Skocz do zawartości

PSX. Czy aby...?


Rekomendowane odpowiedzi

Musze Was zapytać, drodzy czytelnicy Tego zasłużonego na Polskim rynku magazynu, czy nie czujecie się nieco oszukani... Bo ja owszem. I to faktem najbardziej dotkliwym. Zagłebiając się w lekturę zawsze doszukiwałem się informacji o systemie, na którym nazwa stoi i została wychowana, czyli PlayStation. Przybrali oni bowiem nazwę kodową ów konsoli i parli/przeć będą jeszcze długo do przodu. Co mnie jednak najbardziej wku*wia tak to obecność wszechobecnego x-boxowego,nintendowego tałatajastwa co kiedyś powinno mieścić się w dziale 'ciekawostki'. Teraz nim doszukam się rzetelnych informacji o sprzęcie docelowym muszę przełknąć gross zapowiedzi gier, w które mam głęboko wbite, albo co do których się nie ukierunkowałem ze względu na graczo-pogląd. I nazywajcie mnie fanbojem, zapatrzonym w jedną konsolę. Ale uważam, że albo coś jest PSX extreme, albo Multi Poskładany eXtremalnie na Potrzeby Rynkowe Magazyn. Kiedyś ciarki po plecach chodziły jak się czytało o najnowszych produkcjach na konsolę SONY, teraz włos się jeży jak czytam przesiąknięte patosem zapki KILu. Ten człowiek w ogóle ma życie oprócz bawienia się w sadystę (dentystę po nocach) ? Koso zaczyna się jak zwykle napawać coraz to nowymi tytułami na X'a tak bardzo, że pewnie byłby pierwszym do wydziedziczenia nazwy PS z przodu magazynu. HIV bo to już w ogóle inna bajka, CDA dało mu pół-etat x-boxowy i teraz z racji byty kleci zajawki na psx, a Ural to w ogóle bajkopisarz. Ale co ja tam wiem. Wszak czytam PE tylko od kilku lat. Nie widzę jak wiele się zmieniło. Bo pewnie tylko ja stoję w miejscu a świat się kręci. A może czasami o to się rozchodzi? By pozostać wiernym ideałom niźli w pogoni za 'wszystkim' straciś zdrowie (pozdro Ściera).

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gdyby nie multiplatformowość to byś teraz miał na rynku tylko neo +

 

Gdzie jest PSX FAN na przykład? Gazetki o jednej konsoli mają racje bytu tylko wtedy gdy przed ich nazwą widnieje "official", tak jak to było z "oficjalnym polskim plestejszyn magazynem" itd.

 

O co chodzi z hivem i cda? Bo ja nie w temacie...

Odnośnik do komentarza
Gdyby nie multiplatformowość to byś teraz miał na rynku tylko neo +

 

Gdzie jest PSX FAN na przykład? Gazetki o jednej konsoli mają racje bytu tylko wtedy gdy przed ich nazwą widnieje "official", tak jak to było z "oficjalnym polskim plestejszyn magazynem" itd.

 

O co chodzi z hivem i cda? Bo ja nie w temacie...

Wybacz, chodzilo mi o CDP... CD Project dal mu intratna prace w dziale konsolowym, gdzie kladli glowny nacisk na X-bota. Co do CDA to w nim ujawnial sie CD Insider z jego wypocinami... Male, niezamierzone przeklamanie.

Odnośnik do komentarza

Zyjesz zamierzchla przeszloscia, ba jestes zaslepionym fanboy'em. Wymogi rynku dzisiejszego to albo multiplatformowosc, albo smierc, zreszta marka PS nie ma juz takiej mocy jak kiedys, mozna rzecz ze to nawet cien chwaly. A co do nazwy, to jest i bedzie taka, bo jest rozpoznawalnym trademarkiem na rynku polskiej prasy growej.

