Skocz do zawartości

One Piece


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam tylko polskie wydanie. Skanów mi się nie chce, nie przepadam za tym jak Oda walki rysuje, no i co, nadrobie te chaptery w pare godzin i tak potem tydzien czekania znowu.

Sorki ale toć to herezja. Walki, a w szczególności ataki specjalne aż biją epickością. Tutaj podbijam Dahake bo manga > anime. W animacji walki są efektowne ale to na stronach mangi lepiej wyglądają. Czuć siłę każdego ciosu.

 

Jet_bazooka.jpg

 

Chyba, że chodzi ci o pourywanie walk, które na Dressrosie są mocno widoczne. Też mnie to denerwuje (zwłaszcza walka Zoro z Picą). Dwa, trzy kadry i przeskok na inne postacie, znów dwa kadry i tak dalej. Owszem wcześniej też były pourywane ale nie aż tak bardzo. Dlatego nie lubię jak załoga się rozrasta. Wtedy część postaci zostaje zepchnięta na drugi albo trzeci plan lub zupełnie sprowadzona do roli maskotek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

te smuty to najlepsza część Dressrosy :reggie:

i co jak co, ale flashback w porównaniu do wcześniejszych odcinków to ma zabójcze tempo pchania fabuły do przodu
a trwa tyle co kazdy inny flashback w tej mandze po Alabaście

a jak cos, to manga czeka, Dressrosa sie wlasnie konczy, a najnowszy rozdzial pokazal nam wreszcie to, na co fani czekali od 8 lat

Kaido jest piękny :banderas:

 

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

te smuty to najlepsza część Dressrosy :reggie:

 

i co jak co, ale flashback w porównaniu do wcześniejszych odcinków to ma zabójcze tempo pchania fabuły do przodu

a trwa tyle co kazdy inny flashback w tej mandze po Alabaście

 

a jak cos, to manga czeka, Dressrosa sie wlasnie konczy, a najnowszy rozdzial pokazal nam wreszcie to, na co fani czekali od 8 lat

 

 

Kaido jest piękny :banderas:

 

 

 

Tylko ja mam skojarzenia z tym panem?

 

Jason_Momoa_as_Aquaman.jpg

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jeśli miałbym podsumować Dressrosę to jak dla mnie był to arc zbyt chaotyczny (co nie znaczy, że zły). Zbyt wiele postaci i wątków, które ciągną się już od Punk Hazard. Ale pomijając te drobne rzeczy czytało się dobrze. No może jeszcze zbyt długi. Zou na razie daje więcej pytań niż odpowiedzi (czyli standard) ale mamy raptem kilka chapterów.

Ostatnio znów nabrałem chęć na powtórki i wracam na Marineford. W sumie to w ostatnich arcach brakuje mi tąpnięcia na miarę wydarzeń z Archipelagu Sabaody i ich następstw. No właśnie. Dwuletnia przerwa to do był świetny pomysł ale Oda książkowo wręcz z(pipi)ał sprawę. Nie wiem co mu tam w wydawnictwie nagadali ale jak dla mnie dał ciała wtedy. Skoro już zerżnął motyw z Naruto to mógł to zrobić dobrze. Tak, piję głównie do designu postaci. Trzy Arci minęły już od ponownego zebrania się Słomkowych, a mnie wciąż bolą oczy od Choppera, Franky'ego czy Nami. Minimalizm wystarczyłby w zupełności. Tyczy to się również cycków. Oda zawsze powtarzał, że rysuje pokaźne donice dla smarkatych chłopców i ich mokrych snów ale przegina. Wystarczy sobie prześledzić rozwój biustu Nami na przełomie tych wszystkich lat by zrozumieć o co mi chodzi. Może jara to smarkaczy ale dorosłego czytelnika już nie. Oda chyba zapomniał, że fani dorastają razem z mangą.

Co do anime to bomba prawdy: stare odcinki > nowe odcinki (bez względu na to jaka by nie była zarąbista technologia)

Odnośnik do komentarza

Co do Dressrosy, to na jednej z polskich stron poświęconych one piece popełniłem kolosalny tekst podsumowujący arc, analizując każdy jego aspekt. Zapraszam chętnych do poczytania :D

http://www.onepiece.com.pl/readarticle.php?article_id=526

A anime to kaszana straszna, przeciągnie do zarzygania, 0.7 rozdziału na odcinek, animacja i kreska kuleją większość czasu, openingi do dupy, ogólnie starego klimatu zero.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pytnako do typkow ktorzy sa do przodu z manga i ogladaja aime, byl juz pokazany...

 

 

Gear 4th

 

 

w anime?

Przypominam, że to już ten dzień :lapka: Za pare godzin odcinek powinien się pojawić na nyaa.

 

A co do mangi to :obama:

 

 

Sanji to książe/członek jakiejś ważnej rodziny i idzie się żenić z córką Big Mom :obama: Ale będzie rozpjerdol się jak Luffy z ekipą tam wbiją do Big Mom :banderas:

 

Edytowane przez Dahaka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...