Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

W przeciwieństwie do udzielających się tutaj marud, mi gra się wyśmienicie. Sama rozgrywka jak dla mnie rządzi (dałoby się przyczepić do bramkarzy w co niektórych sytuacjach), online bez opóźnień, świetne animacje i świetnie oddane prawa fizyki - dla mnie futbol idealny :].

 

 

Mysle, ze osoby narzekajace graly jednym/dwoma schematami w 09 (jak to kiedys kobik opisal swoja gre), wtkorzystujac tez przy tym bledy gry, teraz im to samo juz nie wychodzi i jest frustracja. Wlasnie schematy akcji zabijaly 09, po kilkuset meczach mozna bylo przewidziec niemalze kazde zagranie, przez co mecze wygladaly bardzo podobnie do siebie. No nic, ja jeszcze tydzien musze poczekac i sam ocenie, ale nadal nastawiony jestem pozytywnie.

Oczywiście,bo jak ktoś widzi wady w fife to albo jest marudą,albo nie umie grać.Coraz lepiej,może ukrzyżujcie od razu tych co mają jakieś "ale" do piłki EA?

 

 

Ader identycznie jest w temacie o PES:-)

 

.

Odnośnik do komentarza

Ja generalnie nie pieję już z zachwytu. Tutaj są jeszcze większe schematy. Bo żeby padła bramka trzeba się tak ustawić, że 95% akcji kończy się w ten sam sposób. Bomby z daleka wchodzą raz na ruski rok. W ogóle Juventus jest osłabiony i to bardzo, a tuzami futbolu grać nie będę - bo grając nimi skill jest zbędny.

 

http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/11065225

 

Mi też się gra coraz lepiej, strzały z daleka wchodzą, ale nie zawsze(zapakowałem Błaszczykowskim w okienko z dzikiego kąta :thumbsup: ) Jest bardzo przyjemnie, szkoda, że dalej jest to trochę wersja beta.

Odnośnik do komentarza

Właśnie.

Śmieszy mnie to, że narzekają osoby, które są słabe w tę grę, śmieszy, ale nie dziwi.

Nie możecie akcji składnej przeprowadzić, zaś przeciwnikowi wszystko wychodzi? Jaki z tego wniosek? da się? da.

Nie możecie strzelić bomby z dystansu? raz na ruski rok? No to rzeczywiście, nie ma co, skill jest muszę wam powiedzieć.

 

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz. To, że Wy nie możecie czegoś zrobić, nie oznacza wcale, iż jest to awykonalne i niemożliwe do zrobienia.

Odnośnik do komentarza

Właśnie.

Śmieszy mnie to, że narzekają osoby, które są słabe w tę grę, śmieszy, ale nie dziwi.

Nie możecie akcji składnej przeprowadzić, zaś przeciwnikowi wszystko wychodzi? Jaki z tego wniosek? da się? da.

Nie możecie strzelić bomby z dystansu? raz na ruski rok? No to rzeczywiście, nie ma co, skill jest muszę wam powiedzieć.

 

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz. To, że Wy nie możecie czegoś zrobić, nie oznacza wcale, iż jest to awykonalne i niemożliwe do zrobienia.

 

śmieszne jest twe założenie- że niby jeśli ktoś narzeka to nie potrafi grać <_<

 

Którą to pozycję zajmujesz w rankingu, pochwal się MISRTZU FIFY?

 

Enyway- może ty mi powiesz (lub ktokolwiek) czy istnieje wyjście z tej sytuacji:

 

 

Lewy i prawy obrońca, niezaleznie od przypisanych strzałek- wybiega daleko do przodu. Zbyt łatwo posłac za niego prostopadłą piłkę. Dlatego próbuje ustawić defensywę tak, by każdy z defensorów grał na pozycji "środkowy obrońca" (wtedy stoi w obronie, nie wybiega zbyt daleko).

 

Tyle, ze gra mi to uniemożliwia. Nosz K.u.rwa to EA ma decydować jak będę grał w obronie? Udało mi się ścisnąć tak defensorów ze grający na prawej stronie Bosingwa (gram Chelsea) ma rolę środkowego obrońcy. Przestał biegac do przodu. Ale za nic nie mogę uczynić tego z lewym defensorem. Gdy na ekranie formacji przesuwam go w środek pola, by przypisać "środkowy obrońca" gra wyświetla komunikat- brak miejsca w tej strefie boiska.

