Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

grzes_l - chciałem napisać posta o tej grze podobnego do Twojego, ale jak widzę wyręczyłeś mnie i wymieniłem praktycznie to samo, co ja zauważyłem + kilka innych. Pjona, myślisz jak ja jeśli chodzi o tę grę ;].

 

Ja czuję lekki niedosyt. Nie zrozumcie mnie źle, jaram się tą grą jak nigdy inną od czasów PES5, ale spodziewałem się czegoś lekko innego, w FIFA 09 jakoś bardziej czuło się geniusz, tutaj troszkę tej starej fifowatości wkradło.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, multi. Offline mnie nie kręci, bo spokojnie ogrywam AI, ale online dostaje manto 4:0. Nie piszcie "ćwiczyć, ćwiczyć", bo offline sie nie da. Komputer nie ma takich zagrań, przejęć piłki jak człowiek na live. Dajcie jakieś drobne tipy. np. jak łatwo przejmować piłki, jak nie dopuścić drugiego gracza w pole karne itp.

Odnośnik do komentarza

No jak mnie w(pipi)ia jak jakaś pała przejmuje mi piłkę w polu karnym i strzela gola. Wybić nie idzie, bo zrobię wślizg i będzie karny. Podać nie, bo przejmie. Ech... Ludzie podają jak chcą a jak ja podam to już przejmą.

Nedwed: nie spamuj. Jest taka możliwość, bodajże trzeba zagrać w Be a pro online, tak było przynajmniej w 09. Zamiast wybrać zawodnika którym się będzie kierowało dawało się 'obojętnie'. 2 na 2 była radocha, ale 2 na 1 to już trudniej dla tych pierwszych.

I głupi system leveli. Zbyt się rozbrykałem na początku i mam teraz 12 lvl i dostaję cały czas.

 

No właśnie, multi. Offline mnie nie kręci, bo spokojnie ogrywam AI, ale online dostaje manto 4:0. Nie piszcie "ćwiczyć, ćwiczyć", bo offline sie nie da. Komputer nie ma takich zagrań, przejęć piłki jak człowiek na live. Dajcie jakieś drobne tipy. np. jak łatwo przejmować piłki, jak nie dopuścić drugiego gracza w pole karne itp.

 

Misiek, misiek... ;)

Nikt nie chce napisać takich rad, bo nikomu się nie chce lub jest to trudne do wytłumaczenia. Spróbuję jakoś łopatologicznie swoje rady podać:

-Jakbyś nie wiedział, to trzymając A i B piłkę bedzie próbwać zabrać 2 zawodników. Jednakże wtedy przeciwnik poda do partnera i jesteś 2 zawodników w plecy w obronie. Dlatego też gdy typ biegnie samotnie na bramę a ty jesteś przed nim nie duś A jak wariat tylko stój i powoli się przybliżaj. Typ bedzie miał mindfucka co zrobić :P

-Jak pada podanie od razu zmieniaj zawodnika na tego który jest najbliżej piłki,

-korzystaj z LB+Y, good shit

-kontroluj tempo za pomocą LT, LT+RT, RT i samym chodem bez naciskania niczego. Gdy jesteś sam grzej z RT, gdy jest kocioł w polu karnym przeciwnika LT, itp.

-nakierowuj piłkarzy przy dośrodkowaniach na główki trzymając A lub B, w 09 sami biegli tam gdzie wyląduje piłka i wystarczyło w odpowiedniej chwili nacisnąć B(ech... :wub: )

Edytowane przez Nadrill
Odnośnik do komentarza

No jak mnie w(pipi)ia jak jakaś pała przejmuje mi piłkę w polu karnym i strzela gola. Wybić nie idzie, bo zrobię wślizg i będzie karny. Podać nie, bo przejmie. Ech... Ludzie podają jak chcą a jak ja podam to już przejmą.

 

O czymś takim właśnie mówię. Zachodzę napastnika od 4 stron, koleś mija całą linię obrony, strzela i trafia, mając bramkarza przed nosem, a ja nie potrafię minąć choćby jednego, bo co mnie tylko jakiś obrońca dotknie, kończy się to przejęciem piłki.

