Skocz do zawartości

Resident Evil 4


czesio83

Rekomendowane odpowiedzi

Walizki L nie radzę kupować, bo niedługo później pojawia się ta największa XL.

 

W walce z Garradorami radzę chodzić, brzy bieganiu natychmiast reagują. Najlepiej wabić pod dzwony i strzał ze snajperki w plecy. Mozna też strzelić ostrzegawczo w ich kierunku i nieraz szarżują wbijając ostrza w ścianę, co też można wykorzystać. Można też rzucić czerwony granat i po podpaleniu obraca ich plecami w naszym kierunku. Shotgun do strzelania w plecy mało przydatny, bo plagas jest dosyć mały, a rozrzut broni spory, snajperka najlepsza, chyba 2, czy 3 strzały na pro i pada.

 

W początkowej wiosce za jednego Salvadora tego z chatki dostaje się chyba 10 000 pts, za tego przy wyjściu jest klejnot też wart 10 000. Można zgarnąć obie nagrody, tym bardziej, że zabicie Salvadora nie jest trudne, wystarczy kilku strzałów w głowę, potem poprawić z kopa i ciąć nożem, atak piły łatwo uniknąć podchodząc do niego i jak robi zamach szybko się cofając.

Odnośnik do komentarza

Jak ja kocham tą grę...10/10 dla mnie jako jedna z 8 gier którym wystawiam Fulla.

ARCYDZIEŁO. W Ciągu 4 lat przeszedłem 9 krotnie i mam ochotę na kolejny raz ( Profesional mode , combo jeden pistolet+nóż na całą grę ).

Polecicie może jakieśjeszcze utrudnienia , bo przeszedłem na normalu z Nożem w łapie . A na Hardzie nie mogę pokonać Bitora Mendeza w 2 fazie walki (wcześniej pokonywałem go nożem jak miałem buga) , a teraz już tego buga nie mam na tym poziomie.

 

PS. Najlepsza gra na Wii , nie jakieś Mariosy pedały z Galaksji !:potter:

Edytowane przez masaKRATOS
Odnośnik do komentarza

W tej części nóż jest chociaż przydatny, w RE5 jestem na 100% pewien, że go znacznie osłabiono, można ciąć 15 razy, a majini i tak wstaje. Z pukawkami jest podobnie, w RE4 taki shotgun nawet bez tuningu spokojnie powalał na glebę typa z piłą. W RE5 tuningowany, czy nie zatrzymuje go tylko na moment, nie czuję w tej części siły ognia.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie w RE4 nożyk to podstawa. Co ciekawe w zamku dwóch garradorów rozpierdala się bez problemu dopakowanym magnum. Po 2 strzał w plecy i nie mają czasu poszaleć. Ta gra ma jedną zarąbistą cechę - jak zaczynamy w nią grać to nie można się oderwać - wciąga jak bagno - już mam 11 h na liczniku a nawet nie wiem kiedy to minęło. Pomijając fabułę i inne bzdety gra ideał mimo oprawy sprzed tylu lat.

Odnośnik do komentarza

Mam sejwa na normalu na chwile przed walką z dwoma Garradorami :D

Właśnie ich ''masteruje'' nożem - ta gra jest tak rozbudowana , ze nawet za 10 lat będę darł japę przy rodzinie , bo co rusz to mnie coś zaskakuje w tej grze...na plus oczywiście.

potraficie bezproblemowo rozwalać nożem plagasów z tym ostrzem z głowy. Ja wyczekuje momentu kiedy macka mniej sie wije i ciacham , po czym dobijam z kopa i slaszuje na ziemi :ninja:

Odnośnik do komentarza

Ja ich często po prostu omijam, ale też wyczekuję aż zrobi zamach, a potem szybkie cięcie i poprawa z buta. Przy grze knife only nie ma przecież sensu zbierać różnych fantów, bo trzeba sobie radzić samym nożem i w kilku przypadkach handgunem, bo inaczej się nie da (Salazar, czy przestrzelenie łancuchów mostu, albo osłanianie Ashley gdy opuszcza kładki).

 

Łatwo jest za to powalić Regeneratora, wystarczy ciąć nożem po nogach, a potem bez przerwy kosić go jak leży, nie da rady się podnieć. :turned:

Odnośnik do komentarza

* Cabrón – Literally translated, this means “mountain goat”. Slang, it means “mothertrucker”.

* ¡Jefe! – Boss!

* ¡Voy a romperte (unintelligible) pedazos! – I’m gonna break you into pieces!

* Mierda – Shnizzle

* ¡Allí está! – There he is!

* ¡Es el forastero! – It’s the foreigner!

* ¡Te voy a matar! – I’m going to kill you!

