Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2010


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Po paru meczach w demie na pc ( chwilowo brak golda ) musze stwierdzic, ze jak na standardy pesowe jest najlepiej od paru lat - pilkarze wreszcie kopia pilke, a nie machaja noga w jej bliskiej okolicy, twarze wygladaja swietnie, animacje sa na poziomie bliskim Fify. Natomiast czuc, ze gra sie ciagle nie w pilke a w pesa. Do tego na moim kiepskim i nie zmienianym od 3 lat pc gra nadal trzyma 60 klatek na high, co moim zdaniem dobitnie swiadczy o uzywaniu ciagle tego samego enginu. Pilkarze nadal czesto biegaja przygarbieni, bramkarz to debil, nadal mamy sporo zupelnie nierealnych zagran typu wrzutka zewnetrzna czescia stopy prostopadle do pola karnego o mocy petardy, czy podkrecone strzaly zupelnie sprzeczne z tym, co zrobil nasz chlopek. Aha nie moglem zabierac/dodawac pilkarzy do muru, czyzby wyrzucili, albo jak przypuszczam zmienili kombinacje klawiszy ? Gra jest wolniejsza od 09, pewnie w praniu wyjdzie, jakie "suwaki" rozgrywki panowie z Koniami poprzesuwali w czasie developingu. Demo nowej Fify dalo mi uczucie grania w pilke a nie w zaprogramowane schematy i zachowania, w pesa ciagle gra sie mniej wiecej tak samo jak przez ostatnie pare lat.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Bramkarze to debile nawet do szescianu, przed chwila gralem Francja-Niemcy, CPU na top player podal pilke do bramkarza, ten przyjal ja po polskiemu na 5 metrow, potem chcial dryblowac wiec odskoczyla mu na kolejne piec, potem wybijajac trafil w plecy Henry'ego, potem jeszcze przeniknela mu przez polowe tulowia i wpadla do bramki cavalryman.gif W ogole przenikania przez bramkarza nadal sa i to w ilosciach zbyt duzych.

Odnośnik do komentarza

A ja się zawiodłem. Grafika jest bardzo ładna. Jednak sam gameplay jest imo gorszy niż w 09. Nie widziałem nowych animacji, animacje są jakieś rwane, szarpane. Słabsza kontrola nad zawodnikiem. Zawiodłem się bo liczyłem na strzał w ryj. Grafika ROBI jednak bardziej mi się podoba Fifa, co nie oznacza, że jest ładniejsza. Jeśli chodzi o gameplay to niestety PES nie ma szans. To wszystko to tylko moje zdanie. Jak online będzie dobre to łykam też Pro Evo, bo jest potencjał na najlepsze Pro evo na obecne konsole.

Odnośnik do komentarza

liczę na jego obiektywizm i odłżożenie miłości do FIFY na bok ...chociaż na chwilę ;)

No to niestety, grafika prześliczna, szczególnie modele zawodników (chociaż na WIDE już tego nie widać), ale gameplay ? Nie będę pytał, czym jesteście tak bardzo zachwyceni, bo jedyny progres jaki ja zauważyłem dotyczy porównania PES 10 do 2009/2008. Nawet nie wiem, czy jest sens pisać o plusach/minusach dema, bo dla mnie to co Konami od paru lat robi z PESem przypomina LaTaJąCy CyRk MoNtY pYThOnA, szczególnie jeżeli wezmiemy pod uwage ich coroczne zapowiedzi. :blink:

Było tyle szumu o nowych animacjach, o nowych standardach, PES 10 nie miał konkurowac z PES 2009, a z FIFA 10, która jeżeli chodzi podejście do futbolu wyprzedza Konami o lata świetlne.

Po pograniu paru godzin w demo FIFY 10, w PESie dryblinu 360 w ogole nie czuje...

Ruchy zawodnikow wydaja się ograniczone, przeskoki w poszczególnych animacjach psuja całość, wyglada to jak sztywne, przeprogramowane sekwencje ruchow, 1 się konczy, 2 się zaczyna, brak jakiejkolwiek płynności, zas reakcja zawodnikow, z która PES zawsze wygrywal z FIFA, w tym roku oczywiście Konami z(pipi)alo. :huh: Wszystko rwane, sztuczne - gra z klepki, odgłosy, idiotyczne zachowanie bramkarzy - nic się przez te pare lat nie zmienia.

