Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Gdy podanie przelatuje koło nich włącza im się cudaczna animacja odbioru (klękanie i inne wygibasy) co czasem powoduje odbicia piłki wprost pod nogi rozpędzonego napastnika. Niesamowicie mnie to wkurza, bo tak właśnie tracę 90% bramek.

 

Z wygrubionych rozumiem, ze niewiele tak tracisz wiec jest jak na boisku.

 

Irytujące są też sytuacje gdy większa ilość typa znajduje się blisko piłki i każdy próbuje ją przejąć. Piłkarze się popychają, przewracają i ogólnie loteria kto dostanie piłkę. A jak jeszcze wmiesza się w to sędzia... n/c

 

 

Jak dla mnie to Twoje bledy w duzej mierze. W FIFA zawodnicy dosc ladnie dziela sie polem i wymieniaja na pozycjach. Wydaje mi sie, ze za rzadko zmieniasz zawodnika ktorego prowadzisz (pewnie jeszcze podwajasz) i sam generujesz zageszczenie, ktore normalnie sie nie zdarza stad zawodnicy glupieja.

 

No i jeszcze pressing. Grajkowie się w ogóle nie męczą, wskaźnik staminy jest tylko dla pokazu chyba. Denerwujący motyw, bo ciągły pressing nie jest w ogóle karany. O spokojnym rozegraniu akcji można pomarzyć.

 

 

Tutaj pelna zgoda. Uwazam to za najwiekszy blad FIFA 09 i FIFA 10. Tzn to dziala w miare jak grasz mecz 90 minutowy ;)

Odnośnik do komentarza

Tak Pawlo, tak powinno być.

 

Ma ktoś z Was tak, że nie zalicza niektórych wyzwań dla stworzonego gracza? W moim przypadku wirtualny grajek nie dostaje bonusowych statsów za wykonanie na arenie takich zadań jak: strzelenie karnego, strzelenie 6 karnych z rzędu, zdobycie gola z wolnego po podkręceniu piłki, strzelenie gola z wolnego mocnym uderzeniem (L1), oraz strzelenie bramki z wolnego wykonywanego z ponad 30 metrów. I proszę mi nie mówić by powtarzać te zadania kilka razy aż w końcu wyzwanie wpadnie. Robiłem je już kilkukrotnie i wyzwanie jak się nie odblokowywało, tak nie odblokowywuje się nadal. Straciłem już na to masę czasu i nerwów. To jest jakaś paranoja jak ta gra jest zabugowana. Myślałem, że dzisiejszy patch mi coś pomoże w tym problemie, ale na oczekiwaniach się skończyło.

Odnośnik do komentarza

 

 

Gdy podanie przelatuje koło nich włącza im się cudaczna animacja odbioru (klękanie i inne wygibasy) co czasem powoduje odbicia piłki wprost pod nogi rozpędzonego napastnika. Niesamowicie mnie to wkurza, bo tak właśnie tracę 90% bramek.

 

Z wygrubionych rozumiem, ze niewiele tak tracisz wiec jest jak na boisku.

 

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że za często ta piłka odbija się pod nogi napastnika. Po prostu te animacje obrońców za długo trwają i nie potrafią oni szybko zareagować.

 

 

Irytujące są też sytuacje gdy większa ilość typa znajduje się blisko piłki i każdy próbuje ją przejąć. Piłkarze się popychają, przewracają i ogólnie loteria kto dostanie piłkę. A jak jeszcze wmiesza się w to sędzia... n/c

 

 

Jak dla mnie to Twoje bledy w duzej mierze. W FIFA zawodnicy dosc ladnie dziela sie polem i wymieniaja na pozycjach. Wydaje mi sie, ze za rzadko zmieniasz zawodnika ktorego prowadzisz (pewnie jeszcze podwajasz) i sam generujesz zageszczenie, ktore normalnie sie nie zdarza stad zawodnicy glupieja.

 

Okej, tu częściowa racja, bo stosuje ciągły pressing i zagęczczam pole, ale sędzia powinien w takich momentach częściej gwizdać faule bo po popchnięciu trace kontrolę nad zawodnikiem i musze czekać aż mu sie skończy animacja "potykania". Oczywiście działa to w obie strony.

 

 

Dodam jeszcze, że bardzo mi się podobają dośrodkowania. Jest to zrobione o wiele lepiej niż w 09 i w końcu mogę posłać piłkę tam gdzie chcę :) No i w końcu padają gole z główki ;)

Edytowane przez Kazuma
Odnośnik do komentarza

To prawda...co było przesadzone sporo. Teraz jest lepiej w tym aspekcie (bo przecież w realu bramki nie padają "co druga z dyńki"- a grając Chelsea taką miałem częśtotliwość ich zdobywania).

