Skocz do zawartości

Blur


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Splita niestety nie ruszałem, może na YT znajdziesz jakieś filmiki.

Póki co jest co robić w singlu i rzecz jasna w multi. Ze znalezieniem graczy nie ma problemu, choć jest ich na razie mniej niż tysiąc, ale nie ma tak, żeby nie było z kim grać*. Lagi występują jedynie okazjonalnie, niektórzy to chyba z Wysp Wielkanocnych się łączą i później dziwnie skaczą, ale to nie jest wina gry. Z resztą graczy jest bez lagów i naprawdę bezproblemowo to przebiega. Ogólnie rzecz biorąc multi to najlepszy tryb tej gry. Jest niezależny od singla, więc rzeczy odblokowane w singlu nie mają znaczenia gdy gra się w multi. Jest mnóstwo challengów, które dodają dodatkowe punkty. Są perki jak w Modern Warfare, sposób wybierania wyscigów przypomina ten z Mario Kart. Można włączyć grę, siedzieć w jednym pokoju i zrobić 30 wyścigów.

Nie można ustawić, żeby w multi jeździły boty. Ale nie ma takiej konieczności, prawie zawsze jest komplet. W singlu mamy gotowe eventy i nie można sobie ustawić, żeby jeździć na danym torze z danymi przeciwnikami. Jakoś to nie robi problemu bo eventów jest mnóstwo, a sama gra jest na tyle miodna, że po prostu śrubuje się wyniki. Po zrobieniu jakiegoś high scorie można wysłać przyjaciołom na Friendliście specjalne wyzwanie pobicia naszego wyniku. Oni mogą zrobić tak samo.

Jest tego mnóstwo, naprawdę nie wiem co jeszcze można dodać. Co do tej gwiazdki *, to motyw jest taki, że od premiery gry do tak mniej więcej przedwczoraj multi było prawie niegrywalne ( jakiś głupi problem z serwerami Bizzare, który freezował konsole i komputery PC). Po wydaniu patcha gra się świetnie, liczba graczy online się potroiła, a także na zachodnich forach czytam świetne recenzje gry i ludzi, którzy po szybkim znudzeniu Split Second sobie chwalą Blura właśnie za miodność i mnóstwo trybów przedłużających zabawę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam grę od wczoraj, cena jest na prawdę bardzo przystępna a jakby nie patrzeć niewiele minęło od premiery. Póki co pierwsze wrażenie bardzo pozytywne i widać, że rozgrywka szczególnie w singlu będzie bardzo wymagająca jeżeli chce się wszystko zaliczyć na hard co akurat zaliczam in plus bo ostatnio poziom trudności większości racerów jest śmieszny.

 

Jakby co to dodawać mnie na PSN chętnie zagram z rodakami w multi.

Odnośnik do komentarza

Texz pierwsze pytanie to bardziej do Ciebie.

 

Wiem, że grałeś w PGR4 ja to samo które swoją drogą uwielbiam. I teraz pytanie czy jest i przede wszystkim w jaki sposób można odczuć hmm "wpływ Pgr4" czuć ducha Pgr-a? Trochę nieprecyzyjne pytanie ale chyba wiesz o co chodzi.

 

I druga sprawa. W recenzjach, zapowiedziach cały cały czas mowa jest tylko o multi czy to znaczy, że singiel jest słaby? Potraktowany jak kwestia drugorzędna? Jest jakaś kariera czy co? Na czym ona polega? Bo multi jak multi ale przede wszystkim singiel dla mnie się liczy.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Słupek ja też odpowiem bo długo grałem w PGR (szczególnie 4 cz. na X360).

 

Wg mnie gra ma swój specyficzny charakter (który oczywiście nie każdemu może odpowiadać) przez co na pewno na dłużej zostanie w pamięci. Czuć świeżość w tytule i chociaż nie jest on jakimś niesamowitym objawieniem to kolejny dobry kawałek softu od twórców PGR'a i powinien się spodobać każdemu kto lubi ten rodzaj rozgrywki (chociaż tutaj model jazdy jest jeszcze bardziej uproszczony w stosunku do PGR, ale to tylko lepiej bo mamy czystą zręcznościówkę bez udziwnień).

