Skocz do zawartości

Co Cię ostatnio wyje.bało z kapci?


wiki1993

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Dwaj ciężsi(niż to co zazwyczaj słucham) kandydaci na tytuł albumu roku. Blood Incantation idealnie rozwija pomyleńczy death metal w stylu Demilicha do kompozycji, których długości nie powstydziłby się Rush. Obsequiae to natomiast Malokarpatan, ale z romantyzmem zamiast goroli- poniosłe melodie i heavy metalowe riffy okraszone typowo blekowym wokalem tworzą doskonałą mieszankę.

Edytowane przez gkihdghdhj
względy estetyczne
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Moje dzisiejsze odkrycie. Nie potrafię przestać ich słuchać, dawno tak dobrego brzmienia nie słyszałem.

W skrócie: węgierski folk, sporo eksperymentują, ten utwór jest generalnie z tych spokojniejszych.

 

Spoiler

Bonus dla potrzebujących większego napjerdalania, kolejny kawałek na albumie

 

 

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@Absolem nie każdy jest fanem DECAPITATED chociaż to akurat inny gatunek metalu, słyszałem ich zresztą na żywo tak samo jak Behemotha czy Hermh oraz Vadera jak i kilka innych niszowych kapel. Nasz polski rynek wewnętrzny jest raczej słaby jeśli chodzi o szeroko pojęty metal i jego popularnośc czy tam liczby sprzednych płyt, jeśli już ktoś się przebija to od razu za granicą. A co do NK to umiejętności wokalnych nie można typowi odmówić, muzycznie też się zgadza, a że mają teksty jakie mają no cóż, ja tam to kupuję i nie przeszkadza mi to.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Kaczi napisał:

Nasz polski rynek wewnętrzny jest raczej słaby jeśli chodzi o szeroko pojęty metal i jego popularnośc

To jakiś żart? Nasz Polski rynek slynie na całym świecie z bardzo solidnej sceny metalowej tylko trzeba w tym siedzieć i zgłębić trochę dalej niż pochodną disco polo w skórzanym wydaniu. 

Odnośnik do komentarza

Czytam ze zrozumieniem, i dalej nie rozumiem. Każdy kto chociaż pobieżnie siedzi w metalu jedym tchem wymienia Mgłę, Kriegsmachine, Furię, Azarath, Medico Peste itd. Zaryzykuję stwierdzenie że nasza scena niczym nie ustępuje scenie skandynawskiej czy jakiejkolwiek innej. Ten cały nocny kochanek to taki zespolik dla studentów pierwszego roku w skórkach z Zary i wloskach obciętych na bibera..

Odnośnik do komentarza

Kaczi chyba nie widział wyprzedanych koncertów Mgły czy Behemota w Polsce, jeśli chodzi o mainstream to te zespoły przyciągają zróżnicowaną publikę i są zdecydowanie najbardziej znane nie wspominając o tym, że w niszy też jest pełno kapel, które są popularne (jak na swoją niszę oczywiście) jak Gruzja czy Trucho Strzygi 

Edytowane przez bluber
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...