Skocz do zawartości

Resident Evil 4


czesio83

Rekomendowane odpowiedzi

Re4 też na jednej płycie jest na PS2. Różnica w grafice jest widoczna, co nie zmienia faktu, że RE4 i tak jest jedną z najładniejszych gier na PS2. Fajnie, że czarnula dostała port, bo dzięki temu miałem okazje zagrac w najlepszą dla mnie grę zeszłej generacji. Wersja na Gacka jest prekursorem i to dla niej chcę kupic Gacka.

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że czarnula dostała port, bo dzięki temu miałem okazje zagrac w najlepszą dla mnie grę zeszłej generacji. Wersja na Gacka jest prekursorem i to dla niej chcę kupic Gacka.

Ja też się cieszę. Gdyby zapowiedzieli Capcom Collection w skład której wchodził by RE4 to łykał bym to od razu (o remake'u na podrasowanym silniku z RE5 nie wspominając).

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że czarnula dostała port, bo dzięki temu miałem okazje zagrac w najlepszą dla mnie grę zeszłej generacji. Wersja na Gacka jest prekursorem i to dla niej chcę kupic Gacka.

Ja też się cieszę. Gdyby zapowiedzieli Capcom Collection w skład której wchodził by RE4 to łykał bym to od razu (o remake'u na podrasowanym silniku z RE5 nie wspominając).

 

Marzę o remake'u Re4 na silniku Re5 :) Byłaby gra, na którą wydałbym każdy hajs. ( tak jak na wszelkie ściganki ;) )

Odnośnik do komentarza

Ja też kocham RE4 ta gra jest przeboska, uwielbiam ją a nawet koffciam. Dla mnie to jest gra życia, przeszedłem ją 146 razy i jeszcze mi mało, zaliczyłem ją na wszystkim na czym się da: PS2, PS One, Wii, GC, Dreamcast, Xbox, Snes, PC, PSP a teraz właśnie ogrywam na 3DS.

 

Nie ma takiej drugiej gry tylko RE4 mógłby istnieć. Uwielbiam bossów w tej grze moi ulubieni to El Gigante, El Macka i Vatos Locos a Wasi?

 

A także kocham miejsca które zwiedzamy: zamek, bagna i wioskę. Fabułę choć znam na pamięć to i tak mnie zawsze zaskakuje myślę, że jest genialna na miarę Lyncha.

 

Moje największe marzenie tylko się nie śmiejcie proszę. To "Capcom Collection" w której w skład wchodziłby: rimejk RE4 na PS3 na silniku od Residenta 5 i rimejk RE5 na silniku od Residenta 4. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam wszystkich fanów tej genialnej gry ;].

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 3
  • Minusik 14
Odnośnik do komentarza

Remake RE4 na silniku RE5 - byloby super !

Na piatej czesci troche sie zawiodlem, czworka jest zdecydowanie lepsza - ma klimat REsidenta, ktorego w piatce brakuje.

 

Co do czwartej czesci - REwelacyjna gra, mam obydwie wersje, przeszedlem 4 razy - trzy razy na Gamecube (po raz na kazdy poziom) i jeszcze raz na Playstation 2.

Graficznie wygrywa ta na Gamecube, ale na PS2 i tak dobrze wyglada, bylem zaskoczony, ze nie ma az takich duzych roznic.

 

Fajnie byloby gdyby wydali kolekcje klasycznych REsidentow w HD lub w ogole remake'i - RE1, RE2, RE3, RE Remake, RE Zero.

Najlepsza czesc to dla mnie Resident Evil 2. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Czyli po prostu zwykły spam ;)

 

A wracając do czwartego residenta to dzięki niemu wróciłem do tej serii. Ograłem jedynkę, natomiast dwójka i trójka jakoś mi nie podeszły. W między czasie miałem jeszcze kontakt z jakimś celowniczkiem, dopiero RE4 sprawił że przysiadłem na długie godziny do walki z zombiakami. Piątka kontynuowała ten cykl, i szczerze obawiam się o najnowszą grę z serii RE.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Genialna gra, nie mogłem się powstrzymać i gram jeszcze raz. Mam kilka pytań:

- czy w wiosce na początku jest 1 dr salvador czy 2? Guide'y twierdzą że jak się próbujemy ewakuowac to sie pojawia ale to ten sam co przy wejściu do chaty czy jest drugi?

- w zamku zaraz na początku po pokonaniu garradora i wejściu na dużą salę wg gamefaqs jest 2 gości z kuszami na balkonie u mnie nie było (poziom normal) tak samo jak po opuszczeniu pomostu zbiegają przeciwnicy z kosami. U mnie ich nie ma a poradniki nic nie wspominają ale wydaje mi sie że w wersji us chyba było inaczej (brak poziomu easy) bądź są na poziomie proffesional.

- co się stanie w walce z verdugo jak skończą się karnistry? Wcześniej jak grałem to roz(pipi)alem go rakietnicą a teraz spróbuję normalnie.

- inwestuję w red9 oraz semi auto rifle, czekam na strikera z riot gunem na podstawowym poziomie bo daje sobie rade i nie mam tmp - przyda się do czegoś? Czy poza magnum inwestować w coś jeszcze?

 

Wersja na Wii jednak jest dużo ładniejsza. Wcześniej grałem na ps3 oraz na ps2 przez component w trybie PS. Różnice są bardzo duże - gram na 52" więc nic nie umknie :> Sterowanie na Wii na zestawie gryucha wilot jest imo idealne do tej gry.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że chodzi o wersję tak jak wspominałeś. Gram teraz na PC(pakiet nowych tekstur - nawet wersja na Wii się chowa ;]) i mam wszystko to co napisałeś(1 dr, 2 kuszowców, kolesie z kosami - normal). Co do gunów, według mnie warto maxować te z mniej więcej połowy gry(czytaj początek zamku) niż inwestować w nowsze. Powód jest jeden - zmaxowane dostają dodatkowy mega power. Jedyna wada to kosmiczna cena tego dodatku(w przypadku Red9 to bagatela 120.000).