 

Co do drugiej kwestii - Single Player jest na prawdę solidnie zrobiony (9 tak jakby kategorii a w każdej po kilka - kilkanaście konkurencji bo nie wiem jak jest w ramach postępu). Za każdy wyścig dostajesz określoną w zależności od tego jak jeździsz ilość "światełek" oraz liczbę fanów. Są poziomy(razem chyba 50) a za postępy dostajemy nowe fury i chyba za pokonywanie bossów dodatkowe ulepszenia do power-upów. Kariera jest dobrze zrobiona, rozbudowana ale czytelna i szybko można się połapać. Dodatkowo jak masz kogoś na playliście kto gra w Blura Twoje staty będą porównywane do znajomych (oczywiście leaderboardy są też oprócz tego). Można organizować friend challenge polegające na tym, że stawiasz znajomemu wyzwanie. Oprócz tego masa pojazdów, lokacji, tras itp. Na pewno singlem nikt się nie zawiedzie.

 

Gdyby ktoś miał o coś pytanie jeszcze to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza

Słupek ja też odpowiem bo długo grałem w PGR (szczególnie 4 cz. na X360).

 

Wg mnie gra ma swój specyficzny charakter (który oczywiście nie każdemu może odpowiadać) przez co na pewno na dłużej zostanie w pamięci. Czuć świeżość w tytule i chociaż nie jest on jakimś niesamowitym objawieniem to kolejny dobry kawałek softu od twórców PGR'a i powinien się spodobać każdemu kto lubi ten rodzaj rozgrywki (chociaż tutaj model jazdy jest jeszcze bardziej uproszczony w stosunku do PGR, ale to tylko lepiej bo mamy czystą zręcznościówkę bez udziwnień).

 

Co do drugiej kwestii - Single Player jest na prawdę solidnie zrobiony (9 tak jakby kategorii a w każdej po kilka - kilkanaście konkurencji bo nie wiem jak jest w ramach postępu). Za każdy wyścig dostajesz określoną w zależności od tego jak jeździsz ilość "światełek" oraz liczbę fanów. Są poziomy(razem chyba 50) a za postępy dostajemy nowe fury i chyba za pokonywanie bossów dodatkowe ulepszenia do power-upów. Kariera jest dobrze zrobiona, rozbudowana ale czytelna i szybko można się połapać. Dodatkowo jak masz kogoś na playliście kto gra w Blura Twoje staty będą porównywane do znajomych (oczywiście leaderboardy są też oprócz tego). Można organizować friend challenge polegające na tym, że stawiasz znajomemu wyzwanie. Oprócz tego masa pojazdów, lokacji, tras itp. Na pewno singlem nikt się nie zawiedzie.

 

Gdyby ktoś miał o coś pytanie jeszcze to służę pomocą.

 

Podpisuję się pod tymi słowami. Kariera jest zrobiona solidnie, z masą eventów do zaliczenia, a jak ktoś chce zdobywać w każdym z nich wszystkie "światełka" to trzeba się namęczyć, co jest IMO dużym plusem.

Chyba jak każdy tutaj kto grał/gra w Blur`a, polecam go z czystym sumieniem :thumbsup:

Edytowane przez butch.stein
Odnośnik do komentarza

@winner, pykasz na hardzie czy mediumie? Heh mamy te same, ale w innej kolejności zdobyte ;)

Mi już normal wystarcza, zaliczenie niektórych wyścigów z pierwszego tiera, na wszystkie światełka, dało mi się we znaki.

Gra ma jednak w sobie to coś, że nawet jeśli powtarza się dany wyścig n-ty raz dalej jest motywacja by to w końcu wykonać, bez cienia frustracji.

