Skocz do zawartości

Który MGS najlepszy?


Gość

  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który MGS jest wg Ciebie najlepszy ?

    • Metal Gear Solid
      17
    • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
      9
    • Metal Gear Solid 3: Snake Eater
      17
    • Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
      1


Rekomendowane odpowiedzi

No ale to nie wina MGS że wszystko Ci sie miesza tylko Twoja że tego nie możesz poskładać.

 

Mimo że czasami mamy do czynienia z bzdurami, to nie ma jak  w swiecie realnym dwóch sprzecznych informacji, pomijajac jakieś pierdoły wynikające chyba z portable ops któe są jednak poza serią.

 

to może wklej linka gdzie ktoś od początku do końca skumał ocb, bo zwykle są to fajne opisy a potem w komentarzach: you are wrong, it was big boss dressed as raiden WTF?

Odnośnik do komentarza

Walduś nie miej pretensji do tak rozległeś i starej serii, że jest rozbudowana i nieraz zagmatwana bo tak najczęściej jest przy takich molochach nastawionych na fabułę.

Przecież nie zrobią jakieś prostackiej historyjki z łopatologicznie podaną fabułką jak to ma miejsce w 99% współczesnych gier.

To MGS i imo pewien poziom "zakręcenia" fabuły jest dla mnie mile widziany. A nawet wskazany, bo fajnie tak potem po ograniu gierki sobie rozmyślać na temat różnych wydarzeń jakie miały w niej miejsce. Ja po ograniu każdej części zawsze miałem burzę mózgu jeśli chodzi o to co zaserwował Kojima i w sumie to jest nadal jedna z niewielu serii gier, o których można rozmawiać jeszcze długo po premierze.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

 

No ale to nie wina MGS że wszystko Ci sie miesza tylko Twoja że tego nie możesz poskładać.

 

Mimo że czasami mamy do czynienia z bzdurami, to nie ma jak  w swiecie realnym dwóch sprzecznych informacji, pomijajac jakieś pierdoły wynikające chyba z portable ops któe są jednak poza serią.

 

to może wklej linka gdzie ktoś od początku do końca skumał ocb, bo zwykle są to fajne opisy a potem w komentarzach: you are wrong, it was big boss dressed as raiden WTF?

 

z ps store kiedys była do sciagniecia baza danych mgsa.

Ale z tymi wywodami o serii to wypad do innego tematu, dobra?

wyluzuj, daj jak zawsze minusika to ludzie sie rozbiegną

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

 

to może wklej linka gdzie ktoś od początku do końca skumał ocb, bo zwykle są to fajne opisy a potem w komentarzach: you are wrong, it was big boss dressed as raiden WTF?

 

Solid Snake  ma za zadanie przerwać atak terrorystyczny, co potem przekształca się w chęć obalenia Patriotów. Okazuje się jednak, że walczy z niczym innym, jak z dobrze spreparowanym memem, bo Patrioci są na wymarciu (uświadamia nam to najlepsza czesc, czyli MGS2).. W trójce dowiadujemy się, jak powstali Patrioci. W V Big Boss obraził się na Patriotów i zakłada swoje przedszkole.

 

Koniec.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

 

 

a nawet uważać ją lepszą od trójki (!)

 

bo jest

 

 

No jak ktoś woli oglądać przez połowę "gry" cutscenki to pewnie jest lepsza. No i nie zabija się zwierzątek. Biedny weganin :(

 

jezu co za idiotyczny post, mgs 3 też jest dobrą grą lecz dużo bardziej casual, ale nadal to dobra gra lecz mgs2 jest dużo lepszy.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Że każdemu się spodoba mgs 3 praktycznie bez wyjątku bo jest dość uniwersalnie zrobiony fabularnie, każdy lubi filmy z bondem oraz dużą ilość amerykańskiego patosu, dżungla jest bardzo oczywistą lokalizacją dla gry co tworzy bardzo łatwe podłoże dla wiekszego grona graczy i przez to wydaje mi się, że 3 jest dużo latwiej odbierana nie przez fanów, ale zwykłych graczy, który mieli styczność po raz pierwszy z serią przy okazji Snake Eatera.

