Skocz do zawartości

Dragon Age: Origins


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem dodatek. Bardzo fajna historia. Wybory moralne pierwsza klasa szczególnie końcówka i konsekwencje wyborów w zakończeniu.

Długość gry to nie 20 h tylko 14h :) Przynajmniej dla mnie tyle to trwało. Zrobiłem większość questów oprócz może 5-6 więc dodajcie sobie 1-2 h z lizaniem ścian i macie obraz długości gry:)

 

Do postaci się przekonałem na końcu. Questy dla postaci i ich historie są naprawdę na dobrym poziomie. Z polskiej wersji też jestem zadowolony. Szczególnie z głosów tych 'złych':P.

 

Rada dla tych co zaczynają grę: Warto naprawdę warto wzmacniać Twierdzę i żołnierzy w niej stacjonujących. Jeżeli chcecie maksymalnie 'dobre' zakończenie to nie macie innego wyjścia.

 

Ogólnie polecam dodatek wart swojej ceny. Teraz z czystym sumieniem mogę zabrać się za przygody Kratosa. Swoją drogą God of War III mam od Czwartku a jak na razie tylko 2h grałem z powodu tego dodatku:D Tak mnie wciągnął

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jestem swiezo po pierwszym przejsciu Dragon Age: Origins. Nigdy nie bylem fanem tego typu RPG i chyba tak zostanie. Nie bede sie czepial sposobu prowadzenia akcji i walk. Wiedzialem czego sie spodziewac i pod tym wzgledem nie bylo zaskoczenia. Fabularnie sie strasznie zawiodlem, nawet przez sekunde nie bylo czuc, ze ten caly gnoj co atakuje Ferelden jest w jakikolwiek sposob grozny. Grozny to byl Oghren heh - swoja droga najlepsza postac z calej gry. Nie przekonuje mnie granie bohaterem milczkiem - akurat ten aspekt to dla mnie ogromny minus. Plus gra dostaje za sporo zadan pobocznych, nie zawsze bardzo absorbujacych ale czesc z nich milo wydluzyla zywotnosc gry. Pewnie zrobie jeszcze z jedno podejscie aby zobaczyc cala historie oczami innego bohatera. Za pare dni na rocznice dostane Mass Effect 1 rowniez przygotowany przez BioWare - mam nadzieje, ze okaze sie duzo lepszy. Ostateczna ocena jaka moge wystawic DA to 6/10 ale gra stracila juz na starcie za elfy, krasnoludy i smoki. Chcialem dac jej szanse ale chyba klimat fantasy nie przekona mnie do siebie nigdy. Coz, uleglem urokowi trailerow, zapowidzi i recenzji.

Edytowane przez decoyed
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Siema. Jestem szczęśliwym posiadaczem kolekcjonerskiej edycji Dragon Age Origins. Jest ona w wersji angielskiej (kupiona w Empiku, ale w Polsce nie była tłumaczona na PL). Teraz chciałbym dokupić dodatek. Problem jest taki, ze dodatek jest po pl. I czy da radę to uruchomić? Nieważne w jakim języku, dodatek może być nawet i po pl, byle moja postać działała itd.

 

Dodam, ze wszystkie pozostałe DLC do DA:O kupiłem na polskim XBL, wszystkie działają i są po angielsku, więc może pudełkowa wersja Przebudzenia również będzie działać? EA to nie cenega i raczej wszystko powinno działać, ale wolę się upewnić. Jest ktoś kto mógłby to potwierdzić?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)!!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam pykam już troszke w Dragon Age, i mam kilka malych pytanek.

Jacy towarzysze są najciekawsi? Chodzi mi o teksty, osobowości itd, aby gra nabrała smaczku no i kolorytu.

Gram elfim magiem, jaka jest dla niego najlepsza specjalizacja? Czy po przejściu na dana specjalizacje (np mistyczny wojownik) nadal będe mógł używać czarów ktore się nauczylem?

Gdzie można zdobyć jakieś fajne itemy dla maga, jakiś pożądny kostur bądź fajne szaty?

Czy opłaca się magowi pakować w statsy siłew aby nosił cieższe pancerze, czy też lekkie uzbrojenie spokojnie wystarczy?

Odnośnik do komentarza

Jacy towarzysze są najciekawsi? Chodzi mi o teksty, osobowości itd, aby gra nabrała smaczku no i kolorytu.

 

To zależy głównie od osobistych preferencji, bo każdy kompan ma odmienny charakter i coś w sobie ma.

Mi osobiście najbardziej podszedł Zevran ze swoim "banderasowskim" akcentem i besposredniością, oraz Oghrim - nieokrzesany, rubaszny i rozbrajajacy swoimi tekstami. ;)

 

Gram elfim magiem, jaka jest dla niego najlepsza specjalizacja?

 

Polecam maga krwi (kiedy skończy mu się mana, a potionów za dużo w grze nie ma, zawsze może się wzmocnić swoim lub innych zdrowiem) oraz Arcane Warriora (możliwość noszenia ciężkich zbroi, korzystanie w walce wręcz z magii zamiast siły, świetne buffy).