 

Jest sposób by to obejść?

 

Swoją drogą co za cyrk.

Odnośnik do komentarza

Moje założenie nie jest śmieszne, a prawdziwe.

 

mój ranking? Ja jestem koło 6 tyś. miejsca w rankingu, kolego. Co prawda było tak dwa dni temu, kiedy ostatnio grałem online. Teraz pewnie poleciałem koło 7 tyś.

 

A co do problemu. Ja nie wiem, nie mam takiego problemu. Nie wyobrażam sobie gry bez bocznych obrońców, w końcu to oni często pomagają w akcjach ofensywnych.

Odnośnik do komentarza

mam rank 2000 z groszami, ale co z tego? Fifa nie rajcuje jak powinna. Tylko świnia nie zmienia poglądów. Gra się fajnie ale wkurzają zagrania które w "symulacji" nie powinny mieć miejsca. Skill mam ponad normę ale sama gra i jej system mi nie odpowiada. (pipi)a mam tą grę to wyciągam to co mi nie siedzi, mam prawo wygłaszać różnego typu herezje. Shift - jest super, Shift - jest daremny. Ile ludzi tyle opinii.

Odnośnik do komentarza

Właśnie.

Śmieszy mnie to, że narzekają osoby, które są słabe w tę grę, śmieszy, ale nie dziwi.

Nie możecie akcji składnej przeprowadzić, zaś przeciwnikowi wszystko wychodzi? Jaki z tego wniosek? da się? da.

Nie możecie strzelić bomby z dystansu? raz na ruski rok? No to rzeczywiście, nie ma co, skill jest muszę wam powiedzieć.

 

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz. To, że Wy nie możecie czegoś zrobić, nie oznacza wcale, iż jest to awykonalne i niemożliwe do zrobienia.

 

śmieszne jest twe założenie- że niby jeśli ktoś narzeka to nie potrafi grać <_<

 

Którą to pozycję zajmujesz w rankingu, pochwal się MISRTZU FIFY?

 

Enyway- może ty mi powiesz (lub ktokolwiek) czy istnieje wyjście z tej sytuacji:

 

 

Lewy i prawy obrońca, niezaleznie od przypisanych strzałek- wybiega daleko do przodu. Zbyt łatwo posłac za niego prostopadłą piłkę. Dlatego próbuje ustawić defensywę tak, by każdy z defensorów grał na pozycji "środkowy obrońca" (wtedy stoi w obronie, nie wybiega zbyt daleko).

 

Tyle, ze gra mi to uniemożliwia. Nosz K.u.rwa to EA ma decydować jak będę grał w obronie? Udało mi się ścisnąć tak defensorów ze grający na prawej stronie Bosingwa (gram Chelsea) ma rolę środkowego obrońcy. Przestał biegac do przodu. Ale za nic nie mogę uczynić tego z lewym defensorem. Gdy na ekranie formacji przesuwam go w środek pola, by przypisać "środkowy obrońca" gra wyświetla komunikat- brak miejsca w tej strefie boiska.

 

Jest sposób by to obejść?

 

Swoją drogą co za cyrk.

czemu chcesz tak bardzo defensywnie grac skrzydlami? calkowicie zabijasz tym najwazniejsze cechy Bosingwy i Cole'a.

Odnośnik do komentarza

mam parę pytań za sensowne odpowiedzi z góry dziękuję ;) do rzeczy :

 

1. Co daje to pace control, jak zauważyć , że to działa, jak sie wykonuje , kiedy to wykonwyać?

2. Czy wy też macie w ciągu dnia latency pomarańczowe? Ja wchodzę, żeby pograć tylko późnym wieczorem bo tylko wtedy nie wiedzieć czemu mam zielone..

3. Czy często was wywala z gry poprzez zerwane połączenie? U mnie kilka razy dziennie to się zdarza.. Od czego to zależy? Wina mojego łącza?

