Skocz do zawartości

Avatar


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

nigdzie nie widzę tematu o tym pasjonująco zapowiadającym się filmie Camerona.Najdroższa produkcja w historii,najdłuższy czas postprodukcji,film w nowej technice 3d w całości stworzony na komputerach.Ci co widzieli migawki są podobno zszokowani i zgodnie i uważają,że to będzie przyszłość kina.

 

Premiera w grudniu 2009,pierwszy oficjalny trailer zobaczymy 21 sierpnia.Cameron na potrzeby promocji filmu zorganizował specjalny Avatar Day w ten sam dzień-w wybranych kinach IMAX na całym świecie za darmo będzie można zobaczyć 15 minutowy wstęp do jego dzieła(u nas tylko w Warszawie).

 

Za ciekawostkę dodam ,że do niedawna film miał być wyświetlany tylko w kinach 3d,jednak pod naciskiem dystrybutorów(i pewnie tego,że kin 3d jest dalej za mało by film się zwrócil) przygotowywana jest wersja do zwykłych sal kinowych.

 

pierwsze i jedyne oficjalne zdjęcie z filmu:

57632-01.jpg

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

niebywale, ze ten film przez tak dlugi czas trzymany by w tajemnicy. Strasznie malo obrazkow, o filmikach nawet nie wspominam Wole sie jednak nie napalac na tą przyszlosc kina zeby sie potem nie zawiesc. Z drugiej strony za film odpowiada J.C. wiec raczej mala szansa, ze film nie spelni wiekszosci oczekiwan. nie wiem, nie wiem, jestem zaintrygowany tym filmem :)

Odnośnik do komentarza

Ha wiedziałem że ktoś to znajdzie ale gdy pierwszy raz widziałem ten film nie wydawał sie wcale zły.Oglądałem go na odtwarzaczu VHS gdzieś tak w 1987. Wtedy wydawał sie być całkiem niezły.

Czepiasz się jednego filmu ;) toż to było 27 lat temu ale reszta jest na przyzwoitym poziomie.

Polecam Zobaczyć Dziwne dni , nie wiele ludzi go widziało.

Trzymam kciuki za ten projekt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Film najdroższy nie jest , były droższe :)

 

można wiedzieć jakie?obecnie w przypadku Avatara mówi się nieoficjalnie o kwocie ponad 300mln dolarów,oczywiście dalej to plotka tak jak wszystko dotychczas wokół tego filmu-trzeba czekać do 21 sierpnia na pierwszy oficjalny wysyp informacji.

 

Swoją drogą niewiarygodne,że im się udaje tyle zachować w tajemnicy na tak krótko przed premierą.Ten film został nakręcony już ponad 2 lata temu i od tego czasu trwają prace nad efektami specjalnymi.Sam Worthington skończył nagrywanie ujęć do tego filmu zanim jeszcze zaczął pracować przy Terminatorze :D

 

Cameron złego filmu nie nakręcił i każdy w jakiś sposób zapisał się w historii kina(z Obcym 2,Terminatorem 1 i 2 na czele) i każdy w chwili premiery masakrował oprawą A/V.Jestem ciekaw reakcji ludzi i tym ile ludzi odwiedzi sale kinowe-ten film to dalej niewiadoma i już raz był taki jeden film co kosztował ponad 100mln i przyczynił się prawie do bankructwa pewnej firmy znanej z gier....Final Fantasy się nazywał i też miał udowadniać,że technika komputerowa jest w stanie wygenerować całość tego co widzimy na ekranie.

 

btw. wybiera się ktoś na ten specjalny pokaz 21 sierpnia w IMAXie w Warszawie?do wygrania zaproszenia na filmwebie

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Gdzieś widziałem , że sam Cameron wypowiadał się iż budżet to ''tylko'' kwota 200 mln.. do tego mówił iż dla niektórych ludzi ten film może okazać się jednak mało rewolucyjny. Ot po prostu wstrzymuje się z wydawaniem wyroku bo cały ten hype i otoczka obok tego filmu może mieć zły wpływ na końcowy efekt w kinie. W każdym bądź razie po 21 sierpnia będziemy mądrzejsi :)

Odnośnik do komentarza

Cameron też przypomina,że ten film od samego początku był tworzony tylko i wyłącznie pod kina 3D i tylko w takich należy go oglądać by odebrać w pełni to co w nim zawarł więc oglądając to co przygotował na 21 sierpnia na youtubie może trochę zniekształcić odbiór :P

 

Ci co widzieli mówią,że to skrzyżowanie Pocahontas i Żołnierzy Kosmosu :D Ostry miks,który będzie trwać prawie 3h :D

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Niech się wezmą do roboty i piszą porządne scenariusze zarówno filmów jak i gier a nie wymyślają jakieś 3D bajery a w grach coraz lepszą grafikę . Co z tego że ładnie piękne , gdy nie da się tego oglądać czy grać .