Edytowane przez Tosh
Odnośnik do komentarza

Echhh. Mój entuzjazm względem tej gry przemija z każdym kolejnym dniem i meczem w trybie online (nie bawi mnie granie z CPU). Custom tactics niby nie ma, ale nadal można robić anty-futbolowe taktyki w stylu 8-1-1. Do tego doliczyć należy randoma większego niż w PESie, debilnych bramkarzy oraz obrońców, którzy nigdy nie grają na spalonego, Drogbę i jemu podobnych przepychających barkami autobusy, ludzi uciekających z gry, gdy przegrywają i niedostających kar za to, fatalnie działające przełączanie zawodników, PESowe "pomaganie" przy strzałach, hokejowe wyniki w meczach online (5-4 to standard) oraz gorszą grafikę niż w Fifie 09. Dopóki nie naprawią choćby części bugów to ja podziękuję za taki produkt <_<

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak można pisać, że ta Fifa ma naloty ze starych odsłon. Miód dosłownie wylewa się z ekranu, tak jak to było kiedyś za czasów PES 3 i 5.

Konstruowanie składnych akcji to coś pięknego, kontrola nad zawodnikami jest zdecydowanie lepsza niż w 09. Przeżuty na drugą stronę boiska wreszcie nabrały dynamiki, strzały z za pola karnego również. Animacja piłkarzy zasługuje na Nobla :D Kapitalnie wyglądają sytuacje, kiedy chcemy podać do zawodnika, który jest ustawiony dalej, ale na jego drodze stoi inny i aby nie przeszkodzić podnosi nogę nad piłką.

Odwołuję wszystkie bluzgi na pada od 360-ki. Po rozegraniu kilkudziesięciu spotkań czuję się jak w domu :) Powiem więcej - analog jest zdecydowanie lepszy niż ten w DS3, palec się tak z niego nie ześlizguje.

Odnośnik do komentarza

Ja tez zaczynam wreszcie czuc moc u siebie.

 

Wzialem do siebie rady Nadrilla (glownie te w obronie) i bardzo postawilem na koncentracje w czasie gry. Przestalem zwracac uwage na wynik, zaczalem bardziej na gre i piekne gole zaczely wpadac nie do mojej bramy.

 

W poprzedniej edycji mialem odruch wcisniecia sprintu jak tylko pilka ladowala mi pod nogami. Tam czesto dalo sie oszukac i zgubic obronce kryjacego w ten sposob. Tutaj to murowana strata, sprint mozna naciskac tylko gdy juz jestesmy w miare bezpieczni, badz mamy obronce za plecami.

 

Nawet Messi zaczyna mi grac ;) .

 

W grach w sieci szczegolnie nie oplaca sie uzywac sprintu. Wczoraj to nie moglem wyjsc ze swojego pola karnego wrecz, bo koles byl od razu przy kazdym moim zawodniku...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Gry piłkarskie mają to do siebie, że nie da się w nie od razu tłuc na najwyższym możliwym poziomie. To co na pierwszy rzut oka może się wydawać takie samo jak w poprzedniej odsłonie, po rozegraniu kilkudziesięciu meczyków zaczyna wyglądać zupełnie inaczej. Tak samo nie ma co narzekać, że w 09 mogłem to i to, a teraz nic z tego. Trza ćwiczyć i powoli odkrywać nowe możliwości jakie dali nam twórcy w nowej grze. Właśnie stopniowe odkrywanie kolejnych smaczków sprawia, że Fifa 10 to obecnie najlepsza piłka na rynku. Gdyby nie sentymenty do starych, świetnych Pro Evo to powiedziałbym nawet, że to najlepsza gra piłkarska w historii.

 

A wady? Fifa 10 posiada je jak każda gra.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

"Gry piłkarskie mają to do siebie, że nie da się w nie od razu tłuc na najwyższym możliwym poziomie" Naprawdę? Ja od początku gram na Legend i z komputerem po ok 60 meczach przegrałem zaledwie 2,a w FIFE09 grałem na amatorze dla achievmentów,więc można powiedzieć,ze zaczynałem od zera.Jeśli ktoś od wielu lat gra w gry futbolowe,to bardzo szybko łapie "co do czego".

Odnośnik do komentarza

Echhh. Mój entuzjazm względem tej gry przemija z każdym kolejnym dniem i meczem w trybie online (nie bawi mnie granie z CPU). Custom tactics niby nie ma, ale nadal można robić anty-futbolowe taktyki w stylu 8-1-1. Do tego doliczyć należy randoma większego niż w PESie, debilnych bramkarzy oraz obrońców, którzy nigdy nie grają na spalonego, Drogbę i jemu podobnych przepychających barkami autobusy, ludzi uciekających z gry, gdy przegrywają i niedostających kar za to, fatalnie działające przełączanie zawodników, PESowe "pomaganie" przy strzałach, hokejowe wyniki w meczach online (5-4 to standard) oraz gorszą grafikę niż w Fifie 09. Dopóki nie naprawią choćby części bugów to ja podziękuję za taki produkt <_<

 

Przecież asysty możesz sobie wyłaczyć.

