Skocz do zawartości

The Next MGS


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli Solid Snake o lasce będzie ratował świat. Szkoda:(

 

Żarty żartami. Ponoć Kojima chce połączyć szkołę europejską z japońską tworzenia gier i stworzyc coś ponadczasowego. Ja bym to widziła tak: Edge z Killzone 2 jako silnik gry odpowiadający za animacje, grafikę itp i historia rodem z serii MGS ale z nowymi bohaterami.

Odnośnik do komentarza
Czyli Solid Snake o lasce będzie ratował świat. Szkoda:(

 

Żarty żartami. Ponoć Kojima chce połączyć szkołę europejską z japońską tworzenia gier i stworzyc coś ponadczasowego. Ja bym to widziła tak: Edge z Killzone 2 jako silnik gry odpowiadający za animacje, grafikę itp i historia rodem z serii MGS ale z nowymi bohaterami.

Jakim , ty wiesz na co wpadłem...to moze być historia Raidena po Big Shell do akcji z MGS4 włącznie.

Historia widziana jego oczami. Albo po ''czwórce'' , tylko zastanawia mnie jedno. Kto byłby głównym Bad guyem???

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to jest miecz, po drugie kierowanie Raidenem może być cholernie satysfakcjonujące, ze względu na przygody jakie wydarzyły się naszemu cyber ninja, czyli uratowanie Sunny itd. Osobiście liczę, że zakończzenie będzie w momencie zakończenia MGS4, czyli akcje na Shadow Moses i potem na Outer Heaven. Tak, czy siak, będzie się działo.

Odnośnik do komentarza

''Piąta odsłona serii przyniesie ze sobą szereg mniej lub bardziej rewolucyjnych dla serii zmian. Bohaterem będzie Raiden i według twórcy gra skupi się bardziej na rozgrywce singleplayer niż multiplayer. Ponadto czekają nas cięcia w długości przerywników, kosztem których wzmocniony zostanie gameplay. Na GDC Kojima miał dodać iż MGS 5 będzie znacznie lepsza oraz większa względem swoich poprzedniczek. Niestety na ile te wieści są wiarygodne i pochodzą z samych ust Hideo, nie jesteśmy tego w stanie stwierdzić. Przekonamy się w czerwcu''

ZRÓDŁO www.mgs.gram.pl

 

Odnośnik do komentarza
''Piąta odsłona serii przyniesie ze sobą szereg mniej lub bardziej rewolucyjnych dla serii zmian. Bohaterem będzie Raiden i według twórcy gra skupi się bardziej na rozgrywce singleplayer niż multiplayer. Ponadto czekają nas cięcia w długości przerywników, kosztem których wzmocniony zostanie gameplay. Na GDC Kojima miał dodać iż MGS 5 będzie znacznie lepsza oraz większa względem swoich poprzedniczek. Niestety na ile te wieści są wiarygodne i pochodzą z samych ust Hideo, nie jesteśmy tego w stanie stwierdzić. Przekonamy się w czerwcu''

ZRÓDŁO www.mgs.gram.pl

Czyli, ze co, MGS z mala liczba przerywnikow? Niedobrze... :o

 

No i Raiden jako bohater. Lubie goscia, mial doskonala role w MGS4, ale raczej wolalbym Snake'a, albo kogos jego pokroju.

 

Nic to jednak, poki co za malo wiadomo, pozostaje czekac do E3 na ktorym byc moze Kojima cos pokaze. Wszak od momentu premiery MGS4 minie wtedy dokladnie rok. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Aż mi się przykro robi jak czytam o tym co Hideo planuje zrobić z MGS5. Pewnie mało kto podziela moje odczucia, ale ja osobiście nie lubię postaci w typie Raidena czy fantazyjnych członków oddźału Cobra. Bohater może być genetycznie modyfikowany jak Snake (to ma sens), ale na lutość boską jak może miotać piorunami, czy kontrolować pszczoły?! A Raidena nie lubię bo jest strasznie mangowaty.

Moim skromnym zdaniem w MGS5 zamiast wracać do Raidena, który działa mi tylko na nerwy, powinni pokazać losy Snake’a z czasów po między MGS2 a MGS4. Wyjaśnić czemu Snake rozstał się z Meryl, jak odbito z rąk Patriotów córkę Olgi itd…

Słyszałem dramatycznie zapowiedzi że mają być krótsze cut-scenki co dla mnie jest nie do pomyślenia. Najmocniejszą stroną serii jest fabuła, która jest świetnie opowiedziana. Bez cut-scenek nie dadzą tak wyczerpująco opisać tematu.

Naj bardziej był bym zadowolony gdyby Hideo wrócił do klimatów z pierwszej części. Tam moim zdaniem jest najlepsza...