* ¡Te voy a hacer picadillo! – I’m gonna make mincemeat outta you!

* ¡Detrás de tí, imbécil! – Behind you, imbecile!

* ¡Cogedlo! – Grab him!

* ¡Agérrelo! – Grab him!

* Mueren, Mueren, Meuren – Die, die, die

* ¡Mátalo! – Kill him!

* ¡Mátenlo! – Kill him! (another form)

* Morir es vivir. – To die is to live.

* ¿Qué carajo estás haciendo aquí? ¡Lárgate cabrón! – What the funk are you doing here? Get the funk outta here, cabrón

* ¡No deje que se escape! – Don’t let him escape!

* ¡A por él! – After him!

* ¡Te jodiste! – You’re screwed!

* ¿No estás soñando? – Are you sure you’re not dreaming?

* Es hora de rezar – Now is the time to pray

* ¡Tenemos que irnos! – We need to get outta here!

* ¡Puedes correr, pero no puedes esconederte! – You can run but you cant hide!

* ¡Imbécil, quiero matar! – Imbecile, I want to kill you

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No na konsolach właśnie wersja na PS2 należy do najgorszych pod względem jakości bo PC nie wliczam, które zostało najbardziej skrzywdzone. Na PS2 zrekompensowali się nie tylko Seperate Ways ale i strojami oraz P.R.L. Mam również wersję na Wii i jak do tej pory to najdoskonalszy port dopakowany z każdej strony.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Zaraz skrzywdzone... wersja PC właśnie wygląda najlepiej z wszystkiego, pod warunkiem że ściągniesz i zainstalujesz patcha z odpowiednimi teksturami :whistling: Dla chcącego, nic trudnego. Dla leniwca tyż :P

Edytowane przez C-Boy
Odnośnik do komentarza

Akurat patch 1.10 był chyba oficjalny. Inna sprawa z 2.0. A Resident Evil 5 bez patcha, nie wyglądał tak tragicznie jak RE4, ale też się doczekał upgrade'u. Największym problem jest to, że nie ma na PC dodatkowych scenariuszów które można byłoby dościągać, ani pudełkowej wersji Gold :( Swoją drogą, identyczny los spotkał SF4.

Edytowane przez C-Boy
Odnośnik do komentarza

Dla mnie RE4 to również jedna z najlepszych gier ever! Ukończyłem ją kilkakrotnie na PS2, ostatnio ponownie zakupiłem ta rewelacyjną grę i mam zamiar skończyć ją jeszcze raz :thumbsup:

 

Zamierzam również kupić GC specjalnie dla porównania RE4- GC vs PS2, oraz metroidów ;)

 

@Zwyro: jest coś w RE4 o czym nie wiesz?? :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cześć Forumowicze ;)

Powiem tak: od zawsze kocham Nintendo oraz Capcom , ale to co niebiesko-żółci zrobili na kostce w formie RE4, należy do absolutnego mistrzostwa i pokazują nam jaką grafikę potrafi generować ta konsola. Jeśli już chodzi o inne wersje tej gry, to grałem na wszystkim prócz Wii ( bo nie mam hehe) i osobiście uważam, że pierwowzór na GC jest po prostu najlepszy i kropka. Na innych platformach jest również bardzo dobrze, ale nie jest tak doszlifowane jak na sprzęcie Big N. Dziwi mnie jeden fakt...Czemu nie ma RE4 w odkurzonej wersji HD na takiego XBOX-a 360 lub PS3 ? Tylko Nintendo z powodu braku dorosłych tytułów , przeniosło na Wii losy Leona Kennedy-ego. Jeśli macie jakieś pytania lub problemy z RE4 , to jestem do waszej dyspozycji ;) Pozdrawiam wszystkich fanów kostki i residentów ...żegnam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Też uważam, że wersja z GCN jest lepsza i to z nią zawsze będzie mi się kojarzył RE4. Jednak i ta z PS2 była dobra, oprawa co prawda słabsza, ale była na jednej płycie, miała Separate Ways i dodatkową broń. ;] Dlatego obiektywnie najlepsza jest ta na Wii, bo posiada najlepsze strony jednej i drugiej (oprawa Gacka i bonusy PS2). Ale to się pewnie zmieni, jak wyjdzie RE4 HD.

 

 

@Zwyro: jest coś w RE4 o czym nie wiesz?? :P

 

Chyba nie. Chociaż dopiero niedawno dowiedziałem się o pewnym tricku przydatnym do speedruna.

 

http://www.youtube.com/watch?v=S2BHRfSopu8

 

Leon biega tutaj zajebiście szybko. ;)

Edytowane przez Zwyrodnialec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.