Skocz do zawartości

Red Dead Redemption PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady. Po prostu lepszy GUN i tyle.

Trochę teraz pojechałes na całego, wiesz? ;) RDR ma aspiracje do tego, by być najlepszym sandboxem jaki kiedykolwiek powstał. Zarówno pod względem klimatu jak i od strony technicznej, która z tych wszystkich filmików z Gameplay Series pokazuje MOC. Obok GoW III i Mafii 2 to najbardziej wyczekiwany przeze mnie tytuł 2010 roku. Za 2 miesiące zatracamy się na prerie, panowie! ;)

Odnośnik do komentarza

Voytec - a to niby dlaczego pojechal na calego? Gra sie zapowiada wysmienicie, ale podnieta niektorych to juz naprawde przesada.

A co, moze to nie jest lepszy GUN? Powiedzmy sobie szczerze - ta gra, to nastepne GTA. Moze i to bedzie najlepszy sandbox do tej pory, ale rewolucji nie bedzie. Ta gra poki co pokazala niewiele wiecej niz do tej pory seria GTA (praktycznie rzecz biorac jedynie lepiej odwzorowana przyrode - ale to chyba logiczne ze wzgledu na miejsce akcji).

 

Taka podniete bylbym w stanie zrozumiec tylko w momencie, kiedy naprawde bylaby jakas rewolucja (dajmy na to oddane do naszej dyspozycji cale stany zjednoczone, mozliwosc wchodzenia do wszystkich budynkow, destrukcja otoczenia, wybory moralne, mega zroznicowane misje, duzo frakcji z ktorymi moglibysmy sie zwiazac).

 

Sam na gre czekam i moze nawet zakupie w dniu premiery, ale bez przesady.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem, jakie bez przesady. No żal d.upsko komuś ściska, że ktoś czeka na grę czy co.

Nie masz "podniety" to ok, Twoja sprawa, ale co komu do tego, co inne osoby pokładają w tym tytule.

 

Jakbym miał się podniecać tylko grami, które niosą ze sobą rewolucję. To bym dawno zrezygnował z grania.

 

Szczerze to mam w d.upie czy to następne GtA czy co. A raczej wręcz odwrotnie. To, że gra będzie następnym "GTA" jest wystarczającym dla mnie powodem żeby mieć ciśnienie na nią ogromne i być podnieconym jak kotka w ruji. I jeszcze raz to napiszę w du.pie mam brak rewolucji w tym tytule. Poproszę jeszcze 20 takich samych gier i drugie tyle kolejnych GTA.

 

Jakoś co drugi hit nie niesie ze sobą rewolucji a ludziom to nie przeszkadza w czekanu na nie.

 

Ulepszony Gun heh. No ok, nie chce mi się nawet tego komentować.

 

Edit: A Yabollek rozumiem, że grałeś już w pełną wersję RDR. Skoro wiesz już wszystko co będzie w nim.

 

To może przytoczę Ci niedawną wypowiedź pracownika R*. Ktoś zarzucił R*, że za dużo pokazują i gra niczym nie zaskoczy.

 

"Ouch! That's harsh. Trust us - there are a ton of things in Red Dead Redemption you won't know about before you play it properly, even if you watch every video and read every scrap of information. This game is unlike any other and we want people to know a little about it in advance."

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Jakie bez przesady. Jaki lepszy GUN, lol.

 

W tym zdaniu nie ma odrobiny przesadyzmu.

Lepszy GUN heh dobre, dobre.

"Thank you Rockstar, thank you, you make life worth living..."

Zal dupsko sciska za takie teksty.

Co innego czekac na gre bo bedzie za(pipi)ista, a co innego czekac na to i strzelac teksty jakby nadchodzil zbawiciel.

No i na dodatek prowadzenie mini krucjaty (pierwszy cytat) w stosunku do osob, ktore widza to oczym ja mowie.

 

To nie bedzie zadne dzielo objawione, zeby rzucac takimi tekstami oraz sie spinac w taki sposob.