Jest PESowo, gra się jak za starych lat na PSX?e i PS2, sek w tym, ze to co było dobre 5, 10 lat temu, dla mnie teraz już nie jest, bo konkurencja za bardzo poszla do przodu...

 

EA i Konamii zamienilo się stronami, zagorzali fani PES'a, przywiązani do marki i tak będą zadowoleni, dla tych, którzy przez 12 lat nie zwracali uwagi na lepszą grafike u konkurencji, teraz grafika staje się największym atutem, dla mnie zas - slowo Evolution, z tytulu tej serii powinno dawno zostać wymazane... :(

 

jak to napisali w NEO - "Umarł król, niech zyje król"

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Syndrom jeszcze jednego meczu - o tak, rozegrałem już duuużo. Coś pięknego, strategie, taktyka - to wszystko widać na boisku, coś pięknego, o takim czymś w fifie chyba można zapomnieć? Nie wiem na 100% ale kumpel mi pokazywał jak tam taktyka działa i nie działa, nie rozumiem tamtego systemu, ale praktycznie zmian nie widziałem, a w pesie? Pare kresek i już widać różnice - mega plus!

 

 

 

 

Ogólnie podania, przyjęcia - animacja ich jest boska, a i lecą tak jak trzeba, gra klepą to gra klepą ludzi, nie robotów (mega szybkie reakcje zawodników z pes 09 i wcześniejszych), start do piłki również ludzki a nie tak jak T-1000 w sławetnym pościgu w "Terminatorze" za samochodem.

 

 

 

 

Strzały - petardy i szczurki, mega pomyłki w kosmos i leciutkie po ziemi - zależy od poziomu skilla piłkarza... Uderzanie prawą nogą z prawego skrzydła na długi słupek - szmata w wiekszosci przypadkow, piłka leci obok słupka i takim kozłem - czyli jak naprawdę, ciężko jest tak uderzyć i to tu widać wyraźnie. Oczywiście czasem się zdarzy jaki lepszy strzał na długi ale to rzadkość.

 

 

 

 

Ogólnie co tu gadać - najlepszy PES w historii, na moje wygrywa z fifą, ale ja jestem nie obiektywny - ale ch.uj z tym, dla mnie po prostu klasa wyżej. Widziałem demo fify na żydboksa - żeby nie było, że mówie o wersji PC.

 

 

 

 

Także nara, idę grać dalej! :D

 

 

 

 

@easye

 

 

 

edit: a zresztą nie ważne

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Własnie rozegrałem 3 mecze na PS3 i po spędzeniu ostatnich kilku dni z demem Fify10(PS3), duzo fajniej sie gra w PESa;] Kolega Oran wszystko dobrze opisał. Rok temu po demach obu gier kupiłem FiFe09 i po ok 3miesiącach po grze zostało tylko pudełko, a płyta sie rozstrzaskała na ścianie(btw ktos chce pudełko;]?). Tak mnie ta gra denerwowała i co z tego ze realistycznie wyglądała jak nie dawała radości z gry i męczyła strasznie. Dla mnie w Fifie piłkarze super sie poruszają i wogole ale nie gra sie w nią tak super jak wygląda. W nowym pesie razi troche lag przy sterowaniu ale jest bardzo fajnie. Ale po tym co napisał dzis Adam z WENB:

 

- znacznie poprawiony czas reakcji

- obrona i kolizje piłkarzy znacznie bardziej realistycznie niż w poprzednim kodzie

- znacznie większa różnorodność w strzałach(nie nadużywana jest animacja strzału zewnętrzną częścią stopy)

- grafika jeszcze lepsza,niesamowita

- dużo nowych twarzy(Balotelli,Santon itd.)

- ciągle 22 stadiony

- edit mode bez zmian względem poprzedniego buildu

- karne ciągle nie zaimplementowane

- więcej transferów,jednak kilku ciągle brakuje(np. Snejider do Interu)

- drużyny z nieprawdziwymi nazwami teraz na licencji

- kilka nowych animacji

- całkiem sporo licencjonowanych band

- dużo nowych tricków

 

Który grał w wersje 90% jestem spokojny. Jeżeli online bedzie dobry to wreszcie bedzie w co pograc na PS3;]

W demie mamy bulid z gamescoma

 

P.S. I wreszcie moża sobie taktyke ustawic normalnie, a nie jak w fifie gdzie taktyka zmienia sie tylko w opcjach a na boisku ciagle to samo. Coś czuje ze bedzie mozna zakombinować sama taktyką, co w online bedzie super sprawą;]

Edytowane przez fabryk
Odnośnik do komentarza

Dla mnie rewelka, kupuje PES2010.

