiele osob, ktorym gdyby dali grze szanse - moglaby sie spodobac. Generalnie jest to gra z typu - kochaj lub znienawidz. Kiedys sporo w niego gralem, teraz tylko od czasu do czasu lapie mnie taka faza, ze nie gram w zadne inne gry, jedynie w CS S.

 

A jakiego fenomenu nie rozumiem? CoD 4. Ta gra to zwyczajny FPS, od CoD 2 rozniacy sie tak naprawde jedynie realiami. CoD WaW - to samo, co nie zmienia faktu, ze obie gry uwazam za dobre, jednak az tak sie nimi ekscytowac? Jak dla mnie - przesada, sam oby tym grom wystawilbym ocene 8/8+ / 10. To samo tyczy sie multi - fajne, mozna popykac, jednak nic co wywolaloby u mnie taka fascynacje jak u niektorych.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

COD2 a 4 to wieksze roznice niz tylko realia, nawet gdyby wziasc porownac COD2 a WAW to tez troche roznic maja. COD4/5 jest taki super to jest prosty w sensie nie trzeba uczyc sie "praw gry" aby dobrze grac - wystarczy celne oko, reflex, i fun plynie od pierwszych minut - nie trzeba uczyc sie grac jak w CSa - poznac mapy, jak nie robic standardowych bledow,itp. Jesli umiesz grac w Q3 to COD2/4/5 nie sprawi problemu i odrazu sie zaklimatyzujesz.

Odnośnik do komentarza

Scorp1on - mowiac o CoD 2 i CoD 4 chodzilo mi o singla. Wszystkie CoDy od dwojki w gore to czysty arcade, mega sieka w ktorej zabijamy tysiace wrogow, z ktorych kazdy pada jak mucha.

 

Jesli chodzi o multi - tia, nie trzeba sie uczyc, ale jak dla mnie CS, kiedy sie ta gre pozna to czysty wypas. Gra jest wymagajaca, kompleksowa, oraz ma cos, czego brakuje innym onlinowym shooterom, a mianowicie: KLIMAAT ! Jesli ktos gral na jakims fajnym serwie kiedys, to wie o czym mowie. W tej grze gra na jednym serwie moze sie diametralnie roznic od gry na innym. Gra druzynowa, atmosfera, klimat - to wszystko naprawde duzo zmienia. Zupelnie inaczej sie gra, jesli na danym serwie siedzi jakastam grupa ludzi, wiekszosc graczy to staly bywalcy - na takim serwie sie od razu inaczej gra. Dzieki temu nie ma tam tej anonimowosci jaka jest chociazby w CoD - tutaj czuje, ze gram z zywymi ludzmi. W zadnej innej grze nie zaobserwowalem takiego wlasnie klimatu.

Oczywiscie taki serwer trzeba najpierw znalesc - bo atmosfera miedzy poszczegolnymi moze sie diametralnie roznic.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Counter Strike- nie pojme tego nigdy... grafiki tam niema, mapy są mikroskopijne, biega sie bez sensu...

Grafika - w 1.6 i starszych moze i tak, ale Counter Strike Source ma grafe jak najbardziej ok.

Biega sie bez sensu? Widac, ze malo grales. Kazdy kto w CS biega bez sensu - ginie na poczatku rundy i pozostaje mu czekac na poczatek nastepnej.

Mapy moze nie sa duze - ale nie o to w tej grze chodzi. W tej grze chodzi o gre druzynowa i taktyczne granie, oraz opanowanie kazdej z nich. Bezmyslnie to sie biega w takim CoD 4, gdzie ganiasz po tych sporawych mapach w poszukiwaniu fragow.

Generalnie - CS to gra nietypowa, skillowa, wymagajaca. Trudna dla poczatkujacego, a przez co zniechecajaca z miejsca wiele osob, ktorym gdyby dali grze szanse - moglaby sie spodobac. Generalnie jest to gra z typu - kochaj lub znienawidz. Kiedys sporo w niego gralem, teraz tylko od czasu do czasu lapie mnie taka faza, ze nie gram w zadne inne gry, jedynie w CS S.

 

A jakiego fenomenu nie rozumiem? CoD 4. Ta gra to zwyczajny FPS, od CoD 2 rozniacy sie tak naprawde jedynie realiami. CoD WaW - to samo, co nie zmienia faktu, ze obie gry uwazam za dobre, jednak az tak sie nimi ekscytowac? Jak dla mnie - przesada, sam oby tym grom wystawilbym ocene 8/8+ / 10. To samo tyczy sie multi - fajne, mozna popykac, jednak nic co wywolaloby u mnie taka fascynacje jak u niektorych.

 

 

Zgadzam się z Tobą (choć grafika z oczywistych względów ssie pałe równo)- trzeba skilla i cierpliwości by go zdobyć. Ja niegdy się nie wkręciłem- zaczynałem u kumpla, grałem gdy on zwijał wiadro :P grając z jego kumplami. Starzy wyjadacze posyłali mnie do piachu po góra 1 minucie...