 

I jeszcze raz zaznaczam - do samej gry nic nie mam, bo czekam na nia juz od dawna (i sie doczekac nie moge, bo zawsze kiedy zbliza sie premiera, to ja przesuwaja - przeciez ta gra miala sie ukazac jesienia zeszlego roku -.-).

 

Edit: jeszcze raz podkresle druga rzecz - hype to zlo.

Wystarczy tylko popatrzec co sie stalo z Killzone 2 - taka fajna gra, a zostala tak zlinczowana.

Gdyby nie ten caly hype, to na pewno zostalaby lepiej przyjeta na naszym forum.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Gra zdaje sie miala sie ukazac juz w listopadzie - preordery nawet mozna bylo skladac.

[ na ultima.pl - tam, jesli nie ma okreslonego dnia premiery, to pisze np. 2010r., albo marzec 2010 a tam widniala dokladna data i odliczanie do dnia premiery ]

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Krucjaty? WTF? Ja się nie spinam. Tylko nie rozumiem co Tobie do tego. Czy ktoś i w jaki sposób czeka na tą grę.

 

Po to jest to forum żeby pisać, wypowiadać się.

Po pierwsze to nie ja napisałem te zdanie. Ale w zupełności się z nim zgadzam. Mam gdzieś hejting i ściskanie d.upska.

 

I pod każdym postem, newsem wklejanym tu. Będę je cytował.

 

"Thank you Rockstar, thank you, you make life worth living..."

 

Wystarczy mi to co na razie widziałem + renoma i zaufanie jakim darzę Rockstar. To wystarczy mi by uważać ten tytuł za DZIEŁO OBJAWIONE.

Więc na mega hajp w tym przypadku, w tym tytule mogę sobie pozwolić.

 

EoT

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Coz - nie ja pierwszy napisalem o sciskaniu dupska ;]

A kazdy czekac sobie moze w jaki chce sposob - dopoki o niektorych rzeczach zaczyna sie wypowiadac jak o oczywistych.

[ estel pisze, ze to lepszy GUN, a ty na to "dobre, HEHE" ]

Dodatkowo teksty w stylu pojechales na calego (to juz nie twoj tekst - tak, wiem).

I TYLKO I WYLACZNIE O TYM MOWIE.

Poki co jesli chodzi o ta gre nie zostalo pokazane nic nowego. Ot rozwiniecie GTA, ale to jest chyba logiczne, bo kto stoi w miejscu ten sie cofa.

 

 

@Grigori - wiele sie nie pomylilem, raptem o miesiac. Nie zmienia to faktu, ze gra zaliczyla naprawde duza osbowe (w szczegolnosci dla kogos, kto sie nie moze danej gry doczekac).

 

Jestem fanem GTA oraz westernowych klimatow, wiec rozumiem "podniete" dotyczaca tej gry.

Jak dla mnie, to mozesz tutaj caly czas pisac posty w stylu 'to bedzie najlepsza gra ever, poprostu niesamowite cudo zeslane przez boga' - nic do tego nie mam.

 

Jedynie mnie denerwuje, kiedy ktos pisze o tak subiektywnych rzeczach, jakby byl to aspekt obiektywny.

np. "Lepszy GUN", a nastepnie sakrastyczna odpowiedz "HEHE, lepszy GUN, no na pewno" / "pojechales na calego" itp.

Odnośnik do komentarza

Nie miałem zamiaru nikogo hejtować. Prawdę mówiąc SłupkuPL to też nie interesuje mnie wielkość twojej podjarki. Ty wyczekujesz gry jak cudu, a ja się śmieję z tekstów pokroju "Thank you Rockstar, thank you, you make life worth living...". I każdy jest zadowolony.

 

Może to małe niezrozumienie wynikło z faktu, że zapomniałem napisać MOIM ZDANIEM. Chociaż z drugiej strony pisanie za każdym razem MOIM ZDANIEM, gdy chcę napisać posta też jest głupie, nie uważasz?

