Skocz do zawartości

Battlefield Bad Company 2


Rekomendowane odpowiedzi

ja odstawiam multi w bc2 na dluzszy czas bo kazda gra to potezna doza zdenerwowania.

na 10 osob w teamie 8 snajperow atakuajcy w 12 + uav+ heli siedza nam w bazie ale nie niszcza mcoma tylko sprawdzaja przy ilu licznik fragow sie zapetli...

albo goscia skaczacy z heli w miejsca w ktore bez heli nie da sie wejsc i za cholere go sie nie sciagnie...

Czyżbyś grał w tryb hardcore? :]

Odnośnik do komentarza

Wyłapałem w piątek B:BC2 w Media Expercie za 149 zł, więc nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem zrzutę z bratem. Mam bardzo mało czasu na grę na PS3, a w domu rzadko też bywam, ale giera się przyda w kolekcji. Po 3 dniach ciupania tak 2-3 godzinki dziennie nabiłem 9 rangę i zebrałem trochę przemyśleń:

- gra rządzi na multi, bardzo ciekawie rozwinęli formułę Battlefielda i nie ma co narzekać na samą grę, ot tyle co na PC lubi się nie włączyć/wykrzaczyć/pokazywać błędy z dupy, tak na PS3 zero problemów, zero zacięć, nawet nie laguje :)

- na multi mało kto gra na typowy teamwork, moze po prostu nie mam czasu na jakieś znajomości via PS3 Network, dlatego mam takie wrażenie. Gra wyraźnie stawia na grę zespołową (odradzanie się w squadach, dodatkowe pointsy itd.), ale zazwyczaj napotykałem samotnych rzeźników latających po mapie i starających się wygrać mecz samotnie. Ja grając zgodnie z zasadami latam medykiem (m60 + kolimator + lmg training = miodzio się ściąga przeciwników) za największą grupą swoich ziomali z teamu i jakoś ich wspieram. Tylko czasami mam jakoś okazję większą postrzelać do przeciwników, bo praktycznie ciągle mam defibrylator w rękach i apteczki i jakoś problemów z 1 miejscem w tabelach nie mam. Ale i tak dużej ilości pointsów za to nie ma, więc wyraźnie to się nie liczyło dla DICE. Mało kto też myśli taktycznie na multi, bo co mam mówić, skoro na mapce ostatnio tylko ja broniłem jedynego pozostałego m-coma, a reszta wywinęła gdzieś postrzelać sobie do przeciwników, bo "to jest fajne w nowym BC2". Ciekawsze dla mnie było jak ostatnio z dwoma innymi medykami zdobyliśmy wszystkie m-comy, lecząc się co chwila, ehh... to stanowi o sile tej gry.

- wkurzają recony z karabinami wyborowymi, gdzieś połowa graczy których spotykam lubi sobie z nimi polatać, gdyby jeszcze spotowali przeciwników ;/

- jakoś dziwne mam uczucie, że pojazdy są z lekka olewane przez graczy. Może to przez to, że jak taki czołg łatwo w sumie zniszczyć, ale nikt nie mówi o wjeździe do środka bazy i "szerzenia tam śmierci i zniszczenia" (pance z mojej szkoły takie koszulki mają hłe hłe hłe). Ciekawej by było, gdyby odważyli się używać całego spectrum możliwości.

- za bardzo się ekscytuję podczas gry medykiem. Latając z m60, gdy jest okazja postrzelać puszczam ostre wiązanki typu "AAAAAaaaa wy głupie k***y, AAAAAAAAAAA sk*******y, AAAAAA ci*y,AAAAAAAA S*ki....AAAAAAAAA <a karabin swoje ratatatatatatatata!!> nid ammo!!", siła Panowie siła. Dlatego rzadko gram na multi :P,

- niektóre mapy są z d*py, niektóre bardzo ciekawe, ale jak wiadomo, kwestia gustu. Przeważa ilość tych lepszych jednak ;P

 

Chyba tyle na dzisiaj, pewno coś pominąłem, ale to co mnie boli wylałem chyba :potter:

Odnośnik do komentarza

- jakoś dziwne mam uczucie, że pojazdy są z lekka olewane przez graczy. Może to przez to, że jak taki czołg łatwo w sumie zniszczyć, ale nikt nie mówi o wjeździe do środka bazy i "szerzenia tam śmierci i zniszczenia" (pance z mojej szkoły takie koszulki mają hłe hłe hłe). Ciekawej by było, gdyby odważyli się używać całego spectrum możliwości. :potter:

 