Odnośnik do komentarza

czemu chcesz tak bardzo defensywnie grac skrzydlami? calkowicie zabijasz tym najwazniejsze cechy Bosingwy i Cole'a.

 

Oczywiście masz rację, ale uwielbiam defensywną grę- a w tym przypadku EA zadecydowało jak mam grać.

 

 

Ktoś pytał wyżej czemu skreślam PES'a przed premierą. Jasne, wypowiadam się na podstawie dema ale nie sądzę by zmienili podstawowe założenia, które wogóle mi nie przypasiły. A co mi się nie podobało?

 

- sttrzały. Wg mnie ZA MOCNE, nie mające nic wspólnego z prawdziwym futbolem. (jak się komuś mogą podobać to ja nie wiem, btw piłkarz nie potrzebuje czasu by "złożyć się " do uderzenia, bokiem do bramki wali petardę- wtf)

 

- podania- za szybkie, przypominające hokej.

Odnośnik do komentarza

mam parę pytań za sensowne odpowiedzi z góry dziękuję ;) do rzeczy :

 

1. Co daje to pace control, jak zauważyć , że to działa, jak sie wykonuje , kiedy to wykonwyać?

2. Czy wy też macie w ciągu dnia latency pomarańczowe? Ja wchodzę, żeby pograć tylko późnym wieczorem bo tylko wtedy nie wiedzieć czemu mam zielone..

3. Czy często was wywala z gry poprzez zerwane połączenie? U mnie kilka razy dziennie to się zdarza.. Od czego to zależy? Wina mojego łącza?

 

1. To jest skilled dribbling, trzymasz L2+R2 i sobie chodzisz, uzyteczne do krótkich kiwek albo do holowania (np. na skrzydle trzymasz prawo i po chwili puszczasz L2 żeby polecieć do boku) ; jeden trik pod skilled dr. to szybkie lewo-prawo (albo prawo-lewo)

 

jest dużo lepszy sposób na szybka kiwkę i wyglada on tak :

 

 

żeby tak zrobić musisz iść po skosie na obrońcę (bez żadnych dodatkowych przycisków) i będąc blisko niego dajesz prawy stick w prawo i odbijesz fajnie do boku, bardzo proste i przydatne, bardzo często otwieram sobie tak drogę do bramki no i jak chcecie zrobić trochę wiatru na skrzydle to musicie to umieć :)

 

2. u mnie to zalezy z kim sie łaczę, generalnie hiszpanie i francuzi mają słaby net także z nimi jest różnie, reszta Europy ok)

 

3. niestety tak, ale już wiedzą o tym problemie, ma być patch

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie - jaki zwód stosujecie przy 1 vs. 1 (ale nie z bramkarzem)? Bo czasem uda mi się wypracować piłkę z kontry i mam sytuację, że jestem na środku boiska ja z piłką i dwóch obrońców, przy czym tylko jednego wystarczy przejść, żeby mieć długą prostą i sam na sam, a ja jak ostatni cep wpadam na niego albo próbuję coś trikować i kończy się odbiorem mi piłki. Co stosujecie w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Dobra, pograłem trochę i cośtam mogę się wypowiedzieć.

 

Najpierw pomarudzę. Już mi się to nie podobało w FIFIE09 i tutaj nic się nie zmieniło. Interfejst jest po prostu zly. Ja tam mam w (pipi)e te wszystkie animacje, przejścia, muzyczki, ujęcia stadionów. Ja chcę, żeby ekrany zmieniały się w ułamku sekundy. Ja chcę, żeby wszystko szybko działało. Ogólnie irytuje mnie strasznie, jak wciskam pauzę i chcę zrobić zmiany, to muszę najpierw poczekać sekundę aż menu wjedzie sobie na ekran, a potem każde wejście w podmenu też jest z lagiem. Tak samo gównianie było w 09. Nie wiem, czy nikt nie zwrócił na to uwagę EA, czy co, mnie w każdym razie denerwuje. PES pod tym względem był zawsze lata świetlne przed FIFĄ - tam wszystko było bez lagów. Dalej - zarządzanie drużyną, znowu kiepskie. Znaczy się nie jest złe, ale jestem przyzwyczajony do za(pipi)iście przejrzystych menusów z PESa i prównując - FIFA pod tym względem reprezentuje biedę. W PESie od razu było widać kto jest dobry, a kto jest pasterzem, bo statystyki były pokolorowane. No i jakoś lepiej były rozmieszczone. I więcej się ich mieściło na jednym ekranie. A w FIFIE nic nie widać tak od razu, trzeba się przebijać przez to cholernie lagujące menu. No nie cierpię tego. Ogólnie pod tym względem PES rządzi a FIFA śmierdzi. Powtórki znowu są beznadziejne, denerwuje mnie, że jak na treningu np. rzutów wolnych chcę zmienić zawodnika, to muszę wychodzić z tego trybu i w menu zmieniać. No jest ogólnie parę rzeczy, które projektowały chyba panie z dziekanatu, bo są denerwujące i niewygodne. Więcej nie pamiętam (na tę chwilę), więc...