 

Tak jak GoW3 to dla mnie odgrzewany kotlet, tak RDR to po prostu lepszy GUN. Gusta i guściki. Po prostu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ty chyba nie czytasz uważnie. W grudniu był pierwszy prawdziwy trailer, zawierający informacje o dacie premiery, wyznaczonej na maj czy tam czerwiec. I to było pierwsze info o dacie premiery, więc skończ już iść w zaparte.

http://www.vgreleases.com/PS3/ReleaseDate-271417.aspx

Jak widac - data byla przesowana trzy razy (czepiajac sie szczegolow, to nawet wiecej :P)

 

Edit:

@Grigori

Czy wiarygodne, czy nie to malo wazne. Skads te daty sie braly.

Pozatym nie zaprzeczysz tego, ze poczatkowy szacowany czas premiery to byl 4 kwartal 2009 roku - wiem, ze takie rzeczy to nic zobowiazujacego, ale kiedy ktos czeka na gra, to nawet takie cos ma dla niego znaczenie. Wyczekuje tego 4 kwartalu po to zeby sie dowiedziec, ze data premiery bedzie kiedy indziej.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Coz - nie ja pierwszy napisalem o sciskaniu dupska ;]

A kazdy czekac sobie moze w jaki chce sposob - dopoki o niektorych rzeczach zaczyna sie wypowiadac jak o oczywistych.

[ estel pisze, ze to lepszy GUN, a ty na to "dobre, HEHE" ]

Dodatkowo teksty w stylu pojechales na calego (to juz nie twoj tekst - tak, wiem).

I TYLKO I WYLACZNIE O TYM MOWIE.

Poki co jesli chodzi o ta gre nie zostalo pokazane nic nowego. Ot rozwiniecie GTA, ale to jest chyba logiczne, bo kto stoi w miejscu ten sie cofa.

 

Jestem fanem GTA oraz westernowych klimatow, wiec rozumiem "podniete" dotyczaca tej gry.

Jak dla mnie, to mozesz tutaj caly czas pisac posty w stylu 'to bedzie najlepsza gra ever, poprostu niesamowite cudo zeslane przez boga' - nic do tego nie mam.

 

Jedynie mnie denerwuje, kiedy ktos pisze o tak subiektywnych rzeczach, jakby byl to aspekt obiektywny.

np. "Lepszy GUN", a nastepnie sakrastyczna odpowiedz "HEHE, lepszy GUN, no na pewno" / "pojechales na calego" itp.

Dobra miało być EoT. Ale to jest na temat więc.

 

Zacznijmy może tak. Wg. Twojego toku myślenia GTA4 to tylko ulepszone GTA3? No ok, oczywiście się z tym nie zgadzam. No ale załóżmy, że tak jest. I co? Czy to przeszkodziło odnieść GtA4 ogromny sukces jaki bez wątpienia odniosło. Czy to przeszkodziło być GtA4 grą roku wg. wielu serwisów, magazynów? Czy to przeszkodziło cieszyć się milionom?, fanów z GtA4? Czy to przeszkodziło zdobyć grze multum nagród, wyróżnień? No chyba nie.

 

Po drugie. Pierwsza i najważniejsza różnica to GUN nie był sandboxem. Wnioskuję, że skoro piszesz o Gun-ie to raczej w niego grałeś. Dalej wnioskuję, że skoro wypowiadasz się o RDR to raczej oglądałeś materiały dostępne o nim. I na prawdę widzisz tu tylko ulepszonego GUN-a? Bo dla mnie jedyne podobieństwa miedzy tymi tytułami to tematyka; western. Choć i te podobieństwo jest szyte grubymi nićmi.

 

Po trzecie. Tu się odniosę trochę do pierwszego mojego akapitu. Ok skoro twierdzisz dalej, że to tylko ulepszony GUN. Choć przypominam, że nie grałeś jeszcze w RDR (tak jak i ja). To pozostaje mi współczuć (wiem, że tego nie potrzebujesz ;]). Bo ja po prostu widzę w RDR coś zupełnie innego niż GUN. Wiem, masz prawo tak myśleć, tak pisać.