Odnośnik do komentarza

Najlepsze czasopismo o grach w Polsce i mam się czuć oszukany? No way! Owszem, drażni mnie obecność w piśmie konsol Sony i Nintendo, no bo skoro mam Xboxa to po co mi inne konsole? Ale takie są czasy. Multiplatformowość. Prasa papierowa jest w kiepskiej kondycji i trzeba pisać o wszystkich platformach. A nazwa PSX przypomina stare dobre czasy, które nigdy już nie wrócą, a będzie coraz gorzej. Ale to już inny temat. Podsumowując, ciesz się z tego co jest, albo stwórz własne pismo tylko o konsolach Sony.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Na Boga Panowie! Do cholery, czuję się zażenowany czytając co poniektóre wypowiedzi. Jesteście graczami czy dzieciakami które chciały by móc się z czymś utożsamić, bronić go i w to wierzyć?

Konsole to nie religia, to sprzęt służący do grania (w tej chwili jednak tylko m.in. do grania ;f ). Mnie interesuje każda dobra gra, niezależnie od platformy. Bo jestem graczem i co prawda posiadam tylko NDSa i X360, ale potrafię równie dobrze bawić się przy Phoenixie Wright'cie, Gyrosach jak i przy Pataponie albo God of War.

 

Dorośniecie, zrozumiecie. Ale jeśli macie powyżej 16 lat i nadal wierzycie w takie brednie jakie tu uskuteczniacie, to szkoda że w naszej społeczności funkcjonują tacy idioci.

Odnośnik do komentarza
Było się uczyć angielskiego i czytać gamespot/ign/gamespy/cokolwiek zamiast zbierac teraz makulature i narzekać :<

 

Ale gratuluje zamierzonego (bądź nie) trola, zebrałeś już niezły RAGEEEE od x-boyow =D

Nie taki był przekaz tego postu bo i tak mam gdzieś cały REJDŹ i zawsze jestem zdania "żeby nie karmić" trola ;P Co się tyczy multiplatformowości to chyba już się nauczyłem, że kupując tutaj PLAY, PSW, PSM3 i widząc wypełnione po ostatnie strony (ponad 100) wzmianki, newsy, zapowiedzi, recki etc. skupione tylko wokół konsoli docelowej (PS3) uważam, że da się jednak zrobić dobry magazyn bez potrzeba 'puszczania' się na inne lądy. Jaki odsetek czytelników ma Wii, DS, PSP się pytam? Pewnie znikomy, a dział POCKET w PE się rozrósł jakby to byla główna gałąź rozrywki w Polsce. Celowo nie wspomniałem o X boxie bo ten ma wiadomo większą rzeszę fanów w polsce. Dlatego gdyby się PE skupiał wokół tych dwóch konsol to jeszcze bym przebolał, ale całkowite pójście w multiformat odbijo się czkawką temu zasłuzonemu czasopismowi i już nie chce mi się wertować połowy zawartości i płacić 8 zyla za kilka stron o tym co mnie tak naprawdę interesuje. Wolę wydać 4-5 funciaków na magazyn, w którym od A do Z poczytam o tym co mnie najbardziej interesuje... EOT

Dziękuję za wysłuchanie trola :P

Smacznych Jajek, udanej Wielkiej Nocy i Radości życzę :D

Odnośnik do komentarza

Ludzie, zachowujecie sie wyjatkowo smiesznie. Autorowi tematu chodzi wylacznie o to, czy nie uwazacie sie oszukani. Jezeli nie to po prostu to napiszcie. Po co piszecie te glupie teksty "konsola nie spelnila oczekiwan" "IMO jestes kolejnym fanboyem" etc. ? Czy to znaczy, ze nie mozna wysnuc konstruktywnej krytyki, tylko od razu przestac kupowac? Otoz odpowiedz brzmi nie. Jezeli ktos kupuje ta gazete od lat, jak najbardziej ma prawo wyrazic swoje zdanie. Nie zyjemy w ustroju totalitarnym, gdzie akceptowane jest wylacznie dobre zdanie, a krytyka jest be. Co mnie wyjatkowo rozsmieszylo, to teksty o fanboizmie i samej konsoli. Czy autor w ogole o tym pisal? Nie, on pisal o tradycji pisma. W pewnym sensie podzielam poglad autora, ale wiem, ze PSX by zbankrutowal, jezeli pisaliby wylacznie o konsolach PS, bo jest tez wielu innych czytelnikow innych konsol. I tyle. Czego nie potrafie zrozumiec, to ublizania autorowi za swoj poglad. Boli czy jest niewygodny?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