Odnośnik do komentarza
Żarty żartami. Ponoć Kojima chce połączyć szkołę europejską z japońską tworzenia gier i stworzyc coś ponadczasowego. Ja bym to widziła tak: Edge z Killzone 2 jako silnik gry odpowiadający za animacje, grafikę itp i historia rodem z serii MGS ale z nowymi bohaterami.

 

 

Już przy czwórce połączył szkołę japońską z amerykańska i w moim odczuciu wyszła kaszanka. W ogóle nie rozumiem chęci kontynuacji tej serii. MGS4 sprzedał się b. dobrze, ale daleko mu do pierwszej części czy chociaż trzeciej. Wszystko, co miało być wyjaśnione, zostało, więc co jeszcze pozostało ? Raiden nowym bohaterem? Spoko, ale na czym będzie się opierać oś fabularna, na nieznanym, sklonowanym bracie Raidena, który przejmie tajną bazę ?

Mam nadzieje, że Kojima w 100 % odda pałeczkę jakimś zdolnym osobnikom, którzy mają wizje, a sam odejdzie w cień i może w końcu weźmie się za ZOE3, na które czekam z utęsknieniem już parę lat...

Odnośnik do komentarza
Moim skromnym zdaniem w MGS5 zamiast wracać do Raidena, który działa mi tylko na nerwy, powinni pokazać losy Snake’a z czasów po między MGS2 a MGS4. Wyjaśnić czemu Snake rozstał się z Meryl, jak odbito z rąk Patriotów córkę Olgi itd…

Słyszałem dramatycznie zapowiedzi że mają być krótsze cut-scenki co dla mnie jest nie do pomyślenia. Najmocniejszą stroną serii jest fabuła, która jest świetnie opowiedziana. Bez cut-scenek nie dadzą tak wyczerpująco opisać tematu.

Naj bardziej był bym zadowolony gdyby Hideo wrócił do klimatów z pierwszej części. Tam moim zdaniem jest najlepsza...

 

To niby w jaki sposób mają poakzać odbicie Sunny z rak Patriotów i nie mieszać w historię Raidena? :blink:

A co do długości cutscenek, nawet jeśli skrócą je o połowę w stosunku do tego co oglądalismy w MGS4, i tak dostaniemy jakieś 4,5 godziny historii - to tyle co w MGS3, a nie wydaje mi się żeby w "Snake Eater" Kojima miał problem z wyczerpaniem tematu.

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam mieszane uczucia-jestem psychofanem serii ale wg mnie powinni dać jej spokój.Wydarzenia z części 1-4 wg mnie zostały zamknięte,niby są jeszcze drobne niedopowiedzenia ale stanowczo są one niewystarczające go stworzenia nowej gry bazującej między tymi częściami.Nie mam zamiaru ostatecznie się dowiedzieć ,że wszyscy patrioci powstali z mega zmutowanego nasienia,ukrytego przed światem kolejnego klona Big Bossa i innych pierdół.

 

MGS w przyszłości z całkowicie nowymi bohaterami dziejący się po śmierci Snake'a jedynie miejscami nawiązujący,a właściwie wspominający wydarzenia z poprzednich części?mi by to pasowało choc to trochę kontrowersyjny pomysł.

 

Zobaczymy co to Hideo nam wymyśli,oby tylko seria nie zjadła własnego ogona bo już ewidentnie w czwórce było widać jak Hideo na siłę i bez pomysłu kończył niektóre wątki.Tak to jest jak podczas powstawania pierwszej części nie miało się jeszcze koncepcji jak to się wszystko zakończy....naprawdę aż się boje co on by w MGS5 jeszcze do tej opowieści nawymyślał.

Odnośnik do komentarza

Nie dramatyzujmy. Nawet nie wiadomo, czy Raiden będzie głównym bohaterem. Mi osobiście wydaje się, że nie. Może będzie ważną postacią, ale we własne ręce dostaniemy jakiegoś nowego bohatera. Akcja będzie się toczyć w świecie po zniszczeniu JD. Dobry temat na grę. Świat odbudowujący się po wydarzeniach z końcówki czwórki.Z drugiej strony faktycznie dalej niewiele wiadomo o losach Sunny oraz Raidena między MGS2, a 4.

