Skocz do zawartości

Battlefield Bad Company 2


Rekomendowane odpowiedzi

Póki co te map packi z Vip Coda, to tylko bazowe były ok, bo faktycznie dwie nowe mapy. Póżniej to już tylko odmiany tych samych map w innych trybach, mogli by zrobić przynajmniej Atacama Desert na Rusha bo to za(pipi)ista mapa, a z White Passa zrobić conquest tylko nieco go poszerzyć.

Drażni mnie liniowość map, nie dość że są ograniczone, to jeszcze niekiedy są punkty gdzie możesz wejść tylko od jednej strony, bo jest jakieś wzgórze i ni chu.ja. nie wdrapiesz się nigdzie poza jednym miejscem. Przyzwyczaiłem się do serii Delta Force, gdzie nie dość że mapy miałeś nieograniczone, to nie było za wiele miejsc gdzie mogłeś wejść tylko od jednej strony. Nadawało to niezwykłego uroku, np. w takim Black Hawk Down z najlepszymi snajperkami szło się 2-3 km (!) od centrum i kampiło z ogromnego dystansu (co ofkoz nie było łatwe, ale możliwe). Na dobrą sprawę mapy przez to są dosyć małe. Takie Isla Innocentes gdzie na wyspy można wchodzić tylko frontalnie (z dwóch stron), czy Laguna gdzie na wiele wzgórz nie można wejść. Teraz snajperzy nie mają się tak fajnie, bo większość punktów jest już znana. Dlatego cenię sobię późniejsze fazy Arica Harbor, bo można w kilku miejscach się ukryć, podobnie jest z Nelson Bay gdzie drzewa robią za naturalną zasłonę. Mogli by wrzucić jakieś mapy o ogromnych połaciach i z dostępem niemalże w każdy punkt.

Tryb Horde może być ciekawy, ale więcej niż 20 zł nie dam, mam nadzieję że nie walną ceny ponad 40 zł :/

Odnośnik do komentarza

Takie Isla Innocentes gdzie na wyspy można wchodzić tylko frontalnie (z dwóch stron), czy Laguna gdzie na wiele wzgórz nie można wejść.

Bo tam się robi nalot spadochronowy. Jest to dość ryzykowne zagranie bo bardzo łatwo jest zginąć ale innego wyjścia nie ma.

 

Na tą mapę są dwie strategie. Jeden skład na wzgórzu z dwoma snajperami i medykiem. Drugi i trzeci skład skacze z helikoptera lub atakuje od strony wybrzeża. Jedyny problem to skoordynowanie działań. Oba składy muszą wylądować jednocześnie. Snajperzy muszą zaznaczać cele, szczególnie osobom wychodzącym z łodzi bo tam nic nie widać.

Odnośnik do komentarza

Na Isla snajperzy są bardzo łatwą zdobyczą, często udaje mi się wpław przebyć rzekę pod wzgórze, a tam już czekają dogtagi. Nie ma tam za dużo miejsc do schronienia, mogą być albo krzaki przy drodze, albo jedne z dwóch drzewek na wzgórzu, albo mała wysepka niedaleko wzgórza. Przy drugiej fazie jest o tyle łatwiej, że nie ma już "danger zone" i można nawet pokusić się o przejęcie coptera, albo UAV'ki (ewentualnie zadźganie operatora). W wypadku śmierci i zaczynania w drugiej fazie od bazy, zamiast biec drogą po której najpewniej jedzie właśnie czołg, trzeba dotrzeć do byłej bazy i tam pod nią są dwa skutery wodne. Nic tylko objechać i dopłynąć nimi do bazy wroga, albo pod feralne wzgórze z pierwszej fazy. Fakt, że medyk tam może pokrzyżować plany, ale przeważnie nie tylko ja idę pod wzgórze, ale już co raz więcej ludzi tam grasuje żeby zniechęcić snajperów do gry. Poza tym z copterami nie jest tak łatwo, dobrze mieć dobrego operatora UAV'ki który pozbędzie się operatorów "pięćdziesiątek", inaczej black hawk po chwili zamienia się w cedzak. Tam naprawdę przydałby się szturm jeszcze z któregoś boku. No a na koniec też kijowo, bo mamy wzgórze z którego jeśli się nie zejdzie, to wróg może przyszpilić, a jeszcze w powietrzu lata Hind, co w ogóle może wygrać całą mapę. Dlatego lubię się bronić na Isla Innocentes ;p

Odnośnik do komentarza

rzadko ktory z obroncow sniper-hunterow na isla zaglada wlasnie w te krzaki przy drodze, zazwyczaj leca dolem na gorke i mozna ich przechwycic. tym bardziej, ze teraz 3 kulki sa. jako obronca na isla w 90% gram inzynierem z kitem na wiecej pociskow w bazooce i lece prosto na gorke, blackhawki nie widza za plecami pocisku i nie spodziewaja sie stamtad ostrzalu, a na plus wpadnie jeszcze pare killi z gorki (snajperzy i ci, ktorzy wracaja po mnie).