No nie wiem ja nigdy ich nie olewam, czasem potrafią zdecydować o losach meczu,a szczególnie jeżeli masz kompana z ustawionym dodatkowym perkiem i który jest inżynierem. Szarża takim Abramsem po bazie może nieźle namieszać hehe. Co do wytrzymałości czołga to wydaje mi się, że jest uczciwie, ale trzeba uważać na wzmocnionego mortara lub wyrzutnie stacjonarne bo te cholerstwa potrafią zniszczyć czołga za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza

Co do pojazdów to mogę mieć zastrzeżenie tylko do śmigłowców w trybie conquest atakama desart tą broń AA można sobie o dupę rozbić nie mówiąc o wyrzutniach inżyniera, "i niech ktoś mi nie mówi że nie mam cela". Wystarczy oszołom robiący kółka z ostrymi nawrotami nad jedną flagą i ślepo strzelający we wszystko operator i powstaje takie zamieszanie że nic nie jesteś w stanie zrobić. Wiele widziałem takich przypadków gdzie kolesie powtarzali tą technikę przez całą rundę.

Na szczęście DICE widzi problem i zwiększą siłę ognia AA :)

Odnośnik do komentarza

Single zaliczony - ciekawy, ale nie wciągnął mnie jakoś mega. Choć przyznam, że początek misji Upriver i snajperą jest mega. Szkoda, że taki krótki ;/

 

czemu w multi nikt nie spotuje przeciwników? Przeciez to mega przydatne jest.. Jako, że gram reconem to widze tez innych reconów, którzy zamiast zaznaczać przeciwników to sama próbuje ustrzelić, o innych klasach nie wspominam nawet... A masa punktów wpada mi właśnie za spotting, więc przynajmniej ja coś pomagam :P

 

znowu mam syndrom 'godzinki' z BC2 - wczesniej beta na PC (która porażkowa była strasznie w kwestii technicznej) a teraz na PS3.

 

 

Troche brakuje mi myszki i WSADa - gra ktoś z użyciem klawiatury i myszki / da się ?

 

moje staty - (moja pierwsza gra FPP w którą gram na padzie więc bez szału ;)

 

Ukarzyciel.png

Odnośnik do komentarza

Tyle że nie ma w bbc2 klasy snajper jest za to recon, a rolą recon jest działać jako zwiad. No i ukryty to on nie bardzo był. Film ewidentnie dla jajec albo gość był denerwujący dla obu drużyn albo ktoś robił boosta medic/air.

 

Szkoda że nie ma tu wyścigów, fizyka pojazdów jest świetna możliwości silnika byłyby w stanie pokazać ładny mayhem - 8 quadów kierowca i strzelec + zniszczalne środowisko

Edytowane przez ziemia1
Odnośnik do komentarza

czemu w multi nikt nie spotuje przeciwników? Przeciez to mega przydatne jest.. Jako, że gram reconem to widze tez innych reconów, którzy zamiast zaznaczać przeciwników to sama próbuje ustrzelić, o innych klasach nie wspominam nawet... A masa punktów wpada mi właśnie za spotting, więc przynajmniej ja coś pomagam :P

 

 

 

moje staty - (moja pierwsza gra FPP w którą gram na padzie więc bez szału ;)

 

 

 

Ja tez zawsze spotuje, to taki odruch, niezaleznie od klasy, tymbardziej ze gdy jest 2ch przeciwników to prawie pewne jest ze na 2giego juz mi braknie magazynku [no chyba ze medyk;)]. Punkty wpadają non sotp, pin za asysty i spoty to standard. Czasami lapie sie na tym ze rozglądając sie trzymam caly czas palucha nad selectem, swoją drogą czasami nie select nie lapie kolesia za 1szym razem i trzeba wciskac kilka razy.

 

statsy masz reconowe ;) k/d na plus w/l na minus :wink: - no żaruje, żartuje.

 

 

Jak ma się tą optyczną lunete to pkt. wpadają tylko za namierzenie,ja gram hardcore więc i tak nie namierzam bo mapek nie ma.

 

na HC tez wpadają punkty za spoty, co prawda przeciwnik nie zostaje w zaden sposob oznaczony, ale warto to robic np przy squad rushu, gdzie jest tylko 4x4 bo wtedy slychac ze ktos z teamu informuje ze zauwazyl przeciwnika

 

ps. a ad filmiku to ktoś pomyślał wogole ze to moze nie być ustawka? :mellow:

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

[Ja tez zawsze spotuje, to taki odruch, niezaleznie od klasy, tymbardziej ze gdy jest 2ch przeciwników to prawie pewne jest ze na 2giego juz mi braknie magazynku [no chyba ze medyk;)]. Punkty wpadają non sotp, pin za asysty i spoty to standard. Czasami lapie sie na tym ze rozglądając sie trzymam caly czas palucha nad selectem, swoją drogą czasami nie select nie lapie kolesia za 1szym razem i trzeba wciskac kilka razy.

