Skocz do zawartości

Emulatory w nowych wersjach! (svn, wip, beta)


KiNiO_64

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w retro gry gram na pierwszym xboxie po włączeniu konsola od razu przechodzi do Coinopsa, a tam już kilka tysięcy gier każda z filmikiem preview. Tylko wybieram naciskam A i gram. Arcade + konsole aż do N64. Ale też stare komputery jak amiga, ZX czy commodore.

 

Opcje są poukrywane. Pad logitech bezprzewodowy. Mam kabel RGB jak i Component jak mnie najdzie ochota żeby grać w HD.

 

Tak to wygląda:

 

Odnośnik do komentarza

Wygląda fajnie ale ja wolę mieć małe rzeczy i po HDMI - wszystkie stare rzeczy wywaliłem z chaty - nie mam nie wiadomo ile miejsca żeby to trzymać. Do takiego grania jest świetna dustrybucja RetroPie na Raspberry. XBOX był świetny ale na dzień dzisiejszy zużywa masakrycznie dużo energii i jest wielki. Rasp ma USB, działa prawie każdy kontroler, prądu je ze 20x mniej niż xbox. U mnie stoi pod TV i jest włączony cały czas bo oglądam na nim filmy na KODI. Do tego tego łapie przyciski z pilota od TV. Gierki do PS1 chodzą bez zgrzytu i ma te wszystkie filterki o których Kruczy pisze.

 

 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wiem, że to nie ten temat, ale tu jest jakaś aktywność, a w sumie w jakimś stopniu emulacji też to dotyczy.

 

Otóż mam problem z uruchomieniem na PC DS3 Toola. Używałem go parę lat i wszystko było cacy, aż tu nagle jakiś czas temu bęc, po prostu przestał się włączać (wyskakuje komunikat "DS3 Tool przestał działać"). Spróbowałem chyba wszystkich możliwych rozwiązań, na jakie trafiłem na necie (łącznie z czarowaniem typu usuwanie określonych czcionek w Windowsie, zmiana przeglądarki domyślnej, zmiana języka w systemie) i nic. Już się z tym prawie pogodziłem, więc moje pytanie : polecacie jakąś alternatywę w temacie podłączenia DS3 to PC ?

Odnośnik do komentarza

Grzybiarz : nawet wyświetlając ukryte urządzenia, nie widziało mi nic związanego z padem. Usunąłem, co się dało.

 

Raven : zainstalowałem wczoraj i nie wiem co dalej, pad ma już niby działać, czy mam coś jeszcze uruchomić ? Niby mam odpowiednie sterowniki, w menedżerze urządzeń wyświetla Playstation 3 Controller, ale w grach go nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

sprawiłem sobie takiego pana:

start_1000x600.jpg

chciałem jakiś mały sprzęt do emulacji gierek z nesa, do których często wracam a mój pegazus już praktycznie nie żyje ;/ zastanawiałem się między rasberry pi, tego typu komputerami, oraz już pełnoprawnym miniaturowym kompem jak asus vivo czy gigabyte brix. zdecydowałem się na kiano, z racji na dobrą cenę w black friday, zapłaciłem za cudaka 230zł, czyli tyle co wypasione raspberry pi i 1/3 ceny asusa vivo. troszeczkę się obawiałem kombinacji windows 10 + 2gb ramu czy to aby nie za mało, no i cóż, szału nie robi, przeglądarka na chrome dławi się przy 6 kartach otwartych, no ale głównie chodzi mi o emulacje, a nie hackowanie pentagonu. No jest ok, fajnie, że ma bluetooth, każdy sprzęt można spasować jak pady np najnowszą serię padziochów do xone, czy inne mychy i klawiatury. Co do wad to jak sie nie ma sprzętu pod bt to powstaje ładny karakan xd może urządzenie ładne i zgrabne, ale tak: pod usb adapter do mychy i klawy już zajęty jeden slot usb, zasilacz drugi, dysk zewnętrzny 3ci slot, no i z zgrabnego sprzętu mamy rozlanego potworka, sprzęt ma jedną praktyczną wadę, wpina się go "na wprost" w gniazdo przez co wystaje, jak ktoś ma tv blisko ściany albo powieszony tv no to go nie wepnie bo potrzebuje z 8 cm odstępu :reggie: trzeba kupić przejściówkę albo kabel damsko męski hdmi.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...