 

 

Choć z drugiej strony...komicznie wyglądają sytuacje, gdy zawodnik uderza głową, nieatakowany zupełnie a piłka leci 2 m od bramki. Stosunkowo często można to zaobserwować

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Dokladnie - zgadzam sie z innymi - random w tej grze jest przeogromny.

Glowki o 2 metry moglbym wybaczyc, ale jak to jest, ze czasami z 6 metrow strzelamy takim Amaurim, Jaquinta w sytuacji sam na sam i pilka mija bramke o centymetry. :verymad: Szlag czlowieka trafia w takich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza

Bo walicie po skosie, musicie idealnie uderzyc do przodu, ale tak naprawde sekret tkwi w samym dosrodkowaniu. Zawodnik musi miec pilke idealnie na glowie. Z walki powietrznej gole nie wpadaja. Po rozegraniu kilkunastu meczy potrafie posylac pilke tam gdzie chce. Kwestia treningu.

Odnośnik do komentarza

Ciekawa rzecz mi się dzisiaj zdarzyła. Wykonywałem karnego na arenie w opcji 1vs1 i wtedy zaliczyło mi wyzwanie. Najlepsze jest jednak to, że kompletnie nie wiem, jak udało mi się to włączyć:) Czy da się ustawić w 1vs1 wykonywanie wolnych i karnych, czy może byłem jedynie świadkiem kolejnego bugu?:)

 

 

Z tego co pamietam klikasz strzalke w prawo na d-padzie. W miejscu gdzie znajduje sie pilka,zostanie wykonany rzut wolny badz karny jesli nacisniesz gdy pilka jest w polu karnym.

Odnośnik do komentarza

Poluje na achieva za podbicie zespołu 2 gwiazdkowego do 5 gwiazdek, i tu jest problem. Zacząłem właśnie 3 sezon, w 2 poprzednich wygrałem co było tylko do wygrania, menadżer na 5 gwiazdek, negocjator na 8 i...kupa. Komu bym nie zaoferował przejścia do mojego zespołu zawsze odmawia, nie ważne ile kasy mu oferuję, zawsze jest na nie, nawet mając zainteresowanie w moim klubie na poziomie 85%. Jakieś rady ? Gram na profesjonalu.

Odnośnik do komentarza

Bo walicie po skosie, musicie idealnie uderzyc do przodu, ale tak naprawde sekret tkwi w samym dosrodkowaniu. Zawodnik musi miec pilke idealnie na glowie. Z walki powietrznej gole nie wpadaja. Po rozegraniu kilkunastu meczy potrafie posylac pilke tam gdzie chce. Kwestia treningu.

 

jak maz ustawione dosrodkowania - manual, semi czy asysta?

 

ja zarowno na asyscie jak i semi niestety kalecze dosrodkowania, same glowki mam opanowane i bardzo mi sie ten element w fifie10 podoba, ale niestety z precyzja dosrodkowan jest kiepsko u mnie, najgorzej mnie to wnerwia jak mam np. sytuacje 3 na 1 obronce, i wrzucam skrzydlowym oczywiscie do krytego napastnika, a nie do wolnego na dalszym slupku, z kolei w innej sytuacji chcialem 3x kolko poslac pilek do nie krytego kolesia na krotkim slupku i poszla wrzutka zupelnie w inne miesjce i oczywiscie nie po ziemi jak chcialem, spadam trenowac...

Odnośnik do komentarza

ta gra mnie pokonala niestety... im dluzej w nia gram, im lepiej potrafie w nia grac, tym bardziej syfiasta sie wydaje. nad niczym nie ma tu kontroli, to nie jest pilka nozna, jedynie gierka oparta na zasadach gry w pilke nozna. 80% jakichkolwiek sytuacji zalezy od animacji, reszta od przypadku. w kazdym meczu w kazdej czesci boiska nie ma miejsca na rozegranie pilki, aby takie sobie wywalczyc nalezy uzywac ciaglych zwodow. to co mialo byc najwieksza atrakcja tej gry, to ja zabilo. w tej grze nawet nie ma mozliwosci ustawienia taktyki !!!! smieszna gierka dla dzieci sliniacych sie na widok barcelony czy realu.

 

tak jak poczatkowo ocenialem fife 10 na 9/10, tak teraz wiecej jak 5/10 nie ma prawa dostac. trzeba czekac na fife 11

Odnośnik do komentarza
Z tego co pamietam klikasz strzalke w prawo na d-padzie. W miejscu gdzie znajduje sie pilka,zostanie wykonany rzut wolny badz karny jesli nacisniesz gdy pilka jest w polu karnym.