A skąd pewność, że film fabularnie będzie słaby ? Po Cameronie spodziewał bym się raczej czegoś ambitniejszego. Nie, wręcz jestem tego pewny.

Odnośnik do komentarza
Dodatkowo gra na podstawie filmu ma byc tez prawdopodobnie w 3d i wymagac bedzie TV na HDMI, tak samo jak konsole z tym wejsciem.

 

O Avku niewiele slyszec, wiecej slyszalem o JJA ktory mial krecic jakis nowy film (Cloverfield) czy nowego Star Treka. Tutaj cichutko wciaz.

Zaraz, zaraz a czemu gra miałaby wymagać TV z wejściem HDMI oraz konsoli z wyjściem HDMI?

Odnośnik do komentarza

Wiele hałasu o nic. Szczególnie jeśli chodzi o grę. Pierwsze wrażenie jakie odniosłem to totalne zmieszanie. "Pierwsza gra w technice 3D". Wow... Chłopaki się trochę spóźnili. Jakieś 15 lat. Już za czasów starego PSX wydawano gry trójwymiarowe... Niech najpierw spopularyzują technologie, potem obniżą ceny a następnie zaczną wydawać gry.

 

To samo tyczy się filmu. Ludzie do zwykłych kin rzadko chodzą a co dopiero do tych trójwymiarowych, których jest bardzo mało.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

masakrator o ile mieszkańcy planety widać,że wytwór komputera(niektóre ruchy też sztuczne) to sama planeta jakby przeniesiona z National Geography. Kurcze w kinie w 3d to będzie niesamowita wizualna orgia.

 

Aktor z dobrym makijażem?Nie- postać wykreowana w całości komputerowo

78199315.jpg

 

Masakrator-efekty wyprzedzają wszystko,dziwie się tych co mają ale co do ich jakości.jedyna obawa o to czy film się zwróci-konwencja jest dość kontrowersyjna-niebieskie stworki z ogonem,pseudo dinozaury-baśń s-f pełną parą za masakryczne pieniądze

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

ale jakiej ty chciałeś rewolucji?rewolucja w efektach jest-zobacz sobie jak oddana jest flora na tej planecie chociażby-wszystko na kompach zrobione,a wygląda fotorealistycznie.Co do postaci,koników,ludzików to się wypowiedziałem-Cameron ostro ryzykuje takim baśniowym cukierkowym klimatem.No i nie zapominajmy,że ten film wg Camerona miał trafić i być oglądany TYLKO i wyłacznie w 3D.On w ogóle nie chciał by to kiedykolwiek w 2d puszczano z uwagi na całkowicie nową technikę 3d użytą do produkcji filmu przy pomocy której podobno mamy się w imaxach czuć jakbyśmy tam byli na tej planecie.

 

ja jestem usatysfakcjonowany :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

no dla mnie nie ma rewolucji w efektach. Wyglada to mega zayebiscie i tylko tyle albo az tyle. Byc moze film w 3d bedzie rewolucyjny? Du no

Poza tym nie lubie jak wszystko jest w CGI i im wiecej go jest tym bardziej mnie wku.wia xD Chyba za stary sie robie ;f

 

Cameron zdaje sie mowil, ze faktycznie, film jest krecony z mysla o 3D, ale wspominal rowniez, ze i 2 dwóch wymiarach bedzie prezentowac sie oblednie.

 

W kazdym razie do kina z pewnoscia sie wybiore bo gosc ma na koncie juz kilka klasykow kina i nie odstawia lipy (jak narazie)

 

 

Odnośnik do komentarza

Trailer..z jednej strony kilka efektownych ujęć ale z drugiej niebieskie ludziki ;P No i Sam W. , aktor który będzie dużą gwiazdą za rok..

Co do rewolucji Cameron wypowiadał się iż rewolucją jest to w jaki sposób jest ten film zrobiony w 3d , technologia którą opracowali przy kręceniu tego filmu ma być szybsza , łatwiejsza i przyjemniejsza dla kolejnych produkcji. Ma to otworzyć drzwi na coraz więcej filmów w tej technologii a oni są swego rodzaju ojcami tego...Czy coś takiego ;)

Na film oczywiście trzeba się wybrać , czy się zwróci ?

To zależy , zarobić na pewno dużo zarobi ale problem w tym ile oczekuje zysków wytwórnia :)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...