 

W pelnej wersji moze byc tlyko lepiej, co napisal Adam z WENB:

 

- znacznie poprawiony czas reakcji (to w demie jest faktycznie odczualne, cieszy ze poprawili to)

- obrona i kolizje piłkarzy znacznie bardziej realistycznie niż w poprzednim kodzie (super)

- znacznie większa różnorodność w strzałach(nie nadużywana jest animacja strzału zewnętrzną częścią stopy) (brawo)

- grafika jeszcze lepsza,niesamowita

- dużo nowych twarzy(Balotelli,Santon itd.)

- ciągle 22 stadiony

- edit mode bez zmian względem poprzedniego buildu

- karne ciągle nie zaimplementowane

- więcej transferów,jednak kilku ciągle brakuje(np. Snejider do Interu)

- drużyny z nieprawdziwymi nazwami teraz na licencji

- kilka nowych animacji

- całkiem sporo licencjonowanych band

- dużo nowych tricków

 

 

Niech zyje KROL :D

Odnośnik do komentarza

po demkach to Fifa10>Pes2010

 

jednakże o ile zeszłoroczne demo pesa było wręcz kompromitujące słabe to te naprawdę daje nadzieję,przyczepić się w sumie można w samym gameplayu do zachowań bramkarzy,odskakiwania piłki(przez co jest większy random) i czasu reakcji na nasze polecenia.Oprawa graficzna jest rewelacyjna(twarze wręcz miażdżą śmieszne ryjki z fify) a animacja choć poprawiona do pięt nie dorasta temu co stworzyli na potrzeby Fify.

 

Swoją drogą jestem w szoku,że pierwszy raz w historii w demku Fify10 miałem większą kontrolę nad piłka i mogłem bardziej ponieść się wyobraźni przy konstruowaniu akcji w przeciwieństwie do Pes.

 

Naprawdę przyjemnie się gra w to demo i teraz jak tu wierzyć Konami ,że to wczesna wersja,,ze już teraz wszystko jest poprawione,a online będzie bezlagowy....?Ja jednak im nie wierzę i raczej zainwestuje w Fife10

 

btw. dżwięki w Pes2010 do wymiany!!

Odnośnik do komentarza

Ficuś mi sie bardzo podoba to ze piłkarze czasami źle przyjmą piłke lub źle podadzą, a w Fifie kazdy piłkarz ma klej w nodze i dla mnie to jest troche arcade to samo ze strzałami jak jest tylko dobra pozycja to kazdy strzał wsumie leci tam gdzie celujemy, a w pesie jest wiecej nie celnych uderzen ale piłkarze uderzają nie tam gdzie chcemy jezeli zle przygotujemy pozycje, chociaz nawet z dobrej pozycji nie mogą sie wstrzelić. Zauwazyłem jeszcze że trzeba bardziej zwracac uwage którą nogą podajemy, strzelamy. Podania słabszą nogą są w słabe i powolne, dopiero jak sie ustawimy do podania to wychodzą ok. Juz sie nie moge doczekać pełnej wersji. WRESZCIE DOBRY PES na PS3. yuupi

Odnośnik do komentarza

DOBRY RANDOM NIE JEST ZŁY.

 

 

 

 

Turniejowicze nie lubią randomu, ale symulacja wymaga randomu... W fifie nie ma randomu bo jest arcade (jak fabryk napisał "klej w nodze", no bez kitu to jest genialne co konami zrobiło, złe przyjęcia, czasem W OGÓLE nie ma, piłka mija zawodnika bo ten nogą nie trafia [nie można zapisywać replayi w demie, ale jak to zobaczyłem - kopara na dół, wpuściłem jakiegoś lewusa w Liverpoolu i piłka mu pod nogą poszła, nie skleił tego :D]), arcade jest dobry na turniejach bo wszystko jest tam klarowne (na ogół), ale piłka nożna nigdy taka nie była. 