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mega miejscówkę widziałem na Laguna Presa,w 3 bazie jest wysoka skała po lewej,gdy gramy jak obrońcy i jakimś cudem dziś tam weszli snajperzy,mieli pecha bo akurat zostałem w bazie z uzi i lunetą więc zdjełem 4,jak się skapneli to wróciłem do bazy i męczyłem ich jako snajper,co nei zmienia faktu że miejscówka dobra.

Odnośnik do komentarza

przy okazji BC2( akurat pech chciał ,że w tym temacie się będę pastwić) wyrażę swoje żale co do organizacji multi...

 

Czy do (pipi)y nędzy będę musiał czekać aż do Killzone 3 (ewentualnie Resistance 3 może zaskoczy) by zagrać na PS3 w grę z porządnie zrobionymi serwerami i wsparciem klanowym?

 

Tyle tych "wielkich" strzelanin już wyszło od K2 a dalej ani jedna nie ma nawet namiastki tego co miała tamta gra. Czy na serio tak trudno zrobić dedykowane serwery, porządną wyszukiwarkę serwerów gdzie mogę sobie zaznaczyć z jakimi broniami chce grać,klasami postaci czy też na jakich mapkach?

 

Czy naprawdę inni twórcy poprzez wsparcie klanowe rozumieją jedynie dodawanie durnych literek przed nickiem? Gdzie wyzwania klanowe,turnieje,cała otoczka współzawodnictwa między zgranymi ekipami?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Tyle tych "wielkich" strzelanin już wyszło od K2 a dalej ani jedna nie ma nawet namiastki tego co miała tamta gra. Czy na serio tak trudno zrobić dedykowane serwery, porządną wyszukiwarkę serwerów gdzie mogę sobie zaznaczyć z jakimi broniami chce grać,klasami postaci czy też na jakich mapkach?

wytłumacz proszę sens takiego filtrowania

 

 

na PS3 nie ma wyszukiwarki w której wybiera się tryb gry a następnie mapę, to czy ma być hc/sc, serwer z danego regionu i opcję rankingową/serwerów EA?

Odnośnik do komentarza
Tyle tych "wielkich" strzelanin już wyszło od K2 a dalej ani jedna nie ma nawet namiastki tego co miała tamta gra. Czy na serio tak trudno zrobić dedykowane serwery, porządną wyszukiwarkę serwerów gdzie mogę sobie zaznaczyć z jakimi broniami chce grać,klasami postaci czy też na jakich mapkach?

wytłumacz proszę sens takiego filtrowania

 

 

na PS3 nie ma wyszukiwarki w której wybiera się tryb gry a następnie mapę, to czy ma być hc/sc, serwer z danego regionu i opcję rankingową/serwerów EA?

w tym zdaniu chodziło mu o wiekszosc gier...czy to mw2 czy bf2..o gre ktora da mozliwosc stworzenia prawdziwej i przystepnej spolecznosci

Odnośnik do komentarza
Tyle tych "wielkich" strzelanin już wyszło od K2 a dalej ani jedna nie ma nawet namiastki tego co miała tamta gra. Czy na serio tak trudno zrobić dedykowane serwery, porządną wyszukiwarkę serwerów gdzie mogę sobie zaznaczyć z jakimi broniami chce grać,klasami postaci czy też na jakich mapkach?
wytłumacz proszę sens takiego filtrowaniana PS3 nie ma wyszukiwarki w której wybiera się tryb gry a następnie mapę, to czy ma być hc/sc, serwer z danego regionu i opcję rankingową/serwerów EA?

 

nie grałeś w Killzona, nie wiesz. chodzi o to, że jeśli wkurwiają cię snajperzy, bazooki, granatniki i kolesie z shotgunami to w killzonie mogłeś sobie wybrać serwery bez takich kolesi. każdy serwer był dokładnie opisany i przed wejściem na serwer było widać dokładnie jakie warunki będą na polu bitwy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...