Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurzajace jest to, ze nie mozna postepowac wedlug tego jak mi sie podoba np. raz zrobic cos zlego raz milego, bo wtedy punkty paragon/renegade sie dziela i nie mamy mozliwosci wybrania niektorych dialogow.Wiec jezeli chcemy miec mozliwosc zrobienia czasem jakiegos questa czy cos w tym stylu musimy podazac tylko jedna 'dobra' lub 'zla' sciezka by miec duzo punktow... Jest chyba taki moment gdzie bardzo przydaloby sie miec jakis wysoki wskaznik p/r okolo 80%+

Edytowane przez Trufs
Odnośnik do komentarza

Wkurzajace jest to, ze nie mozna postepowac wedlug tego jak mi sie podoba np. raz zrobic cos zlego raz milego, bo wtedy punkty paragon/renegade sie dziela i nie mamy mozliwosci wybrania niektorych dialogow.Wiec jezeli chcemy miec mozliwosc zrobienia czasem jakiegos questa czy cos w tym stylu musimy podazac tylko jedna 'dobra' lub 'zla' sciezka by miec duzo punktow... Jest chyba taki moment gdzie bardzo przydaloby sie miec jakis wysoki wskaznik p/r okolo 80%+

 

Jezeli wymaksujesz talent ktory podwaja liczbe punktow, to jestes w stanie wyciagnac zarowno paragona jak i renegade bardzo wysoko. Samo klikanie w odpowiednich momentach daje bardzo duzo punktow. Przy czym nalezy pamietac ze nie wykorzystanie okazji (czerwony lub niebieski marker na ekranie) nic nie daje. Jezeli masz okazje na 'paragonowane zachowanie' i jej nie wykorzystasz, to nie dostaniesz punktow renegade.

 

Ja rowniez skonczylem gre (23h), w polowie dalem sobie spokoj z wykonywaniem questow na loyality, bo mnie znudzily... Koncowka natomiast... sprawila ze mam ochote zagrac jeszcze raz :P Uwazam ze jest rewelacyjna, a kolejne motywy i decyzje ktore musimy podjac przyprawiaja o 'no kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuwwwwa przeciez nie tak mialo byc! :S'. Swietna sprawa, pomimo tego ze ostatni boss jest 'taki sobie' ;)

 

Najgorszym momentem gry jest zdecydowanie srodek, troche za duzo tego jest, a za malo fabuly i watku glownego, ale koncowka w pelni to wynagradza ;)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Czytając jak to w polskiej wersji jedna z płyt jest w kopercie jakież było moje zdziwienie jak w mojej wersji z UK zobaczyłem to:

 

zdjcie201.th.jpg

 

Jeszcze jedno pytanie gdzie będę mógł sprawdzić czy ściągnięte wcześniej bonusy (pancerze itp.) są w grze ?

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Czytając jak to w polskiej wersji jedna z płyt jest w kopercie jakież było moje zdziwienie jak w mojej wersji z UK zobaczyłem to:

 

http://img237.imageshack.us/img237/1417/zdjcie201.jpg

 

Jeszcze jedno pytanie gdzie będę mógł sprawdzić czy ściągnięte wcześniej bonusy (pancerze itp.) są w grze ?

Bo widzisz, Donie Sterydo, EA Polska ssie pałkę. Nie dość, że PLka kosztowała 199zł (179zł wersja ENG), gra została na siłe zdubbingowana i brzmi gorzej niż oryginał to jeszcze zaoszczędziły te mendy na pudełkach i dali najtańsze "cińkie" gó.wno (Wiem bo mam porównanie z pudełkami gier wydawanych wcześniej przez EA) bez dodatkowego trzpienia na drugą płytę DVD.

 

I takie filie jak EA PL chcą by rynek PL się rozwijał, jak nas dymają z każdej możliwej strony na wszystkim na czym się tylko da? Ktoś kiedyś z EA PL wypowiedział się w sprawie droższych wersji ich w pełni spolonizowanych gier. Próbował argumentować wyższe kwoty kosztami polonizacji a ja się pytam - po kiego grzyba robić drogi dubbing jeśli można dać tylko napisy i cenę 179zł? Może wtedy wystarczyłoby na takie same pudełko jak w wersji UK.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Głupie te okienka wyskakują na tyle krótko, że i tak nie da się tego przeczytać (w dodatku literki małe) i na tyle długo by denerwowały swoją obecnością i zasłaniały widok.

 

Dokładnie. Mnie też ona wkurzają. Za szybko znikają. A jak już zrobiło się kilka rzeczy (np. rozmowa, nowe zadanie) i wyskakujejedno za drugim, no to już kompletnie nie zdąży się przeczytać

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jutro powinni z Ultimy wysyłać. Cieszę się, że przemęczyłem się trochę i będę mógł cieszyć się wersją kolekcjonerską = angielską. Gdy czytam wasze komentarze to jestem załamany. Microsoft zrobił w przypadku jedynki bardzo dobrą polonizację - same napisy na dodatek zostawił oryginalne głosy. Na PC w jedynce była tragedia - Wrex. W ME2 jest tym gorzej, że sławne nazwiska nie idą w parze z jakością. Może mi ktoś powiedzieć ile miejsca na dysku zajmuje zainstalowanie dwóch płyt ? Bo mam dysk 20GB tzn. 13GB i po zrobieniu porządku mam 11,8GB a jestem growym pedantem i serce mi się będzie krajało już przy ściąganiu folii :D.