 

Co do filmiku. Gdzieś już to czytałem, że niby Raiden na arcie ma laskę. Może Kojima to podchwycił. ;)

Odnośnik do komentarza

Czytam ten temat i powiem szczerze, ze jestem ciekawy, co nowy MGSik pokaze:)

 

Osobiscie jakis czas temu mialem takie wyobrazenie o piatej czesci, ktorymi chcialbym sie podzielic. Co myslelibyscie o tym, zeby za glownego bohatera w piatce obsadzic... Gray Foxa?! Fabula moglaby zaczynac sie w czasach pierwszych MGSów (kiedy Fox nie mial jeszcze egzoszkieletu, a sam klimat gry podchodzilby bardziej pod MGS3, czyli otwarte przestrzenie, lasy itd), a konczyc na Shadow Mosses. Kojima moglby wtedy bardziej wyjasnic kwestie tej jednej z najlepszej (dla mnie jest to druga najfajniejsza postac zaraz po Solidzie w calej sadze MGS) postaci w serii. Widzielibysmy w tej grze poczynania Big Bossa i innych ludzi z sagi (np. Raiden, kiedy byl chlopcem - zabójcą). Natomiast kiedy Fox dostalby juz egzoszkielet, gra moglaby troche zmienic gameplay (z powodu nowych umiejętności postaci) i pokazac wydarzenia na Shadow Mosses oczami Ninjy (czyli bysmy pomagali Snake'owi, kiedy on by tego nie widzial! Takie chowanie sie przed Snakiem, hehe). Kojima moglby nawet pokusic sie o połączenie w jakis sesnsowny (?) sposób postaci Foxa i Raidena (mam na mysli to, ze np Raiden mogl uzywac zmodyfikowany egzoszkielet Foxa) i potem gralibysmy Raidenem (czyli widzielibysmy tez, co stalo sie z Raidenem i resztą po wydarzeniach w MGS2). W ten sposob dostalibysmy takiego prawie-remake'a i jednoczesnie cos zupelnie swiezego.

 

 

Jakby MGS 5 wyszlo i wygladaloby wlasnie tak, jak opisalem, to ten post bedzie dowodem na to, ze mam prawa autorskie co do fabuly, hehe:)

 

Mi podoba sie taka wizja MGS 5. Jakie jest wasze zdanie o tym, co napisalem? Piszcie:)

Odnośnik do komentarza

Ta historia bardziej pasowałaby do jakiegoś komiksu czy książki. O Franku mamy dużo informacji i w serii pojawiał się już 3 razy. Według mnie ta postać jest już wyeksploatowana, nie ma sekretów więc tworzenie gry o nim nie miałoby większego sensu. Te przeskoki między postaciami oraz duża rozbieżność w czasie są złym pomysłem. Główny wątek gdzieś by się ulotnił. Myślę, że Kojima nie będzie wracał do przeszłości i pokaże przyszłość.

Odnośnik do komentarza

No to zalezy, jakby Kojima temat ugryzl. Mi podoba sie taka historia, aczkolwiek pisze to jako gracz, ktory przygode z MGSami zaczal od czasow PSXa, wiec w pierwsze dwie czesci nie gralem.

 

Mysle ze postac nie jest wyeksploatowana i z tym sie z Toba nie zgodze MajorZeo64. Zwroc uwage, jaka gre zrobil Kojima z postacią podobnie "wyeksploatowaną", co Frank (mowie o MGS3; Big Boss byl rownie podobnie wyeksploatowany az do czasow MGS3, kiedy zobaczylismy go z calkiem innej strony).

 

A przeskok z Foxa do Raidena musialbybyc naprawde zrecznie polaczony, zeby mial sens. Mysle, ze bylby to fajny pomysl, ale jesli chodzi o gameplay. Nie mam pomyslu, jak od strony fabularnej moznaby bylo polaczyc te dwie postacie.

 

Pozdro!:)

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Niech nowy MGS będzie niesamowitym slasherem, z elementami akrobatyki, w którym Raiden iście baletowo będzie kończył żywot swoich przeciwników, uwzględniając w tym "krówska" i bossów.

 

No co? Przecież trzeba jakiegoś powiewu nowości w serii.

Odnośnik do komentarza

Dobra chłopaki , moim zdaniem MGS5 będzie się toczył wiele lat po wydarzeniach z czwórki. W świecie kiedy wybuchła III W Ś. Solid Snake jest sztucznie podtrzymywany przy życiu i wydaje polecenia swojemu teamowi w skład którego wchodzą Raiden , Meryl , Johnny ''zasr.aniec'' , synalek Raidena i masa innych postaci. Tematem przewodnim jest walka z Niemcami, którzy zrekonstruowali ciało Adolfa Hitlera i umieścili jego umysł w cybernetyczym ciele. Hitler chce rozwalić cały świat , a my pod dowództwem Big GrandFather Snake'a (bo taką ksywe ma nasz 'Wąż'' w tej części ), rozprawiamy się z nazistami którzy mają wszczepione nanomaszyny 13 generacji.

Było by po Kojimowskiemu , co? :lol:

A tak na poważnie JESTEM NA 99 % PEWIEN ŻE TO BĘDZIE ROZSZERZONA WERSJA ''CZWÓRKI''.

Dlaczego? Otóż jeszcze się ona nie ukazała , a poz tym łatwiej Kojimie będzie zrobić 5 godzinny epizod Raidena niż twożyc nowe dzieje , prawda?

Edytowane przez liquid1990
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...