Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację we wszystkim co mówisz,a szczególnie zastanawiające jest to:"wpadki oczywiscie sie beda zdarzac jak w poprzedniej FIFIE i beda to mecze w ktorych po prostu nic nie bedzie wchodzic."

 

Czasami dwoisz się i troisz,a męczysz się z jakimś średniakiem np. Hull City.Wydaje mi się,że im dłużej siedzę na szczycie tabeli,tym przeciwnicy grają lepiej,szybciej konstruują akcje.Poza tym nie widzę różnicy pomiędzy Klasą Światową a Legendarnym,choć odnoszę wrażenie,że na tym pierwszym gra się trudniej.

Odnośnik do komentarza

Masz rację we wszystkim co mówisz,a szczególnie zastanawiające jest to:"wpadki oczywiscie sie beda zdarzac jak w poprzedniej FIFIE i beda to mecze w ktorych po prostu nic nie bedzie wchodzic."

 

Czasami dwoisz się i troisz,a męczysz się z jakimś średniakiem np. Hull City.Wydaje mi się,że im dłużej siedzę na szczycie tabeli,tym przeciwnicy grają lepiej,szybciej konstruują akcje.Poza tym nie widzę różnicy pomiędzy Klasą Światową a Legendarnym,choć odnoszę wrażenie,że na tym pierwszym gra się trudniej.

hah, racja. w demie mialem okres, w ktorym musialem sie przestawic na zmiany w nowej FIFIE i nawet kilka meczy przegralem ;) na Legendarnym "komp" bardziej szanuje pilke i czeka az napastnicy wyjda na dobra pozycje. bardziej mysli.

 

kurcze, teraz kiedy jest arena musze rozkminic rzuty wolne - moja piete achillesowa z poprzednich odslon.

Odnośnik do komentarza

Na najwyższym poziomie trudności nie jest źle, da się grać w miarę przyjemnie, ale faktycznie, zawodowiec czy nawet klasa światowa to śmiech na sali czasami.

 

Już dzisiaj pierwsze wewnątrzpolskie sesyjki graliśmy z bartizem - bilans 1-1 :) Zapraszam kolejnych chętnych.

 

Jeszcze garść filmów ode mnie, które sprawiają, że moje mniemanie o tej grze rośnie:

 

http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/10073883 - wreszcie bramkarz może sfaulować gracza (co ciekawe, Reina przed chwilą obronił karnego i sfaulował dobijającego;D)

 

http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/10010408 - rykoszety WRESZCIE nie są taką rzadkością, w FIFA 09 nie spotkałem się często z takimi golami

Edytowane przez Saunter
Odnośnik do komentarza

mam pytanko do ludzi znających się w temacie. Czy to na pewno prawda że fifa 10 na pc jest znacznie gorsza od swoich odpowiedników na konsolach ??! Jeśli tak to dlaczego he ? inny team robi wersję pc czy co ?? Pytam się bo naprawdę jestem w szoku jak dowiaduję, że istnieją dwie różne wersje gry :blink:

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanko ? znaleźliście jakąś metodę na grę w obronie ? Bo ja już momentami nie wiem co robić ;/ przegrywam mecze 3-4, 2-3 itd. , bo przeciwnik potrafi mi wjechać do bramki z piłką po rajdzie jednym zawodnikiem przez pół boiska, od którego to zawodnika moi piłkarze odbijają się jak od ściany ;/ tak samo nie bardzo wiem jak przeciąć rozgrywanie akcji oponenta ;/ w f09 wystarczyło uważnie poruszać się z l2 i jak piłka leciała w okolicy piłkarza to ją przejmował ;/ a tutaj moi zawodnicy nie są dla podań przeciwnika żadną przeszkodą ;/ jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza

W obronie Twoi się odbijają jak od ściany ? To chyba w 09 tak było, bo w 10 jak np. w Anglii masz Terre'go i Ferdinanda w obronie to nawet CR9 przepychają na kilka metrów :) Chyba, że słabych obrońców masz to ciężko przepchnąć kogoś.