Ale czy na prawdę (założę, że grałeś/grasz w te gry):

 

Uncharted 2 to tylko dla Ciebie ulepszony Tomb Raider?

Killzone 2 to tylko ulepszony Killzone?

GTA4 to tylko ulepszone GtA3?

GoW3 to tylko ulepszony GoW1/GoW2?

MGS3 to tylko ulepszony MGS2?

 

itd. itp.

 

Pewnie, że każda z wymienionych gier jest w jakiś sposób podobna do swoich poprzedniczek. Ale nie na zasadzie "ulepszone". Bo te gry za bardzo się różnią żeby mówić tylko o ulepszeniu jako całokształcie gry. Ulepszony to jest np. system walki w GoW3 ale stwierdzenie, że GoW3 jest tylko ulepszonym GoW2. Jest krzywdzące IMO.

 

Może rzeczywiście nie musiałem pisać "hehe". Mogłem napisać o co mi chodzi od razu. Przyznaję mój błąd. Tylko również przypominam, że zdanie pojechałeś na całego nie było moje.

 

Jeszcze jedno. Yabollek zarzucasz mi, że piszę o niektórych rzeczach, chodzi oczywiście o RDR. Jakby były prawdą najwyższą i jedyną. Za każdym razem gdy to pisze, to piszę to w swoim imieniu. Nie Twoim nie Estela tylko swoim. Rozumiem gdybym pisał tak "ta gra będzie najlepsza dla każdego, każdy musi się zgadzać z tym zdaniem i już". Tylko, że ja tak nie pisze.

 

Dla mnie to będzie cud (póki co). Dla Ciebie i Estela ulepszony GUN. Zrobię dla Ciebie wyjątek i pod każdym postem tutaj będę dodawał tak jak już pisałem "Thank you Rockstar, thank you, you make life worth living..." i dodatkowo IMO. Ok?

 

Nie miałem zamiaru nikogo hejtować. Prawdę mówiąc SłupkuPL to też nie interesuje mnie wielkość twojej podjarki. Ty wyczekujesz gry jak cudu, a ja się śmieję z tekstów pokroju "Thank you Rockstar, thank you, you make life worth living...". I każdy jest zadowolony.

 

Może to małe niezrozumienie wynikło z faktu, że zapomniałem napisać MOIM ZDANIEM. Chociaż z drugiej strony pisanie za każdym razem MOIM ZDANIEM, gdy chcę napisać posta też jest głupie, nie uważasz?

 

Tak jak GoW3 to dla mnie odgrzewany kotlet, tak RDR to po prostu lepszy GUN. Gusta i guściki. Po prostu.

No i o to chodzi panie Estel. Tak, uważam, że jest to głupie. Tylko moje posty były bardziej skierowane do Yabollek. Który posunął się dalej w zarzutach ;].

 

Przyznaję, mogłem nie pisać "ulepszony GUN hehe". Po raz drugi przyznam, mój błąd.

Tylko znowu powtórzę, Estel to nie ja napisałem te zdanie. Ja je tylko zacytowałem (te o R).

 

I zgodnie z obietnicą, Yabollek.

 

"Thank you Rockstar, thank you, you make life worth living..." IMO.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Tej calej pierwszej czesci posta zaprzeczyc nie moge.

Poprostu denerwuje mnie sposob w jaki niektorzy sie wypowiadaja.

[ o subiektywnych odczuciach wypowiadanie sie niczym o czyms obiektywnym ].

 

Podkreslam - z pierwsza czescia TWOJEGO posta sie ZGADZAM.

np. "Lepszy GUN", a nastepnie sakrastyczna odpowiedz "HEHE, lepszy GUN, no na pewno" / "pojechales na calego" itp. - do tego pije.

 

Taki sposob wyrazania sie, to poprostu ignorancja i kompletny brak poszanowania osoby bioracej udzial w dyskusji.

Calkowitym przeciwienstwem tego o czym mowie jest twoj najnowszy post - pelna kulturka.