 

Hehe, mam dokładnie tak samo, napierdzielam w selecta ile wlezie i to procentuje, bo jak patrzę na liczbę swoich punktów to co najmniej 10% to "squad score" :)

 

A najlepiej było jak się na chwilę do singla przerzuciłem, żeby trofea wbić - odruchowo wciskałem select, pod który w singlu jest przypisana lornetka do mortara ;)

Odnośnik do komentarza

ja sie dziwie jakim cudem 3/4 ludzi z rangami +30 to deb****

nie bronia mcomow.

padlem to gosc mnie ozywial dokladnie tak jak na tym filmie.

albo cala druzyna stoi w mcomie ktory mozna zniszczyc nalotami i nie bronia drugiego po czym po chwili gosc dostaje 8 dest killi...

juz nie bede wspominal juz to akcjach typu:

stoje w dziale AA strzelam do apacha a tu nagle gosc jakis wsiada jedzie na srodek bazy przeciwnika wysiada i ucieka...

Odnośnik do komentarza

Jakbyś jeszcze HS miał byłoby git :)

Mam zamiar takowy zakupić, póki co to plany narazie.

 

BTw mortara - wkurza mnie jak gdzies stane za drzewem w krzaczkach i widze, ze kolo w pojeździe gdzieś ze swojej bazy nawala, to od razu mortar i celuje ładnie na niego. Mortar ustawiony i okazuje się, że spada na mnie x] ze 2-3 razy tak miałem - nie wiem jakim cudem ale mortar musiał zahaczyc o niewidzialne listki krzakow w których siedziałem :D

Odnośnik do komentarza

Po dzisiejszej sesji zaczyna wkurzać mnie bug z ożywianiem przez medyka tj. umarłem, leżę sobie grzecznie i wybieram klasę czekając do spawnu, gdy nagle ożywia mnie medyk przy wertowaniu broni i wszystko by było ok, gdyby nie to, że gra kończy się tym, że dalej jestem w menu wyboru klasy, a w tle widzę, że żyję i stoję z karabinem w łapie, ale nie ma szans, żeby ten ekran zniknął, co kończy się prezentem dla jakiegoś czyhającego snajpera <_<.

Odnośnik do komentarza

Po dzisiejszej sesji zaczyna wkurzać mnie bug z ożywianiem przez medyka tj. umarłem, leżę sobie grzecznie i wybieram klasę czekając do spawnu, gdy nagle ożywia mnie medyk przy wertowaniu broni i wszystko by było ok, gdyby nie to, że gra kończy się tym, że dalej jestem w menu wyboru klasy, a w tle widzę, że żyję i stoję z karabinem w łapie, ale nie ma szans, żeby ten ekran zniknął, co kończy się prezentem dla jakiegoś czyhającego snajpera <_<.

Ano jeszcze się taki nie urodził,co by wszystkim dogodził ...

Odnośnik do komentarza

po dzisiejszej sesji zauwazylem dziwne bledy.

1) po urodzeniu sie na lodzi w momencie gdy ta lodz wybuchala urodzilem sie pod plansza. Co smieszniejsze ja nie moglem strzelac do ludzi. ale Oni widzieli mnie normalnie biegajacego po planszy

2) jak sie z bliska strzeli w podloge budynku na Valaparaiso to granat nie wybucha :o przelatuje i znika

 

3) jak sie pojawi animacja goscia lecacego na Ciebie z nozem to za cholere nie da sie jej przerwac.

nie zliczone sytuacje mialem gdy widze goscia lecacego z nozem, dostaje serie w klate ale i tak dobiega do mnie i zabija mnie,,

Odnośnik do komentarza

2) jak sie z bliska strzeli w podloge budynku na Valaparaiso to granat nie wybucha :o przelatuje i znika

 

3) jak sie pojawi animacja goscia lecacego na Ciebie z nozem to za cholere nie da sie jej przerwac.

nie zliczone sytuacje mialem gdy widze goscia lecacego z nozem, dostaje serie w klate ale i tak dobiega do mnie i zabija mnie,,

 

pocisk z granatnika nigdy nie wybucha na bardzo bliskim dystansie, jakby musi sie "uzbroić" w locie, w MW tez chyba tak było, ale mozna bylo zabic przeciwnika takim nieaktywowanym granatem, nie wiem czy cos takeigo jest w BF.

 

Ad. kolesia z nożem, grając na hc seria w klate go powali, na normalu raczej zdąży dobiec.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...