 

Jak ktoś chcę zagrać rankingowego/ sparing albo cokolwiek to pisać na PSN :P (zwykle gram Aston Villa, czasami Atletico albo jakaś repra)

Odnośnik do komentarza

Ja jako świeżak w FIFIE (przesiadka po dłuuugich latach grania w PES) chciałbym zadać parę pytań.

 

1. Jakie zwody są tutaj skuteczne na mijanie obrońców ? (jak je wykonać)

2. Mam wrażenie, że na ustawieniach domyślnych przez 'asystenta' moi napastnicy strzelają zawsze w bramkarza :| Podczas meczu mam kilka 100% sytuacji, a i tak nie mogę ich wykorzystać :/

3. Jak prawidłowo wykonywać rzuty wolne? (żeby była szansa na strzelenie bramki)

Odnośnik do komentarza

mam pytanko do ludzi znających się w temacie. Czy to na pewno prawda że fifa 10 na pc jest znacznie gorsza od swoich odpowiedników na konsolach ??! Jeśli tak to dlaczego he ? inny team robi wersję pc czy co ?? Pytam się bo naprawdę jestem w szoku jak dowiaduję, że istnieją dwie różne wersje gry :blink:

 

tak, Fifa na PC to zupełnie inna gra. Ustępuje tej z konsol na każdym polu- grafiki, gameplayu itd.

 

EA rok temu mówiło, że gdyby zrobić na PC taka samą grę jak na konsolę to zagrałoby w nią 5 % użytkowników PC- że niby miała miec gigantyczne wymagania sprzętowe. PC- towcy podniesli larum (bo nie oszukujmy się, współczesne PC zjadają konsolę sprzętowo) , EA wyłożyła kawę na ławę stwierdzając, że nie opłaca im się pakowac kasę w wersję PC- gdzie piractwo jest olbrzymie.

Odnośnik do komentarza

Toshirou,

1. Trzymając lewego triggera machnij dwa razy analogiem w lewo i prawo (wg kierunku biegu) - zawodnik zrobi piękny balans, po ktorym można odbić w lewo i kontynuować rajda. Warto też bawić się dwoma wciśniętymi triggerami.

2. Nawet przy asystencie decydujesz, w którą stronę uderzać - wychylasz analoga w kierunku do słupka, przy którym chcesz umieścić piłkę. Oczywiście można przesadzić :)

3. Wszystko to kwestia wyczucia - zawodnika, piłki i odległości.

Odnośnik do komentarza
1. Trzymając lewego triggera machnij dwa razy analogiem w lewo i prawo (wg kierunku biegu) - zawodnik zrobi piękny balans, po ktorym można odbić w lewo i kontynuować rajda. Warto też bawić się dwoma wciśniętymi triggerami.

 

 

Co to te triggery ?

 

 

I jeszcze jedno, podczas gry gdy wciskam SELECT pojawiają się jakieś znaczki (Strzałka do przodu w tył i kreska)

 

Co one oznaczają ?

Odnośnik do komentarza
1. Trzymając lewego triggera machnij dwa razy analogiem w lewo i prawo (wg kierunku biegu) - zawodnik zrobi piękny balans, po ktorym można odbić w lewo i kontynuować rajda. Warto też bawić się dwoma wciśniętymi triggerami.

 

 

Co to te triggery ?

 

 

I jeszcze jedno, podczas gry gdy wciskam SELECT pojawiają się jakieś znaczki (Strzałka do przodu w tył i kreska)

 

Co one oznaczają ?