 

Czy po przejściu na dana specjalizacje (np mistyczny wojownik) nadal będe mógł używać czarów ktore się nauczylem?

 

Oczywiście, że tak.

 

Gdzie można zdobyć jakieś fajne itemy dla maga, jakiś pożądny kostur bądź fajne szaty?

 

Najlepsze są w Kręgu Maginów i w sklepie w Denerim (coś z Thedas w nazwie, nie pamiętam już dokładnie).

 

Czy opłaca się magowi pakować w statsy siłew aby nosił cieższe pancerze, czy też lekkie uzbrojenie spokojnie wystarczy?

 

U maga pakuj tylko w magię, siłę woli i wytrzymałość (dla zwiększenia HP). Ciężkie pancerze będziesz mógł nosić jako Arcane Warrior, korzystając z punktów magii w miejsce wymaganej siły.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuje za odpowiedź, co prawda do części już doszedłem ale niektóre i tak się przydały, swoją drogą troche żałuje że wybrałem "arcane warrior" ponieważ chcę walczyć kosturami (bonusy do sily zaklec) no i widziałem w sklepie taki jeden fantastyczny :) chyba że pkt siły przechodzące z many mają wpływ na atak kostura.

Odnośnik do komentarza

chyba że pkt siły przechodzące z many mają wpływ na atak kostura.

 

Nie mają. Ale weź sobie dobry kostur, skilla ulepszającego korzystanie z takich broni i jako Arcane Warrior w ciężkiej zbroi (polecam zbroję Juggernaut, którą zdobywa się w Brecilian Forrest i w elfickich ruinach) będziesz mógł na solo brać moby ze statusem "elite", a rozwalenie Arcydemona na końcu będzie czystą formalnością. ;)

Odnośnik do komentarza

Jak w tej grze zarabiać kase?? Wykonuje zadania ale dostaje za nie raczej małe kwoty (po 3-4 złote suwereny) a najlepsze itemy w sklepach kosztują po 150 zlotych monet, kupiłem kostur za 128 zlotych suwerenow no i widziałem tera np medialion albo pas po około 100 suwerenow, skąd na to brać, uber przedmioty sprzedaje się raczej za śmieszne sumy, wrogowie też niewiele zostawiaja, myślałem żeby sprzedawać trucizny albo leki wysokiego poziomu, ale suma substancji potrzebna do ich wyprodukowania znacznie przekracza zysk :

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jestem już po przejściu gry, kilka wniosków, otóz Mistyczny wojownik z odpowiednimi aurami, zakleciami, i wyposażeniem to postać praktycznie nie do pokonania, właściwie sam zabiłem głównego złego :)

Przejście gry zajeło mi około 50 godzin (poniżej) gra jest długa i baaardzooooooo wciągająca, klasyczny bardzo dobry rpg, masa przedmiotów, bardzo ciekawe postacie i dość ciekawa cała historia(nie umwya się jednak do KOTORA albo do Planescape), pomysł z kodeksem bardzo dobry :) Mozna wiele dowiedzieć się o Fereldenie przez co bardziej się też można wczuć w klimat gry :) Fajnie też się dowiedzieć na końcu jakie skutki miały nasze wybory podczas gry, niektóre wydające się nam "dobre" mają różny skutek :D Ogromny plus za różne początki i że dzięki temu niektóre wydarzenia wyglądają nieco inaczej.

 

Gra ma też pare minusów, questy poboczne i te związane z postaciami moim zdaniem nie są specjalnie ciekawe, właściwie nie ma tutaj nic orginalnego, wybijającego się :/ Lokacje szczególnie te "w środku" oraz wszelkie tunele, jaskinie są nieciekawe, nie chcę się specjalnie po nich biegać, grafika jest moim zdaniem słaba bardzo, nie wiem czy nie gorzej wygląda od Obliviona, za to jednak na koniec biega sporo postaci i ma się pewne wrażenie "bitwy" no ale chyba można było lepiej, tak samo wygląd lokacji, mało szczegółowy, wykonany niechlujnie i wszystko się jakoś tak świeci. Muzyka wypada średnio, ot w głowie mam może 2-3 kawałki (wraz z motywem przewodnim) które jednak czymś wybitnym nie są, sama walka i gameplay też nie podobał mi się jakoś szczególnie, może dlatego że jestem świeżo po przejściu Kotora 2 i troszkę mi się już to przejadło.

Generalnie solidny RPG ale nie ma tego czegoś "epickiego" nie mam ochoty przechodzić go póki co 2 raz (chociaż prędzej czy poźniej zagram tym "złym"), ale trzeba mu przyznać że wciąga niesamowicie i naprawdę ciężko się od niego oderwać, a ponieważ na rynku nie wyszło ostatnio nic tak dobrego i fajnego, to mogę szczerze go polecić osobom ktore nie są wybredne jeżeli chodzi o oprawe audio-wizualną i którzy lubią klimaty średniowiecznego fantasy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...