Odnośnik do komentarza

HALO - wszyscy mowili mi ze gra jest swietna i wciągająca-->kupilem, przeszedlem 1 misje, zagralem 3-4 mecze online-->wymienilem tą gre----- to chyba mowi samo za siebie.

 

a co do CS 1.6 to nie gram w to od pół roku, ale wczesniej gralem w to rok. gra potrafi niezle wciągnąć, ale odmówilem sobie jej(cięzko bylo) bo nie mialem czasu grac na x'ie :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość ChOomik

Całkowicie odrzuca mnie seria Devil May Cry. Po prostu nie potrafię odnaleźć się w tej grze poczynając na systemie, klimacie, kończąc na nie pasującym mi designie. O kiczu już chyba nawet nie wspomnę.

Gra jest może fajna, ale nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza

WoW - biegasz, dziobiesz jakieś grzybki i inne wilczki. Pograłem w triala i mnie odrzuciło [na szczęście ;) ]

CS - biegasz, dziobiesz 13latków i jarasz się hedszotem z noża.

Devil MC - brudasowa gra , ble ;) Nie podchodzi mi klimat.

Halo - Nie podoba mi się chyba przez to, że jak pierwszy raz w to zagrałem , to była to wersja niemiecka ;) Później już nie potrafiłem się przełamać żeby spróbować jeszcze raz w bardziej cywilizowanej wersji.

 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zagrałem u kumpla na ps3 w demo MGS4. Może to ma jakąś zaje.biaszczą historię i w ogóle, może przez to, że nie grałem w ogóle w poprzednie części. Rozgrywka ani trochę mi się nie podoba, sterowanie ssie na maksa i wszystko zapowiadało się na bardzo monotonne. Nie wiem jakby było z fullem, jednak demo mnie odrzuca.

 

Gran Turismo 5 (a właściwie Prologue). Tak jak wyżej wspomniałem, też grałem u kumpla. Grałem na małym CRTku, jednak widać, że grafika to nie to co filmiki i screeny w necie. Model jazdy strasznie plastikowy i jak dla mnie nienaturalny. Forza 2 dużo bardziej mi się podobała. No i brak zniszczeń- wtf?! O_o

 

<xbox fanboy mode off>

Odnośnik do komentarza

Wipeout- Grałem w "trójkę" na PSXie, "Fusion" na PS2 i do gry nie mam zamiaru wracać.

 

God of War 2- Jak przechodziłem za pierwszym razem to nawet mi podchodziło, a za drugim już mi się niechciało grać(słabe replayability) a np. DMC3 bądź RE4 prechodzę na każdym poziomie trudności.

 

Tekken- Po stokroć bardziej wolę VF...

 

Splinter Cell- nuda...

Edytowane przez Smuniak4444
Odnośnik do komentarza
Ostatnio zagrałem u kumpla na ps3 w demo MGS4. Może to ma jakąś zaje.biaszczą historię i w ogóle, może przez to, że nie grałem w ogóle w poprzednie części. Rozgrywka ani trochę mi się nie podoba, sterowanie ssie na maksa i wszystko zapowiadało się na bardzo monotonne. Nie wiem jakby było z fullem, jednak demo mnie odrzuca.

 

Gran Turismo 5 (a właściwie Prologue). Tak jak wyżej wspomniałem, też grałem u kumpla. Grałem na małym CRTku, jednak widać, że grafika to nie to co filmiki i screeny w necie. Model jazdy strasznie plastikowy i jak dla mnie nienaturalny. Forza 2 dużo bardziej mi się podobała. No i brak zniszczeń- wtf?! O_o

 

<xbox fanboy mode off>

 

Co do gameplayu-rzecz gustu

Co do grafiki- nigdy nie wypowiadaj się o jakości oprawy jakiekolwiek gry na ps3/x360 grając na małym CRT :P i uwierz,że GT5P na dobrym dużym LCD wygląda tak jak na screenach na necie.

 

 

A wracając do tematu- nie rozumiem co ludzie widzą w serii Halo oraz w MMO

Odnośnik do komentarza
nie czaję tego fenomenu guitar hero , kawałek plastiku za 200 zł ;d przypominający gitarę , nie mówię już o tym że za podobną kasę można mieć prawdziwą gitarę elektryczną . Polecam obczaić wam odcinek south parku dotyczący właśnie guitar hero ^_^

Nie rozumiem grania na kierownicy, kawałek plastiku za 500 pln przypominający prawdziwą kierownicę, nie mówię juz o tym, ze za podobną kasę mozna kupić jakiś prawdziwy samochód :P. Polecam obczaić odcinek odcinek Top Gear gdzie Clarkson gra w GT ^_^

A na poważnie, to w tym temacie jest chyba kilkadziesiąt postów o tym, ze nikt nie traktuje grania w guitar hero jako substytut prawdziwego grania, więc porównanie do prawdziwej gitary chybione ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...