 

@Grigori - moze te dwie strony ci sie bardziej spodobaja

http://www.gamespot.com/news/6204107.html?tag=result;title;7

http://ps3.ign.com/articles/950/950915p1.html

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się, sprawdzać postów Waszych z tymi datami. Kto jak pisał.

 

Ale tak:

 

- na samym początku RDR miał wyjść jesienią 2009 (bez dokładnej daty) - taka była data po debut trailerze (który ukazał się na początku maja 2009)

- potem zaraz pod koniec maja (około) gra wyleciała na rok fiskalny 2010

- potem jakoś w listopadzie (cały czas 2009) ogłosili, że RDR wyjdzie w kwietniu (bez dokładnej daty), jeszcze przed pierwszym prawdziwym trailerem "My Name Is John Marsten", który wyszedł 1 grudnia.

- 1 grudnia trailer "My Name Is John Marsten" zawierał dokładną datę 27 kwiecień

- i teraz na początku marca 2010 przenieśli premierę na 18 maja (UsA)

 

Tylko i co z tego. Ważne żeby ten 21 maj już był ostateczną datą. Wrrr

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Do 18 maja nie zamierzam wydawac forsy juz na zadne gry - RDR poprostu musze miec w dniu premiery.

Jak my wszyscy. W międzyczasie jeszcze obadam dodatki do GTA IV i Just Cause 2, ale to już w ramach czekania na RDR. Nawet GOW3 i FFXIII nie kupiłem, bo po prostu szkoda mi kasy, którą przeznaczam na dzieło Rockstar Games.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

mała kolejka chętnych na RDR ;]

 

http://ps3.ign.com/articles/108/1080107p1.html previev IGN z Pax East

 

http://kotaku.com/5503477/red-dead-redemption-preview-im-a-no-good-dirty-horse-murderer?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+kotaku%2Ffull+%28Kotaku%29 preview Kotaku

 

No i chyba niestety:

 

"it seems R* has banned camera's and recording equipment from anyone at the PAX Expo so i doubt there will be any gameplay footage going to surface anywhere, i have read from someone that was at it tho that there are no health packs or armour in the game, your health regenerates after a while and armour didnt exist back then so it makes sense, also you will never be stranded your horse is just a whistle away..."

 

Edit:

 

http://g4tv.com/games/xbox-360/57148/red-dead-redemption/articles/70306/Red-Dead-Redemption-PAX-East-2010-Preview/ kolejny preview z PE

 

http://www.everyeye.it/public/immagini/27032010/p1M2gL.jpg słabej jakości skan z multi z jakiegoś czasopisma

 

http://media.rockstargames.com/products/rockstar/screenshot%20gallery/reddeadredemption/1/1280/new/73.jpg screen z polowania

 

Edit 2:

 

Siedzę od wczoraj, szperając-szukając każdego newsa-wycieku z PAX East. Zresztą nie tylko ja, na każdych większych forach, serwisach tak się dzieje. I kompletnie nigdzie, nikt nie wrzucił żadnego gameplayu. No na to wygląda, że nie można nagrywać, robić zdjęć. No ale nie chce mi się wierzyć, że nikomu to się nie udało. Tym bardziej patrząc ilu chętnych było/jest do zagrania.;/;/;/;/;/

 

Kilka nowych informacji, choć nie są one w 100 % potwierdzone. No ale wyglądają na prawdziwe.

 

- Apparently one of the top levels of law will included lawmen with dogs chasing after you...should you get caught there will be some sort of scene (cutscene??..not sure) where Marston appears in jail...

 

- Sounds like other animals will be lasso-able.. with the claims of lassoing dogs.

 

- They are still claiming every building as enterable.

 

- Apparently youll be able to lasso and hogtie people in MP? (I dont know how theyll put this in without it being really annoying.)

 

- When you run a horse through brush / cacti itll fatigue at a faster rate.

 

- They said after they performed a finishing move putting the gun under someones chin that they took a close look only to see that "there was literally a huge hole blasted out of his head. It was kinda gross." (Bahhh awesome!)