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

Genialna gra, nie mogłem się powstrzymać i gram jeszcze raz. Mam kilka pytań:

- czy w wiosce na początku jest 1 dr salvador czy 2? Guide'y twierdzą że jak się próbujemy ewakuowac to sie pojawia ale to ten sam co przy wejściu do chaty czy jest drugi?

- w zamku zaraz na początku po pokonaniu garradora i wejściu na dużą salę wg gamefaqs jest 2 gości z kuszami na balkonie u mnie nie było (poziom normal) tak samo jak po opuszczeniu pomostu zbiegają przeciwnicy z kosami. U mnie ich nie ma a poradniki nic nie wspominają ale wydaje mi sie że w wersji us chyba było inaczej (brak poziomu easy) bądź są na poziomie proffesional.

- co się stanie w walce z verdugo jak skończą się karnistry? Wcześniej jak grałem to roz(pipi)alem go rakietnicą a teraz spróbuję normalnie.

- inwestuję w red9 oraz semi auto rifle, czekam na strikera z riot gunem na podstawowym poziomie bo daje sobie rade i nie mam tmp - przyda się do czegoś? Czy poza magnum inwestować w coś jeszcze?

 

Wersja na Wii jednak jest dużo ładniejsza. Wcześniej grałem na ps3 oraz na ps2 przez component w trybie PS. Różnice są bardzo duże - gram na 52" więc nic nie umknie :> Sterowanie na Wii na zestawie gryucha wilot jest imo idealne do tej gry.

 

 

- jest dwóch DR Salvador, pierwszy pojawia się, jak próbujesz od razu biec do wyjścia, a drugi przy załączeniu scenki w chatce, jeśli najpierw wejdziesz do chatki, tego pierwszego nie będzie. Jest też możliwość, że nie będzie żadnego gościa z piłą, po prostu nie wpadasz do tej chatki ze scenką i nie lecisz do wyjścia, będziesz wybijał ganado aż w końcu pojawi się scenka z biciem dzwonu.

 

- goście na balkonach są na professional

 

- nic się nie stanie, po prostu rozwalisz go normalnie, tylko trzeba ogromnej ilości amunicji, bo jest bardzo wytrzymały, przy zamrożeniu jest bardziej podatny na obrażenia. Możesz równie dobrze przed nim ciągle uciekać, aż drzwi się otworzą i wcale nie trzeba z nim walczyć. ;]

 

- TMP to jedna z najlepszych broni, najbardziej przydatna przy walkach z El Gigante, strzelasz w głowę i szybko pada na kolana

 

- nie zapomnij zaliczyć strzelnic (TMP do tego również jest idealne), bo wpada dodatkowe 125 000 pts :)

 

- jeśli chodzi o magnum, to pakuj kasę w Broken Butterfly, którego można dostać za darmo przy fontannie z ogrodami (trzeba wrócić z Ashley)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że chodzi o wersję tak jak wspominałeś. Gram teraz na PC(pakiet nowych tekstur - nawet wersja na Wii się chowa ;])

 

Niesety piecyk za słaby ale i tak wole celowanie wiilotem :> Niektóre gry powinny jednak zostac w erze sd i Re4 jest jedną z nich :>

 

- jest dwóch DR Salvador, pierwszy pojawia się, jak próbujesz od razu biec do wyjścia, a drugi przy załączeniu scenki w chatce, jeśli najpierw wejdziesz do chatki, tego pierwszego nie będzie. Jest też możliwość, że nie będzie żadnego gościa z piłą, po prostu nie wpadasz do tej chatki ze scenką i nie lecisz do wyjścia, będziesz wybijał ganado aż w końcu pojawi się scenka z biciem dzwonu.

czyli można zgarnać 2 razy rubby za ich zkillowanie ?

- nic się nie stanie, po prostu rozwalisz go normalnie, tylko trzeba ogromnej ilości amunicji, bo jest bardzo wytrzymały, przy zamrożeniu jest bardziej podatny na obrażenia. Możesz równie dobrze przed nim ciągle uciekać, aż drzwi się otworzą i wcale nie trzeba z nim walczyć. ;]

No tak ale nie zgarnę wtedy kawałka do korony a zbieram wszystko :>

- TMP to jedna z najlepszych broni, najbardziej przydatna przy walkach z El Gigante, strzelasz w głowę i szybko pada na kolana

dokupię walizkę xxl i wtedy zainwestuję.

- nie zapomnij zaliczyć strzelnic (TMP do tego również jest idealne), bo wpada dodatkowe 125 000 pts :)

1sza na razie zaliczona a na wii wydaje mi się to zdecydowanie łatwiejsze zadanie.

- jeśli chodzi o magnum, to pakuj kasę w Broken Butterfly, którego można dostać za darmo przy fontannie z ogrodami (trzeba wrócić z Ashley)

Zdecydowanie tak zrobię - tym bardziej że spotaknie z dwoma garradorami za chwilę. Macie jakiś dobry sposób na nich - mi brakuje cierpliwości - najlepiej u mnie jednak sprawdzało sie napierdalanie w plecy z shotguna. Trudnosc przy walce z dwoma z tego co pamietam polegala na tym ze jest ich dwoch a jednak słysza cie jak jestes blisko.

 

Dzieki za tipy :> wiedziałem że na maniaków tej gry nie trzeba długo czekać :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...