IMO- brakuje mi pisma na polskim rynku, dedykowanego wybranej platformie(nie wspomne o jaką mi chodzi :P ) . Dostrzegam niszę, zgromadzę tylko kapitał i juz niedługo "mój lokaj będzie odpalał cygara od banknotów o nominale 100$" :neko:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Kiedys to nazwa pochodzila od codename PlayStation-X. Jednak do dlugiego juz czasu ten X w nazwie jest napisany inna, czcionka, czy kolorem, w nawiazaniu do PlayStation-Xbox. Ale trzeba bylo isc za ciosem i nie odpuszczac nawet malym konsolom przenosnym - bedacym nota bene czesto uzupelnieniem "duzego" sprzetu.

 

Najwyrazniej jest jakis powod, ze w Polsce nie ma OPM. Skoro jednak wiekszosc gier wychodzi na wszystkie platformy, to w czym tak naprawde jest problem?

Odnośnik do komentarza

Ja sie w zadnym wypadku nie czuje oszukany, chociaz w pewnym sensie rozumiem Autora tematu... Ale od poczatku... dawno temu jak wychodzily konsole poprzedniej generacji (poprawcie mnie jesli sie myle) byla na ten temat "debata" w Extrimie czy zostac magazynem tylko o Playstation czy magazynem multiplatformowym jak sie skonczylo wszyscy wiemy, gdyby nie to watpie czy PE dotrwalby do dzisiejszych czasow :) ale zastanowmy sie nad jeszcze jedna sprawa... ilu z was graczy musialo sie przesiasc z jednej konsoli na druga? Ja przez to przechodzilem juz wiele razy i za kazdym razem sprawdzalem w Extrimie co nowego wychodzi na poszczegolne konsole, jakie sa plusy i minusy danej konsoli itp. dzieki temu z PSX przesiadlem sie na X360 przechodzac przez PS2 i X-Boxa. Teraz jestem zadowolony z tego wyboru chociaz PS3 kusi mnie Wipeoutem HD :D

 

Dlaczego PSX EXTREME to wciaz PSX EXTREME? Zmiana marki nie zawsze wychodzi na dobre ;) tak jakby zmienic teraz "Coca-Cola" na "Nuka-Cola" nie wszyscy by sie polapali i czesc osob by zrezygnowala z zakupu bo to nie jest to samo ;)

 

Pytasz jaki odsetek czytelnikow posiada konsole przenosne... ja znam 3 osoby ktore czytaja Extrima i maja X360 + PSP ;) moze ja mam takich znajomych no trudno ale wydaje mi sie ze calkiem sporo osob posiada PSP bo nie jest to super droga konsola a giery ma ciekawe i jest Wipeout! :D

Odnośnik do komentarza
Kiedys to nazwa pochodzila od codename PlayStation-X. Jednak do dlugiego juz czasu ten X w nazwie jest napisany inna, czcionka, czy kolorem, w nawiazaniu do PlayStation-Xbox. Ale trzeba bylo isc za ciosem i nie odpuszczac nawet malym konsolom przenosnym - bedacym nota bene czesto uzupelnieniem "duzego" sprzetu.

 

Najwyrazniej jest jakis powod, ze w Polsce nie ma OPM. Skoro jednak wiekszosc gier wychodzi na wszystkie platformy, to w czym tak naprawde jest problem?

