Skocz do zawartości

1080p VS 720p


paschu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bawiąc się ustawieniami Samsung LCD 32' HD Ready oraz Xboxem zastanawiałem się czy jest widoczna różnica na HD Ready między 1080p a 720p. Obiekt do testu: Bioshock. Mam wrażenie że w 1080p obraz jest minimalnie ostrzejszy, natomiast przy 720p bardziej ciepły, żywszy? sorry za określenia ale tylko takie przychodzą mi do głowy. Pytanie jest następujące, czy wy widzicie też różnice miedzy 1080p a 720p jeżeli zmienicie w ustawieniach Xboxa ? Druga sprawa skoro telewizor jest HD Ready, to i tak przecież nie może obsłużyć full HD 1920x1080 czyli 1080p będzie przeskalowane do 1366 x 768? Czy jest w ogóle różnica między grą na HD ready a Full HD w opcji 1080p lub 720p? Z góry dzięki za odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

whouse_lvm47w1_1080vs766_2.jpg

i128360_1080vs720p.jpg

 

w grach roznica jest jeszcze wieksza - ale to juz zalezy od "oka" konkretnej osoby - wiele osob pisze, ze roznice miedzy 720p a 1080p widzi dopiero na panelach powyzej 50'', inni(podobno) widza to juz na 26'' - w co jakos ciezko uwierzyc, no chyba ze siedza 10cm od TV z lupa w dloni. Tak wiec ile ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza

 

Ok, mógłbyś podać źródło obrazków? Piszesz że w grach różnica jest jeszcze większa..zatem jakiś przykład?postaram się wkrótce wrzucić obrazki z mojego testu na Bioshocku, więc dam przykład za czym może pójdzie jeszcze ktoś, i również zrobi eksperyment.

 

Zdjęcia które zamieściłeś również bardzo podobnie wyglądają u mnie, na 720p obraz jest jakby żywszy, cieplejszy to takie moje subiektywne odczucia co poniekąd zgadzają się z obrazkiem. Przy 1080p obraz ostrzejszy i bardziej "zimny". Jednak ja dalej nie dostałem odpowiedzi jaki efekt jest w grach...Czy to jest w ogóle widoczne ta sama gra w 720 i 1080 na telewizorze HD ready, ewentualnie może ktoś taki eksperyment przeprowadził na full HD? Zapraszam do dyskusji, bo w sumie warto by się oprzeć na konkretnych faktach, bo jak admin pisze, że wszystko zależy od "oka" to ja chcę to również dostrzec,

Edytowane przez paschu
Odnośnik do komentarza

Są różne opinie, ja przychylam się do tej, że w grach i filmach różnicy za bardzo nie widać, ale jak podłączysz PC to zobaczysz. Natomiast teraz Full HD nie jest już luksusem, to HD ready spadło do rangi tańszej opcji. Jak popatrzysz np. na nowe Samsungi, to tylko najtańsze serie, czyli mniejszość, nie mają 1920x1080. A są one też słabsze nie tylko pod względem rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza

Jak się ma TV z full HD to chyba warto to wykorzystywać i ustawić na maxa. Co innego że gier ktore w 100% wykorzystują 1080p na XO i PS3 jest jak na lekarstwo. Teraz to już nawet full HD to nie jest luksus. Na rynek pomału bedą wchodzić panele z ULTRA full HD :/ Nie wiem dokładnie jaka to rozdzielczość, ale coś około tych najwyższych w najlepszych monitorach .

Odnośnik do komentarza
Nie wiem dokładnie jaka to rozdzielczość, ale coś około tych najwyższych w najlepszych monitorach .

Ultra HD ma rodziałkę 16 krotnie wiekszą niż Full HD i 96 krotnie wiekszą niż SD - czyli 7,680 x 4,320

podobno żeby w pełni posmakowac poweru tej rozdzialki potrzeba....200 calowego telewizorka :mellow:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o graczy to Ultra HD nas nie interesuje. Dzisiejsze konsole ledwo radzą sobie z 720p, co dopiero 1080p. Następna generacja co najwyżej ulepszy nasze doznania graficzne w Full HD, Ultra HD to daleka przyszłość. No chyba, że macie ochotę na powrót do ery PlayStation i oglądania grafiki rodem z Crasha na 200 calowych TV.

Odnośnik do komentarza

Dziwny temat. Raczej powinniście się skupić na lepszej jakości matrycy w TV czyli, aby miała 10-bitową paletę barw co niweluje efekt bandingu widoczny w większości gier na ps3 jak motorstorm, fallout w sumie każdej. Kolejna sprawa, by telewizor był 100Hz. Taki telewizor nie potrafi na wejściu odebrać sygnału 100Hz i go wyświetlić, ale z 50Hz robi 100Hz poprzez jakieś procesory i obraz jest płynny np. widoczne to jest przy większości przewijanych napisów z góry na dół czy poziomo. Równie dobrze w meczach i ogólnie szybkich scenach. A teraz kupić TV bez FullHD to raczej trzeba szczędzić grosza i przy okazji kupić dużo gorszym model, którego brak rozdzielczości jest najmniejszym z widocznych mankamentów.

Odnośnik do komentarza
A czy warto dopłacić do 200Hz, bo i takie telewizorki widziałem? Chodzi mi o TV głównie do grania na PS3.

nie, do grania wystarcza 100HZ, przy 200 sam widziałem jak wipeout HD, GT prolog, Star Wars Force Unl.., Ridge Racer 7(pipi)ały rózne dziwne komedie, tylko GTA4 i Sega Rally zachowywały sie jak nalezy. Wyzej wymienione przyspieszały, zwalniały, obraz skakał, gra nie trzymała klatek, raz wolniej raz szybciej. Wyglda mi to na niedopracowaną technologie. Ale nie kazda gra ma takie kwiatki, sport wyglądał ładnie, i dwie gry tez, z GTA nic sie niedziało i z sega rally też.

 

Ja bym nie brał ale to twoja kasa, na dziś dzien najlepszym wyborem pod konsole to W4500, nic innego bym nie brał.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Sama wielkość nie ma znaczenia, znaczenie ma stosunek wielkości do odległości z jakiej oglądamy obraz. Podając skrajny przykład nawet na wspomnianym obrazie o wielkości 200" z odległości 100 metrów nie zobaczymy czy rozdzielczość tego ekranu jest dobra.

 

 

A czy warto dopłacić do 200Hz, bo i takie telewizorki widziałem? Chodzi mi o TV głównie do grania na PS3.

Z tego co wiem to nie znaczy nie dla 200Hz. Zobacz jak inne parametry się spisują, a jak ma tuner MPEG 4 to jak najbardziej.

 

Sprawdź czy sam widzisz różnicę, jeśli tak to kupuj, jeśli nie to po co płacić za to co inni twierdzą?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.