Odnośnik do komentarza

co do online i defensywy :

 

poprawiłem swoją gre w obronie jedną prostą rzeczą - nie przełączam się na środkowych obrońców i trzymam się pozycji, można spokojnie zostawić pozycjonowanie cpu, a ty w tym czasie możesz coś zrobić DMFem, niech się gościu martwi jak to ominąć ; podwajanie kółkiem też się przydaje szczególnie na bokach

 

przydaje się też znać dobre i złe strony swoich zawodników, wiecie już że Puyol i Pique to ściana ale np taki Maicon to koks totalny - praktycznie nie do przejścia, przechodza go pieknie Kaką a on dogania i tak rozpycha że Ricky jest na aucie :P natomiast Marcelo to cienias straszny - to na tych co nie wiedzą jak ugryźć Real

 

z tymi levelami to faktycznie nieciekawie bo przy lvl 14 i w górę nie wylosuje ci już nooba, jest troszkę większe wyzwanie, nie to co w 09 gdzie losowało ci nooby cały rok :]

Odnośnik do komentarza

"Gry piłkarskie mają to do siebie, że nie da się w nie od razu tłuc na najwyższym możliwym poziomie" Naprawdę? Ja od początku gram na Legend i z komputerem po ok 60 meczach przegrałem zaledwie 2,a w FIFE09 grałem na amatorze dla achievmentów,więc można powiedzieć,ze zaczynałem od zera.Jeśli ktoś od wielu lat gra w gry futbolowe,to bardzo szybko łapie "co do czego".

 

Chyba źle mnie zrozumiałeś.

Czy po tych 60 meczach rozgryzłeś w 100% mechanikę rozgrywki i gra nie ma już przed Tobą żadnych tajemnic?

 

A co do najwyższego poziomu, to nie miałem na myśli stopnia trudności gry, tylko klasę jaką prezentujesz podczas rozgrywania meczu, czyli wykonywanie różnych trudnych zagrań i dużej skuteczności kończenia akcji. Oczywiście z żywym przeciwnikiem.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

 

z tymi levelami to faktycznie nieciekawie bo przy lvl 14 i w górę nie wylosuje ci już nooba, jest troszkę większe wyzwanie, nie to co w 09 gdzie losowało ci nooby cały rok :]

 

Właśnie, właśnie, i dlatego od dwóch dni dostaję baty. Jakaś niemoc mnie dopadła, 8 porazek, zwycięstw 0... <_<

Odnośnik do komentarza

wchodzisz w replay i trójkąt - uploaduje gola na twój profil na easportsfootball.com , działa tylko offline

 

a tutaj macie niezły freekick tutorial

http://www.guiltygamer.com/tutorials/fifa-10/fifa-10-free-kick-tutorial-part-1

 

no i niusik - FIFA10 jest najszybciej sprzedającą się grą sportową ever

 

Electronic Arts has said that FIFA 10 has become the fastest-selling sports game of all time, with 1.7 million units sold in its first week.

 

btw ma być jeszcze jeden patch który naprawi zrywanie połączenia online (winna temu jest długa lista friends na PSN)

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

A czemu nikt nie pisze o Virtual Pro? Mnie ten tryb jak na razie najbardziej wciągnął. Accomplishments, gra w klubie oraz w pojedynkę- Be a Pro w końcu ma jakiś większy sens. Pochwalę się: dzisiaj z jakimiś randomowymi typkami zawaliłem 5 bramek moim ziomkiem (nazywa się on kubek fkubek zaje.bongo vel. Rasiak vel. Boniek i dzierży na głowie hełm niczym Petr Cech) oraz jedną asystę- moje górne podanie na dobieg + wolej napastnika, moja najładniejsza bramka jak dotąd.

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza

Musisz być połączony z Xbox Live!/PSN, wtedy gra wysyła replay na serwery EA, nie da się zapisać powtórki na dysk ;f.

W przypadku Live również Golda.:) Co z tego,że wyszedł patch z Santiago Bernabeu,kiedy domyślny stadion Realu to nadal Chamartin i nie da się go zmienić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...