 

 

Nie ma OPM- bo jest drogi i w naszych realiach upadłby bardzo szybko

Odnośnik do komentarza
Jaki odsetek czytelników ma Wii, DS, PSP się pytam? Pewnie znikomy, a dział POCKET w PE się rozrósł jakby to byla główna gałąź rozrywki w Polsce.

abys sie nie zdziwil, osobiscie znam wiecej osob co sa w posiadaniu ndsa tudziez psp i kupuja chetnie psx extrema, a nie sa w posiadaniu zadnych next genow, niz tych co wiem ze maja next geny i kupuja omawiana gazete

 

a co do dzialu pocket, czy my przypadkiem czytamy ta sama gazete? dzial ten jest bardzo znikomy, lakoniczne recenzje oraz ich straszliwie mala ilosc to jest to co ja widze w kazdym numerze i wrecz uwazam ze dzial o hendheldach powinien byc nieco bardziej powaznie traktowany

Odnośnik do komentarza
Gdyby PSX Extreme pisał wyłącznie o PS3 to by nie istaniał.

Człowieku obudź się, hegemonia PS już nie wróci i jak na razie PS3 znajduje się na ostatnim miejscu sprzedaży na świecie (może w Polsce jest odwrotnie, co nie zmienia faktu, że Xboxów też jest dużo).

A od kiedy to sprzedaż świadczy o popularności produktu? Poza tym jak weźmiesz odsetek PSone, PS2 i... PS3 to X-box może mu co najwyżej przyklasnąć i zawyć z rozpaczy. Bo marka jaką niesie za sobą MS nigdy nie dorówna solidności SONY i to jest fakt. Co się tyczy motywu, że temat ten powstać powinien za czasów, gdy ten zacząl wchodzić w fazę 'dreamcasta' to powiem jedno: Ja już się pogodziłem z faktem, że PSX Extreme pozostał PSx'em tylko z nazwy, ale to nie zmienia faktu, że ja jako wieloletni czytelnik muszę tolerować. Po prostu co było nie wróci, a zarabiać trzeba by przeżyć. Rozumiem. Dlatego skupiam się na magazynach, które potrafią mi donieść o sensownej ilości informacji bez potrzeby zaglądania pod spódniczkę MicroSoftu tudzież Nintendo. A wynużeniaKoso w tym temacie (parę linijek wyżej) uważam za tak głupie, że aż krzywdzące wizerunek merytoryczny swojego magazynu. Może właśnie o to chodzi by zacząć traktować swoich czytelników poważnie. My już nie mamy 15 lat, czarnych włosów i kręconych zębów. Jakby to powiedziała Doda z Elektrowni: Hell oU?

Tym postem żegnam się z tym magazynem i życze mu wiele sukcesów na biednym Polskim poletku. Oby Wasza hegemonia kiedyś mogła powrócić do PSX'a bez uszczerbku na nazwie.

Odnośnik do komentarza

O rany, a ja mam PS2 i X360. I co, mam kupować co miesiąc dwa magazyny traktujące o tych konsolach? Daj sobie siana, PE od dawna było, jest i będzie multiplatformowe. Poza tym czasami czytam o hitach z innych konsol. No popatrz! Tak też można... ale jestem dziwny, nie? Czytam o innej konsoli. No (pipi)ens grzech popełniłem.

Edytowane przez Bzdurski
Odnośnik do komentarza
Gdyby PSX Extreme pisał wyłącznie o PS3 to by nie istaniał.

Człowieku obudź się, hegemonia PS już nie wróci i jak na razie PS3 znajduje się na ostatnim miejscu sprzedaży na świecie (może w Polsce jest odwrotnie, co nie zmienia faktu, że Xboxów też jest dużo).

A od kiedy to sprzedaż świadczy o popularności produktu?

 

Yyyy..od "zawsze"?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...