 

Przechodzimy do plusów. No ogólnie jestem zachwycony nową FIFĄ. Gra się po prostu świetnie. Mam syndrom "jeszcze jednego meczu". Animacje są jeszcze lepsze niż w 09, wrzutki są jeszcze lepsze, strzały są lepsze, no wszystko po prostu. Drybling 360 mnie denerwuje trochę, bo nigdy nie wiem czy zawodnik będzie biegł prosto, czy może lekko skręci, ale tu winę zwalam na beznadziejnego pada od Xa, który DSowi może possać analoga. Ogólnie to na razie jestem słaby, bo czasem przegrywam z kompem, ale mimo wszystko gra mi się niesamowicie podoba. No mogę jeszcze tylko ponarzekać na 2 rzeczy:

Po pierwsze: strzały. Nie wiem czy to ja nie umiem, czy to po prostu tak jest, ale bomby z dystansu znowu nie wchodzą. Przynajmniej mi. No po prostu nie umiem. Zaraz ktoś napisze: "nie umiesz". Tak - nie umiem. Za to genialnie wchodzą parabole z wciśniętym finesse shot. Doprowadziło to do sytuacji, w której z dystansu nie opłaca mi się strzelać bez RT (R1). Bez RT nie strzeliłem żadnej bramki zza pola nawet Gerrardem. Z RT strzeliłem nawet Mascheranem. Niech mi ktoś zrobi jakiś tutorial walenia bomb może...

Po drugie: brakuje mi jednej statystyki - key pass albo coś podobnego. Ogólnie chodzi o to, że taki np. Mascherano ma passing na 90 albo jakoś podobnie. Zgadza się, potrafi on w rzeczywistości celnie podać do partnera. Tylko że w FIFIE można nim dzięki temu świetnie wypuszczać napastników podaniem na dobieg - piłka jest czasami fajnie podkręcana i z niczego potrafi robić sytuację sam na sam. Tylko że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, bo w rzeczywistości Mascherano potrafi celnie podać do najbliższego partnera, ale keypassów już nie zrobi bo jest defensywnym pomocnikiem a nie rozgrywającym. Niestety w FIFIE za te dwie rzeczy odpowiada jedna statystyka, a nie powinna.

Więcej chyba nie będę marudził, bo oprócz tego jest po prostu świetnie. Zagrania 1-2 już tak nie działają - trzeba kombinować. Wrzutki są jeszcze lepsze, ale gole z główki teraz trudniej strzelać, co nie znaczy że się nie da - DA SIĘ. Średnio jedną w meczu tak strzelam. A jeszcze mi się coś do marudzenia przypomniało: brakuje mi drugiego rodzaju lobu - takiego do przerzucania piłki nad nurkującym pod nogi bramkarzem - lekkie podcinanie innymi słowy. Jest jednak tylko lob z LT (L1) - o wysokiej paraboli, a brakuje takiego strzał->R1 z PESa. A może jest, tylko ja nie umiem?

W ogóle wolne są genialne. W końcu można strzelać pod murem! Denerwuje mnie tylko (obiecałem że nie będę już marudził, ale ciągle mi się coś przypomina), że jak daję drugiego do pomocy i chcę lekko podać piłkę komuś do strzału, to nie mam kontroli nad tym, do kogo piła leci. Wiadomo chyba, że chciałbym żeby poszła do Gerrarda, ale zamiast tego leci do jakiegoś pachołka. Jak to kontrolować?