Edytowane przez Siara
Odnośnik do komentarza
Zdziwiłbym się jakby było odwrotnie.

 

Nie napisałem tego ze zdziwieniem, tylko stwierdziłem oczywisty fakt.

 

A ja mam polską wersje w identycznym pudełku, może tylko część nakładu jest w kopercie.

A to mnie panie zaskoczyłeś. PLka wydawana w dwóch wersjach pudełkowych? I komu z EA ukręcić jaja za to, że muszę drugą płytę z piep.rzonej foliowej koperty wyjmować?

Odnośnik do komentarza

 

Ja rowniez skonczylem gre (23h), w polowie dalem sobie spokoj z wykonywaniem questow na loyality, bo mnie znudzily... Koncowka natomiast... sprawila ze mam ochote zagrac jeszcze raz :P Uwazam ze jest rewelacyjna, a kolejne motywy i decyzje ktore musimy podjac przyprawiaja o 'no kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuwwwwa przeciez nie tak mialo byc! :S'. Swietna sprawa, pomimo tego ze ostatni boss jest 'taki sobie' ;)

 

Najgorszym momentem gry jest zdecydowanie srodek, troche za duzo tego jest, a za malo fabuly i watku glownego, ale koncowka w pelni to wynagradza ;)

 

ja to loyalty zrobiłem całe z rozpędu, za to dwie decyzje pod koniec i dwie osoby się na mnie obraziły, pffff, na szczęscie dostały po kulce i nie musiałem się potem głupio uśmiechać

jak dla mnie to boss wizualnie daje radę, inna sprawa że żadne z niego wyzwanie, jednak zanim się do niego dojdzie to faktycznie trzeba podjąć kilka dosyć ciężkich decyzji o trudnym do odgadnięcia efekcie, dobre to jest

 

jak mnie to całe mako wnerwiało tak teraz trochę brak tego buszowania po powierzchni planet, może jak zacznę rezać układ za układem to coś się znajdzie poza samymi złożami

a co do ekwipunku to mogli po prostu zastępować stare elementy nowymi, bo niby po co mam używać bazowego smg jak mam wściekłą plujkę w kaburze? trochę to pokpili mimo wszystko

a statsy broni są zbędne, wszystko opiera się na ulepszeniach

 

rasistą nie jestem, no może trochę, ale tego jacoba to mogli sobie darować, płytka postać okrutnie

Legion jak dla mnie to numero uno, gadki z nim są kapitalne

Odnośnik do komentarza

Mi morda usmiechnela sie kiedy werbujemy Archaniola. nie bede spojlerowac ale ci co grali wiedza o kogo chodzi:) Pozatym takie jeszcze raz zadam pytanko bo widze ze gdzies zaginelo w morzu postow:) Czy mozna w pozniejszym etapie gry lub w momencie NG+ dodac bron. Dwa na jakiej zasadzie sa misje z podbiciem lojalnosci - mam z postaciami gadac jak w jedynce i wskaza mi bezposrednio czy musze byc z danym osobnikiem w danej miejscowce zeby sie uaktywnila?

Odnośnik do komentarza

 

Czy to oznacza, że jeśli idę tylko na, powiedzmy, paragona, to misji dla pewnych postaci nie dostanę???

 

 

Mała uwaga techniczna. Radzę grać z naładowanymi bateriami, bo gra się nie pauzuje po wyłączeniu pada. W dodatku, jak mi się rozładowały baterie, Shepard stał i strzelał. Zanim zdążyłem włączyć pada i pauzę, wystrzelał całą amunicję.

To pierwsza gra, w której coś takiego mi się trafiło.

Odnośnik do komentarza

A ja mam polską wersje w identycznym pudełku, może tylko część nakładu jest w kopercie.

Ale nie piszesz o wersji na PS3? 8)

 

Chamstwo z tymi pudełkami.

Pamiętajcie, że drugą płytę też się instaluje bo gra w trakcie jednego z loadingów poprosiła o włożenie drugiej płyty. Kilkanaście minut grałem i wiedziałem, że coś mi nie pasuje. Powód - potworny hałas napędu (już się człowiek odzwyczaił). Musiałem zapisać, wyjść i zainstalować. I wtedy nastała błoga cisza (no taka średnia błoga cisza).

 

Mała uwaga techniczna. Radzę grać z naładowanymi bateriami, bo gra się nie pauzuje po wyłączeniu pada.

Coś dziwnego bo mi się wczoraj rozładowały i wydawało mi się, że był stop :confused:

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...