 

 

 

 

Są też różne rodzaje randomu, ten jest genialny, można w sumie nad nim zapanować - więc to też nie do końca random (super cancel i samemu się ustawiamy do piłki - 100% succes rate w przyjęciu, tylko, że pod pressingiem tak się nie da - kolejny plus, piłkarz musi walczyć, jak nie walczy [po cancelu] jest od razu odpychany z dala od piłki).

 

 

 

 

W demku sędzia jest duchem - powinni to poprawić.

 

 

 

 

Nie wiem czemu zrezygnowali (już chyba w 2009, nie wiem czy w 2008 było) z pasku siły wrzutki na wysokości pola karnego - to jest in minus bardzo.

 

Ja mam karne inne niż zawsze, chyba takie mają być - więc nie wiem o co chodzi, że ADAM nie ma ich jeszcze?

 

 

 

 

No i najlepsze na deser:

 

 

 

 

Fani Fify nie mają się chyba do czego doj.ebać bo jak jeden mąż wypominają dźwięki - które prawdopodobnie i tak ulegną zmianie (brak nawet komentatora, więc to jeszcze mogą poprawić), poza tym dźwięki to chyba NAJMNIEJ istotny detal, także piony. Zresztą ja i tak odpalam winampa zawsze w tle a dźwięki ściszam, to już w ogóle mnie to lata : D

 

 

Odnośnik do komentarza

Gralem juz ok 10 meczy. Na poczatku oczywiscie uwage zwraca oprawa graficzna. Wyglada to naprawde swietnie. Odwzorowanie zawodnikow to masakra, chyba lepiej sie nie da tego zrobic, no i w koncu rewelacyjne oswietlenie. Animacja plynna, bez najmniejszych chrupniec, nawet w czasie powtorek.

Jesli chodzi i sam gameplay natomiast to na plus nieco wolniejsze tempo gry w stosunku do pes9, dobre podania, ktorych sila oczywiscie zalezy od tego jak mocno dusimy przycisk, i strzaly raczej tez choc jeszcze za duzo ich nie oddalem ; p no i trudniejszy drybling. Chociaz to ostatnie wynika z tego ze jest strasznie wolna reakcja jesli chodzi o poruszanie sie zawodnikow. Poza tym zauwazylem sporadyczne auto-wslizgi i te durne animacje dosrodkowan zewnetrzna czescia stopy. Dobrze ze w tej juz prawie ukonczonej wersji, ktora testowal gostek z WENB juz te wady sa podobno usuniete.

Jednak szkoda ze nam tez nie dali tego 90% buildu, wolalbym poczekac jeszcze tydzien czy dwa ale dostac demo, ktore prezentuje juz gameplay taki jaki bedzie w pelnej wersji.

Ogolnie jednak juz na tym buildzie widac ze to powinien byc najlepszy PES na ta generacje konsol. Inna sprawa ze ostatnie 2 odslony byly bardzo slabe. Cos czuje, ze jednak jesli te wady rzeczywiscie zostana usuniete w fullu to czeka nas rok ostrego katowania tej pileczki jak za dawnych dobrych lat, czego wszystkim zgromadzonym i sobie zycze :D

Odnośnik do komentarza

Demko obadane.

Największa zmiana w gameplayu to oczywiście prowadzenie piłki, bardzo naturalne, troszkę trzeba będzie pograć żeby uzyskać pełną kontrolę ale na pewno zaliczam to na DUŻY plus. Naprawdę fajne przyspieszenie na pierwszych dwóch trzech krokach, co daje dodatkowe możliwości dryblingu. Wrzutka bez zmian i dobrze, strzał z daleka poprawiony chociaż już 2009 był niezły. Za to mistrzem strzały tuż po przyjęciu, z "krótkiej" nogi, spod siebie ... mniam. Podania trzeba jeszcze bardziej dopieścić, ktos napisał że za lekkie - nie prawda, zwyczajnie nieraz w sytuacjach w których w 2009 zawodnik zagrałby mocniej to w 2010 trza przytrzymać dłużej X, inaczej podanie jest do wchodzącego środkiem pola zawodnika (który w 2009 nie podłączyłby się w ogóle do akcji), zwłaszcza widać to przy krótkiej grze na skrzydle. Daje to o wiele większe możliwości rozgrywania piłki. Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu ale obaw łykam PES w dniu premiery (zresztą jak zawsze) ;)

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...