Odnośnik do komentarza

Możliwe że historia jest bardziej zrozumiała, ale czy to źle? Nie sądzę. Setting jaki i cały design misji po tankowcu jest beznadziejny. Te sterylne pomieszczenia, rzygać się chciało. Design bossów też komiczny. Murzyn transwestyta czy grubas na rolkach. Jeszcze bym to przełknął gdyby szedł za tym w większości gameplay, ale tu co chwilę jakiś przerywnik w postaci cutscenki czy rozmowy przez codec, które trwały w nieskończoność. Tego się oglądać nie chciało w przeciwieństwie do tego co serwował nam Snake Eater. Taka burza kiedyś była o ocenę HiVa ale jak sam zagrałem i zobaczyłem (słowo kluczowe) tę grę to jego 8- jest jak najbardziej zasłużoną oceną.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

MGS3 może i ma mniej zakręconą i skomplikowaną fabułę niż MGS2 ale i tak jest to dla mnie najlepsza część bo wszystko jest w niej świetnie wyważone. No i dla choćby takich scen jak poniżej warto było zagrać:

UWAGA SPOILERY!!!

http://youtu.be/mhoU6ZIz91o

A był tego jeszcze więcej:)

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

 

 

a nawet uważać ją lepszą od trójki (!)

 

bo jest

 

 

No jak ktoś woli oglądać przez połowę "gry" cutscenki to pewnie jest lepsza. No i nie zabija się zwierzątek. Biedny weganin :(

 

jezu co za idiotyczny post, mgs 3 też jest dobrą grą lecz dużo bardziej casual, ale nadal to dobra gra lecz mgs2 jest dużo lepszy.

 

 

Też stawiam MGS2 ponad trójkę :)

 

dlaczego? Fabuła jest o wiele ciekawsza i daje do myślenia. Dwójeczka była świetną bazą fabularną dla kolejnych odsłon serii, których czas akcji byłby umiejscowiony po tej części... tylko... Kojima w swojej wspaniałomyślności wszystko s(pipi)ił w MGS4 i czar prysł :/

 

W MGS2 podobały mi się nawiązania do podstaw memetyki, genetyki i transhumanizmu. Świetna gra.     

Odnośnik do komentarza

Ja stawiam na MGS1. Potężny klimat bez przekombinowanych akcji. Gameplay nadal trzyma swój poziom, po części dlatego, że od czasów psxa ta seria stoi w miejscu

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

mgs1 mial najlepszy klimat bo byl zrobiony od poczatku do konca jak najbardziej powaznie i nie bylo w nim poprostu glupkowatych momentow jak boss na rolkach ktory caly ten klimat by zaburzal tam kazde emocje byly dorosle i powazne a w kazdej kolejnej czesci kojima robil juz coraz wiekszy komiks w mgs2 to juz fabula byla pol zartem pol serio chociazby ze wzgledu na bossow, glownego bohatera siostre naukowca vampir

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnimi czasy zakupiłem Playstation 3 specjalnie żeby przejśc tylko MGS 4.MGS na PSX był jest i chyba będzie najlepszą częśćią ta gra jest po prostu genialna,moim zdaniem wygadala to tak MGS>MGS 3>MGS 2=MGS 4.  W MGS 4 Kojima za bardzo wszystko pomieszał czasami to już miałem wrażenie jak by Koijma skrzyżował MGS z Zone Of The Enders i wyszedł z tego taki misz masz,a na końcu to już wogole wyglądało jak bym oglądał jakąś mode na sukces.Po wydaniu w takiej formie MGS Ground Zeroes (Temat wyżej) widać że Kojima to już nie jest ta sama osoba co kiedyś,chociaz licze że MGS V będzie chociaz na miare MGS 3 bo wydaje mi się po ograniu tej króciutkiej misji że powinien być taki własnie mniej wiecej klimat. Ale żęby nie było tak pesymistyczine to dla samej misji powrotnej do Shadow Moses warto zagrać w MGS 4 a jak wchodzi

z MGS. Genialne Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.