L2 i R2 dla PS3 albo LT i RT dla Xboxa 360 ;)

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanko ? znaleźliście jakąś metodę na grę w obronie ? Bo ja już momentami nie wiem co robić ;/ przegrywam mecze 3-4, 2-3 itd. , bo przeciwnik potrafi mi wjechać do bramki z piłką po rajdzie jednym zawodnikiem przez pół boiska, od którego to zawodnika moi piłkarze odbijają się jak od ściany ;/ tak samo nie bardzo wiem jak przeciąć rozgrywanie akcji oponenta ;/ w f09 wystarczyło uważnie poruszać się z l2 i jak piłka leciała w okolicy piłkarza to ją przejmował ;/ a tutaj moi zawodnicy nie są dla podań przeciwnika żadną przeszkodą ;/ jakieś sugestie ?

 

X powinien starczyc jak sie dobrze ustawisz. W ostatecznosci zawsze masz wslizg, ktory jest skuteczniejszy niz w dziewiatce.

Odnośnik do komentarza

Toshirou,

1. Trzymając lewego triggera machnij dwa razy analogiem w lewo i prawo (wg kierunku biegu) - zawodnik zrobi piękny balans, po ktorym można odbić w lewo i kontynuować rajda. Warto też bawić się dwoma wciśniętymi triggerami.

2. Nawet przy asystencie decydujesz, w którą stronę uderzać - wychylasz analoga w kierunku do słupka, przy którym chcesz umieścić piłkę. Oczywiście można przesadzić :)

3. Wszystko to kwestia wyczucia - zawodnika, piłki i odległości.

 

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)

 

 

Jeszcze odnośnie pytania pierwszego, to rozumiem, że jeżeli biegnę w lewo to wychylam analoga w górę i w dół, tak? Poza tym, dwa wciśnięte triggery i wychylenie lewego analoga w lewo i prawo, tak?

Odnośnik do komentarza

 

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)

 

 

Jeszcze odnośnie pytania pierwszego, to rozumiem, że jeżeli biegnę w lewo to wychylam analoga w górę i w dół, tak? Poza tym, dwa wciśnięte triggery i wychylenie lewego analoga w lewo i prawo, tak?

 

Tak, w górę i w dół. Spróbuj 2xgóra (ew. 2x dół) - to też balans. Góra, dół działa chyba mniej skutecznie. Przy dwóch wciśniętych triggerach (360) bądź L1/R1 (PS3) nie musisz majtać analogiem, po prostu wyczuj ruch.

Odnośnik do komentarza

Nie no, bez kitu- jak mogli tak osłabic strzały głową?

 

Wrzucam w pole karne, mając przeswiadczenie, że nic z tego nie bedzie :unsure: Gram Chelsea (rankingowe tylko tym teamem, na szczęscie w 2010 The Blues nie są tak popularni) i taki Drogba powinien brylować w grze głową a....nie bryluje. Jak już wygra powietrzny pojedynek to na ogół...oddaje strzał niecelny (głową)

Odnośnik do komentarza

mam pytanko do ludzi znających się w temacie. Czy to na pewno prawda że fifa 10 na pc jest znacznie gorsza od swoich odpowiedników na konsolach ??! Jeśli tak to dlaczego he ? inny team robi wersję pc czy co ?? Pytam się bo naprawdę jestem w szoku jak dowiaduję, że istnieją dwie różne wersje gry :blink:

 

tak, Fifa na PC to zupełnie inna gra. Ustępuje tej z konsol na każdym polu- grafiki, gameplayu itd.

 

EA rok temu mówiło, że gdyby zrobić na PC taka samą grę jak na konsolę to zagrałoby w nią 5 % użytkowników PC- że niby miała miec gigantyczne wymagania sprzętowe. PC- towcy podniesli larum (bo nie oszukujmy się, współczesne PC zjadają konsolę sprzętowo) , EA wyłożyła kawę na ławę stwierdzając, że nie opłaca im się pakowac kasę w wersję PC- gdzie piractwo jest olbrzymie.

 

 

Orson grałeś w wersje pc ? możesz mi napisać jakie dokładnie są różnice w gamepleyu itd. w porównaniu z wersją konsolową ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...