Skocz do zawartości

Trofea (ankieta)


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania zapożyczone z forum polygamii

 

 

 

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

 

Sprawdzam tak "po łebkach" , ale tylko po to by zobaczyć ile ich jest.

 

Porównujecie ze znajomymi?

 

Bardzo rzadko...jak już to tylko z tymi najbardziej bliskimi znajomymi lub rodziną.

 

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

 

Jeśli obejrzenie filmiku z poradą "jak zdobyć trofeum" można nazwać oszustwem , to tak , zdarza mi się , ale tylko dlatego , że niektórych pucharków po prostu nie da się zdobyć bez tejże pomocy.

Inne przekręty jak użyczanie kont itp nie wchodzą w grę.

Kupujecie gry dla pucharków?

 

To ma bardzo duże znaczenie przy zakupie gry , ale mam również w swojej bibliotece tytuły bez trophy.

 

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

 

Lubię takie które wskakują niespodziewanie , a nie lubię żmudnych i monotonnych np. zabij 100000000 przeciwników lub zabij 200 gołębi (vide GTA 4)

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

 

Przeglądam trofea ale niezależnie od tego czy tą grę mam zamiar kupic czy nie. Ot czasami jak nadzieję się na temat/news to sprawdze. Nie ma to żadnego wpływu na decyzję o zakupie danej gry.

 

Porównujecie ze znajomymi?

 

Od czasu do czasu z niektórymi osobami.

 

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

Zacytuję poprzednika bo mam chyba identyczne zdanie:

 

"Jeśli obejrzenie filmiku z poradą "jak zdobyć trofeum" można nazwać oszustwem , to tak , zdarza mi się , ale tylko dlatego , że niektórych pucharków po prostu nie da się zdobyć bez tejże pomocy.

Inne przekręty jak użyczanie kont itp nie wchodzą w grę."

 

Kupujecie gry dla pucharków?

 

Nie. Połowa ostatnio zakupiownych przeze mnie gier nie ma trofeów. Jeśli jakas ma to dobrze, jesli nie to trudno.

 

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

 

Podobnie jak Cris ale oprócz tego nienawidzę trofeów wymagających posiadania dziwnej ilości padów (MS: PR) lub kamerki (ew. innych durnych wymagań, o których nie wiem).

Odnośnik do komentarza

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

 

Dopiero od niedawna zacząłem na to zwracać uwagę, ale jeśli gra jest warta mojej uwagi, wtedy dla mnie jest to obojętne czy są trofea czy nie.

Porównujecie ze znajomymi?

 

Bardzo rzadko.

 

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

Ja uważam, że nie oszukuję bo i tak 90% moich trofeów wpada losowo przy przechodzeniu gier. Czasem szukam pomocy na youtube, ale to rzadko.

 

Kupujecie gry dla pucharków?

 

Tak jak wyżej, dopiero od niedawna zacząłem się tym interesować, teraz kiedy mam do wyboru dwie nowsze gry, w tym jedna bez trofeów to wybieram tą z trofeami choć i tak nie jestem trophy hunterem.

 

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

 

Wszystkie najłatwiejsze. ;) A najbardziej nie lubię tych, które polegają na zbieraniu określonych śmieci (vide GTA 4, Uncharted itp.) A o nabijaniu określonego expa nawet nie wspomnę, w życiu czegoś takiego nie tknę, jeśli sama gra będzie słaba.

Edytowane przez Guti
Odnośnik do komentarza

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

 

Sprawdzam PO zakupie PRZED uruchomieniem gry z menu konsoli, lubię mieć niespodziankę z tych ukrytych ;)

 

Porównujecie ze znajomymi?

 

Czasem się zdarzy ale nie obsesyjnie.

 

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

 

Potępiam, proponuje ich ukrzyżować, a tak na serio to mam to w nosie czy ktoś oszukuje czy nie, jego sprawa.

Kupujecie gry dla pucharków?

 

Ostatnio zauważyłem, że chyba tak, przeraziło mnie to bo w ten sposób ominę parę dobrych tytułów (vide MGS4, Valkyria Chronicles itp). Uwielbiam tą melodyjkę po zdobyci trophie'sa i bez niej jakoś tak dziwnie ;)

 

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

 

Podobają mi się te które stanowią wyzwanie, wyciskają ostatnie soki z gry (beznadziejne są trofea z F3 - wszystkie banalne ale nudne, mozolne, czasochłonne i zbug'owane). Choć ostatnio zauważyłem, że jestem straszna lama jeśli chodzi o kompletowanie pucharków... :(

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

Zdarza mi sie zobaczyc jakie gra posiada trofea w celu zaznajomienia ile wysilku bede musial wlozyc w zrobienie platynki ;) Jak przechodze pierwszy raz gre to nigdy nie robie czegos specjalnie by zrobic dane trofeum , wpadnie samo - ok , nie wpadnie - zajme sie nim po przejsciu gry.

