Skocz do zawartości

Emulatory w nowych wersjach! (svn, wip, beta)


KiNiO_64

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mam nowego laptopa i testuję emulatory. PCSX2 chodzi płynnie, niemalże stale w 60 fps w dużej rozdzielczości z filtrowaniem i antyaliasingiem, a Dolphin  niestety się krztusi. Gry chodzą w 30 klatek, czasem dobijają do 50 albo spadają do 25. Problemem jest dźwięk, cały czas rwie, da się jakoś to naprawić? Pewnie to wina niskonapięciowego procesora.

Specyfikacja: i5 4210u, 8gb ram, GeForce GT 840M 4GB.

 

mi dolphin chodzil plynnie, ukonczylem mgs twin snakes, konfig praktycznie identyczny, mam ati radeona m

Odnośnik do komentarza

Ok, łap linka:

http://www.konsolopedia.pl/download/dave%20czezky%20i%20jego%20erotyczne%20foty.zip

Mi to się odpala normalnie, a jestem po formacie - wcześniej konfigurowałem emulator na Win7. Jak masz jakiś błąd, to nie wiem, może direct x stary, alobo coś ze sterami do karty, albo karta nieobsługiwana. Nie wiem.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Niech ktoś mi pomoże, jak odpalić muzę audio w gierkach w epsxe? Chodzi mi o to, że niektóre gry, takie jak np. Wipeout, czy Figthing Force, mają muzę nagraną w CD Audio. Ja mam obraz bin i pliki ape z muzą, jak to połączyć by hulało? To zależy od pluginu cd romu/obrazu? :/ Kur.wa miałem zaje.biście skonfigurowany emulator, co to odpalał gry jak obecne remastery na PS4 i po formacie, wszystko poszło się kochać.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Nie wiem czy ktoś śledzi tutaj temat raczkującej emulacji konsoli Playstation 3. W ostatnim czasie pojawił się nowy build emulatora RPCS3 ze wsparciem bibliotek Directx 12. Dzięki temu ponoć niektóre gierki trzymają już stabilne 30fps. Świadomie piszę "gierki", albowiem z tego co widziałem na YT, tytuły, które obecnie jako tako działają to cyfrowe, leciwe popierdółki z PSN.



Coś zaś tyczy się większych gier, to tytuły takie jak chociażby GTA V czy Silent Hill 3 HD wydają się jak na razie niegrywalne. Obraz co chwila zmienia się w paskudny szum, z płynnością gorzej niż kiepsko. Może coś z tego kiedyś będzie, ale na obecnym stadium to taka trochę sztuka dla sztuki.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Na integrze to świata nie zwojujesz. Z tego co pamiętam to emu GCN mi najlepiej działał na moim starym lapku z dedykowanym GPU.

Emu PS3 nawet w takiej formie jak widzimy to świetne newsy. Na pewno prace postępują i kiedyśtam da się normalnie pograć. Zawsze dobrze mieć możliwość ogrywania gierek z danego sprzętu w jakichś ludzkich warunkach i bez konieczności posiadania tony sprzętu sprzed lat.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie, jakiego emulatora DC używacie? Mam NullDC ale sporo gierek nie odpala poprawnie (w jednej brakuje mi połowy ekranu, w innej nie ma dźwięku) i ma problemy z innymi formatami niż CDI. Mam też DCemul, ale w nim nie mogę nic odpalić, wywala mi mpr-219391.ic501' in romset 'dc. Pewnie chodzi o bios, ale próbowałem wrzuć go do folderu i nic to nie daje.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podzieli się ktoś screenem swojego configa pluginu graficznego w ePSXe? Mam problem z zachowaniem oryginalnych proporcji ekranu przy najwyższej możliwej rozdzielczości. Większość gier działa poprawnie, ale Tekken 3 jest bardzo ściśnięty. Mój monitor ma natywną rozdzielczość 1080p.

 

edit: Mam taki config, który sprawdza się z większością gier, jedynie Tekken dziwnie zrywa. Pod Directem działa wyśmienicie, zaś inne gry mają przekłamania. Chyba dla niego będę wybierał Direct i po problemie.

 

n8fwhiA.jpg

Edytowane przez Czappi
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Producenci konsol muszą przeklinać WebKit, no dosłownie każdy hax jaki bym ostatnio obczajał opiera się na dziurach w przeglądarce xD

 

Nie wiedziałem nawet, że na PS4 jakiś custom code udało się uruchomić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...