Nie wiem za bardzo co mam jeszcze napisać. Fajna gra no! A jak potrenuję i obczaję wszystko lepiej to może stanie się jeszcze lepsza. Drybling muszę poprawić i skill movesy zacząć w końcu wykorzystywać. Wiadomo że gra nie jest pozbawiona błędów, ale stare PESy też nie były, a były zaje.biste. Śmiem twierdzić, że ta FIFA jest jeszcze lepsza, bo w starych PESach zawsze dochodziło się do momentu, kiedy wszystko się już widziało, znało wszystkie schematy i ograniczenia, a tutaj mam wrażenie że zawsze można ryzykować, bo a nuż wejdzie. PES2010 może jak dla mnie nie wychodzić. Nawet jeśli finalna będzie lepsza od pasterskiego dema, to i tak jestem już tak przyzwyczajony do FIFY, że nie chce mi się wracać do epoki kamienia łupanego.

 

Rzekłem więc - FIFA rządzi, a PES reprezentuje biedę. Idę grać, bo Everton dawno nie dostał.

 

Co zrobic, aby goalkeeper przy kazdej 1 na 1 nie wylazil z bramy? Loby w tej grze sa nad wyraz proste i zdecydowanie za duzo bramek strzelam i trace tym sposobem.

Dwa razy igrek (trójkąt). Kurde, przecież w tutorialach wszystko jest napisane!

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam - komenda 2x trójkąt/Y nie działa.

Coraz bardziej mnie denerwuje niemożność wykorzystywania sytuacji 1 na 1. No rzesz kur.wa mać! ile można kopać po bramkarzu? Niema znaczenia czy uderzymy technicznie strzałem finezyjnym, czy próbujemy zaaplikować mocną bombe - i tak większość leci w bramkarza. Druga sprawa to główki po dośrodkowaniach, czy to z akcji, czy z rzutów rożnych. Może mam pecha, ale średnio ze 3 razy na 20 meczy udaję mi się strzelić tak gola. Próbowałem już zmieniać asysty strzałów na semi-auto - manual, ale nic to nie daje. Choć z drugiej strony - gdyby wszystkie te akcje kończyły się bramkami, to wyniki na poziomie Legend byłyby masakrycznie wysokie. Średnio w meczu mam ok. 30 celnych uderzeń ba bramkę, z czego praktycznie zawsze 5-7 kończy się zdobyciem gola. Nie wiem jak to wygląda online bo przez neta gram bardzo rzadko, wolę żywą osobę obok :)

Wracając jeszcze do online. Zastanawia mnie jeszcze, czy aby na pewno bug pozwalający na granie dream team'ami/cyborgami został naprawiony? Wczoraj grałem z kolesiem, który wybrał jakąś straszną cieniznę z drugiej ligi angielskiej i żadnego zawodnika z jego drużyny dogonić się nie dało - przegrałem 0-10 :blink:

Odnośnik do komentarza

Ja po ograniu około 40 meczy w sieci mam tylko kilka uwag.

Ogólnie gra się super i jestem bardzo zadowolony, ale...

mam tylko 3 zastrzeżenia:

-wychodzenie bramkarzy i loby - ewidentnie do poprawy

-jakieś dotkliwsze kary za rozłączanie się przegrywających

-dodanie możliwości gry rankingowej z człowiekiem na dowolnym poziomie umiejętności

mam nadzieję że patch obejmie interesujące mnie aspekty.

Odnośnik do komentarza

Ale marudzicie.

Zamiast żalić się że nie umiecie strzelać głową, że nie umiecie pokonać bramkarza w sytuacji 1 na 1 grajcie bo trening czyni mistrza.

Nie jestem jakimś super wyjadaczem ale nie mam problemu ani z główkami ani z sytuacjami 1 na 1. Owszem czasami nie wyjdzie tak jak by się chciało, czasami bramkarz obroni nawet najbardziej dopieszczony strzał ale tak to jest. Ta gra idealnie odzwierciedla grę w piłkę nożną.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...