 

Lol, rzewczywiście:)

 

Dzięki, Faranell.

 

 

Chyba mnie uj strzeli z tą grą. Mój wirtualny grajek miał już całkiem niezłe statsy, prawie 50% wyzwań zaliczonych, ale do momentu... Wczoraj pierwszy raz zagrałem nim w sieci w meczu rankingowym wirtualnej gwiazdy. I co się okazało? Wszystkie statystki powróciły mu do punkty wyjścia, czyli do chwili tuż po jego wykreowaniu.

Szlak mnie trafia, czy to znaczy, że bezpowrtonie utraciłem wszystkie bonusowe statystyki, jakie otrzymał za wykonane zadania?

Odnośnik do komentarza

ta gra mnie pokonala niestety... im dluzej w nia gram, im lepiej potrafie w nia grac, tym bardziej syfiasta sie wydaje. nad niczym nie ma tu kontroli, to nie jest pilka nozna, jedynie gierka oparta na zasadach gry w pilke nozna. 80% jakichkolwiek sytuacji zalezy od animacji, reszta od przypadku. w kazdym meczu w kazdej czesci boiska nie ma miejsca na rozegranie pilki, aby takie sobie wywalczyc nalezy uzywac ciaglych zwodow. to co mialo byc najwieksza atrakcja tej gry, to ja zabilo. w tej grze nawet nie ma mozliwosci ustawienia taktyki !!!! smieszna gierka dla dzieci sliniacych sie na widok barcelony czy realu.

 

tak jak poczatkowo ocenialem fife 10 na 9/10, tak teraz wiecej jak 5/10 nie ma prawa dostac. trzeba czekac na fife 11

 

To że nie umiesz grać nie znaczy że gra jest zła :sweat: Też nie jeden raz wkurzyłem się dość mocno, ale to co piszesz to po prostu bzdury. Nie wiem czy grałeś kiedyś w piłkę albo czy widziałeś jakiś mecz, ale prawdziwa piłka nożna zależy od przypadku/szczęścia i fizyki. Prawdziwi piłkarze nie mają wpisanych statystyk i nie biegają w sztywno opisanych warunkach środowiskowych. Nawet najlepszym zdarza się potknąć, trafić w słupek czy po prostu może im w danym meczu nie iść. Tak samo jak słabszym może wyjść wybitny mecz gdzie rozklepią drużynę ze światowej czołówki (vide Polska - Portugalia). Prawdziwa piłka nożna (każdy sport z resztą) w znacznym stopniu opiera się na randomie. Dlatego właśnie Grecja została mistrzem europy i dlatego oglądamy mecze czy inne widowiska sportowe, bo bez przypadkowości były by po prostu nudne. Zastanówcie się nad tym zanim zaczniecie pisać bzdury. Gdzie jest napisane że wszyscy muszą grać na poziomie Klasa Światowa czy Legenda? Jak komuś nie idzie to niech zmieni poziom na niższy czy włączy asysty. Chodzi przecież o dobrą zabawę a nie o napinanie się i stresowanie.

 

Po wyjściu patcha jestem zachwycony, bo wcześniej motałem się pomiędzy Klasą Światową a Zawodowcem. Jeden był dla mnie za trudny drugi zdecydowanie za łatwy, a teraz jak zmienili trochę zachowanie obrony jest idealnie. :rolleyes:

Edytowane przez CHINDOOS
Odnośnik do komentarza
80% jakichkolwiek sytuacji zalezy od animacji, reszta od przypadku. w kazdym meczu w kazdej czesci boiska nie ma miejsca na rozegranie pilki, aby takie sobie wywalczyc nalezy uzywac ciaglych zwodow. to co mialo byc najwieksza atrakcja tej gry, to ja zabilo.

 

BeZedura.

 

Ja nie używam jakichkolwiek zwodów, gdyż nie wyrabiam manualnie, a przestrzeń zdobywam. Jak to robię? Tak jak piłkarze w rzeczywistości - wymieniając dużą ilość podań w środku pola i starając się grać z pierwszej piłki.

 

Jeśli chodzi o random, to zgadzam się z wypowiedzią CHINDOOSA. Polecam przykład z tego tygodnia - mecz Barcy z Rubinem Kazań w LM. 20 strzałów Barcelony na bramkę, 70% posiadania piłki, słupki, poprzeczki, a wszystko zakończone 1 bramką. Rubin - 3 strzały i 2 bramki zapewniające zwycięstwo, w tym jedna po 'asyście' Bojana, który robiąc wślizg podał piłkę Rosjanom.

 

Może ktoś się ustosunkować do tego, co napisałem o Virtual Pro?

 

Pozdro

Edytowane przez Hal Emmerich
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...