Skocz do zawartości

Co Cię ostatnio wyje.bało z kapci?


wiki1993

Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie dla tego, że muzykę poznaję od ludzi na zasadzie "ej, słyszałeś to?" <muzyka_z_CD>. Kilka zespołów poznałem przez last.fm (vide Rishloo), jednak jestem zwolennikiem klasycznego odkrywania na stacjach metalowych lub wymianę płyt.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak już sie wkręcasz w pantere to polecam ten album

 

 

z 15 lat temu przypadkiem go dorwałem w empiku na wakacjach (wtedy to była nowość moze dlatego był weksponowany), kupiłem komplentnie przypadkiem bo tak naprawde szukałem cypress hill ale nie było, więc kompletnie na oślep kupiłem coś z zupełnie innego gatunku i od tego zaczeła sie moja miłość do metalu.

potem kupiłem pozostałe płyty (kasety) pantery, ale ten album do dziś pozostał moim ulubionym jako całość (chociaż pozostałe też mają świetne piosenki)

 

potem przerzuciłem się na starszy bardziej klasyczny metal, i spokojniejszy. ale pantere nadal milo wspominam

 

troche przekłamie temat bo to o czym chce napisać wyrwało mnie z gaci już dawno temu ale skoro jesteśmy w temacie pantery to jest troche podobna rzecz

Exodus - Tempo Of The Damned

to jest jedna z niewielu płyt jakiejkolwiek kapeli która za(pipi)iście mi sie podobała w całości, każda piosenka była świetna, nie bylo tak że są 2-3 hity i reszta średnia

jedyny problem to dosyć skrzeczący wokal, niektórych może wkurzać, ale mi nie przeszkadzał, a rytm i dynamika piosenek wyrywały mnie z kapci i dawały moc do działania

niestety nie znalazłem pojedyńczego filmiku z całym albumem, w dodatku sporo filmików jest pokasowana z powodu praw autorskich ale polecam posłuchać i tak

tu macie liste

1. "Scar Spangled Banner"   2. "War Is My Shepherd"     4:27 3. "Blacklist"     6:17 4. "Shroud of Urine"     4:52 5. "Forward March"     7:32 6. "Culling the Herd"     6:07 7. "Sealed with a Fist"     3:36 8. "Throwing Down"     5:01 9. "Impaler"   5:25 10. "Tempo of the Damned"  

 

a to polecam na początek

Edytowane przez Yano
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To pewnie dla tego, że muzykę poznaję od ludzi na zasadzie "ej, słyszałeś to?" <muzyka_z_CD>. Kilka zespołów poznałem przez last.fm (vide Rishloo), jednak jestem zwolennikiem klasycznego odkrywania na stacjach metalowych lub wymianę płyt.

 

No ja też na początku poznawałem muzyke na zasadzie coś ktoś polecił, coś było na jakims soundtracku z gry, potem tutaj forumek a na koniec sam ogarnąłem swój sposób na poznawanie muzyki (blogi, fora, rym)

 

Pozwól że, wrzuce ci dwie płyty które wywróciły mój światopogląd muzyczny do góry nogami i nic już nie było po tym takie samo (chociaż początki były trudne, te płyty nie są łatwe i przyjemne, ale kiedy zrozumiałem wreszcie o co chodzi to nie było przebacz). Obie są dla mnie 5/5 i kamieniami milowymi w muzyce w ogóle.

 

http://youtu.be/-lurmZamBoo?list=PLBE65A6E2FB46BCBA

 

http://youtu.be/CMPvknyczCE?list=PL5C041C02BEC5B041

 

Jak masz ochotę to posłuchaj i powiedz co sądzisz

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Jak każdy szanujący się brudas odwiedzam Strych \m/

 

edyta: w kabarecie też można usłyszeć metal? Byłem tam może dwa razy, ale na takie miejsce nie wygląda.

Edytowane przez WezyrBiałegostoku
Odnośnik do komentarza

Byłem w Moto Pubie na Warszawskiej:

 

- playlista dobra (Metallica, AC/DC), ale utworów 6 i powtarzane w kółko

- ładna barmanka (fantastyczny tyłek)

- dobre piwo

 

Pewnie padnie jak Zemsta, Paul Davis i co tam jeszcze potem było.

Odnośnik do komentarza

jakiś czas temu Bluber polecił mi Relapse Record i nie powiem Black Tusk oraz Red Fang okazały się całkiem zacnymi bandami.  :lapka: 

https://www.youtube.com/watch?v=-LxNdy4Tgtw

Album leci właśnie drugi raz pod rząd, oraz chyba z dwudziesty od pierwszego odsłuchu. Ciężko w zasadzie coś wyszczególnić bo całość wypada po prostu świetnie. 

Odnośnik do komentarza

Dalej żyję w poprzednim millenium jeśli chodzi o metal, więc:

 

 

Całokształt oceniam 5/5 Wezyrów. Meytal jest świetną perkusistką i ma fajny cyc oraz śliczny, żydowski nos, ale to nie ten poziom. :music:

Edytowane przez WezyrBiałegostoku
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...