 

- Social club will play a big role, keeping people updated with challenges, tourneys etc.

 

http://www.gamespot.com/xbox360/action/reddeadredemption/show_msgs.php?topic_id=m-1-54114377&pid=957922&tag=topics;title

 

Edit 3:

 

http://www.joystiq.com/2010/03/28/hands-on-red-dead-redemption/ kolejne wrażenia z dema

 

http://www.gram.pl/news_8QzfHeq8_Multiplayer_w_Red_Dead_Redemption.html pierwsze rewelacje na temat multi

 

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=50985 to samo co wyżej

 

"Zamiast lobby lądujemy w otwartym świecie, w którym możemy poruszać się bez żadnych ograniczeń. Możemy spotykać innych graczy i formować gangi. Możemy napadać na innych, bądź po prostu zająć się utrzymaniem koni, lub polowaniami."

 

Nie jestem fanem multi. Ale w GtA4 dobrze się bawiłem. Tak w RDR wręcz doczekać się nie mogę multiplayera. Przypominam 5 kwietnia więcej informacji.

 

RDR dostał już kategorie wiekową. ESRB 17 +

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Myślę, że mogę już podbić.

 

Kilka screenów prosto z gry:

 

146752screenshot01l.jpg

146752screenshot02l.jpg

146752screenshot03l.jpg

146752screenshot04l.jpg

146752screenshot05l.jpg

146752screenshot06l.jpg

146752screenshot07l.jpg

 

http://www.1up.com/do/blogEntry?bId=9025310 heh to jest dopiero fan ;p

 

1:43 może dadzą w końcu video playtest RDR z PE. Filmik ukazał się wczoraj, więc jak coś to dzisiaj powinien wyjść playtest, uwzględniając różnicą czasową. Ale nie wiem o której dokładnie.

 

Jedna z plotek (nie potwierdzona) mówi, że będzie można wejść do każdego budynku, chaty, stodoły itd.

 

Z kolei to już potwierdzone. Każdy ze stroi będzie coś oferował. To znaczy zwiększał dane umiejętności lub dawał nowe.

 

Na amazon pojawił się preorder Edycji Limitowanej. Który zawiera dlc (broń, koń i strój) a także soundtrack z gry.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

no ładnie, horyzoncik az kusi zeby sie puścić galopem gdzie oczy poniosą. W jaki sposób bedziemy ograniczeni? Po górach łazimy wiec to raczej nie one bedą "ścianą", to co może morze? :) bedzie pływanie?

Kusi wbić się na jakiś wierzchołek, górę i zrzucić z niej konia razem ze złapanym typem hehe. Euphoria rlz.

Już mi pełno chorych pomysłów przychodzi do głowy.

 

O te pływanie to dość często zadawane pytanie na stronie RDR. Ale póki co nikt z Rockstar na nie nie odpowiedział.

 

Kwiecień przyniesie dużo nowych odpowiedzi. Parę zagranicznych czasopism zapowiada konkretne informacje, playtesty.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
ps. a tej poprawionej trawy to sie pewnie nie odczekamy..

na tych nowych screenach trawa wyglada o wiele lepiej niz kiedyś (chociaż nie potrzbnie ma na dole troszke ciemniejszy fragment bo sie nadal odznacza od gleby)

 

 

co go ograniczen, zapewne nie bedzie sie dalo wejsc an każdą góre, na zasadzie jak w realu, jedziesz do zakopanego i mozesz polzaic "po gorach" ale nie znaczy to ze na kazdy szczyt wejdziesz , wiec pewnie w grze lazenie po gorach nie ebdzie oznaczalo wspinaczki wysokogórskiej ;p

pewnie beda jakieś kaniony zablokowane na poczatku gry ktore potem dadzą dostęp w nowe miejsca , albo jakaś rzeka z orzwalonym mostem ktory potem naprawią, albo teraz odciety w jakis sposob ktory stanie sie dostpeny po wybudowaniu kolei (i np wielkich mostów nad kanionami jakie keidys budowano)

mozliwosci blokowania jest sporo

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.