Również jeśli ktoś chętny na jakiś online, to mój ID jest pod avkiem :thumbsup:

Edytowane przez butch.stein
Odnośnik do komentarza

Jedyny minus kariery to to, że zbyt szybko dobijamy do 25 levelu. W multi maksymalny to bodajże 50 lv..

 

I jeszcze jedno, Blur ma świetnie przemyślaną kwestię trofeów. Przykładowo Sharp Shooter związany z dopałką - boltem, mamy do wykorzystania 3 (4 przy wykorzystaniu peerka), ta dopałka wystrzeliwuje przed nas, albo za nas pojedynczy pocisk, który spowalnia przeciwników (każda dopałka ma podobnie pomyślane trofeum).

Aby je zdobyć trzeba wykonać 4 rzeczy jak na przykład:

Trafić boltem nadlatujący w naszą stronę powerup. 50 razy.

Trafić na jednej dopałce 3 boltami 3 różne samochody.

Trafić pod rząd 4 boltami jeden samochód. Możliwe jest to po wykorzystaniu specjalnego peerka, który daje 4 bolty w jednym powerupie zamiast standardowych 3.

Zrobić "Fully Bolted" i zezłomować przeciwnika. Fully Bolted to seria 3 boltów pod rząd. Dostaje się za to niezłą premię do punktów.

Są też trofea związane z walką z bossami. Typowe dla PGR4 trofea związane z miejscówkami.

Tak wiem, że jest specjalny temat pod trofea, ale akurat w tej grze ich zdobywanie jest bezpośrednio wplątane w samą rozgrywkę i dale równie dużo frajdy jak zdobywanie kolejnych leveli.

pełna lista: http://www.ps3trophies.org/forum/blur/52337-blur-trophy-guide-road-map.html

Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinie.

 

To dobrze, że mimo wszystko jest singiel.

Waham, waham się niesamowicie z tym Blurem jak nic przydałoby się demko albo opcja poniżej 100 zł. wydaję się być najlepsza tzn. najbezpieczniejsza ;]

brac i sie nie zastanawiac...wszak opinie barci forumowych powinny wystarczyc :P...ja jak sie nie spodoba to pozostanie sprzedaz

wlasciwie to dziwi brak dema..strasznie malo osob kojarzy gre

Odnośnik do komentarza

A ktoś z szanownych forumowiczów którzy pogrywają w Blur'a grał może w Split Second (tylko chodzi mi o pełną wersję, nie o demo)?? A jeśli tak to moglibyście powiedzieć co wychodzi lepiej z tego pojedynku?

Mam obie gry i jeśli chodzi o singla to zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu S/S - podoba mi się ten rozpierdziel tras :) Natomiast Blur wygrywa w kwestii multi - to taki MW wyścigów. W Blurze nie podoba mi się to, że jest od cholery jakiś dziwnych samochodów terenowych - nie moje klimaty. To takie moje spostrzeżenia :)

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to prawdopodobnie pytanie nie na miejscu, ale czy w tą grę fajnie się gra na kierownicy? Wiem, że to jest arcade bardziej, no ale w Midnighta na kierze grało się całkiem całkiem. Na razie nie mam czasu na jakieś mega wymagające symulacje ;/, a chce się przy jakiejś ścigałce rozerwać.

Edytowane przez Guti
Odnośnik do komentarza

Ehe no przyznam dla wielu pytanie może wydawać się dziwne i bez sensu, ale sam lubię czasem "pyknąć" w arcade'ówki na kółku :). Przyznam że na moim DFP gra się całkiem ok, ale gra raczej stworzona została do pada ze względu właśnie m.in. na power-upy. Dla rekreacji jest spoko, ale tak na poważniej to raczej nie ma większego sensu (MC to co innego, tam to jest miód tak jak w NFS np.). No chyba, że kogoś bawi machanie łapskami na wszystkie strony i siłowanie się z kierownicą to niema sprawy :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...