Porównujecie ze znajomymi?

Zdarza sie :)

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

Czasem pojawia sie takie trophy ,ze nie chce sie myslec co trzeba dokladnie zrobic i wbijam odrazu na YT i patrze najszybszy i najlatwiejszy sposob. Jednakze mysle ,ze ten okres juz minal bo teraz nie zdobywam juz trophies na sile ipo prostu traktuje to jaka dobra rozrywke i motywacje do grania w gre :)

Co do potepiania oszustow ... jedynie takich ktorzy daja swoje konto komus by im nabil kilka tych pucharkow - paranoja!

Kupujecie gry dla pucharków?

Na poczatku kiedy wyszly trofea to owszem ,zdarzylo sie kupic takiego Warhawka dla trofeow ., teraz juz mi to obojetnie czy gra je posiada czy nie , wazne by gralo sie dobrze ;]

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

Najlepsze trofea to takie ktore sprawdzaja twojego skilla . Idealnym przykladem sa trofea w WHD przy kotrych mozna siedziec mase czasu ,ale jesli pojmie sie system gry i rozgrywke moga trofea okazac sie latwe.

Najgorsze to - zbieractwo , trofea wymagajace roznej masci po(pipi)ek (PS3Eye , pady) no i trofea onlineowe - dla mnie masakra i srata czasu (na czele z "Zabij 10002 osob , zdobadz 1mln expa)

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

Spoglądam dopiero po zakupie gry, chyba, że wrzucam/tłumaczę na stronkę Zeratula

Porównujecie ze znajomymi?

Czasem spojrzę na Tomka ;)

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

Potępiam, oszustow to dla mnie kupowanie savów, wymiana kontami i tym podobne. Korzystanie z poradników/wideo-poradników to dla mnie nie jest oszustwo, to tak jak korzystanie z opisu do gry.

Kupujecie gry dla pucharków?

Gry z pucharami mają ciut większy priorytet, chociaż jeśli gra jest dobra, nie wymagam pucharów.

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

Nie cierpię trofeów online, pod wszelaką maścią, gorzej jak są to trofea w stylu zabij tylu i tylu ludzi, albo zdobądź pierdylion expa.

Odnośnik do komentarza

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

Zależnie od typu gry, bo nie chcę spoilerów czytać przed przejściem powiedzmy RPG xD.

Porównujecie ze znajomymi?

Czasami zdarza mi się.

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

Może obejrzenie filmiku itd nie jest oszustem, bo w końcu najlepiej uczyć się od najlepszych tak wszelkie "kupowanie trofeów" i tradowanie kont uważam za co najmniej żałosne.

Kupujecie gry dla pucharków?

Na początku tak kupowałem gry dla trofeów...Pixel Junk Eden(ta gra akurat mi się spodobała później)i Novastrike(tego zakupu żałuję i do tej pory z 3 trofea mam i nic mnie nie zaciągnie do niej brrrr)

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

Uwielbiam podobnie jak XM16E1 trofea, które wymagają jakiegoś skilla, a nie tylko chorych ilości wolnego czasu by je zdobyć vide GTA4(Wanted o O)i Resistance 2(10k kills WTF ?!).Trofea online wymagające liczenia na umiejętności/zebranie grupy innych graczy niż samego siebie: Fifa (mecz 10 vs 10 niemożliwe randomowo, tylko ustawka)Warhawk(7 ludzi w Dropshipie) i można by dalej wymieniać.

Odnośnik do komentarza

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

Kupuję tylko te gry, co dostały wysoką notę w psxextreme

Porównujecie ze znajomymi?

Często jako że prawie zawsze mam mniej od innych (mam niski lvl) i jak ktoś ma tophy którego ja nie mam a chciałbym je zdobyć, mogę się go spytać o radę.

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

Starszy brat mnie nauczył grać na wysokim poziomie trudności, bez cheatów i bez czyjejś pomocy (najwyżej słownej czy podpowiedzi). Aukcje na allegro typu : "Zrobię 10 najtrudniejszych trofeł w grze xxx budzą we mnie politowanie. Ale tak jak reszta uważam że wspomaganie się filmikami czy bugami nie jest oszustwem, chociaż z tym drugim można się spierać.

Kupujecie gry dla pucharków?

Tak jak w punkcie pierwszym.

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

Tak jak Wolak i XM16E1 nie znoszę trofeów typu Wanted w GTA 4, czy nabij 30 rangę w Far cry 2, albo zdobądź w tejże grze wszystkie bandoliery do każdej broni. Ani w tym nie pokazujemy skilla, bo nawet największej lamie po kilku (latach, miesiącach, jeśli mówimy o kimś naprawdę słabym) udaje się to zdobyć, ani nie jest to trophy ciekawe. Non stop robić to samo? jaki w tym sens...

Edytowane przez kaczor_kg_PL
Odnośnik do komentarza

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

Patrzę. Sprawdzam trofea choćby po to, żeby zobaczyć czy dana gra ma trudny komplet do zdobycia.

 

Porównujecie ze znajomymi?

Czasem. Ale raczej rzadko. Jak np. gram z kimś online, to czasem lubię zobaczyć ile już 'wyciągnął' z gry.

 

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

Czytam poradniki, czasem zdarza mi się zrobić 'ustawkę' z innymi ludźmi, żeby zdobyć jakieś grupowy/żmudny puchar online.

 

Kupujecie gry dla pucharków?

Nie mam czasu ani kasy, żeby zagrać we wszystkie tytuły, w które chciałbym zagrać. Z zasady najpierw decyduję się na zakup danej gry sugerując się recenzją albo po prostu moimi upodobaniami, a dopiero potem zabieram się za trofea.

 

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

Lubię osiągnięcia wymagające skilla - np. za przejście gry na jakimś tam bardzo trudnym poziomie albo wykonanie jakiejś trudnej akcji. Nie lubię żmudnych trofeów online(milion fragów albo expa).

Edytowane przez Khadgar
Odnośnik do komentarza

 

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

tak, jestem zainteresowany np uncharted 2 to gdy pojawi sie lista pucharkow to rzuce okiem

ale imo niepotrzebne jest publikowanie takich list np pol roku przed premiera

 

Porównujecie ze znajomymi?

tak, nie mam szans w ogolnym rankingu wiec znajduje sobie kogos z podobnym levelem i z nim sie "scigam"

 

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

jak kazdy

 

Kupujecie gry dla pucharków?

nie kupuje gier dla pucharkow, ale moge nie kupic gry bo ta nie ma pucharkow (sa wyjatki). nie mam poprostu czasu i kasy by grac we wszystko w co bym chcial wiec musze wybierac. jednym z czynnikow ktory pommaga dokonac wyboru jest obecnosc lub brak trofeow

 

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

na nie - online (zwlaszcza jesli mozna grac np z posiadaczami tylko tej samej wersji gry (buzz, far cry) lub jest to jakas mniej popularna gra (age of booty(?)) przez co ciezko znalezc chetnych), do tego roznych czasochlonnych oraz takich ktore dostaje sie za przechodzenie gry (za kazdy level) - zero pomyslowosci

wkurzaja mnie rowniez trofea zle wycenione. tj za jakas pier.do.le dostajesz srebro a za cos mega trudnego/czasochlonnego braz

 

 

lubie oryginalne, no nie wiem ciezko mi teraz odpowiedziec

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

Patrzycie na trofea przed gra, czy w ogóle to olewacie?

zdecydowanie patrzę na trofea - lubię jak gra nagradza mnie za postępy w grze i jeśli mogę sobie w jakiś sposób urozmaicić sobie grę zdobywając za to pucharek to często to robię.

 

Porównujecie ze znajomymi?

tak, sprawdzam co kolega zdobył bo widzę że np. ukończył już jakąś grę i mogę się zapytać "jak wrażenia" a nie "czy już skończyłeś" ;) mogę również zobaczyć co znajomy ma na tapecie. nie sprawdzam natomiast w celu chorej rywalizacji i walki o lepszy level

 

Oszukujecie, czy potępiacie oszustów?

jeśli oszukiwaniem nazywamy podpatrzenie na youtube jakiejś trasy przejazdy w motrostormie czy lokalizacji treasura w uncharted którego nie mogę znaleźć to tak - oszukuję. natomiast ustawki dla trophy czy save'y - absolutnie nie.

 

Kupujecie gry dla pucharków?

nie, grę kupuję dla czystego funu, natomiast jeśli gra mnie strasznie wciągnie to staram się z niej wydusić calaka w celu pokazania mojego uwielbienia do tej produkcji. pierwszą taką grą był uncharted (którego niestety nie dałem rady przejść na najwyższym poziomie trudności), drugą taką grą jest motorstorm: pacific rift (zostało mi kilkanaście dobrych wyścigów online do calaka). jeśli gra mnie nie wciągnie lub przejdę ją raz i nie mam ciśnienia na więcej to nie zmuszam się na zdobywanie trophies

 

Jakie osiągnięcia lubicie, a jakich nie znosicie?

na przykładzie motorstorm: pacific rift:

lubię takie które doceniają wytrwałość i poświęcenie grze i wynikają z samego gameplay'u - np. zdobycie kolejnych rang online czy ukończenie trybu festival na złoto. nie znoszę takich co polegają na fuksie (np. Win a race by a margin of less than 0.1s), monotonnym powtarzaniu tych samych czynności (Win 250 races - większość osób po ukończeniu trybu festival i zdobyciu ostatniej rangi w online dalej musi 20-30 wyścigów stworzyć i wygrać), a najbardziej bezsensowne jest trophy Friendship - Complete a Split-Screen race with 4 players - które wymaga posiadania 4 padów!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.